Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Maharani — Nina Nirali
Maharani — Nina  Nirali

Maharani

Cena: 27,00 zł 22,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Wojna i miłość z historią Indii w tle.

Następczyni tronu Radżputany – maharani Durgeshwari – jest kobietą nie tylko piękną i roztropną, ale też biegłą w sztukach walki. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jej los, jak każdej Hinduski, został z góry przesądzony.
Wkrótce będzie musiała zmierzyć się z mężczyzną, który poprzysiągł, że – bez względu na cenę i liczbę ofiar – zdobędzie jej uległość i zapanuje nad jej niepokorną naturą.
Wojna, zemsta, szalona namiętność i pragnienie miłości, którego nic nie jest w stanie ugasić... Czy w starciu z brutalnymi i żądnymi krwi przeciwnikami piękna maharani zdoła uratować to, co dla niej najważniejsze?

– Nie wyspałeś się, Lakshay, jesteś powolny jak żółw grzebiący się w piasku. Gdyby to był wróg, już byś nie żył.
Te słowa zirytowały go, ale był pewien, że właśnie o to Durgeshwari chodziło. Gdyby tylko mógł, pokazałby jej, jaki jest lub może być w rzeczywistości. Nie mógł jednak. Ze złością uderzył więc swoją szablą w talwar maharani, wytrącając jej go z dłoni.


Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 212
  • ISBN: 978-83-8147-143-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Królewskie Recenzje  (23.10.2018)
Durgeshwari jest następczynią tronu Radżputany. Maharani jest bardzo piękną kobietą, ale też niezwykle inteligentną i zaradną. Co jest również niezwykłe, potrafi walczyć lepiej niż niejeden mężczyzna. Zna także swoje powinności i zdaje sobie sprawę z tego, że jej los, jak każdej Hinduski, został z góry przesądzony.

Maharani, zdaje sobie sprawę, że jako następczyni tronu, musi odłożyć na bok wszystkie swoje uczucia i poślubić mężczyznę, który pomoże jej włada ukochanym krajem. Musi być też silna i zaradna, by potrafiła podejmować odpowiednie decyzje. Wkrótce będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze swoimi słabościami, ale także z mężczyzną, który za wszelką cenę postanowił ją zdobyć i ujarzmić.
Wojna, zemsta, szalona namiętność i pragnienie miłości, którego nic nie jest w stanie ugasić... Czy w starciu z brutalnymi i żądnymi krwi przeciwnikami piękna maharani zdoła uratować to, co dla niej najważniejsze?

Maharani to bardzo lekka i przyjemna książka o miłości. Tak właśnie początkowo myślałam. Wszystko wskazywało na lekko skomplikowane uczucie, obowiązki i niebanalną bohaterkę. Potem jednak wyłoniła się głębia, głębsze przesłanie i poważne tematy, które chwyciły mnie za serce. Wszystko było tak piękne, tyle emocji... Zabrakło mi jedynie dokładniejszego przedstawienia kultury, obyczajów. Ale to tylko mały szczegół na tle poruszającej historii.

Dodaj własną recenzję