Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Duet (nie)idealny — Joanna Łapińska
Duet (nie)idealny — Joanna Łapińska

Duet (nie)idealny

Cena: 37,99 zł 32,29 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Najzabawniejsza komedia o miłości, jaką kiedykolwiek czytaliście!

Daniela ma dwie pasje – tabele w Excelu i pizzę. Obu oddaje się bez wytchnienia. Dzięki dobrej przemianie materii pizza nie idzie Danieli w biodra (choć niestety nie idzie też w biust). Dzięki tabelom nieźle zarabia i porządkuje firmowy chaos generowany przez pracowników działu sprzedaży Świeczuszek, którym zarządza Pan Pe. Ale kto uporządkuje chaos w jej życiu? Daniela właśnie zerwała z chłopakiem i czuje, że to nie koniec zmian. Aby poradzić sobie z emocjami po rozstaniu i odzyskać wiarę w swoją kobiecą siłę, zatrudnia się w… agencji usług towarzyskich. Co zrobi, gdy pewnego dnia zostanie wynajęta przez mężczyznę, którego najmniej by się w takim miejscu spodziewała? Jakie uczucia wyzwoli w nich ten zaskakujący wieczór?

Cóż, czasami coś się po prostu wydarza i zmusza do działania. Prowokuje, wyzwala reakcję. Tak jak dziś – w ten feralny przedostatni dzień lutego. W Poznaniu rano było tak zimno jak, nie przymierzając, w styczniu w Suwałkach (jestem z Podlasia, więc wiem, co mówię). Od dwóch miesięcy nikt nie przerzucił żadnej strony kalendarza oskarżycielsko wiszącego na ścianie naszego wynajmowanego mieszkania. Nikt nie posprzątał bałaganu w naszym życiu. Ale ktoś przeciął zły kabelek i pyk! Bomba wybuchła.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2023
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 282
  • ISBN: 978-83-8313-408-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 6 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Paulina Kwiatkowska  (5.04.2023)
Stosunkowo długo nie czytałam już żadnej komedii romantycznej. Z tego też względu postanowiłam mieć na uwadze to wydanie. ,,Duet (nie)idealny" Joanny Łapińskiej jest jedną z propozycji, na którą warto zwrócić uwagę w wolnym czasie. Uważam, że dodatkowa dawka humoru zawsze się przyda, więc z wielkim zainteresowaniem zapoznawałam się z kolejnymi stronami tej komedii romantycznej. Joanna Łapińska stworzyła na tyle interesującą powieść, że idealnie będzie się w niej zaczytać w wolnym czasie.

Daniela bardzo lubiła zajadać się pizzą oraz uzupełniać tabelki w Excelu, co stanowiło jej zarobkowe zajęcie. Kobieta jednak także miała świadomość tego, że jej życie nie zawsze będzie musiało tak wyglądać. Z tego też względu zatrudniła się w agencji usług towarzyskich. Kobieta nie przypuszczała jednak tego, kto zostanie klientem w tym miejscu.

,,Duet (nie)idealny" Joanny Łapińskiej to komedia romantyczna, z którą bardzo przyjemnie można spędzić wolny czas. To typowo lekka lektura, która odbiorcy może umilić jeden z wolnych wieczorów. Z tego też względu jestem zadowolona z tego, że udało zapoznać mi się z tą lekką pod względem poruszanej treści książką.


  kasia Sapierzynska  (1.05.2023)
Lubię czasami sięgnąć po lekkie książki, które odciągną mnie od problemów,trosk, a czasem nawet rozbawią. Gdy na okładce książki pani Joanny Łapińskiej zobaczyłam, że to najzabawniejsza komedia o miłości, to wiedziałam, że tego mi trzeba.

Co do tej zabawnej historii, to tak nie do końca jestem zachwycona, kilka razy się uśmiechnęłam, ale żeby od razu najzabawniejsza. Nie, to nie to. Sama zaś opowieść bardzo przyjemna i faktycznie skutecznie odgoniła moje kłopoty na rzecz miłosnych perypetii Danieli i Martina.

Oboje pracują w firmie produkującej świeczki zapachowe. I oboje się serdecznie nie znoszą. Każde z nich jest z innej bajki i wydaje się , że nie ma siły, by choć trochę się polubili. Jednak znacie to powiedzenie; kto się czubi..."? No więc jakby mogło być inaczej, jeżeli to historia o miłości.

