Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Przeznaczona diabłu tom II — Aleksandra Możejko
Przeznaczona diabłu tom II  — Aleksandra Możejko

Przeznaczona diabłu tom II

Cena: 34,99 zł 29,74 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Ucieczka przed miłością jest równie niemożliwa, jak ucieczka z mafijnego świata.

Sfingowanie śmierci swojej i syna wydawało się Alessie jedynym sposobem ucieczki z piekła, do jakiego trafiła, wiążąc się z szefem mafii znanym jako Diabeł. Nie sądziła, że ich drogi jeszcze kiedyś się przetną, ale los bezczelnie z niej zakpił… Jedno spotkanie ponownie obudziło w niej wątpliwości. Czy kobieta ma prawo odbierać ojcu możliwość patrzenia, jak dorasta jego własne dziecko? Alessa postanawia wrócić z zaświatów i spróbować zbudować rodzinę na nowo. Ale czy Antonio, raz odrzucony i oszukany, da jej jeszcze jedną szansę? Czy i tym razem okaże się, że Alessa jest przeznaczona tylko jemu?

Jego ciemne oczy oraz włosy lśnią dziwnym blaskiem. Takim samym jak jej. Zamieram, kiedy chłopczyk przystaje obok mnie i z wielkim uśmiechem prawie że wpada w moje ramiona, oplatając swoje malutkie rączki dookoła mojej nogi, głośno krzycząc:
– Tata!
Szum w uszach nie pozwala mi się na niczym skupić. Podnoszę głowę i dostrzegam zaskoczoną minę Maxa i Josego. Odsuwam malca od siebie i kiedy już mam zamiar mu powiedzieć, że się pomylił, jak przez mgłę słyszę jej głos. Ten cudowny melodyjny głos. I na chwilę brak mi tchu.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Amare, 2023
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 258
  • ISBN: 978-83-8313-454-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 10 recenzji.Dodaj własną recenzję

  @fascynacja. ksiazkami  (13.05.2023)
Ponowne wejście do świata Diabła nabiera innego wymiaru.Przekonujemy sie co czeka osoby,które go zdradzają i odbierają bezpowrotnie szanse na szczęście.Od samego początku drugiego tomu jest niebezpiecznie.Buzujące emocje i chęć pokazania konsekwencji swoich haniebnych czynów powoduja,że czyta się w ogromnym napięciu.Pojawiające się osoby trzecie wzbudzają zazdrość i ranienie siebie nawzajem.Choć był to celowy zabieg to bardzo mi się to podobało.Dodatnie do tej historii przygód z życia Sam i Maxa sprawia,że zainteresowanie lekturą nie maleje.Ani na moment nie da się z nią nudzić.Postać Antonia Jr rozluźnia napięta atmosferę i pokazuje,że wyobraźnia dziecka jest ogromna.

Dalsze losy bohaterów jest swoista mieszanka emocji i wybuchowych wydarzeń na które nie dało się przegotować.Zmienność decyzji i kumulacja pożądania dają wiele zaskakujacych momentów pełnych gorących scen.

To romans mafijny,który pochłonie was bez reszty.Nie będziecie potrafili odłożyć go dopóki nie przeczytacie ostatnie strony.Lekkość pióra autorki sprawia,że czyta się z przyjemnością.Dodatkowo wpleciona w fabułę zdrady najbliższych,prace w mafii oraz codzienność życia rodzinnego sprawia,że życie bohaterów jest bardzo interesujace.
Aż żal żegnać się z nimi,ponieważ nieraz podnosili mi ciśnienie pokazując,że potrafią zainteresować czytelnika swoimi postaciami.I za to koniecznie trzeba sięgnąć po drugi tom książki i spędzić z nimi niezapomniane chwile.
Z całego serca polecam historie Alessy i Antonio.


