Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Zgromadzenie, Tom I Wyjęta ze zła — Joanna Jarczyk
Zgromadzenie, Tom I Wyjęta ze zła — Joanna Jarczyk

Zgromadzenie, Tom I Wyjęta ze zła

Cena: 37,99 zł 32,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Chroniąc świat przed złem, strzeż się, by samemu nie stać się tym złym…

Wstępując do Zgromadzenia, Damien bierze na swoje barki niezwykle ważne zadanie – wraz z innymi Stróżami musi ochronić ludzkość przed Łowcami, uniemożliwić im odebranie człowiekowi najważniejszych cnót: wiary, nadziei i miłości. Jak jednak walczyć ze złem, gdy moralność tych, którzy mieli być wzorem, staje pod znakiem zapytania… Kto tak naprawdę jest zły i z kim mamy walczyć? Czy zabijając złoczyńcę, nie stajemy się tacy jak on? Z tymi wątpliwościami będzie musiał zmierzyć się Damien.
„Zgromadzenie” nie jest baśnią o walce dobra ze złem, w której dobro zawsze wygrywa, a bohaterowie to szlachetni mężowie pełni cnót. To powieść o walce z własnymi słabościami, poszukiwaniu swojej tożsamości i przeciwstawianiu się autorytetom.

To była pierwsza w życiu akcja Damiena. Akcja, na którą czekał już od początku szkolenia. Chciał tego, czego chciał każdy Stróż, począwszy od Samuela. Pragnął przyczynić się dla dobra świata i ocalić ludzkość przed marazmem. Gdzieś w jego ludzkim umyśle kłębił się strach, ale i ogromne podekscytowanie, tym, co miało nastąpić. Niezwykła energia wirowała we wszystkich nerwach, w żyłach mieszała się z krwią. Zacisnął pięści i uczynił to, co zrobili pozostali Stróże. Runął w dół, wzdłuż starej fabryki.

Joanna Jarczyk
urodzona w 1994 roku. Pisze, rysuje i gra. Jej życie polega na spełnianiu się w owych trzech pasjach. Pracuje jako organistka kościelna; we wrześniu 2017 roku wydała swoją pierwszą książkę w formie e-booka pt. Vide.
Obecnie pracuje nad kontynuacją Zgromadzenia.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 352
  • ISBN: 978-83-8147-254-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 6 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Agata Głowacz  (9.12.2018)
„Zgromadzenie” wywarło na mnie ogromne wrażenie i muszę przyznać, że z taką wizją mroku i światła nie miałam jeszcze do czynienia. Podoba mi się kreatywność autorki, którą ujrzałam w tym dziele. Barwni bohaterowie i akcja wciągnęła mnie na dobre. Nie mogłam się od niej uwolnić dopóki, dopóty nie przeczytałam ostatniego słowa. Przygoda zarówno ze Stróżami, jak i z Łowcami dopiero się rozpoczęła, a ja już nie mogę się doczekać aż wpadnie mi w ręce kolejny tom. Oprócz przyciągającego opisu, do książki przyciągnęła mnie również okładka, która idealnie oddaje klimat powieści.
Ta książka wymiata! Gorąco ją polecam! Jest fantastyczna, fenomenalna! Autorka napisała świetną powieść, którą miałam okazję przeczytać i jestem z tego zadowolona. Historia, jaką poznałam, zachwyciła mnie i z niecierpliwością czekam na dalsze losy Damiena i Catherine.

Całość: http://arystokratkispodksiegarni.blogspot.com/2018/12/walka-mroku-i-swiatosci-czyli.html


  Kamila Zielińska  (22.01.2019)
Damien Rimet za namową swojego najlepszego przyjaciela Louisa Daquina wstępuje do Zgromadzenia Stróżów. Zostaje poddany operacji wszczepienia mocy, przechodzi szkolenie, a jego życiowym celem staje się polowanie i zabijanie Łowców. Jednakże już na pierwszej misji, wiara nowego Stróża zostaje wystawiona na próbę. Łowczyni, opisana w Księdze Stróżów jako bezduszny i bezwzględny potwór, daruje mu życie. Rimet nic z tego nie rozumie. Przecież na szkoleniu uczyli, że Łowcy są źli i trzeba ich zabić. Te monstra odbierają ludziom boskie cnoty, a jednym z takim przypadkiem byli jego rodzice. Czy wszystko w co Damien miał uwierzyć było wyssanym z palca kłamstwem? Dlaczego bezwzględna Łowczyni nie zabiła go przy nadarzającej się okazji, tylko puściła go wolno. I co postanowi Damien, kiedy będzie musiał wybierać między poczuciem obowiązku a przyzwoitości?

