Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Zła kobieta — Karolina Agata Socha
Zła kobieta — Karolina Agata Socha

Zła kobieta

Cena: 34,99 zł 29,74 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Zemsta po latach smakuje najlepiej...

Seks, praca i alkohol od czternastu lat są stałymi elementami codzienności Moniki. Jej współpracownicy twierdzą, że jest pozbawiona skrupułów, niemoralna i cyniczna. Ale pod pancerzem bezkompromisowej kobiety kryje się wrażliwa dziewczyna ze zranionym sercem, niepotrafiąca zapomnieć o tragedii, która spotkała ją czternaście lat temu.

Nadchodzący ślub w rodzinnym mieście to idealny moment, aby rozprawić się z przeszłością raz na zawsze. Monika pragnie tylko jednego: zemścić się na Mateuszu – mężczyźnie, który ją zawiódł i porzucił. Jej pojawienie się na ceremonii wraz z dwoma partnerami wywołuje nie lada zamieszanie. A to dopiero początek przewrotnej gry, w której tym razem to ona będzie dyktować warunki…
Literatura kobieca

Wiedziała, że nie zaśnie. To takie dziwne, że podobała jej się rozmowa z chłopakiem, którego tak bardzo nie znosiła. Te niecodzienne i w sumie dotąd nieznane uczucia bardzo ją ekscytowały. On ją przyciągał.

14 lat później

Teraz zobaczy ją zupełnie inną. Dla niego ma wyglądać jak feniks powstały z popiołów zmarnowanej końcówki jej życia nastolatki. Teraz ma w niej dostrzec pewną siebie, wyzwoloną kobietę sukcesu, otoczoną kordonem mężczyzn i wzrokiem ludzi.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Amare, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 246
  • ISBN: 978-83-8313-080-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 7 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Daria farmer_with_the_book  (1.10.2022)
„ Wiedziała, że nie zaśnie. To takie dziwne, że podobała jej się rozmowa z chłopakiem, którego tak bardzo nie znosiła. Te niecodzienne i w sumie dotąd nieznane uczucia bardzo ją ekscytowały. On ją przyciągał.”

Monika to kobieta maszyna. Nie ma skrupułów ani moralności. Do tego jej całe życie to seks i alkohol. Dodatkowo jest też pracoholiczką.

Jednak wielu z nas zgrywa twardych, ale w środku jesteśmy mimo wszystko emocjonalni i uczuciowi. Tak samo jest z Moniką właśnie. Przeżywa swoje wewnętrzne rozterki, jednak dla świata próbuje zgrywać twardą babkę.

Swego czasu złamano jej serce. Nie może się do dziś z tym pogodzić, dlatego przy okazji rodzinnego zjazdu, planuje zemstę. Ślub bliskich to wręcz idealna okazja do odwetu, prawda?

Kobieta zaczyna od tego, że na ceremonii pojawia się nie z jednym partnerem… ale z dwoma! To już jest szok dla wszystkich zebranych. W tym też dla Mateusza, który to jest jej celem.

Jak potoczy się ta historia? Czy Monice uda się dopiąć swego?

Ta historia jest z pewnością nietypowa. Główną bohaterką jest kobieta niezwykle zraniona przed laty. Jednak mimo upływu aż czternastu lat (!) ona wciąż pamięta tragedię, która ją spotkała ze strony byłego już teraz faceta. Nie potrafi się pozbierać, co może wskazywać, że nie do końca jest poczytalna. No bo jak można tyle czasu cierpieć z powodu jednego faceta? Do tego stopnia, że zemsta przyćmiła jej absolutnie wszystko. Teraz ciągle pije, spotyka się z mężczyznami na seks bez zobowiązać, ale tylko do momentu aż dany facet nie zacznie się angażować. Wówczas odwraca się na pięcie i ucieka bo związki jej nie w głowie.

Ta książka to nie jest erotyk! Miejcie to na uwadze, bo można mieć takie wrażenie po pierwszych stronach, jednak tak nie jest. Również nie znajdziecie tu słodko pierdzących scen miłosnych. Jest to zdecydowanie mocniejsza historia, która daje do myślenia.

