Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Wspomnienia -> Życiownia Spółka z o.o. — Katarzyna Prusisz
Życiownia Spółka z o.o. — Katarzyna Prusisz

Życiownia Spółka z o.o.

Cena: 37,99 zł 32,29 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

To ludzie są największym skarbem, na jaki możemy trafić w życiu

Katarzyna, otwarta i towarzyska właścicielka salonu kosmetycznego, ma szczęście do spotkań z wyjątkowymi ludźmi. Pewnego dnia, odwiedzając w szpitalu swojego umierającego ojca, poznaje Teresę. Wkrótce otrzymuje w spadku po niej pamiętnik pełen tajemnic z przeszłości oraz… grupę nowych przyjaciółek, których skomplikowane losy przewracają do góry nogami jej poukładane, dojrzałe życie. Kolejne spotkania i perypetie inspirują ją do bliższego przyjrzenia się swoim lękom i zmierzenia się z nimi. A to jeszcze nie koniec niespodzianek: czeka na nią miłość w najbardziej romantycznym mieście na Ziemi, ale w najmniej spodziewanym momencie…
Życiownia to pełna emocji powieść, w której – tak jak w życiu – śmiech miesza się ze wzruszeniami i strachem. Uświadamia, że nigdy nie jest za późno, aby coś naprawić, postawić na swoim albo zacząć od nowa.

Katarzyna Prusisz

W 1991 roku ukończyłam pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim. Niestety praca w ramach zawodu wyuczonego nie stała się moja pasją. Zastąpiłam ją małżeństwem i macierzyństwem, z czego po kilku latach zostało mi tylko to drugie. Nie poddałam się przeciwnościom losu i zaczęłam czerpać z życia pełnymi garściami.
Jestem szczęśliwą, spełnioną matką dorosłej już córki – Olgi. Od niemal dwudziestu lat prowadzę wraz z przyjaciółką salon kosmetyczny. Grubo po czterdziestce nauczyłam się tańców latino, języka włoskiego i rozpoczęłam podróże po Italii. Postanowiłam także spełnić swoje marzenie i napisać książkę. Wiele wątków w mojej powieści bazuje na doświadczeniach moich i moich przyjaciół. Z wielką pasją piszę drugą część Życiowni.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Wspomnienia
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 340
  • ISBN: 978-83-8219-522-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 6 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Mirosława Dudko  (21.10.2021)
„Życiownia Spółka z o.o.” okazała się zabawną historią, w której autorka połączyła wątki obyczajowe z elementami kryminalnymi i mistycznymi, gdyż co pewien prezentuje różne przepisy na wspomagające nasze działania rytuały i życiowe wskazówki oraz refleksje i przemyślenia motywujące do innego spojrzenia na wiele spraw, z którymi spotykamy się w życiu.

Fabuła nie jest od razu tak oczywista, gdyż bohaterka opowiada nam o swoich przeżyciach nieco chaotycznie, skacząc po różnych tematach, stąd mamy wrażenie, jakbyśmy siedzieli z nią w jej salonie wysłuchiwali jej zwierzeń. W tym chaosie jest jednak metoda i sens, gdyż w sumie składa się on na spójną historię, w której przedstawione wcześnie osoby i sytuacje mają swoje znaczenie. Podążając za kolejnymi epizodami, dosięgają nas różnorodne emocje, od wesołości, poprzez wzruszenie, rozdrażnienie aż po obawę i lęk. Motywami przewodnimi są obrazki z życia głównej bohaterki oraz pamiętnik Teresy, dzięki któremu pojawiają się tajemnice, grono nowych, nieco zwariowanych przyjaciółek paryskich, intryga oraz miłość, które wkracza nieoczekiwanie, przełamując dotychczasowe, w miarę ułożone życie Katarzyny.

To bardzo lekka, pełna optymizmu, ale też dramatyzmu opowieść o życiu, w którym może wydarzyć się wszystko, zarówno miłe chwile, jak i te smutniejsze, ale wszystko, co się wokół nas dzieje, ma swój cel dopiero z perspektywy czasu możemy ocenić ich wartość. To opowieść o tym, że zawsze trzeba mieć świadomość, o co prosimy Wszechświat i precyzyjnie określać nasze życzenia, ale też o miłości, na którą nigdy nie jest za późno.

Cała recenzja https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/923-zyciownia-spoka-z-oo-tom-i.html


  Edyta Osińska  (17.11.2021)
„To ludzie są największym skarbem, na jaki możemy trafić w życiu”

Witajcie kochani,
Dziś chciałabym Wam serdecznie polecić książkę @katarzyna_prusisz „Życiownia Sp. Z o.o.” od @wydawnictwo_novaeres

Katarzyna poznaje podczas odwiedzin ojca w szpitalu, Teresę. Gdy jej tata drzemał, spędzała z nią czas, malowała paznokcie, wysłuchiwała. Ich relacja bardzo się zacieśniła. Po jej śmierci okazało się, że otrzymała w spadku jej pamiętnik. Dzięki niemu, poznaje pewne tajemnice ale zyskuje grono przyjaciółek, a także … miłość. Pomaga również jej córce i przyjaciółkom w bardzo ciekawym planie powrotu do ojczyzny. W całej tej historii wydaje się, jakby Teresa zza światów sterowała całą operacją i wspomagała w działaniach Katarzynę.

