Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Wyprawa po szczęście — Ewa Giers
Wyprawa po szczęście — Ewa Giers

Wyprawa po szczęście

Cena: 37,99 zł 32,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Życiowa, pełna emocjonalnych uniesień opowieść o polskiej emigrantce

Pochodząca z niewielkiej podwarszawskiej miejscowości Melania Zalewska świeżo po studiach leci na Zachód, aby zarobić na mieszkanie w Polsce. Bardzo przeżywa swój pierwszy lot, tym bardziej że na pokładzie poznaje przystojnego Pawła, w którym się zakochuje - i to ze wzajemnością. Dalsze losy tych dwojga okazują się bogatą w różnorodne przeżycia, trzymającą w napięciu relacją.

Na co dzień Melania skupia się na niełatwej pracy, mając wsparcie w przyjaciołach, z którymi dzieli swoje smutki i radości. Jej życie nabiera kolorytu, gdy przypadkowo odkrywa tajemnicę swojej zmarłej ciotki, najmłodszej siostry ojca.

Okazuje się, że miała ona nieślubną córkę, o której nikt dotąd nie wiedział…

Ewa Giers – absolwentka filologii angielskiej. W latach 80-tych przebywała w USA i właśnie wydarzenia związane z pobytem w „Wietrznym Mieście” zapełniły strony tej książki. „Wyprawa Po Szczęście” to jej debiut literacki.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 376
  • ISBN: 978-83-8147-445-0

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Marzena Olszewska  (11.06.2019)
Jak sam tytuł utworu wskazuje, książka należy do tzw literatury kobiecej, klasyczna historia o perypetiach miłosnych. Jednak nie zupełnie - tytułowa wyprawa jest nad wyraz zgrabnie wpleciona w realia polskiej emigracji zarobkowej do USA w latach 80-tych.Perypetie starań o wizę,klimat wspólnie wynajmowanych mieszkań czy wreszcie specyfika podejmowanych prac są odwzorowane niemal fotograficznie. To nie jest tzw "babskie czytadło", tu każdy może znaleźć coś dla siebie. Gorąco polecam .....

Dodaj własną recenzję