Wbrew pozorom jest to książka pełna bólu, niedomówień. Zabrakło rozmowy te czternaście lat temu, wówczas pewnie nie doszłoby do rozstania pomiędzy Moniką a Mateuszem. Byli parą idealną. Naprawdę się kochali, a wtedy do akcji wkroczyli rodzice Moniki… Tak, bo chociaż matka Mateusza też miała swój udział w całej sytuacji to głównymi winowajcami są rodzice Moniki. To przez nich się rozstali i żyli tyle lat nienawidząc siebie. Nie mogę napisać, dlaczego chciano ich rozstania, ani żadnych szczegółów bo wtedy zbyt wiele bym wam zdradziła.

Cała książka niesamowicie wciąga. Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania. Nie wiem nawet kiedy, a przewinęłam ostatnią stronę. Powiem jeszcze tylko, że Mateusz to taki ideał w sumie. Mężczyzna, który nie boi się okazać swoich słabości. Nie udaje twardziela. Jak kocha to całym sercem. On równie został zmanipulowany i swoje wycierpiał. Ogólnie to jest trochę skomplikowana sytuacja ale opisana z niezwykłym wyczuciem.

Polecam wam tę książkę bo pokazuje zwykłych ludzi, którzy zostali oszukani przez swoje rodziny. Czy uda im się wyjaśnić wszystko między sobą i skonfrontować z rodzicami? Musicie dowiedzieć się tego sami.


  ewela_ czyta  (7.10.2022)
Czy człowiek może być aż tak zły?
Czy zemsta po latach smakuje najlepiej?
Czy jedno spojrzenie, jeden dotyk może sprawić, że zapomina się o bożym świecie?

Dla Moniki życie to jedna wielka niewiadoma. Od czternastu lat seks, praca i alkohol są jej codziennością. Kobieta pozbawiona jakichkolwiek skrupułów, niemoralna i cyniczna. To jest tylko jej powłoka, którą zbudowała przez te lata. Nie potrafi zapomnieć o tragedii jaka ją spotkała lata temu. Rodzinne strony odwiedza od święta. Jednak nadchodzący ślub w rodzinie nie zwiastuje nic dobrego. W końcu będzie miała idealny moment by rozliczyć się z przeszłością. Postanawia na ślubie pojawić się w towarzystwie dwóch mężczyzn i wywołać sensację. Nie sądziła, że powrót do rodzinnej miejscowości zburzy jej niby poukładany świat.

"Zła kobieta" czy jest aż taka zła? Nie, nie jest zła, tylko skrywa bardzo ogromny ból, z którym nie może sobie do końca poradzić. Życie dało jej mocno w kość, a strata boli najbardziej. Żeby zrobiła to z własnej woli, to co innego, ale nie, została do tego zmuszona. Musi ten ciężar nosić do końca, a wyrzuty sumienia zagłusza w alkoholu, narkotykach i ostrym seksie.

Książka wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Czyta się lekko i z zaciekawieniem. Mamy emocjonalną mieszankę, uczuć i pragnień. Bohaterowie realistyczni, zwyczajni ludzie z problemami jak każdy. Opowiada o decyzjach, za które trzeba płacić latami oraz o miłości, która przetrwa wszystko, nie zagłuszy jej nawet chęć zemsty. Autorka ukazuje jaki jest świat, jak duży wpływ mają rodzice na swoje dorosłe dzieci, do czego taka nadopiekuńczość może doprowadzić. Do czego rodzic może się posunąć niby dla dobra dziecka, nie zważając na to, że może je skrzywdzić.

Autorka stworzyła bardzo fają historię. Jest to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością, mam nadzieję, że nie ostatnie. Przeczytajcie, przekonajcie się sami czy Monika odnajdzie tą właściwą drogę i czy jej serce jest zdolne ponownie do miłości.


