Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Patka — Liliana Arkuszewska
Patka — Liliana Arkuszewska

Patka

Cena: 44,99 zł 38,00 zł
Wkrótce w sprzedaży
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Młodzieńcza miłość nie zawsze ma happy end

Dżinsowi Kolumbowie – Liliana i Andrzej Arkuszewscy – odnaleźli w Kanadzie upragnioną stabilizację. Ich codzienność poukładała się tak, jak to sobie wymarzyli, i nic nie zapowiadało zbliżającej się lawiny problemów. Ich źródłem stała się Patka, ukochana nastoletnia córka, dziewczyna z wybujałą wyobraźnią i nieposkromionym apetytem na życie. Gdy po jednej z imprez Patka nie wraca do domu na noc, Liliana i Andrzej są w szoku. Mimo wszystko postanawiają zgodzić się na jej wymarzoną podróż do Meksyku. Konsekwencje tej decyzji na zawsze odmienią życie całej rodziny Arkuszewskich…
Kontynuacja powieści „Czy było warto? Odyseja dżinsowych Kolumbów”.

Widok nienagannie zaścielonego łóżka sprawił, że zesztywniałam. „Patka nie wróciła na noc! Co się stało?!” Krew uderzyła mi do skroni, a pod żebrami poczułam kłujący ucisk. Nie wiedziałam, co robić, idiotyczne myśli przelatywały mi przez głowę. By je ujarzmić, usiadłam na łóżku, prostując się, wzięłam głęboki wdech i rozpoczęłam PRANAJAMĘ. Serce zwolniło… zdałam sobie sprawę, że złe wiadomości docierają najszybciej, więc nic złego stać się nie mogło, bo gdyby, to już bym o tym wiedziała.
Zdenerwowanie przeobraziło się w złość. Zbiegłam do salonu, chwyciłam za papierosa „Lilka, opanuj się, nie pal na czczo!” – zatrzymał mnie rozsądek. Zaparzyłam herbatę, zjadłam pół kromki chleba z serem, po czym usiadłam w swoim zielonym kąciku – na schodkach przed wyjściem na patio. Położyłam popielniczkę obok siebie, z paczki du maurierów wyciągnęłam papierosa i rozgniewana paliłam, wpatrując się w bure barwy ogrodu, resztki niezgrabionych liści i trawę pokrytą popielatosrebrzystym szronem.


Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2023
  • Format: 155x235, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 388
  • ISBN: 978-83-8313-707-0

Recenzje czytelników

Nie można recenzować zapowiedzi. Chętnych do napisania recenzji zapraszamy po wprowadzeniu książki do sprzedaży.