Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> Klub niewiernych — Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska
Klub niewiernych — Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska

Klub niewiernych

Cena: 43,99 zł 37,39 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Niektóre pokusy mają nieprzewidywalnie wysoką cenę.

Klub Niewiernych to miejsce w sieci, gdzie spotykają się ludzie spragnieni niezobowiązującego seksu. Ale seks bez zobowiązań może mieć... śmiertelne konsekwencje. Przekona się o tym kilka żądnych mocnych wrażeń kobiet, które postanowią zaryzykować i spotkać się z pewnym przystojniakiem spotkanym na czacie.
Piotr, wzięty lekarz, nieustannie zdradza swoją piękną i inteligentną, ale coraz bardziej sfrustrowaną żonę. Tymczasem w życiu Justyny pojawia się ktoś, kto wydaje się ją rozumieć. Czy młoda kobieta podda się tej fascynacji? Jaką cenę zapłacą małżonkowie za dokonane przez siebie wybory?
Druga powieść pisarskiego duetu Lingas-Łoniewska – Koziarski to pełen fascynujących postaci, zwrotów akcji i erotyki thriller psychologiczny.

28% drapieżnej akcji, 22% lirycznej wrażliwości, 17% stonowanego dramatu, 33 % przeszywającego niepokoju i oto mamy przepis na thriller idealny. Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski stworzyli powieść-ostrzeżenie, po lekturze której trzy razy zastanowisz się, nim nawiążesz wirtualną znajomość. Pisarski duet zaprasza bowiem do lubu niewiernych, ale Twój bilet wstępu może kosztować więcej niż myślisz...

Angelika Zdunkiewicz, lustrorzeczywistosci.pl

Absolutnie bezkonkurencyjna! „Polecam” to za mało, aby rekomendować tę książkę.
Klaudia Skiedrzyńska, nhoryzonty.blogspot.com

Czuję, że ta powieść długo nie wyjdzie z mojej głowy.
Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Agnieszka Lingas-Łoniewska - wrocławska pisarka, autorka książek łączących sensację i kryminał z romansem. Zadebiutowała w styczniu 2010 roku powieścią „Bez przebaczenia”. Obecnie autorka ponad dwudziestu powieści i współautorka kilku antologii.

Daniel Koziarski, gdynianin, pisarz i prawnik, autor m.in. cyklu „Socjopata”, „Klubu samobójców” i „Ciemnokręgu”.
Owocem pierwszego spotkania literackiego Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Daniela Koziarskiego były „Zbrodnie pozamałżeńskie”. Później oboje zamieścili opowiadania w antologii „Pensjonat pod Świerkiem”. „Klub niewiernych” ucieszy z pewnością miłośników tego nietypowego duetu!

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 528
  • ISBN: 978-83-8147-036-0

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Kasia Pessel  (13.10.2018)
Miłość ma wiele twarzy … Banał? Może i tak, ale przekonujemy się o tym najczęściej w momencie najmniej spodziewanym. To co jeszcze chwilę temu wydawało się oczywiste okazuje się nie być takim, wręcz przeciwnie. Zdrada posiada również niejedne oblicze, nawet wówczas kiedy wydaje się bezsporna. Jedno i drugie bywa rewersem i awersem tej samej monety pozostającej w obiegu między ludźmi. Jedno i drugie jest zwodnicze oraz czasem kończy się zupełnie odmiennie od tego jak się rozpoczęło.

Wierność wydaje się dla większości czymś oczywistym, a jej przeciwieństwo rzadko pojawiającym się czynem. Jednak czy nie jest to naiwne zaklinania rzeczywistości? Piotr w tym temacie może wiele powiedzieć, tak samo jak i swoich pobudkach, które stoją za sprzeniewierzanie się małżeńskiej przysiędze złożonej Justynie. Zawsze jest obietnica poprawy i pojawia się kolejna okazja, dlaczego mając piękną kobietę za żonę ulega pokusie? Odpowiedź na to pytanie nie interesuje jego kochanki, cel ich spotkań jest jeden, chociaż czy na pewno? Czy dla chwili bądź dwóch namiętności tak innej od tego co już zdążyło znudzić warto ryzykować przygodną znajomość w internetowym Klubie Niewiernych? Anonimowość, deklarowana dyskrecja i przede wszystkim zakazany owoc kuszą, ale cena może być wysoka, nawet najwyższa … Wystarczy jedna decyzja by to co wydawało się jedynie zabawą zmieniło się w coś zupełnie odwrotnego, przynoszącego nieodwracalnie konsekwencje. Czasem zaufanie niewłaściwej osobie przynosi ból, rozczarowanie i … śmiertelne zauroczenie.