Kreacja świata i podział na Stróżów oraz Łowców na pierwszy rzut oka może się skojarzyć z typowym podziałem dobra i zła. Stróżowie po przejściu zabiegu wszczepienia mocy stają się silniejsi, nie nękają ich żadne choroby, a po przemianie posiadają parę skrzydeł, przez co przypominają anioły.

Co do Łowców, to Świętej Księdze Stróżów, której każdy z członków Zgromadzenia musi przestrzegać, i która jest dla nich niczym Biblia dla zwyczajnego katolika, jest napisane, że są to istoty, które kiedyś były ludźmi, lecz przez wszczepienie mrocznej mocy ich ciała zostały zdeformowane i wyglądem przypominają bestie. Aby zasłonić zniekształcone ciało, zasłaniają je w całości. Noszą szaty z kapturem, a na dłoniach rękawiczki.

Jestem zachwycona opowieścią. Przepadłam. Styl autorki powodował, że odpływałam natychmiast, aż obudziłam się o 3 w nocy na ostatniej stronie powieści. Lekki i przyjemny!
Domagam się następnego tomu w trybie natychmiastowym, gdyż jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczy się walka między Stróżami i Łowcami. Po zakończeniu mam nadzieję, że autorka nie strzeliła sobie w kolano śmiercią jednego z bohaterów. Czekam na kolejną część z niecierpliwością!

Cała opinia dostępna na: https://ksiazkaiwyobrazniatoprawdziwamagia.blogspot.com/2019/01/26-zgromadzenie.html


  Jolanta Bugała-Urbańska  (28.01.2019)
„Zgromadzenie” to pierwsza część cyklu "Wyjęta ze zła" i świetny początek nowej fantastycznej serii.

Fabuła opiera się na odwiecznej walce dobra ze złem. Stróże i Łowcy to naturalni wrogowie. Ci pierwsi, dobrzy z białymi skrzydłami, mają ustrzec ludzkość przed złymi Łowcami, zniekształconymi i kryjącymi się pod ciemnymi kapturami, odbierającymi ludziom cnoty miłości, wiary i nadziei. Banał powtarzający się w wielu książkach i filmach? Nic bardziej mylnego. Damien, młody Stróż odkrywa, że nie wszystko jest białe, lub czarne jak mu dotychczas wpajano. Czy Zgromadzenie Stróży ma swoje ciemne sekrety? A może i Łowcy nie do końca są tacy bezwzględni i źli?

Do dylematów moralnych Damiena przyczynia się Łowczyni Catherine, na którą ten natyka się podczas swojej pierwszej akcji. Wbrew temu, co podaje dekalog Zgromadzenia, dziewczyna nie tylko daruje mu życie, ale również jej twarz nie jest zniekształcona. Chłopak zaczyna mieć wątpliwości, czy zabijanie Łowców jest rzeczywiście chwalebne, czy pozbawiając ich życia nie staje się równie zły?

Cudowna opowieść, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Świat kreowany przez autorkę i dylematy, których doświadczają bohaterowie sprawiają, że chce się poznać dalsze ich losy. Ja z pewnością będę kontynuować ich historię, gdy pojawią się kolejne tomy.


  Ewelina Górowska  (30.10.2019)
Dobro i zło to dwie wartości, o których uczymy się już od małego dziecka. To one wyznaczają naszą moralność i zazwyczaj potrafimy je od siebie odróżnić.

Człowiek, który żyje w świecie, który zna i się w nim odnajduje, czuje się bezpiecznie i silnie, wydaje mu się, że jest tym dobrym. Dopiero ekstremalne sytuacje, które zmuszają nas do walki, pokazują nasze prawdziwe „ja” i pokazują, na co tak naprawdę nas stać. Jesteśmy gotowi wtedy na wszystko, zrobimy wszystko by ochronić siebie i swoich bliskich.

Właśnie w takiej ekstremalnej sytuacji znaleźli się główni bohaterowie. Muszą walczyć o życie swoje i życie współbraci i sióstr. Pomimo że stoją po różnych stronach barykady, by przeżyć, muszą porzucić swoje dotychczasowe przekonania i stanąć po wspólnej stronie.