Zarówno Daniela , jak i Martin rozstają się ze swoimi partnerami praktycznie w tym samym czasie. Jemu potrzebna jest odskocznia, jej pieniądze. Ona zatrudnia się w agencji, która zajmuje się zapewnianiem towarzystwa na imprezy samotnym osobom, on zaś wynajmuje na wieczór towarzystwo. Na skutek złośliwości losu okazuje się, że mają spędzić ten wieczór razem. Zachwytu brak, to mało powiedziane. Jednak jakoś wytrzymują, a nawet ciut, ciut zmieniają o sobie zdanie. Niestety wypity alkohol podczas tego wieczoru powoduje częściową amnezję i nasi bohaterowie znowu się nie lubią.

Coś jednak musi się zadziać, żeby mogli być razem, ponieważ nie byłaby to książka o miłości, prawda?

Jeżeli rozbudziłam troszeczkę Waszą ciekawość, to zachęcam do przeczytania powieści.

Powiem tylko, że bohaterowie są z cyklu tych, których od razu można polubić. Dodatkowo Martin skradł moje serce swoim muzycznym wyborem kapeli, którą równie jak on, uwielbiam. Natomiast z Danielą chętnie jadłabym posiłki, jak i ona mam słabość do włoskiej kuchni.


  Justyna Sapritonow  (2.05.2023)
"Daniela była jak orzeźwienie. Przy niej czuł się tak, jakby mógł oddychać."

"DUET NIE IDEALNY" Joanny Łapińskiej to wspaniała, zabawna i romantyczna komedia o miłości, która z pewnością rozbawi i rozgrzeje serca czytelników. Lekkie i przyjemne pióro autorki sprawiło, że historia mnie wciągnęła, aż do ostatniej strony. Dodatkowym atutem byli bohaterowie urodzeni blisko mojego rocznika i tocząca się akcja koło miejsca mojego zamieszkania, dały mi się poczuć jak bym uczestniczyła w ich życiu.

Głównymi bohaterami są Martin i Daniela, którzy pracują w firmie Świeczuszek. Choć pracują razem, to ciągle się kłócą i nie potrafią znaleźć wspólnego języka.
On staje przed koniecznością rozwodu z żoną, która go zdradzała.
Ona przyłapuje chłopaka na zdradzie z kuzynką. Daniela chcąc pozostać we wspólnym mieszkaniu, musi zapłacić byłemu już chłopakowi za kilka miesięcy wynajmu nowego mieszkania. Tylko jak zdobyć pieniądze?
Propozycja j brata bliźniak. Chodzi o przyłączenie się do luksusowej agencji usług towarzyskich, czyli dotrzymywanie towarzystwa za pieniądze.

Jednak los sprawia, że na skutek nieporozumienia na wynajętej randce spotykają się Daniela i Martin, czego konsekwencją jest szereg zabawnych sytuacji oraz... Oj to już sami musicie przeczytać.

Autorce udało się stworzyć dwie postacie, które są tak różne, ale jednocześnie idealnie do siebie pasują. Ich relacja, pełna sprzeczności i napięć, w ciągu powieści ewoluuje i zmienia się, co wzbudza w czytelniku wiele emocji i śmiechu.

Łapińska zachwyca swoim stylem, który jest lekki, płynny i dowcipny, co sprawia, że czytelnik od samego początku zostaje porwany w świat powieści. Dialogi są zabawne i naturalne, a dojrzali bohaterowie dodają dodatkowego smaku, co pozwala na wczucie się w klimat historii.

"DUET NIE IDEALNY" to doskonała propozycja dla miłośników komedii romantycznych, którzy szukają w książkach czegoś więcej niż tylko rozrywki. To powieść pełna humoru, emocji i wzruszeń, która dostarcza wiele pozytywnych wrażeń. Gorąco polecam!


  Karolina Sobólska  (7.05.2023)
Życie potrafi płatać przeróżne figle. Przekonuje się o tym Daniela, która w ostatnim czasie została singielką. Kobieta planuje uporządkować sobie życie, nieco zaszaleć i pod wpływem bodźca decyduje się na zatrudnienie w agencji usług towarzyskich. Niestety (albo stety) na jej drodze staje osoba, której się nie spodziewała. Jedno spotkanie potrafi zmienić wiele, ale czy zmieni coś w życiu Danieli?
"Duet (nie) idealny" to historia z pozoru jak wiele innych. Pary rozstają się każdego dnia, z różnych względów. Joanna Łapińska w swojej historii porusza wątek rozstania, przeradzając książkę w komedię miłosną. W końcu, jak na złość, w miłości zdarza się przeznaczenie, które z początku może wydawać się nam nie na rękę. Zwłaszcza gdy przeznaczenie splata ze sobą losy dwojga ludzi pozornie różnych, nieprzepadających za sobą...