  Anna Kaczor  (17.05.2023)
Wybuch bomby był początkiem wielkich zmian w życiu Alessie i Antonia. Kiedy kobieta budzi się w szpitalu, widzi wujka, który przedstawia jej pewną propozycję. Opowiada jej o tym, co czuł do jej matki, jak nie może sobie darować tego, co się stało. Chce pomóc jej w ucieczce i chociaż początkowo się wacha, ostatecznie decyduje się na zniknięcie. Robi to nie dla siebie, ale dla synka, którego nosi pod sercem. Pragnie dla niego innego życia, z dala od niebezpieczeństwa, z dala od mafii. Antonio nie może się pogodzić ze śmiercią żony i nienarodzonego synka. Już wcześniej był Diabłem, jednak teraz jest dużo gorszy. Żyje zemstą, a każdy, kto w jakiś sposób przyczynił się do tej tragedii, ginie w męczarniach.
Mija pięć lat, kiedy tajemnica Alessie wychodzi na jaw. Jest na wakacjach wraz z synkiem i wpada na Antonia. Mężczyzna początkowo jest mocno zszokowany, po chwili czuje ogromne szczęście, jednak ono szybko zamienia się w złość. Jego ukochana go oszukała, zmieniła jego życie w piekło, zabrała mu syna i możliwość patrzenia na ważne chwile w jego życiu. Nie zamierza słuchać jej wyjaśnień, nie zamierza jej przebaczać, jednocześnie nie ma zamiaru zabierać swojemu synowi matki. Oboje wracają z nim do kraju i zamieszkują w jego willi. Dla wszystkich będą to ogromne zmiany. Czy sobie z nimi poradzą? Alessie nigdy nie przestała kochać, teraz wie, że jej decyzja była błędem. Pragnie wytłumaczyć mężowi, dlaczego to zrobiła, odzyskać go. Tylko czy to jest możliwe? Czy Antonio będzie umieć przebaczyć? Co jeszcze stanie się w życiu tej dwójki? Czy ich miłość była na tyle silna, aby pokonać wszystkie przeciwności?

Pierwszy tom zdecydowanie mi się podobał i bardzo cieszę się, że nie trzeba było długo czekać na kontynuację. Powrót do świata Alessie i Antonia był bardzo udany. Historia okazała się ciekawa, wciągająca i to na tyle, że od książki ciężko było się oderwać. Akcja dość sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć. To opowieść o tym, jaki wpływ na życie mają nasze decyzje, o próbie naprawienia błędów, odzyskania miłości, a jednocześnie o niebezpieczeństwie, porachunkach mafijnych. Jest to jedna z tych książek, przy których według mnie nie da się nudzić. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.
Zdecydowanie plusem dla mnie był fakt, że poznajemy nie tylko dalszą historię Alessie i Antonia, ale również Sam i pewnego ogra.

Bohaterowie pozostali ciekawi, dobrze wykreowani. Oboje trochę się zmienili, jednak te zmiany musicie odkryć sami. Nie mogę wam zdradzić więcej niż tyle, co w zarysie historii.

„Przeznaczona diabłu tom II” to książka z ciekawą, wciągającą, pełną emocji historią ze świata mafii. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA


  Katarzyna @historie_budzace_namietnosc  (18.05.2023)
„Ona jest moim życiem. Moim światłem. Moim przeznaczeniem. Jedyną osobą przy której mój demon odchodzi. Jedyną kobietą, która ma nade mną jakąkolwiek władzę…”

Coś, co zakończyło się tragedią, śmiercią i odebraniem ukochanej osoby. Tak naprawdę okazało się jednym wielkim kłamstwem, a los postanowił po raz kolejny złączyć dwie rozdzielone i zranione dusze, dając im kolejną szansę na szczęśliwe zakończenie ich historii. Antonio pięć lat żył w mroku, a jeden wyjazd w interesach i przypadkowe spotkanie sprawił, że poznał prawdę o tym, że jego żona i syn nie zginęli. Jego początkowa radość szybko zmieniła się w gniew na Alessie. Nie pytał już jej o zdanie, po prostu zabrał ich z powrotem do domu i Nowego Yorku. Kobieta będzie musiała ponieść konsekwencje swojego kłamstwa, ale zrobi wszystko, żeby na nowo Diabeł stał się jej Diabłem, tak jak ona zawsze była jego. Jej zniknięcie również całkowicie zmieniło życie jej kuzynki Sam, która już nie jest tą samą osobą. Nagłe pojawienie się Alessie nie spodoba się komuś i po raz kolejny będą w dużym niebezpieczeństwie. Czy tym razem los będzie łaskawszy dla nich? Czy Alessia znajdzie po raz kolejny drogę do serca Diabła? Co stało się z Sam?

