Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Złoty Cielec — Urszula Kupis
Złoty Cielec — Urszula Kupis

Złoty Cielec

Cena: 29,90 zł 25,00 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Rok 1885. Trwa budowa Kanału Panamskiego, malaria dziesiątkuje robotników, nikt już nie wierzy w powodzenie przedsięwzięcia. Francuski Zarząd Kompanii Kanału Międzyoceanicznego przeżywa kryzys.

Vincent Sturbruck pracuje dla wysoko postawionych ludzi Zarządu. Nie szuka poklasku. Robi swoje. Wątpliwości w sens „kariery” nasuwają się, kiedy wchodzi w posiadanie zapisków „Kapitana” – człowieka, na którego wydano wyrok śmierci. Czemu zleceniodawcom zabójstwa zależało na milczeniu mężczyzny? Co jest powodem wydarzeń rozgrywających się chwilę później? Okazuje się, że znalezione materiały nie tylko rzucają nowe światło na problemy Kompanii, ale dotyczą, dziwnym zbiegiem okoliczności, samego Vincenta, a zagadkowa teoria głosi możliwość życia przez stulecia. Znalezione dowody skłaniają Sturbrucka do opuszczenia kontynentu. Udaje się w podróż do Europy, by poznać prawdę o sobie i swojej rodzinie.

Ponad sto lat później Sloms zu Cümmal, tajemniczy samotnik, człowiek sukcesu, właściciel świetnie prosperującej firmy dewocjonalnej, dowiaduje się o zaginięciu jednego z kontrowersyjnych produktów. Równocześnie do siostrzenicy prezesa przychodzi dziwna paczka z wieloma starymi stemplami. Babcia dziewczyny snuje opowieść o rodzinie i tajemnicy niewyjaśnionej do dziś, związanej z ludźmi zwanymi „Kapitanami”.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2009
  • Format: -
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 292
  • ISBN: 978-83-61194-53-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 11 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Paweł Porębny  (27.12.2009)
Rozbudowana fabuła rozgrywająca się na paru płaszczyznach i zbiegająca się w jedną całość. Zaskakująca końcówka!!! Książka "daje do myślenia", trzeba ją czytać uważnie. Koncepcja "Kapitanów" nowatorska i orginalna. Bogata gama postaci, świetnie ujęty, klimatyczny koniec XIX wieku.I , oczywiście, filozoficzna koncepcja życia przywodząca na myśl coś zgoła innego niż nasze chrześcijańskie dogmaty. Polecam każdemu, kto szuka inności, orginalności i bardzo ciekawej fabuły!!!


  Agnieszka Podobna  (28.12.2009)
Polecam!Książka wciąga już od pierwszych stron.Autorka w ciekawy sposób wprowadza czytelnika w kolejne wątki co nie pozwala oderwać się od lektury.Tematyka skłania do głębokich przemyśleń i refleksji.Warto sięgnąć po tą pozycję.


  Ewa Majchrzak  (29.12.2009)
Uważam że książka jest ciekawa i warta przeczytania.Wciągająca fabuła i zaskakujące zwroty akcji sprawiają że czyta się ją szybko:) Ciekawy opis wydarzeń
wokół budowy Kanału Panamskiego,oryginalna koncepcja życia po śmierci.
Czasy współczesne w powieści to
satyra na fałszywą religijność i ludzką próżność. i wyjaśnienie tajemniczej treści zapisków człowieka, dla
którego czas nie grał roli... Polecam!!!


  Artur Dziubiński  (30.12.2009)
Bardzo interesująca książka i niezwykle udany debiut w którym historia budowy Kanału Panamskiego w zaskakujący sposób łączy się ze współczesnością. Miejscami niemal surrealistyczny klimat (vide pomysł z firmą wytwarzającą specyficzne dewocjonalia,jeden z jej produktów i jego zniknięcie - ale nie chcę ujawniać zbyt wiele z fabuły, to po prostu trzeba przeczytać), metafizyczno-filozoficzne wątki dotyczące dosyć oryginalnych koncepcji trwania po śmierci, wartka akcja, bogaty i jednocześnie przystępny język oraz zaskakujące zwroty akcji sprawiają,że powieść czyta się jednym tchem. Nad całością unosi się specyficzny nastrój Tajemnicy, do której zgłębienia gorąco zachęcam każdego kto lubi dobrą książkę.


  Jan Poleszczuk  (13.01.2010)
Interesująca, wielowątkowa powieść dla wymagającego czytelnika. Doskonale oddane, dopracowane w szczegółach realia historyczne i geograficzne. Pomysł z firmą produkującą dewocjonalia jest rewelacyjny - zabawny, a jednocześnie przerażający. I do tego kryjąca się cały czas w tle zagadka - tajemnica życia i śmierci. A wszytko to opisane przejrzystym, potoczystym językiem, wskazującym na doskonały warsztat literacki autorki. Jednym słowem - gorąco polecam!


  Urszula Foryś  (17.01.2010)
Tajemnica goni tajemnicę, akcja obfituje w nieoczekiwane zwroty i z całą pewnością nie usypia, choć może powodować koszmary. Liczne wątki są dopracowane z najwyższą starannością, alektura wywołuje nieoczekiwane refleksje. Mnie na przykład uświadomiła, jak bardzo zmieniła się medycyna w przeciągu jednego stulecia. Powieść można też polecić jako dość niezwykłą sagę rodzinną. Warto sięgnąć po tę pozycję, wyróżnijącą się moim zdaniem na polskim rynku wydawniczym.


  Ewelina Szczerbińska  (12.02.2010)
Wyjątkowa książka, od której ciężko się oderwać. Bardzo interesująca fabuła, która wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu do końca. Polecam wszystkim!


  Jarosław Makówka  (18.02.2010)
Bardzo ciekawa i wciągająca książka, rozbudowana fabula, niezwykle zaskakujące zakończenie. Dla mnie jest super. Polecam!


  Marcin Konfederak  (15.04.2010)
Ciekawa fabuła ,nietuzinkowa chronologia ,wielowątkowość to cechy ,które niewątpliwie można przypisać tej książce ...Do tego należy dodać jeszcze elementy thrilleru i kryminału ...Nie zabrakło też ukazania pewnego rodzaju dewocji czy specyficznego spojrzenia na kwestie życia po życiu .Jak na debiut to naprawdę +


  Anna Grabarczyk  (5.10.2010)
Bardzo ciekawa książka, wciągająca fabuła,fajnie się czyta - jak za starych dobrych czasów. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła przeczytać jakąś nową książkę :)


  Lucjan Połański  (28.12.2009)
No cóż...przeczytałem zaciekawiony interesującym streszczeniem ale niestety bardzo się rozczarowałem, bo interesujące rzeczy dotyczące tej książki skończyły się własnie na tym streszczeniu. Jeśli ktoś chce szybko zasnąć a potem mieć jeszcze nocne koszmary to polecam gorąco.

Dodaj własną recenzję