Autorka dokonała drobiazgowej analizy każdego z nich i pozwoliła, żebyśmy w każdym z nich, odnaleźli cząstkę siebie. Żebyśmy sami ocenili, kto tak naprawdę jest zły a kto dobry. Bo nie wszystko jest takie, jakie powinno być- czarne albo białe, po drodze pojawiają się różne odcienie szarości. A na co postawimy to już indywidualny wybór każdego z nas.Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Joanny i, mimo że byłam nastawiona sceptycznie do rodzaju tej pozycji, jest to spotkanie bardzo udane.

„Zgromadzenie” porwało mnie od pierwszych stron i przepadłam na kilka dobrych godzin, nie mogąc oderwać się od książki.

Lekkie pióro autorki, rozbudowana, aczkolwiek przemyślana fabuła, nagłe zwroty akcji, wybory bohaterów i ich następstwa- to wszystko sprawiło, że przepadłam.

Tak bardzo się wczułam w toczącą akcję, że przestałam zwracać uwagę na to, że Stróże mają skrzydła a Łowcy to szkarady spod najciemniejszej gwiazdy, a miasta, których zwykły człowiek nie widzi- naprawdę istnieją.

Opisy miast (tych prawdziwych), w których żyją bohaterowie, ich zwyczajne, codzienne życie- sprawia, że ta magia dzieje się gdzieś obok, nie jest głównym spoiwem tej powieści, i to mi się bardzo podoba. Osobiście, dałam się porwać i śmiem twierdzić, że jest to chyba najlepsza książka tego gatunku, jaką przeczytałam do tej pory.

Jest to opowieść, która trafi do każdego, zarówno entuzjasty fantastyki, jak i osoby, która szuka w książce uniwersalnego przepisu na życie. Bo przecież w każdym z nas tkwi cząstka dobra i zła, wiara, nadzieja i miłość.

Autorka kończy ten tom w zaskakujący sposób, przyrzynam, że takiego zakończenia się nie spodziewałam, sprawia, że z wielką przyjemnością przeczytam kolejną część. Czekam z niecierpliwością na jego premierę.Polecam...