To przyjemna opowieść o życiu Katarzyny, kosmetyczki, która ma szczęście do wielu przygód i poznawania ciekawych osób. Opowiada nam o nich trochę tak, jakbyśmy siedziały u niej na manicure. Wszystko jest przedstawione tak, aby pokazać nam, że wszytsko co dzieje się wokół nas, jest po coś. To, że jednego dnia wszytsko idzie nie po naszej myśli, nie oznacza, że jutro to nie odwróci się na naszą korzyść. Dzięki książce będziemy mogli wybrać się również do Paryża, jak i do Włoch. Znajdziecie w niej bardzo bardzo pozytywny humor autorki, uwierzcie mi, że uśmiech nie schodził mi z twarzy


  Joanna bookaholic.in.me  (1.11.2021)
"Życiownia spółka z o.o." to książka właśnie o życiu nieco szalonej, mającej szczęście do wielu przygód Katarzyny. Napisana z dużą dozą dobrego humoru i dystansem sprawia, że czyta się ją wręcz ekspresowo. Pokazuje zarówno momenty radosne, śmieszne jak i te mniej przyjemne, pełne łez rozpaczy czy wzruszeń. W fabule wybija się ogromna miłość głównej bohaterki do Włoch, są wplatanie włoskie wyrażenia i odczuwamy to uczucie nie tylko do samego kraju ale także do kultury i odmiennego stylu życia, który tam panuje. Za sprawą przedstawionych postaci będziemy też mieli okazję wybrać się w pamiętną i pełną uroku podróż do Paryża. Któż nie kocha tego miasta! Jeśli macie ochotę na spojrzenie na doświadczenia codzienne z przymrużeniem oka i niebagatelną narracją to jest to pozycja dla Was wprost idealna :-)
Katarzyna to kobieta jakich wiele mijamy na ulicy. Teoretycznie, biorąc pod uwagę, standardy według jakich oceniamy dziś ludzi, swoje najlepsze lata ma już za sobą. Córkę odchowała i jest wolnym ptakiem. O byłym mężu woli nie myśleć. Kocha swoją pracę kosmetyczki oraz to jak wielu interesujących ludzi może przy tej okazji poznać. Ma oddane przyjaciółki, które zawsze służą jej radą, towarzystwem oraz historiami wywołującymi salwy śmiechu. Pogodziła się z tym, że nie jest jej pisana miłość aż po grób rodem z Harlequina. Ale los ma dla niej jeszcze wiele kart do odkrycia i jedno jest pewne- jej życie dopiero zaczyna się po czterdziestce (bo potem już nie warto liczyć kolejnych upływających lat ;-) ).
Książka, choć jest napisana lekko, niesie z sobą wiele motywacji dla kobiet takich jak Katarzyna. Bo przecież nie można usiąść i czekać na śmierć! I ona absolutnie się na to nie pisze. Jest pełna życia i głodna kolejnych przygód, choć nie ma życia usłanego różami to stara się sięgać po swoje marzenia. A dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu szybko zjednuje sobie ludzi i właśnie tym sposobem otwiera zupełnie nowy, pełen zwrotów akcji rozdział w życiu. Szalenie przypadło mi do gustu myślenie Kasi o byłym mężu. To bardzo odświeżające podejście. Podobnie jak i jej dystans zarówno do świata ale przede wszystkim do siebie. To kobieta świadoma swoich wad i zalet, która w pełni akceptuje swoje życie i swoją osobę. Ale też, a może przede wszystkim, nie rezygnuje z siebie, a to przecież tak często się zdarza, w każdym wieku. Bo żadne wydarzenie w życiu, nawet to najbardziej dołujące człowieka, nie jest końcem świata póki żyjemy, a może być jakimś interesującym początkiem, potrzeba jedynie dobrej perspektywy :-)


  Paulina Powalska  (16.11.2021)
Katarzyna prowadzi salon kosmetyczny, kiedy odwiedza swojego ojca w szpitalu poznaje Teresę. W spadku po kobiecie otrzymuje tajemniczy pamiętnik, a przy okazji grupę nowych przyjaciółek. Co się wydarzy w życiu kobiet? Czy znajdą miłość i szczęście?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i uważam je za bardzo udane.
Autorka stworzyła ciekawą fabułę z interesującymi bohaterami, którzy od samego początku przypadli mi do gustu. Książkę czyta się bardzo szybko, byłam bardzo ciekawa co w kolejnym rozdziale przydarzy się głównej bohaterce. Ta historia jest pełna humoru, jednak czytając ją zaznamy wielu innych emocji, począwszy od niedowierzania, strachu, kończąc na poczuciu szczęścia i miłości.
Autorka na stronach swojej powieści świetnie pokazuje, że w życiu człowieka może się wydarzyć tak naprawdę wszystko, jednak każde z tych wydarzeń ma swój ukryty cel, dzieje się po coś, jednak to od nas zależy jakie wnioski z tego wyciągniemy i na jakie zmiany w życiu się zdecydujemy. Myślę, że każdy znajdzie w tej historii coś o sobie i dla siebie!