Mroczna i pełna emocji, zaskakująca i niejednoznaczna, a przede wszystkim intrygująca z zakończeniem, którego nie spodziewacie się. Druga książka pisarskiego duetu Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Daniela Koziarskiego jest intrygującym thrillerem, w którym nie brak zaskakującego rozwoju fabuły, nieoczywistych wątków i przede wszystkim bohaterów – nieszablonowych i wymykających się stereotypom. Czytając „Klub niewiernych” zagłębiamy się świat skomplikowanych uczuć, gwałtownych emocji i tego co dla wielu jest tabu lub stanowi zakazany owoc. Pisarze niezwykle sugestywnie oddali odczucia bohaterów, refleksje oraz przede wszystkim to co leży u źródła ich życiowych bohaterów, budujących rzeczywistość wokół nich. Nie można oczywiście nie wspomnieć o warstwie psychologicznej – przemyślanej w każdym aspekcie, po mistrzowsku wykorzystanej do kreacji nie tylko postaci, ale i atmosfery. Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski, stronie po stronie, budują klimat z jednej strony kryminalny, z drugiej obyczajowy, łącząc je w pełną zwrotów akcji historię, w jakiej nie ma nic z banalności, za to jest wiele wnikliwych obserwacji ludzkich zachowań i tego jak kształtują one życie nie tylko jednej osoby. Bohaterowie nie pozwalają na obojętność wobec siebie i podejmowanych decyzji, można się z nimi nie zgadzać, analizować wybory i dyskutować o nich, trzymać kciuki, lecz na pewno nuda i przewracanie kartek nie wchodzi w grę. Bogactwo punkty widzenia, emocje i różnorodność charakterów budują opowieść, w której detale składają się na wirtuozerską opowieść o sile namiętności, obliczach miłości, a zwłaszcza o złożoności naturze człowieka, czasem ciągnącemu do mroku jak ćma do światła. Autorski duet do samego końca ma w zanadrzu dla czytelników niespodzianki, nawet ostatnie zdania mają znaczenie, nawet można powiedzieć, że stawiają duży znak zapytania …


  Izabela Wyszomirska  (13.10.2018)
Klub Niewiernych to miejsce w sieci, gdzie spotykają się spragnieni niezobowiązującego seksu. Ale seks bez konsekwencji może mieć... śmiertelne konsekwencje. Przekona się o tym kilka spragnionych mocnych wrażeń kobiet, które postanowią zaryzykować i spotkać się z pewnym przystojniakiem spotkanym na czacie.

Piotr, wzięty lekarz, nieustannie zdradza swoją piękną i inteligentną, ale coraz bardziej sfrustrowaną żonę. Tymczasem w życiu Justyny pojawia się ktoś, kto wydaje się ją rozumieć. Czy młoda kobieta podda się tej fascynacji? Jaką cenę zapłacą małżonkowie za dokonane przez siebie wybory?

"I niech się tłumaczą, że są zaniedbywane, niekochane, ignorowane, niezaspokajane, uprzedmiotowiane, poniżane, wyśmiewane. Setki razy to czytałem, one korzystały chyba z tej samej ściągi z podręcznika zdrad. Jak usprawiedliwić się przed sobą, jak wyjaśnić to facetowi, który miał ją pieprzyć? Żałosne. Jakby mnie to cokolwiek obchodziło. Każdy, kto tu się logował, wiedział doskonale, po co to robi. Oczywiście, moje pobudki były całkiem inne, ale ich? Tak, były śmieszne i żałosne, jeśli sądziły, że to cokolwiek zmienia. Były niewiernymi kurwami i zasługiwały na karę. A ja byłem tym, który tę karę z przyjemnością wymierzał."

