Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> Zapomniany. W matni strachu — Adrian Bednarek
Zapomniany. W matni strachu — Adrian Bednarek

Zapomniany. W matni strachu

Cena: 39,99 zł 33,99 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Kontynuacja Zapomnianego - zdobywcy tytułów THRILLER ROKU 2021 oraz ZŁOTY KOŚCIEJ 2021*

Patryk Kamiński nie jest już anonimowym „Zapomnianym”. Mężczyzna, który spędził dziesięć lat w zamknięciu, przetrzymywany przez nieznanego sprawcę, robi teraz karierę medialną u boku youtuberki Diany Mazur. Nie podejrzewa, że ludzki odruch, jaki powstrzymał go przed zabiciem Jędrka Sokołowskiego, już wkrótce przyniesie opłakane skutki. Seryjny morderca ucieka bowiem z przygotowanego dla niego więzienia, a Patryk i Diana muszą go odnaleźć, zanim on odnajdzie ich. Nie wiedzą jednak kto i dlaczego pomógł mu uciec…

Adrian Bednarek
Urodzony w 1984 roku w Częstochowie. Zapalony fan sportu żużlowego. Uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenionych przez czytelników serii thrillerów o Kubie Sobańskim (Pamiętnik Diabła, Proces Diabła, Spowiedź Diabła, Wyrok Diabła), a także o Oskarze Blajerze (Inspiracja, Obsesja, Fascynacja). Opublikował również powieści Skazany na zło, Pasażer na gapę, Córeczki i Dziedzictwo zbrodni. Czytelnicy określają go mianem mistrza thrillerów psychologicznych i jedynym w swoim rodzaju kreatorem psychopatycznych postaci. Pisanie uważa za swój największy nałóg.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Zaczytani, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 384
  • ISBN: 978-83-8219-746-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 22 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Sylwia Gadomska  (23.03.2022)
W plebiscycie "Książka roku" serwisu granice.pl statuetkę w kategorii thriller zdobył "Zapomniany". W drugim tomie tej hipnotyzującej powieści poznajemy dalsze losy bohaterów. Tym razem to nie Patryk zostaje uwolniony z lochu, a jego dawny przyjaciel Jędrzej Sokołowski. Niewola z niego również zrobiła bestię, jednak czy będzie potrafił ją przezwyciężyć, czy pozostanie bezwzględnym psychopatą?
Patryk prowadzi życie celebryty po ujawnieniu się na kanale swojej dziewczyny, youtuberki Diany. Jednak sielanka nie trwa długo, bo mężczyzna odkrywa, że Jędrek zdołał uciec. Wie, że teraz będzie szukał wendety.

Autor ma niewiarygodny talent do tworzenia skrzywionych, zranionych, psychopatycznych osobowości. Tym razem otrzymujemy cały ich wachlarz. Patryk pozornie odzyskał stabilizację umysłową po dekadzie spędzonej w niewoli. Jednak to wszystko wróci ze zdwojoną siłą. Diana doznaje traumy, z którą nie może sobie poradzić. Na scenie zatrzyma się też na dłużej Hania, dziewczyna, która większość życia spędziła na uciekaniu przed przeszłością i przyszłością. A Jędrek? Tu nie będę zdradzać, by nie spojlerować ;)

Każdą osobowością Autor udowadnia czytelnikowi jak niesamowitym stworzeniem jest człowiek, nawet ten który swoje człowieczeństwo zagubił. Jak jest silnym, wytrzymałym. Jak łatwo się dostosowuje i przyzwyczaja, czy do życia w luksusie, czy ciemnym lochu.

Plastyczność i prostota języka oraz nietuzinkowa, ale zarazem dosadna fabuła tworzą niepowtarzalny klimat. Jest to jedna z tych książek, które czyta się ze ściśniętym gardłem, gęsią skórką i pełnym przerażenia zachwytem. Nad stronicami tej powieści wręcz unosi się mglista, złowieszcza aura bezwzględności. Elektryzuje i prześladuje. Widzimy i czujemy każdym porem świat otaczający bohaterów. Krajobraz strachu, rozpaczy, a w nich samych nieumarłej nadziei i odradzającej się miłości.

Osobiście już wypatruję kolejnej książki spod pióra Autora, a Wy będziecie mogli zapoznać się z dalszymi perypetiami Zapomnianego już 23.03.2022.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Zaczytani.