„Ucieczka przed miłością jest równie niemożliwa, jak ucieczka z mafijnego świata.”

Zakończenie pierwszego tomu zostawiło mnie z wieloma pytaniami i odrobiną nadziei. Teraz dostałam odpowiedzi na wszystkie te pytania, a do tego patrzyłam jak uczucie, które połączyło Alessia i Antonio nie zgasło. Mimo tylu lat rozłąki i bólu, jaki ich przepełniał. Teraz to ona musiała zrobić wszystko, żeby odzyskać jego zaufanie i wybaczenie, a on musiał zrozumieć, dlaczego tak postąpiła. A gdy tak się stanie, to nic już nie ugasi tego uczucia i pożądania. Każda kartka jest aż przesiąknięta od emocji, jakie czujemy podczas czytania, akcja nie zwalnia ani na chwilę wręcz przeciwnie rozpędza się, serwując nam coraz to inne doznania, napięcie i niepewność trzyma nas w swoich szponach do samego końca. Wielkim plusem jest dla mnie to, że oprócz historii głównych bohaterów mamy tu również pokazane losy Sam i nie mogę zapomnieć, że ona i Max pokazują nam wszystko ze swoje perspektywy. Każda z tych postaci czy to pierwszoplanowa, czy drugoplanowa, skradły moją sympatię. Jestem ciekawa czy powstanie oddzielna seria o dalszych losach Sam i Maxa? Droga Aleksandro odpowiesz mi na to pytanie? Gorąco polecam wam tę serię.


  Anita Bojar  (18.05.2023)
Po ekscytującym zakończeniu pierwszego tomu bardzo czekałam na kontynuację. Autorka zadbała o zniecierpliwienie czytelników, podsycając naszą ciekawość o dalsze losy bohaterów.

W tej części było mi trochę żal Antonio, został pozbawiony miłości i towarzyszeniu synowi podczas pierwszych lat życia. W ramach zemsty wybił połowę miasta, pomścił swoją żonę i syna. A tu nagle się okazuje, że niepotrzebnie. Nie wyobrażam sobie, jak on musiał się poczuć.

"Zamykam drzwi i kiedy tylko samochód znika mi z pola widzenia, odwracam się i patrzę na swoje błogosławieństwo i przekleństwo w jednym. Na moją principessę. Jedyną kobietę, która potrafiła zniszczyć samego Diabła."

Alessa wyjątkowo nie pasowała mi w tym tomie, zachowywała się, jakby nic się nie stało. Myślała, że jak tylko wróci, to wszystko wróci do normy. A niestety tak się nie da. Nie mogłam coś złapać nici porozumienia z nią.

W fabule uwzględnione zostały losy Sam i Maxa, kolejnej pary, która miała burzliwą relację w przeszłości. Otrzymujemy kilka rozdziałów z perspektywy ich obojga. Polubiłam ich i kibicowałam im z całych sił.

Autorka po raz kolejny sprawiła, że nie potrafiłam odłożyć książki. Czytałam z zapartym tchem, gdyż nie wiedziałam, jak zachowają się nasi bohaterowie. Czym prędzej musiałam się dowiedzieć jaki los przygotowała dla nich pisarka. I nie zawiodłam się, było pikantnie, niebezpiecznie i nieprzewidywanie.


  Mirosława Dudko  (20.05.2023)
„Będę diabłem, tak jak widzi mnie cały świat. Tak jak ona mnie widziała, kiedy ją poznałem.”

Gdy nienawiść spotka się z miłością, efektem może być jedynie niespotykana eksplozja emocjonalna, kipiąca niczym wrząca lawa. A gdy do tego dołączy pożądanie, wówczas skutki mogą być trudne do przewidzenia. Bohaterka pierwszej części dylogii „Przeznaczona Diabłu” miała już okazję przekonać się, jak mocna jest to mieszanka, a teraz w drugiej odsłonie, to odczucie jeszcze bardziej daje o sobie znać, gdyż dołącza do niej furia połączona ze złością wywołana poczuciem krzywdy.