Główne skrzypce w powieści gra Justyna i Piotr, ale mnogość postaci drugoplanowych początkowo wprowadza zdezorientowanie, trudno połapać się kto z kim. Jednakże z czasem, gdy poznajemy ich bardziej, dużo łatwiej jest nam ich rozróżnić. Tu w zasadzie nie ma dobrych bohaterów. Każdy z nich ma coś na sumieniu. Z pewnością ich decyzje, wybory i zachowanie mogę irytować, wkurzać lub zniesmaczać czytelnika. Jednak jedno jest pewne - nie można zarzucić im, iż są bezbarwni czy mało wyraziści. Są nieszablonowi, wymykają się wszelkim stereotypom. Autorzy zadbali o warstwę psychologiczną postaci, dzięki czemu możemy poznać ich myśli, uczucia, a przede wszystkim pobudki działania, jakimi się kierują.

"Może oszukiwała się jeszcze, że to tylko perwersyjna gra, że chce ją porządnie przestraszyć, że nie ma wobec niej złych zamiarów. Ale powoli uświadomiła sobie, że wpadła w pułapkę. Że sponiewiera ją i zgwałci, a ona dostanie w ten sposób za swoje i odbierze brutalną lekcję, której nigdy nie zapomni."

Niezwykle interesująca okazała się relacja między Urszulą a jej dziećmi - Piotrem i Beatą. Kobieta swoją zaborczością, chęcią kontroli, nie daje im pełnej swobody w dorosłym życiu. Szczególnie widać to pomiędzy Urszulą a jej córką, która chciałaby w końcu zacząć żyć pełną piersią, ale lata pozostawania pod wpływem kurateli rodzicielki i tłamszenie pozbawiły ją odwagi w podejmowaniu samodzielnych decyzji i, co ważniejsze, własnego myślenia i wyciągania właściwych wniosków. Czy Beata w końcu się zbuntuje i uwolni ze złotej klatki?

"Nie ma wyborów dobrych, są tylko wybory właściwe w danym momencie."

Duet autorski miejscami wprowadza dosadny język, wodzi czytelnika za nos. Przez dłuższy czas nie wiemy, kim tak naprawdę jest morderca. Muszę przyznać, że w pewnym momencie każdy z męskich bohaterów był dla mnie podejrzany. Dodatkowo sprawy nie ułatwiały nagłe zwroty akcji, pewien sposób zawieszenia, niepokoju, niewiadomej, jakie pojawiały się po każdym rozdziale. To wszystko tylko jeszcze bardziej podtrzymuje czytelnika w napięciu, wywołuje zniecierpliwienie oraz podsyca ciekawość. A najlepsze w tym wszystkim jest zakończenie... Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.

"Klub niewiernych" to niebanalna, mocna, brutalna, drapieżna, mroczna, a z drugiej strony nie pozbawiona wrażliwości, jaka znamienna jest dla Agnieszki Lingas-Łoniewskiej powieść o chorej miłości, sile namiętności, zazdrości, złożoności ludzkiej natury, złych wyborach i ich konsekwencjach oraz seryjnym mordercy. To emocjonująca mieszanka romansu, sensacji, thrillera i dramatu. Osobiście chyba nigdy nie odważyłabym się na to, by tak jak bohaterowie książki szukać podniet w miejscu, jakim jest Klub Niewiernych. Kto ciekaw jak może smakować siła miłości, szaleństwa i zemsty - niech chwyta za tę lekturę! Zapewniam, że emocji nie zabraknie!


  Paulina Kwiatkowska  (2.12.2018)
Kolejny kryminalny duet powraca. Tym razem z powieścią tak płynną i lekką, że aż nie można się od niej oderwać!

Rok temu zapoznawałam się ze ,,Zbrodniami pozamałżeńskimi", tym razem dając szansę nowej publikacji. Muszę przyznać, że byłam trochę sceptycznie nastawiona, tym bardziej, że ostatnia powieść była dość odważna. Tymczasem bardzo miło się zaskoczyłam! Tak wciągnęłam się w fabułę, że nie potrafiłam się od niej oderwać. Poznajemy Justynę i Piotra, małżeństwo dość specyficzne. Ona, wychowanka domu dziecka. On, po śmierci ojca, wychuchany synek mamusi, która wciąż wtrąca się w jego życie. Małżonka nie potrafi sobie z tym poradzić. Tymczasem mąż szuka przygodnych przygód na czacie ,,Klub niewiernych". Jest tam i ON. ON, który sam wymierza sprawiedliwość niewiernym kobietom.