  Joanna bookaholic.in.me  (25.03.2022)
Człowiek jest w stanie wiele znieść, co często stanowi zaskoczenie nawet dla niego samego. Nikt jednak nie obiecał, że traumatyczne zdarzenia nie zmieniają, bo niestety mają ogromny wpływ i na głównego zainteresowanego i na jego postrzeganie świata. Kontynuacja losów Patryka Kamińskiego to zmierzenie się z konsekwencjami czynów, których dopuścił się po odnalezieniu ale także obserwacja jak wszystkie wydarzenia zmieniły ludzi w jego otoczeniu. Diana, Hania, Jędrek, pośrednio lub bezpośrednio już byli zaangażowani w jego poczynania i mieli świadomość wielu złych rzeczy, które działy się obok, a nawet w nich uczestniczyli. Dla każdej z tych osób znajomość z Patrykiem wydawała się szansą od losu, początkiem kolejnego, świetnego etapu w życiu. Ale ten człowiek zarówno w przeszłości jak i teraz niósł ze sobą tylko zniszczenie.
Jędrek wie, że jego celem jest przetrwanie. Dzięki wrodzonemu sprytowi oraz niemałej inteligencji, a przede wszystkim ogromnej woli życia jest w stanie posunąć się do wszystkiego, by żyć. Rok w odosobnieniu nie przysłonił jego dewiacji, on musi jedynie wymyślić jak poskładać siebie i wszystko dookoła tak, by był zadowolony i wolny. Teraz niejako on ma łatkę zapomnianego i musi ją umiejętnie wykorzystać.
Diana stara się jak może kontynuować karierę i jak najwięcej zarobić dzięki wzrostowi popularności "Zapomnianego". W mediach wydaje się być rozrywkową, pełną życia i wdzięku otwartą dziewczyną, która z pasją prowadzi swoje kanały. W rzeczywistości jej życie to równia pochyła, z której cały czas się stacza. Otępienie zmysłów nie przynosi dłuższego ukojenia, ukrywanie się pod makijażem nie zmienia tego, co czuje w środku, a obsesja by odnaleźć Jędrka może być dla niej przysłowiowym gwoździem do trumny.
Hania po raz kolejny ucieka i rozpoczyna nowy etap życia. Samotność jej nie doskwiera, od dawna stała się jej towarzyszką. Lojalność wobec brata kłóci się w niej z nigdy nie zapomnianą pierwszą miłością. To dla niej sytuacja bez wyjścia, bo nie jest w stanie dokonać wyboru po której opowiedzieć się stronie. Czy uda jej się uniknąć stanięcia w oku cyklonu i wplątania się we wszystkie wydarzenia, w których mają udział najbliżsi jej mężczyźni?
Patryk gubi się w świecie, w którym nagle się znalazł. Z jednej strony ma sławę, pieniądze i nową kartę od losu, z której powinien skorzystać i wycisnąć ile się da. Z drugiej zaś strony jego psychika po latach w zamknięciu nie jest już taka jak przedtem, a jego koszmar jeszcze się nie skończył i ciągle musi oglądać się za siebie. Nie jest bez winy i ma tego świadomość, a wybór drogi, którą ma podążać wydaje się niemożliwy, bo w każdym scenariuszu ktoś musi ucierpieć.
Adrian Bednarek tworzy zaskakujące, skomplikowane i różnorodne portrety psychologiczne bohaterów. Doskonale ukazuje jak złe towarzystwo, błędne i pochopne działania, nieprzemyślenie konsekwencji swoich zachowań mogą oddziaływać na człowieka. Jak zgubny i destrukcyjny wpływ mają na dłuższą metę skrajne sytuacje, które były udziałem postaci. Nie szczędzi opisów sytuacji brutalnych, a nawet budzących obrzydzenie. Bez cenzury ukazuje dewiacje seksualne, uzależnienie, skutki traumy oraz konsekwencje odebrania życia i trwania w kłamstwie oraz strachu. Lecz przecież strach nie może być wytłumaczeniem na wszystkie działania postaci. Z resztą gdzie on ich zaprowadzi? Tego dowiecie się podczas lektury, zapewniam, że będzie mocna, obiecująca i zapadająca w pamięć. To świetna kontynuacja książki okrzykniętej już thrillerem 2021 roku oraz uhonorowanej statuetką Złotego Kościeja.


  Łukasz Adamczewski  (26.03.2022)
,,Zapomniany. W matni strachu" kontynuacja ,,Zapomnianego", który zdobył tytuły Thrillera Roku 2021 portalu Granica.pl oraz Hit Roku w plebiscycie Złoty Kościej 2021.