Alessie poczuła, co to znaczy narazić się Diabłu, za jakiego uważany jest Antonio Bonettie, który po początkowym szoku, postanowił pokazać swoją prawdziwą naturę. Przez pięć lat on żył w bólu, tęsknocie, cierpieniu i wyrzutami sumienia. Teraz jest w nim tylko mrok, gniew, pustka i chęć pokazania jej, jaki potrafi być Diabeł, gdy zostanie zraniony. Uważa, że po tym, co Alessa mu zrobiła, ona nie zasługuje na nic poza jego złością.

Zresztą, nie dziwiłam mu się, gdyż nie popierałam decyzji Alessie, która ujawniła się w tym tomie. Finał pierwszej części nie zapowiadał takiego rozwiązania, po tym jak rozwalił mnie emocjonalnie. Teraz ona zbiera żniwo swoich wyborów, które okazały się błędem. Czasu nie da się cofnąć, ale żyć z wściekłym Diabłem też nie jest łatwo. Mimo że chwilami jej współczułam, to jednak doskonale rozumiałam Antonia.

„Coś, co raz już zostało rozbite, roztrzaskane na miliony kawałków, trudno na nowo poukładać. Człowiek może się starać skleić to najsilniejszym klejem, ale i tak będzie dostrzegał pęknięcia.”

Fabuła zaczyna się od momentu, gdy skończyła się część pierwsza, więc warto poznać wydarzenia wcześniejsze, gdyż mają one znaczenie w obecnie toczącej się rozgrywce między nienawiścią, a miłością. Od początku jesteśmy wrzuceni w ogrom emocji, wewnętrznych rozterek, ale też buzujących namiętności, które dają o sobie znać, mimo że złość kipi w Antonio za każdym razem, gdy się spotyka ze swoją żoną.

Pani Aleksandra Możejko nie obniża pisarskiej poprzeczki dając czytelnikowi moc emocjonalnych wrażeń. Wprawdzie ich intensywność i rodzaj są nieco inne, niż w pierwszym tomie, ale tam chodziło o całkowicie odmienne sprawy. Teraz toczy się walka między dwoma skrajnymi uczuciami, do których dołącza pożądanie i wciąż działająca chemia. Na szali uczuć z jednej strony stoją wściekłość, poczucie krzywdy, a z drugiej wciąż obecna w sercach obu bohaterów miłość.

Alessie była naiwna myśląc, że wszystko wróci do normy po tym, co zafundowała swemu ukochanemu oraz innym bliskim jej osobom. Momentami było mi jej żal, ale z drugiej strony uświadamiałam sobie, że ona na to zasłużyła. Antonio po raz pierwszy był prawdziwie zakochany, gotowy zrobić wszystko, by jego ukochana była bezpieczna. Miał nadzieję, że razem dadzą radę wszelkim przeciwnościom. Dla niej zaczął się zmieniać, aż tu nagle ona jedną decyzją zburzyła wszystko, co do tej pory zbudowali razem, pozwalając uwierzyć, że odeszła na zawsze.

Dylogia stworzona przez panią Aleksandrę Możejko ma wszystko, co powinien zawierać rasowy romans mafijny, w którym można odnaleźć znane schematy, gdyż trudno ich uniknąć. Sztuką jest ubrać je w atrakcyjne szaty złożone z pasjonujących, ekscytujących i emocjonalnych warstw, by pragnąć poznać finał opowiadanej historii. Autorce udało się to doskonale, gdyż posługuje się ona niezwykle obrazowym stylem pisania i umiejętnie budowanym napięciem, wplatając w to erotykę w dobrym wydaniu i bez zbędnych epizodów, opisów czy dialogów tworzy wciągające historie z charakterystycznymi, silnymi i wyrazistymi bohaterami. Bez problemu można poczuć buzujące emocje, które dają o sobie znać w różnej postaci. Odpowiednimi słowami, porównaniami, czy nawet jednym słowem oddaje klimat chwili, stan emocjonalny danej osoby, rozterki, cierpienie czy miłosne uniesienie.