  Anna Siwa  (16.09.2019)
#Zgromadzenie autor: Joanna Jarczyk od @wydawnictwo_novaeres
To moje pierwsze spotkanie z piórem pani Joanny. W tej chwili mogę śmiało powiedzieć, że z przyjemnością zapoznam się z pozostałą twórczością. Uwielbiam fantastykę w każdym wydaniu, a to jakie prezentuje nam pani Jarczyk jest pełne magii, humoru i pozytywne w odbiorze. Wykreowany świat, jak i sama fabuła zachęca od pierwszych stron, czytasz i nie możesz się oderwać. Zatraciłam się w historii zgromadzenia, kreacja Stróży, jak i łowców na bardzo dobrym poziomie. Łatwo sobie wyobrazić postacie i obdarzyć je dużą dawką sympatii. Klimat urban fantasy, przeplatany licznym sarkazmem, a chęć niesienia i głoszenia dobra bije z każdej strony. Świetnie ukazany kontrast, jak łatwo dobrymi chęciami można zboczyć z obranego kursu i nie zauważyć czającego się zła, które jest bliżej, niż się nam wydaje. Doskonały przykład omamienia i wykorzystania człowieka do własnych celów, powszechna idea szerzenia dobra, likwidacji zła, może zaślepić i zmienić tok myślenia drugiej osoby. Zgromadzenie, to przemyślana i szczegółowo spisana powieść o odwiecznej walce dwóch materii, dobra i zła. O tym, jak tylko jedna strona medalu jest prawdziwa, a drugą należy zniszczyć w zarodku. Jacy my ludzie jesteśmy słabi i łatwo poddajemy się manipulacją. Znajdziemy tutaj dwa oddziały, które od lat prowadzą ze sobą batalie o ludzkość i pozyskanie ich dla własnych idei. Stróże, to przedstawiciele prawa, którzy mają za zadanie nieść dobro, chronić i dbać o bezpieczeństwo ludzkiego gatunku. Siedziba Zgromadzenia znajduje się w alternatywnej nadświadomości, jedynie wtajemniczeni znają prawdziwy rodzaj profesji. Łowcy, to zazwyczaj demoniczne i zdeprawowane stwory, kryjące swoje zniekształcone oblicze pod ciemnymi kapturami, trudniące się odbieraniem ludziom trzech najważniejszych cnót: wiary, nadziei i miłości. Jedni i drudzy dysponują szerokim zapleczem wiedzy, mają odbyte liczne szkolenia w walce przeciwko swojemu wrogowi. Stróże mają kryształ, który pokazuje dla kogo jest jeszcze nadzieja, a kto jest stracony, zaś Łowcy dysponują podobnym narzędziem odbierającym najważniejsze cechy dla człowieka. Pomyślicie sobie, że to motyw dość często występujący w tego typu książkach, no i macie racje, ale nie każda historia jest równie umiejętnie przedstawiona, jak ta tutaj. Nadchodzą ciężkie czasy, zło sięga częściej i staje się bardziej odważne i nieprzewidywalne w swoich działaniach. Zgromadzenie przeprowadza rekrutacje i poszukuje nowych adeptów, sprawnych umysłowo i fizycznie. Zakres usług to: zgładzenie jak największej ilości przedstawicieli ciemnej strony mocy. Damien za namową swojego przyjaciela z dzieciństwa Louisa, idzie na rozmowę kwalifikacyjną. Tam odkrywa sekret stróży i otrzymuje próbkę zalet i możliwości, wynikających z przyjęcia owego stanowiska. Przechodzi zabieg wszczepienia boskiej cząsteczki, po którym stanie się silniejszy, zmysły zostaną wyostrzone, a skrzydła dodadzą kunsztu całej postaci. Dodatkowo uczy się zasad, jakimi powinien się kierować każdego dnia, a także przechodzi szkolenie i lekcję historii z radzenia sobie w sytuacji sam na sam z niebezpieczeństwem. Podczas pierwszej akcji, chłopak zapomina o podstawach, jakie wpajali mu starsi koledzy, próba złapania uciekinierki w ludzkiej postaci może skończyć się tylko w jeden sposób, śmiercią. Zła do szpiku kości łowczyni daruje mu życie i pozwala oddalić się na bezpieczną odległość. Damien zaczyna mieć wątpliwości, on by się nie zawahał i użył włóczni, czy w takim razie zabijanie Łowców ma na celu zdobycie sławy i chwały, a może przyczynia się do stopniowego upadku? Kto jest tym złym i czy zło nie siedzi w każdym z nas? Na te pytania, jak i inne poznacie odpowiedzi jeśli sięgniecie po książkę, ja już wyczekuję kolejnych tomów.
Za możliwość lektury dziękuję autorce Joannie Jarczyk, a za udostępnienie książki do recenzji, Iwonie Niezgodzie, organizatorce II edycji konkursu "Brakująca Litera 2018".


  Karolina Matiaszewska  (31.10.2019)
Chronić ludzkości przed Łowcami - to zadanie Stróżów. Damien za namową przyjaciela wstępuje do Zgromadzenia Stróżów. Choć początkowo jest zadowolony ze swojej decyzji to już pierwsza misja poddaje go wielu wątpliwością. Poznaje Łowczynie, która zmienia jego spojrzenie na przeciwników. Okazuje się, że wcale nie jest potworem, jak uczył się na treningach, jest człowiekiem tak jak on. Zaczyna wątpić we wszystko czego do tej pory nauczył się w Zgromadzeniu, bo skoro jedna rzecz okazuje się kłamstwem skąd pewność czy inne nie są?
Książka Wyjęta ze zła to pierwszy tom serii Zgromadzenie. To coś co polecam każdemu fanowi fantastyki, bo pod tym względem nie mam tej książce nic do zarzucenia. Nie był to wygórowany lot, ale ja się na taki nie nastawiałam, więc się nie rozczarowałam. Ciekawie zbudowany świat, akcja i ładne opisy. Spodziewałam się wątku miłosnego a dostałam coś co mogło by nim byc dlatego przeczytam drugą część by zobaczyć czy coś z tego będzie

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Zgromadzenie, Tom II Odnaleźć siebie — Joanna Jarczyk Zgromadzenie, Tom II Odnaleźć siebie — Joanna Jarczyk
Czy kłamstwo może stworzyć nową prawdę?

Zgromadzenie szybko otrząsa się po tragicznej śmierci Samuela, a Stróżowie są zadowoleni z nowego dowódcy, Louisa ...