  Linia Druku  (21.11.2021)
Muszę przyznać, że książka zaczęła się bardzo dobrze od kilku mniej ze sobą połączonych rozdziałów, w których dało się wyczuć fajny nieprzesadzony humor i umiejętność autorki w pisaniu, które lekko się czyta. Ta koncepcja już mi się podobała, ale od kiedy na drodze głównej bohaterki Katarzyny staje ciężko chora Teresa i rozdziały zaczynają już iść jedną drogą to dopiero zrobiło się ciekawie.

Kaśka to kobieta po pięćdziesiątce, która ma za sobą nieudane małżeństwo, dorosłą córkę, współprowadzi salon kosmetyczny i uwielbia język włoski. Jest energiczna i po wcześniejszych doświadczeniach nie zamyka się w sobie, tylko stara się czerpać z życia jak najwięcej, więc gdy okazuje się, że odkrywając kolejne karty pamiętnika Teresy musi udać się do Paryża to nie waha się ani chwili. Tam poznaję córkę Teresy i jej przyjaciół, którzy wspólnie zaczynają ją wprowadzać w swoje tajemnice.

Przenosimy się w czasie za pomocą pamiętnika odkrywając wszystkie sekrety, które są bardzo intrygujące. Zdradzę wam tylko, że zamieszana jest w to wszystko mafia i okazuje się, że warto mieć klienta w salonie kosmetycznym, który obraca się w tych podejrzanych kręgach.


  Angelika Frąckowiak  (2.08.2023)
Po przeczytaniu opisu książki „Życiownia Spółka z.o.o” Katarzyny Prusisz spodziewałam się powieści o ciężkich życiowych przeżyciach, w którą wplątana jest jakaś historia miłosna. Czy tak było? Zdecydowanie tak. Jednakże oprócz tego już od pierwszych stron zaskoczył mnie niezwykły humor autorki. Pani Katarzyna stworzyła niesamowitą historię, w której podczas czytania przeżywa się różne emocje. Od śmiechu, po palpitacje serca ze strachu. Nie zabrakło też prawdziwych życiowych przemyśleń.
Bohaterów tej książki nie trudno polubić. Autorka wspaniale wykreowała zarówno pierwszoplanową bohaterkę, jak i postacie drugoplanowe. Katarzyna główna bohaterka książki to otwarta i gadatliwa właścicielka salonu kosmetycznego, która ma skłonność do poznawania ciekawych ludzi. Pewnego dnia, podczas wizyty w szpitalu u umierającego ojca, poznaje Teresę, z którą się zaprzyjaźnia. W spadku od niej otrzymuje pamiętnik z jej tajemnicami oraz grupę nowych i niesamowitych przyjaciół. Prezent ten odmienia życie bohaterki o 180 stopni i pomaga się jej zmierzyć się z własnymi lękami. A czytelników skłania do przemyśleń o życiu i o ludziach, którzy nas otaczają oraz o tym, że trzeba mieć dokładną świadomość tego, o co prosimy i czego pragniemy.
Jak to w książkach kobieco-życiowych nie mogło zabrnąć wątku miłosnego. Autorka wprowadziła do książki ten motyw w sposób wysublimowany. Nie odciąga on uwagi od głównej akcji książki, ale pozwala poczuć ciepło w sercu.
Prawie w każdym rozdziale książki przedstawiony jest inny wątek z życia głównej bohaterki. Czasami dość trudno jest się w nich połapać, bo przedstawione są trochę chaotycznie, szczególnie na początku. Jednakże czyta się tę książkę szybko, przyjemnie i z każdym rozdziałem byłam ciekawa, co takiego zaraz się wydarzy. Dla mnie plusem były też tytuły rozdziałów, które nieraz wprowadzały uśmiech mojej twarzy, jeszcze przed jego przeczytaniem.
Jedynym mankamentem tej książki, który mnie raził podczas czytania, były puste białe strony. Każdy nowy rozdział zaczynał się na nowej kartce, a czasami poprzedni rozdział kończył się na pierwszej stronie kartki, przez co druga strona zostawała niezapisana. Jednakże to jest tylko oprawa graficzna, która w żaden sposób nie wpływa na fabułę ani przeżywane emocje podczas czytania.
Podsumowując: polecam z czystym sumieniem tę książkę wszystkim tym, którzy chcą po przeżywać różne emocje, od śmiechu, po miłość, do strachu i niedowierzania. Jak również mieć motywację do zastanowienia się nad swoim życiem i ludźmi, którzy nas otaczają.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Fatma. Moja arabska teściowa — Nadia Hamid Fatma. Moja arabska teściowa — Nadia Hamid
Czasem to kobieta jest największym wrogiem kobiety.

Fatma nie miała łatwego życia. Urodzona w latach czterdziestych w Libii, od wczesnego dzieciństwa była...