W tle również rozgrywają się pasjonujące wątki, zwłaszcza te dotyczące przyjaciółki Alessie, Samanthy, która teraz, po pięciu latach rozłąki, nie przypomina dawnej siebie. Jest wrakiem pod względem psychologicznym, ofiarą przemocy domowej i toksycznego związku. Niestety, dopóki sama nie będzie chciała wyzwolić się z tego piekła, niewiele można zrobić. Na szczęście Alessie nie odpuszcza tak łatwo i ma nadzieję, że odzyska zarówno miłość swego męża, jak i przyjaciółkę. Zarówno Sam, jak i Max także mają możliwość ujawnienia swoich przemyśleń i problemów, gdyż ich wypowiedzi pojawiają się jako osobne wątki, jednak chętnie poznałabym ich historie dokładniej. Intrygującą postacią była według mnie Adrianna, kobieta, z którą Antonio współpracuje i nie raz korzysta z jej pomocy. Uważam, że ona zasługuje na osobną opowieść, gdyż jej osobowość i z pewnością ciekawa przeszłość, ale też obecne wydarzenia dają podstawy do kolejnej wciągającej powieści.

Druga część historii pt.: „Przeznaczona Diabłu” to świetna kontynuacja, w której nie brakuje mocnych wrażeń, intensywnych zbliżeń, walki z samym sobą, a przede wszystkim miłości, która „jest jedną z najgorszych i najwspanialszych rzeczy”, jakie mogą przytrafić się ludziom sobie przeznaczonych.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare
  Karolina Janowska  (30.05.2023)
Alessia miała nadzieję, że uciekając, odetnie się od świata mafii, a jednoczeście obroni swojego syna przed złem tego świata. Niestety brutalnie się myliła. Po pięciu latach wyczuła jego obecność, a gdy go ujrzała, nogi jej się ugięły. Uczucie skrywane na dnie, rozpaliło się z prędkością światła. Dla dobra dziecka i swojego, zrobiła coś niewybaczalnego w świecie mafii - zdradziła własnego męża. Jako żona, musiała jednak wrócić do boku męża, teraz widzi, że Antonio czuje do niej tylko nienawiść, a w jego oczach widzi samego Diabła. Początkowo udają szczęśliwą rodzinę dla dziecka... ale daleko w mroku czai się niebezpieczeństwo.
Czy Alessie uda się odbudować ich małżeństwo? Czy Antonio będzie w stanie wybaczyć aż taką zniewagę.
-------
Kontynuacja książki jak najbardziej na plus. Po takim zakończeniu pierwszego tomu, gdzie autorka pozostawiła ogromną ciekawość, nic dziwnego, że człowiek czytał jak szalony kolejną i od pierwszej strony nie mógł się oderwać. Bez zmian dostałam ogromną dawkę pikanterii, władzy, ale także trochę zwrotów akcji i rozlewów krwi, które dodawały smaku całości. Bohaterowie super wykreowani, chociaż momentami Alessa zaczynała mnie lekko irytować, próbując przekonać Antonio do siebie swoim ciałem. Jednak mocno zaciekawił mnie wątek nowej postaci - pięknej blondynki pojawiającej się u boku Antonia. Jestem ciekawa dlaczego chciała zniknąć ze świata mafii? Z przyjemnością zagłębiłabym się również w świat Sam i Maxa.


  Kamila Polańska  (12.06.2023)
"Coś, co raz już zostało rozbite, roztrzaskane na miliony kawałków, trudno na nowo poukładać. Człowiek może się starać skleić to najsilniejszym klejem, ale i tak będzie dostrzegał pęknięcia."

Zmierzenie się z prawdą, że śmierć mu jej nie odebrała, jest dla Antonio szokiem... ale też wywołuje w nim wściekłość. Pozbawiła go najpiękniejszych lat z synem... Zabrała mu cząstkę serca. Czy w obliczu ich ponownego spotkania, dadzą sobie kolejną szansę na szczęście? Czy coś, co zostało zakończone, może odrodzić się na nowo?

Miłość jest w stanie pokonać wszystko, ale czy na pewno? Uwierz w siłę miłości i obejrzyj ich ponowne starcie... Uczucie i wściekłość.

"Przeznaczona diabłu tom 2" to historia, która ukazuje siłę miłości matki do dziecka. Jest ona w stanie zrobić wszystko, aby było bezpieczne, nawet jeśli miałaby zapłacić najwyższą cenę, której jest jej własne szczęście.