  Katarzyna @historie_budzace_namietnosc  (11.10.2022)
„I w końcu tego doświadczyła. Miłości, tej samej, co kiedyś. Ze wszystkimi jej kolorami. Z różem jej uniesień i pierwszego seksu, z bielą jej niewinności i czernią rozstania i żalu. Czuła tęsknotę zaczynającą się gdzieś w brzuchu, a może łonie, promieniującą przez serce do jej głowy. A tam, wśród tych bolesnych myśli, które kłują i uderzają, poczuła olbrzymi strach”.Dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło. Niestety Monika przekonała się o tym boleśnie. Jedna decyzja jej matki zniszczyła dwa młode serca i miłość.Monika, żeby zagłuszyć ból, strach, żal, stratę zatraciła się w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Przez co stała się bezlitosna, zimna i bezwzględna. Nie czuła żadnych uczuć i emocji. Błąd czuła je, ale za wszelką cenę starała się je zagłuszyć i pozbyć. Gniew, złość i nienawiści wypełniały jej serce, oraz zemsta. Wolała być pusta, a w tym pomagał alkohol, narkotyki i niezobowiązujący seks. Nie wiedziała, że przez czternaście lat żyła w kłamstwie. Jej pojawienie się na ślubie kuzynki miało wywołać skandal i być początkiem zemsty, na swoim byłym. Za to wywołało lawinę prawdy, którą ukrywano przed nią i Mateuszem. Czy da się naprawić krzywdy sprzed lat? Czy Monika odnajdzie w końcu upragniony spokój? Bo gdy w grę wchodzą uczucia i prawdziwa miłość to nic nie jest proste, a tym bardziej o takim uczuciu nie da się zapomnieć i mimo upływu lat zawsze znajdzie sposób by przebić się przez każdy mur i przynieść ukojenie. Monika i Mateusz będą musieli zmierzyć się nie tylko z bolesną przeszłością, ale i z tym, co przyniesie im teraźniejszość.„Zła kobieta” to dość mocna i bolesna historia, pokazująca jak aspiracje rodziców wpływają na dzieci, jak oni sami potrafią zniszczyć życie swoich pociech, doprowadzając do tragedii. Główna bohaterka jest niesamowicie silną kobietą, ale nienawiść, którą czuje, zawładnęła nią i jej życiem. Wszystkie dobre chwile i uczucia zamknęła w szkatułce i nie chciała ich pamiętać. Ale to te dobre i złe chwile nas kształtują i uczą. Niestety brak rozmowy w odpowiedniej chwili, sprawił, że przez długie lata cierpiała i to nie tylko ona. Nie mogłam się oderwać od czytania, musiałam dowiedzieć się prawdy i zobaczyć jak to się skończy. Historia o wybaczaniu i odnajdywaniu na nowo siebie, ale również o sile pieniądza i nieczystych zagraniach. Emocje gotowały się we mnie od początku do końca, kilka razy oczy się zaszkliły, a serce pękało. Każdą chwilę przeżywałam z główną bohaterką. Złość się we mnie gotowała na niektóre postacie i aż miałam ochotę im wygarnąć, co o nich myślę. To było moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i nie ostatnie, bo za każdym razem dostaje od autorki coś nowego i ciekawego. Gorąco polecam.


  @fascynacja. ksiazkami  (14.10.2022)
Jestem pozytywnie zaskoczona lektura i emocjami w niej zawartych.
Opis na okładce to tylko zalążek historii,która wielokrotnie wzbudziła niedowierzanie sprawiając szybsze bicie serca.Rozdziały z perspektywy zdarzeń z przeszłości i obecnych daje pełny obraz wydarzeń z życia bohaterki.

