Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura młodzieżowa -> Zeus. Ciemna dolina — Kewin Czerniejewski
Zeus. Ciemna dolina — Kewin Czerniejewski

Zeus. Ciemna dolina

Cena: 44,99 zł 38,00 zł
Wkrótce w sprzedaży
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Kiedy myślisz, że masz wszystko, że osiągnąłeś to, co tylko człowiek może osiągnąć, sprawdź, czy nie straciłeś najważniejszego – siebie

Kiedy pewnego dnia młody student, Beniamin Romański, zostaje porażony piorunem, całe jego życie ulega zmianie. Posiadłszy władzę nad elektrycznością, Ben poprzysięga bronić każdego ludzkiego istnienia. Pod pseudonimem Zeus walczy z zagrożeniami terroryzmu oraz sił natury. Misja ochrony ludzkości pochłania Bena, odcina go od świata, w którym jeszcze do niedawna funkcjonował. Okrzyknięty „Bogiem Piorunów” superbohater zaczyna wątpić w siebie i w sens swojego zadania. Ścigany przez własne błędy, musi stawić czoła nie tylko śmiertelnym niebezpieczeństwom, ale również brakowi akceptacji społeczeństwa, żałobie, utracie własnej tożsamości oraz wewnętrznemu mrokowi, który powoli przejmuje nad nim kontrolę.

Zamknął oczy i choć tego nie chciał, ponownie zanurzył się w oceanie cierpienia, jakim były wspomnienia jego bolesnej przeszłości. Negatywne emocje wypełniły mu usta i wdarły się przez przełyk do płuc, tłamsząc resztki życia, które w nim zostało. Echa dawnych wydarzeń, które na stałe wiązały się z jego ciemną stroną, ponownie wróciły. Alkoholizm ojca, zawód, jaki sprawił Rudemu i Borysowi, porzucenie przez Alex…
– Alex – warknął.
Czy tak miało wyglądać jego życie? Czy za każdym razem, gdy pojawi się zagrożenie, będzie musiał rozdrapywać stare rany, dzień w dzień mierząc się z własnymi traumami? Jeśli świat wymagał tego od superbohatera, to Ben zamierzał sprostać tym oczekiwaniom. Jeśli nie on, to kto?
Otworzył oczy, by przekonać się, że pas, na którym się znajdował, jaśnieje od jego blasku. Nadszedł czas boskiej furii.


Kewin Czerniejewski
Urodzony w 2000 roku w Koninie. Student inżynierii produkcji na Politechnice Poznańskiej. W trakcie trwania pandemii koronawirusa zajął się pisaniem powieści, która miała w rzeczywisty sposób podchodzić do kwestii superbohaterów. Początkowe lekarstwo na bezczynność szybko przerodziło się w pomysł na pełną serię. Do jego ulubionych książek zalicza się Archipelag GUŁag Aleksandra Sołżenicyna oraz książki z uniwersum Metro 2033 Dmitrija Głuchowskiego.


Szczegóły

Recenzje czytelników

Nie można recenzować zapowiedzi. Chętnych do napisania recenzji zapraszamy po wprowadzeniu książki do sprzedaży.