Nie mogłam się doczekać tej książki, po tym, jak w pierwszym tomie na zakończenie przeżyłam niemały szok. Wiedziałam, że w tej części czeka mnie wiele sytuacji, emocji i spotkanie twarzą w twarz bohaterów i się nie pomyliłam. Już od samego początku zostajemy wciągnięci w wir ich ponownego pożądania, którego Diabeł nie chce pokazać. Ukrywa się za skorupą bezwzględności, niebezpieczeństwa i braku emocji. Ponownie stał się taki, jaki był na początku. Bije od niego chłód, ale w niektórych sytuacjach pokazuje człowieczeństwo... Jest w nim ciepło, ale nie chce go jej pokazać... On chce dać jej nauczkę, ale czy można karać matkę za to, że chciała chronić własne dziecko? Czy on pozwoli jej wszystko wytłumaczyć? Czy pozwoli im na ponowne szczęście?

Styl pisania autorki jest fenomenalny. Lekkość, z jaką pisze, sprawia, że przez książkę się płynie. Miałam ochotę wręcz się zatrzymać w czasie, aby nie kończyć tej książki, bo bardzo polubiłam bohaterów, a szczególnie małego juniora, który zrodził się z miłości Diabła i Alessy. Jedna z lepiej wykreowanych dziecięcych postaci, które skradł moje serce swoją niewinnością i urokiem. Może autorka zdecyduje się na ukazanie jego dalszych losów? Bo w końcu to on stanie się dziedzicem.

Polecam wam tę serię. Jest to niesamowita przygoda i podróż wśród upadków, łez, żalu, złości oraz zemsty. Uwierzcie mi, nie wiecie, kto spiskuje przeciw wam, a prawda może okazać się druzgocąca.


  Agnieszka Kędzior  (20.06.2023)
"Ona jest moim życiem. Moim światłem. Moim przeznaczeniem. Jedyną osobą, przy której mój demon odchodzi. Jedyną kobietą, która ma nade mną jakąkolwiek władzę."

Alessa odeszła a wraz z nią odeszły wszystkie marzenia Antonia. Mężczyzna jest załamany a jedynym sposobem aby pomścić śmierć żony i nienarodzonego syna jest zabicie wszystkich, którzy,nawet w najmniejszym stopniu, brali udział w zamachu. Antonio coraz bardziej pogrążony jest w mroku. Już kiedyś uważany był za samego diabła. Teraz jest jeszcze gorszy.
Mija pięć lat a on nadal nie może zapomnieć o swojej utraconej miłości.Wyjeżdża w interesach. I nagle widzi znajomą twarz.

Czy to możliwe, że Alessa żyje?Czy Antonio wybaczy jej,że tak go oszukała i zraniła?

Muszę przyznać, że autorka miała świetny pomysł. Tego się nie spodziewałam!!
Alessa zresztą też! Nie chciała dla syna życia w mafii i podjęła trudną decyzję. Choć jej serce krwawiło każdego dnia, choć tęskniła i nigdy nie przestała kochać musiała tak postąpić. Już nigdy nie miała spotkać swojego męża. Jednak los chciał inaczej.
Antonio nie potrafi jej wybaczyć, że odeszła i że stracił pięć lat z życia ich syna. Nie dziwię się, że był taki wściekły. Odebrał wiele żyć, stał się najgorszą wersją siebie. A wszystko to z miłości, rozpaczy, tęsknoty. Po tym co Alessa zrobiła zasługuje jedynie na cierpienie i pogardę. I sam diabeł uprzykrzy jej życie. Nie ważne, że tak naprawdę chciałby przytulić żonę i wybaczyć jej wszystko, nie da po sobie tego poznać i Alessa będzie cierpiała.

W tej części mamy walkę między miłością a nienawiścią. Między zdradą a wybaczeniem.

Podobało mi się, że Alessa i jej kuzynka dojrzały. Ich zachowanie nie było już infantylne. Sam przez te pięć lat przeszła wiele a jej historia chwyta za serce.