Jest to powieść tak wciągająca, że praktycznie całą pochłonęłam w jeden dzień. Nie potrafiłam od niej odejść. Rozdziały nie są zbyt długie, przeplatają się punkty widzenia poszczególnych bohaterów. Justyny, Piotra, jego siostry Basi, matki Urszuli. Występują zamiennie, pomieszani. Pojawia się ON, kolejni mężczyźni, kochanki. Większość ich jednak łączy jedno. Tajemnica, którą okazuje się ,,Klub niewiernych". Momentami jest gorąco, pojawiają się wątki kryminalne. Jest lekko, a jednocześnie przerażająco. Nie wiemy, kim okaże się tajemniczy ON, chociaż w tej kwestii akurat mój trop dość szybko się potwierdził.

Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski w literackim duecie spisali się fenomenalnie. Doskonale wykreowani bohaterowie, zmagający się ze swoją przeszłością, silne osobowości, które zamiast gadać, przechodzą do zdecydowanych czynów. Już dawno nie miałam okazji czytać tak fantastycznego kryminału z wątkiem erotycznym. Fantastyczna robota!


  Nina Kosiak  (11.01.2019)
Co to była za książka ? Odczuwałam w niej skrajne emocje, począwszy od niesmaku ze względu na niewierność małżonków, kończąc na strachu i obawie.
Jest to moje pierwsze spotkanie z autorami, ale myślę, że w przyszłości sięgnę jeszcze po ten duet pisarski.

"Klub niewiernych" to thriller psychologiczny z elementami erotyki, dla mnie momentami był to kryminał. Klub niewiernych to miejsce w sieci, gdzie spotykają się ludzie, którzy szukają niezobowiązującego seksu. Głównym bohaterem w książce jest Piotr - młody lekarz, który rejestruje się do owego klubu. Ma piękną, inteligentną żonę, ale mimo to nie przeszkadza mu umawiania się z innymi kobietami. Początkowo mówi, że to tylko jeden raz, ale na jednym razie się nie kończy. Justyna pracuje w korporacji, gdzie poznaje Dawida, z którym się zaprzyjaźnia i może na niego liczyć w każdej sytuacji. Pewnego dnia zaczynają w niewyjaśnionych okolicznościach ginąć kobiety. Łączy ich jedna rzecz - wszystkie korzystały z portalu klub niewiernych. Kto jest mordercą kobiet ? I jaki ma cel, aby pozbawić ich życia ? Dlaczego giną tylko kobiety ? I najważniejsze, jaki z tym wszystkim ma związek Piotr oraz Justyna ? Na te pytania znajdziecie odpowiedź sięgając po tę książkę.

Na początku książki bardzo przeszkadzały mi zdrady jakie popełniali małżonkowie, dla mnie jest to nie do pomyślenia, aby tak traktować druga osobę (lepiej już się rozwieść i niech każdy robi co uważa za stosowne). Ale po głębszym wczytaniu się w historie, nie chodziło głównie o te zdrady, ale były one powodem, wszystkich morderstw. Po przeczytaniu książki, część z osób na pewno zastanowi się dwa razy zanim zaloguje się na podobnym portalu czy czacie. Myślę, że autorzy w pewien sposób, chcieli w książce przekazać pewną przestrogę dla niewiernych małżonków czy partnerów, ponieważ coraz częściej słyszy się o zdradach i rozpadzie związku. W książce znajdziemy również inne motywy, jak nadopiekuńczość matki, wręcz toksyczna w stosunku do swoich dorosłych dzieci. W lekturze każdy znajdzie coś dla siebie oraz dostanie dużą dawkę emocji.