Autorka wspaniale potrafiła wykreować postać Moniki,która polubiłam od początku.Jej walka o siebie,próby zagłuszenia swojego haniebnego zachowania przez lata kosztem zapomnienia doznanej krzywdy.Ale czy można wszystko zapomnieć i żyć dalej?Otóż nie,bo niektóre wydarzenia niosą ze sobą nieodwracalnie konsekwencje z ktorymi niestety trzeba się pogodzić! I te konsekwencje bohaterki sprawiły,ze moje serce krwawiło.
Odebranie przez innych możliwości bycia „kimś” jest niewybaczalne…Dopiero ponowne spotkanie ukochanej osoby i otrzymane wsparcie może częściowo zagłuszyć nienawiść do osób,które przyczyniły się do cierpienia.

Powieść jest dowodem na to,że warto sięgnąć po pomoc.Może okazać się ono ostatnim ratunkiem przed sobą i swoimi słabościami.

Historia potrafi poruszyć,wzruszyć i sprawić ze na chwile zastanowimy się nad tym co mamy,aby docenić miłość najbliższych którzy nas akceptuja takimi jakimi jesteśmy.

Naprawdę warto przeczytać!!!Polecam


  Anna Kaczor  (19.10.2022)
Monika kiedyś była spokojna, ułożona, miała plany i marzenia, chłopaka, którego bardzo kochała, z którym pragnęła być już zawsze. Jednak on bardzo ją zawiódł, zresztą nie tylko on. Te zdarzenia nie tylko ją zabolały, ale wręcz zniszczyły. To było dawno, a mimo to, żal nadal z nią został. Kobieta bardzo się zmieniła. Minęło czternaście lat, a ona stała się zimna, wyrachowana, jest marzeniem wielu mężczyzn i lubi to wykorzystywać. Życie zawodowe jej się udało, stała się bogata, a w wolnym czasie dobrze się bawi.
W rodzinnym domu nie była od dawana i gdyby nie ślub, na którym według matki musi się pojawić, pewnie długo by jeszcze się tam nie pojawiła. Wie, że nie uda się jej ominąć spotkania z Mateuszem, jej miłością sprzed lat. Zamierza pokazać wszystkim, jaka jest wyluzowana i szczęśliwa. Wybiera się z dwoma mężczyznami i nic jej nie obchodzi, że będzie to sensacją w małej miejscowości, z jakiej pochodzi. Jadąc tam, miała swój plan, planowała się zemścić, jednak nie spodziewała się jak ten wyjazd, wiele zmieni w jej życiu. Na światło dzienne wyjdą sekrety sprzed lat. Jakie? Co takiego stało się czternaście lat wcześniejszej? Czy zemsta na Mateuszu się powiedzie? Jak potoczą się dalsze losy Moniki?

Ja jestem zdecydowanie na tak. Książka mi się podobała, historia Moniki wciągnęła mnie praktycznie od pierwszych stron i nie pozwoliła się od siebie oderwać aż do ostatnich. To historia o kobiecie, która w pewnym momencie zawiodła się na najbliższych, co mocno ją zmieniło, o błędach z przeszłości, niedomówieniach i wiele więcej. Pełna seksu, namiętności, a jednocześnie bólu, smutku, samotności. Akcja jest sprawnie poprowadzona i chociaż nie mamy w niej jakiś wielkich, zaskakujących zwrotów, podczas czytania dosłownie buzowały we mnie emocje.
Książkę czytamy w dwóch perspektywach czasowych – czasie teraźniejszym oraz 14 lat wcześniej. Moim zdaniem to zdecydowanie plus, ponieważ mogłam poznać historię związku Moniki i Mateusza, a także dowiedzieć się co dokładnie się wtedy działo.

Główną bohaterką jest Monika. W czasach obecnych nie jest kobietą, którą tak po prostu da się lubić. Szczerze powiedziawszy, nie podobało mi się jej zachowanie, jednak kiedy poznałam jej przeszłość, wiele zrozumiałam. To bohaterka, której nie da się tak szybko ocenić, tak naprawdę jest zupełnie inna, niż można pomyśleć, a wiele jej zachowań to tylko pozory.