Zabawna, intrygująca i niezapomniana - tak w trzech słowach najlepiej opisać tę książkę. Debiut Joanny Łapińskiej to historia wciągająca już od pierwszej strony. Zwykłe życie przeplatane losem niespodzianek może być odzwierciedleniem każdego z nas. W końcu nie raz się przekonywaliśmy, że życie potrafi zaskoczyć. Na przykładzie głównych bohaterów, pracowników jednej firmy, Danieli i Martina autorka przedstawia szereg ciekawych zdarzeń. Początkowo poznajemy ich jako nielubiących siebie ludzi, a następnie jesteśmy świadkami tego, jak los pcha ich ku sobie. Droga ta, pełna zabawnych sytuacji, ironicznych tekstów i szczerości jest idealną przygodą dla czytelnika. Wywołuje szereg emocji, nie pozwalając uśmiechowi zniknąć z twarzy. Wszystko to w dobrym stylu.

Poza głównym wątkiem czytelnik ma także możliwość zaobserwowania samego tła. Zarówno byłych związków i relacji głównych bohaterów, jak i pracy w biurze. Ciekawie poprowadzona, idealna na odstresowanie się. Polecam na wiosenny wieczór!


  Renata Kruk  (31.05.2023)
Zabawna, lekka, sympatyczna komedia o miłości, w której każdy czytelnik może znaleźć odrobinę siebie. Doskonały pomysł na spadek nastroju, ponury wieczór lub odpoczynek od codziennych obowiązków. Wszyscy potrzebujemy czasami przenieść się do świata, w którym można spodziewać się szczęśliwego zakończenia…
Daniela jest ambitną pracownicą działu analiz w firmie „Wszystkie Świeczuszki Świata”, konkretną, pełną poświęcenia, angażującą się w każde przedsięwzięcie. Tworzenie zestawień w exelu wydaje jej się prostsze niż relacje z mężczyznami – właśnie zakończyła trzyletni związek z niewiernym Czarkiem.
Martin – kierujący działem sprzedaży - nie cierpi Danieli, uważa ją za lizuskę i sztywną pąńcię, która ma za duży wpływ na szefa. Na myśl o niej czuje wręcz żądzę mordu i dostaje reakcji alergicznych. On również przechodzi kryzys w związku, jest w trakcie rozwodu z Anitą, którą przyłapał na zdradzie.
Ta dwójka spędza w pracy mnóstwo czasu, ale tak naprawdę zupełnie się nie zna. Wprawdzie widują się codziennie, ale tak jak w życiu, te relacje są powierzchowne, a nawet skupiające się na wyłapywaniu wad i potknięć tej drugiej osoby, co potęguje nieporozumienia i konflikty. Powoli jednak coś zaczyna się zmieniać, atmosfera między nimi staje się gęstsza, ale w zupełnie innym wymiarze. Czy przemądrzała analityczka odważy się wdać w biurowy romans z przesadnie ekspresyjnym a zarazem lekko chaotycznym zielonookim „panem Pe”? Wszystko ma szansę się wyjaśnić w czasie wyjazdu na branżowe targi do Kielc. Z założenia ma to być integracja i wzmocnienie zespołu, poznanie jego mocnych i słabych stron i rzeczywiście ten obcy grunt wiele obnaży, bo w pięknym hotelu z widokiem na Góry Świętokrzyskie będzie się sporo działo…
Powieść napisana jest z humorem i tak lekko, że nawet dramatyczne sytuacje wydają się błahostkami i znajdują pozytywne rozwiązanie. Podnosi na duchu, udowadniając, że po ciężkich chwilach przychodzą jaśniejsze dni, takie najpiękniejsze – wypełnione fascynacją, miłością i szczęściem.


  Czytomanka Patrycja  (27.06.2023)

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Złe miejsce — Tomasz Tomaszewski Złe miejsce — Tomasz Tomaszewski
Kiedy jawa miesza się z koszmarem, trudno odróżnić prawdę od fikcji

Para po przejściach, Sebastian i Weronika, postanawia ratować swoje małżeństwo. Niemal...