  Katarzyna Krupska  (16.12.2018)
Piotr to lekarz, który ma piękną i inteligentną żonę. Niestety zdradza ją z kobietami poznanymi w ,,Klubie Niewiernych". Justyna zaczyna coraz częściej podejrzewać, że mąż nie jest jej wierny, ale ponieważ kocha go, szybko odsuwa od siebie tą myśl. Tymczasem w jej życiu pojawia się ktoś, kto zdaje się ją doskonale rozumieć, a z czasem zaczyna rozumieć, że być może to nie tylko przelotna znajomość. Jaką cenę zapłacą małżonkowie za swoje namiętności ?

Szukanie swojej drugiej połowy w Internecie na wszelkiego rodzaju portalach randkowych ostatnimi czasy stało się bardzo popularne. Równie popularne stało się również szukanie partnera na ,,przygodę", na jedną noc. W obecnych czasach wydaje się nam, że jesteśmy bardziej anonimowi, niż nasi przodkowie wiele lat temu, a wszystko właśnie przez powszechnie panujący mit, który wprowadza nas w wielki błąd. Za każdy czyn musimy odpowiedzieć w równym stopniu, a odpowiedzialność nie znika, nawet gdy staramy się jak tylko najbardziej możemy schować się za czeluściami Internetu. Bohaterowie powieści duetu Lingas-Łoniewska - Koziarski dobitnie się o tym przekonali.

(...)

Powieść Lingas-Łoniewskiej i Koziarskiego czyta się w miarę szybko, ale niestety mam wrażenie, że po sytuacji, gdy mordercy nie udaje się zabić kolejnej ,,niewiernej" w lesie, akcja zaczyna się jakby troszkę wypalać. Nie interesuje już nas aż tak wątek mordercy i jego ofiar, a zaczynamy swoją uwagę zwracać bardziej na innych bohaterów i ich losy. I tak właśnie w ten sposób bardziej zainteresował mnie wątek Beaty, niż samych głównych bohaterów, jakimi są Justyna i Piotr. Niekiedy miałam też wrażenie, że autorzy za bardzo chcieli pokazać naturę poszczególnych bohaterów i tak na przykład moim zdaniem świetnie poprowadzony wątek Beaty nagle przez wręcz wyolbrzymione zachowanie Mateusza został zepsuty. Ja rozumiem, że być może autorzy chcieli wprowadzić element zaskoczenia, w końcu cechą dobrego thrillera jest to, że trzyma nas nieustannie w napięciu, ale moim zdaniem to już było posunięcie się o krok za daleko. Podobnie jest z wątkiem Justyny i Piotra, który wywołał we mnie zaskoczenie na początku i na końcu całej tej historii i powiem, że właśnie te momenty mnie zelektryzowały, ale tak naprawdę w środku ich historii nie było jakiś elementów zaskoczenia, a ja czułam się, jakbym nieustannie powracała do punktu wyjścia. Szkoda, bo zapowiadało się naprawdę dobrze.

,,Klub Niewiernych" miał być ciekawą historią; thrillerem, który mnie zelektryzuje i sprawi, że długo o nim nie zapomnę. Po części może tak i będzie, ale niestety muszę napisać z wielkim żalem (pomimo mojej sympatii do twórczości Daniela Koziarskiego), że chyba w tej powieści coś nie wypaliło. Co prawda nie było też bardzo źle, samo poruszenie tematu relacji rodzinnych, biernej postawy dzieci, które nie umieją przeciwstawić się rodzicom mieszającym się do ich małżeństwa jest godne pochwały, ale niestety wyolbrzymienie zachowań mordercy i Mateusza sprawiło, że powieść w niektórych momentach nie była spójna pod względem zachowań bohaterów. Mimo wszystko muszę przyznać, że zakończenie mnie zaskoczyło. Jedno jest jednak pewne - z pewnością czytelnik, który przeczyta tę powieść dwa razy zastanowi się nad tym, czy zawierać internetowe znajomości. W końcu w dzisiejszych czasach Tinder i inne podobne mu platformy przeżywają niemałe oblężenie.

Całą recenzję przeczytasz na blogu https://mojswiatliteratury.blogspot.com/2018/12/agnieszka-lingas-oniewska-daniel.html

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Skazany na zło — Adrian Bednarek Skazany na zło — Adrian Bednarek
Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo.

Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona – oto życie nies...