„Zła kobieta” to książka, która wywołała we mnie wiele emocji, od której nie mogłam się oderwać, którą z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/10/blog-post.html


  Anita Bojar  (12.10.2022)
„Nie mów do mnie. Nie mów do mnie takich rzeczy. Ja już nie jestem tamtą dziewczyną. Od dawna
nią nie jestem. Jestem złą kobietą, rozumiesz? Bardzo złą. Nienawidzę ludzi, nawet siebie nienawidzę.
Ciebie też. Rozumiesz?”
Monika stała się zimną, wyrachowaną i pozbawioną uczuć osobą. Najważniejsza jest dla niej praca,
seks i alkohol, bez tego już nie umie normalnie żyć. Trawi ją pewne wydarzenie z przeszłości, które
zmieniło ją na dobre. Zbliżający się ślub kuzynki w rodzinnej miejscowości jest idealną okazją do
zemsty na byłym ukochanym. Co takiego mężczyzna zrobił? Czy wszystko pójdzie po jej myśli? A może
sytuacja ulegnie diametralnej zmianie?
Po przeczytaniu opisu byłam ciekawa, co ukształtowało główną bohaterkę na złą kobietę. Zazwyczaj
postać męska kreowana jest na tą złą, tutaj jest wręcz odwrotnie. Tym bardziej chciałam poznać
historię stworzoną przez autorkę. Zachodziłam w głowę, co się stało, że losy dwójki młodych ludzi
potoczyły się tak zawile, a odkrycie prawdy kompletnie mnie zaskoczyło.
Czytanie książki szło mi bardzo opornie, mam pewne zastrzeżenia co do początku treści. Uważam, że
przerywniki fabuły w postaci wspomnień z przeszłości nie są dobrym pomysłem. Mianowicie jeden
rozdział jest z czasów teraźniejszych, z kolei następny jest wspomnieniem. I tak naprzemiennie przez
połowę książki. Utrudniało mi to wczucie się w zaprezentowaną historię. Rozumiem, że to było
celowe, aby poznać przeszłość bohaterów. Myślę jednak, że można to było rozegrać inaczej. Po
skupieniu się autorki na obecnych wydarzeniach lektura książki stała się o wiele przyjemniejsza.
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Chętnie sprawdzę jak inne książki pisarki wypadną
w mojej ocenie. Nie skreślam jej na podstawie jednej historii.
Zachęcam do lektury, jeżeli jesteście ciekawi losów Moniki i Mateusza.


  Karolina Janowska  (15.10.2022)
Monika, czternaście lat temu była zupełnym przeciwieństwem siebie. Spokojna, ułożona, skryta - taka jak ukształtowali ją rodzice. Teraz jest grzeszną, rozpustną kobietą, lubiącą wszystko co zakazane i najsmaczniejsze. Idealna praca, idealne zarobki i idealne życie. Ale czy na pewno?
Monika pragnie zemsty, za wyrządzone krzywdy, a nadchodzący ślub kuzynki, pozwoli jej pokazać rogi i być na językach wszystkich.
------
No powiem wam, że książka zapowiadała się grubo... i taka była. Pochłonęłam ją bardzo szybko. Emocje, ból, seks, narkotyki i pieniądze wylewały się ze wszystkich stron. Pod tą całą otoczką udało się autorce ukazać problemy, które potrafią pchnąć człowieka w przepaść. Było też w tym drugie dno, w którym pokazuje, jak nieprzemyślane decyzje rodziców i zbyt wysokie oczekiwania, mogą rzutować na przyszłość dziecka. Chodź historia Moniki i Mateusza rozegrała się zbyt szybko, a niektóre momenty w ich relacji były "chore", to koniec książki przyniósł całkiem miłą odmianę dla całości. Myślę, że to właśnie wtedy, poraz pierwszy Monika mogła zdecydować o swoim szczęśliwym życiu.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Minęła godzina dwudziesta druga. Romans z pazur... — Katarzyna Bester Minęła godzina dwudziesta druga. Romans z pazur... — Katarzyna Bester
Charyzmatyczny radiowiec, tajemnicza słuchaczka i... uroczy kot, od którego wszystko się zaczęło!

„Minęła godzina dwudziesta druga. Na antenie naszego rad...