Książka pełna intryg, tajemnic, niebezpieczeństwa ale i miłości i namiętności.
Czy tym razem będzie szczęśliwe zakończenie? Sprawdźcie sami ☺️


  Kamila Peplińska  (22.06.2023)
„Przeznaczona diabłu tom 2” to kontynuacja części pierwszej, której nie możemy czytać osobno z powodu wydarzeń, które mają miejsce przy samym końcu. Drugi tom książki ukazuje wiele bólu, które towarzyszyły bliskim dziewczyny. Jej nagłe zniknięcie i podjęcie nieodpowiedniej decyzji odbiło piętno na wszystkich, których kocha.
Nigdy nie powinniśmy nagle i pochopnie podejmować decyzje, które możemy później żałować. W tej części akcja i sama fabuła jeszcze lepsza.
Książka napisana jest z poziomu każdego bohatera zatem możemy przybliżyć ich uczucia, pragnienia oraz powody, dla których podjęli takie, a nie inne decyzje. Całym serduchem pokochałam małego Antonio, który skradła moje serducho. Jedynie zabrakło mi rozwinięcia uczucia między Maxem i Sam, którzy zdecydowanie zasługują na swoją powieść.


  Edyta Brycińska  (26.08.2023)
Ucieczka przed miłością jest równie niemożliwa, jak ucieczka z mafijnego świata.
Sfingowanie śmierci swojej i syna wydawało się Alessie jedynym sposobem ucieczki z piekła, do jakiego trafiła, wiążąc się z szefem mafii znanym jako Diabeł. Nie sądziła, że ich drogi jeszcze kiedyś się przetną, ale los bezczelnie z niej zakpił... Jedno spotkanie ponownie obudziło w niej wątpliwości. Czy kobieta ma prawo odebrać ojcu możliwość patrzenia, jak dorasta jego własne dziecko? Alessa postanawia wrócić z zaświatów i spróbować zbudować rodzinę na nowo. Ale czy Antonio, raz odrzucony i oszukany, da jej kolejną szansę? Czy i tym razem okaże się, ze Alessa przeznaczona tylko jemu?
Bardzo czekałam na tę książkę. Zakończenie pierwszego tomu rozwaliło mnie na łopatki i z niecierpliwością wyczekiwałam na dalsze losy Alessy i Antonia. No i się nie zawiodłam.
Cała gama emocji. Duża dawka niepewności i obaw. Rosnące pożądanie i namiętność. Chwile grozy. Momenty zaskoczenia. Nadzieja i radość. Fajnie wykreowani bohaterowie, z którymi polubiłam się już przy pierwszym tomie. Jednak muszę tu wspomnieć, że były momenty, w których Alessa mnie drażniła swoim zachowaniem. Antonio nadal pokazywał swoją siłę. Ciężko mu było pogodzić się z tym co go spotkało, jednak niezmiennie pozostawał sobą - Diabłem. Pikanterii całej historii dodawała postać pięknej znajomej mężczyzny. No i wątek Sam i Max. Jej, jak on mi się podobał, petarda. Ola, kiedy książka z ich historią? Ja czekam. :)
"Przeznaczona Diabłu 2" napisana została z perspektywy czwórki bohaterów, dzięki czemu mamy możliwość poznania ich bliżej. Bardzo mi się to podobało, ponieważ pozwalało zrozumieć wiele zachowań i sytuacji.
Całość napisana została w naprawdę dobrym stylu, dzięki czemu czyta się ją przyjemnie i szybko. Mnie ta historia mocno wciągnęła i nie miałam ochoty odkładać książki na później. Autorka z każdą kolejną książką podnosi swój poziom i poprzeczkę. Świetnie czyta mi się historie, które wychodzą spod jej pióra. Już czekam na kolejne premiery.
Gorąco polecam przeczytać serię "Przeznaczona Diabłu". Jeśli tak jak ja lubicie historie z silnymi bohaterami, z mafią i ognistym romansem, to jest to właśnie seria dla was.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Dziewczyna, która czuła zbyt mocno — Monika Cieluch Dziewczyna, która czuła zbyt mocno — Monika Cieluch
Miłość znajdziesz obok siebie, wystarczy tylko otworzyć się na życie.

Życie London nigdy nie było usłane różami, ale mimo to nie straciła pogody ducha i d...