Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Poradnik -> 100 sposobów, które zniechęcą do samobójstwa — Mateusz Rychlicki
100 sposobów, które zniechęcą do samobójstwa — Mateusz Rychlicki

100 sposobów, które zniechęcą do samobójstwa

Cena: 26,99 zł 23,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czy myśląc o śmierci, można pokochać życie?

Tytuł tej książki mógłby właściwie brzmieć: „100 sposobów, jak pokochać życie”. Autor, który sam ma za sobą trzy próby samobójcze, próbuje w niej bowiem ukazać piękno, wyjątkowość i wartość ludzkiego życia. Nie robi tego jednak, posługując się wyświechtanymi sloganami czy szafując słowami pisanymi wielką literą. Zamiast tego przewrotnie, zabawnie i z dystansem do siebie opisuje własne traumatyczne doświadczenia i dzieli się spostrzeżeniami, które docenią przede wszystkim osoby zmagające się dzień po dniu ze swoimi małymi wielkimi dramatami, często niedostrzeganymi bądź ignorowanymi przez bliskich.

„Żyj, po prostu. Najlepsze wciąż jeszcze przed nami!” - przekonuje autor. Daj się wciągnąć tej błyskotliwej, pełnej mądrych słów lekturze i spróbuj na nowo uwierzyć, że każdy kolejny dzień może być szansą, a nie ciężarem!

Wierzę ci, że chcesz odejść. Tragedie, dramaty – przeżyłem ich wiele, ale przeżyłem. Trzy razy – tyle razy próbowałem popełnić samobójstwo. Mam zdiagnozowane mieszane zaburzenia osobowości, dystymię (przewlekła depresja) oraz nerwicę. Od kilkunastu lat utrudnia mi to życie, ale zarazem pozwala odkrywać tajemnice cierpienia oraz – paradoksalnie – piękno życia.
Ta książka jest pisana pół żartem, pół serio – w istocie ma zabić twój ból, a uratować ciebie, bo jesteś dla mnie ważny!

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Poradnik
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 188
  • ISBN: 978-83-8147-341-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Michał Derszeski  (31.03.2019)
Każdy z nas przechodzi życie na swój własny sposób. Nie wiemy dlaczego jesteśmy tu i czy ma to większy sens, jesteśmy. Można oczywiście ten stan zmienić, ale czy warto powoływać się na tak brutalny czyn?
Ta książka przede wszystkim pozwala spojrzeć na świat, na nasze życie z innej perspektywy.
Często zagubieni w otaczającym nas świecie, niezrozumiali, sami z problemami, które tworzymy sobie nie tylko w głowie, zapominamy o tym co najważniejsze, tracimy naszą czujność pozwalając wciągnąć się w otchłań ponurych myśli, z której można wydostać się jedynie poprzez ciężką pracę z samym sobą.
Książka bardzo wyraźnie pokazuje jak wiele zależy od nas, od naszego nastawienia do życia, do siebie samego.
Bardzo przypadła mi ta książka do gustu. Uświadomiła, mnie jak łatwo jest zaśmiecić swój umysł ponurymi myślami, jak łatwo nam zaniedbań to co najważniejsze i pozwolić by wszystko toczyło się samo dalej, tylko w jednym kierunki, w kierunku który odbiera wszelkie nadzieje pogrążając nas w rozpaczy.
Od dziś dwa razy się zastanowię nim pozwolę jakiej myśli zagnieżdzić się w moim umyśle.
Polecam książkę 100 sposobów, które zniechęcą do samobójstwa, wszystkim tym, którym udziela się zwątpienie, a także tym, którzy chcą brnąć w etap, który zakończyć ma wszystko bowiem łatwiej przejść przez to wydarzenie oczami Autora, a nie własnym doświadczeniem :)


  Karolina Sobólska  (2.04.2019)
Przede wszystkim, na samym wstępie zaznaczę, że poradnik został napisany przez osobę, która ma za sobą trzy próby samobójcze. Stąd też, nie są to żadne wymyślone bzdury, przez osobę niezwiązaną z tematem.
"100 sposobów, które zniechęcą do samobójstwa" rozpoczyna się krótką przemową autora. Następnie, po krótkim wstępie docieramy do 100 sposobów... Sposobów, które mają za zadanie zniechęcić Cię do samobójstwa i pokazać życie z innej perspektywy.
Pomysły są przeróżne, od tych najbardziej paradoksalnych, aż do oczywistych, lecz nie dostrzegalnych na co dzień. Napisane są pół-żartem, pół serio. Interpretacja każdego z nich zależy tylko i wyłącznie od nas.
Najbardziej dotkliwy okazał się dla mnie ten, który załączam w zdjęciu poniżej. W końcu, skoro ktoś pragnie życia, dlaczego jest skazany na śmierć? Wiele osób pragnie żyć, lecz jest nieuleczalnie chorych. A Ty? Pragniesz tak o, oddać je bez zastanowienia?

Poradnik Mateusza Rychlickiego jest cenną lekcją życia, nie tylko dla osób myślących o samobójstwie. Pozwala zastanowić się nad naszym postępowaniem i dostrzec to, co niewidoczne. Jest krótki, w sam raz na jeden wieczór. Czy odwiedzie kogoś od samobójstwa? Tego niestety nie jestem w stanie stwierdzić, lecz myślę, że warto spróbować. W końcu jeden wieczór z owym poradnikiem to niewiele w porównaniu do wieczności.

Dodaj własną recenzję