Patryk Kamiński ,,Zapomniany" przebył długą drogę w swoim życiu. Od bycia nastolatkiem, który wraz ze swoim przyjacielem Jędrkiem wybierali się na ,,Łowy", po przebywanie 10 lat w zamknięciu z powodu, którego nie znał, a następnie uczył się na nowo życia po opuszczeniu lochu. Aż stał się osobą rozpoznawalną jako ,,Zapomniany" za sprawą kanału internetowego prowadzonego przez Dianę Mazur. Patryk poznał prawdę dlaczego był przetrzymywany i postanowił sam uwięzić osobę, która była odpowiedzialna za to co się jemu przydarzyło. Patryk dostaje ultimatum od swojej dziewczyny, że ma pozbyć się przetrzymywanego raz na zawsze. Jednak okazuje się, że więzień uciekł. Początkowo Patryk utrzymuje tę informację w tajemnicy. Gdy o tym dowiaduje się Diana zaczyna odczuwać coraz większy strach przed zemstą za uwięzienie. Dziewczyna częściej sięga po alkohol i leki. Patryk i Diana z łowczych stają się uciekającą w strachu zwierzyną.
,,Kiedy nie potrafisz zabić mordercy, sam stajesz się ofiarą"

Adrian Bednarek w swojej powieści zgodnie z podtytułem przedstawia strach w wielu rodzajach. Choć początek książki jest bardzo spokojny, co rzadko bywa u tego autora, jednak jest to starannie budowane napięcie. Druga część nie jest aż tak brutalna do czego przyzwyczaił Bednarek, ale emocji w niej nie brakuje. Poczucie lęku i strachu towarzyszy nam wraz z bohaterami. Warto poznać tę dylogię. Polecam!


  Karolina Xxx  (28.03.2022)
Patryk Kamiński, który spędził w zamknięciu dziesięć lat nie jest już anonimowy i robi karierę u boku popularnej youtuberki Diany Mazur. Nie może jednak zaznać spokoju, bo ciągle dręczą go obawy, że jego dawny przyjaciel Jędrek będzie chciał się zemścić. Patryk żałuje, że nie zakończył tej sprawy i nie zabił seryjnego mordercy kiedy miał ku temu okazję. Jędrek uciekł z przygotowanego dla niego więzienia, a Patyk i Diana muszą szybko go odnaleźć, zanim on znajdzie ich. Kto pomógł uciec Sokołowskiemu? Komu można wierzyć?

Poprzednia część zakończyła się w takim momencie, że od razu chciałam sięgnąć po kontynuację, bo tak bardzo byłam ciekawa dalszych losów bohaterów. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać, aby poznać dalszą część tej historii. Jeśli znacie książki autora to wiecie, że nie brakuje w nich psychopatów i szokujących wydarzeń i tak też jest w tym cyklu. Obie części wciągają od pierwszych stron, szokują i trzymają w napięciu. Sporo tutaj mrocznych scen, niepewności i ciekawych zwrotów akcji. W tym tomie jest trochę spokojniej, ale i tak dużo się dzieje i nie brakuje tutaj nieprzewidzianych wydarzeń. Historia Patryka i Jędrka z pewnością jest bardzo oryginalna, ja nie spotkałam się jeszcze z czymś podobnym. Mamy tutaj skrzywdzonego mężczyznę, który dziesięć lat spędził w zamknięciu przetrzymywany przez nieznanego sprawcę i jego byłego przyjaciela, który okazał się seryjnym mordercą i właśnie uciekł z przygotowanego więzienia. To wybuchowa mieszanka, która nie pozwala się nudzić ani chwili. Drugoplanowe postacie również odgrywają ważne role, fabuła jest ciekawie skonstruowana, a całość jest ogromnie wciągająca. To taki cykl, który pozostanie w mojej pamięci na długo, bo o takiej historii trudno byłoby zapomnieć. Fani thrillerów powinni być zadowoleni, jeśli nie boicie się mocnych książek to zdecydowanie polecam cykl o Zapomnianym.

Główny bohater Patryk po dziesięciu latach spędzonych w zamknięciu w końcu zaczyna normalnie żyć. Razem z youtuberką Dianą robią karierę i planują wspólne życie. Jednak ich spokój burzy ucieczka Jędrka, któremu Patryk przygotował specjalne więzienie. Coś powstrzymało go przed zabiciem byłego przyjaciela i jednocześnie seryjnego mordercy, a teraz i on i Diana żyją w strachu. Postanawiają odnaleźć Jędrka zanim on znajdzie ich, ale bardzo trudno trafić na jego trop. Ktoś pomógł mu uciec i nie wiadomo kto to był i jak dużo wie... Muszę przyznać, że bohaterowie są naprawdę ciekawie wykreowani. Dobrze poznajemy ich psychikę i motywy postępowania. Wiemy, że to głównie czarne charaktery, ale ich losy wciągają od pierwszych stron i trudno oderwać się od tej książki. Również poboczni bohaterowie jak Diana i siostra Jędrka Hania są bardzo ciekawi. Bez nich nie byłoby tej historii, bo one również odgrywają bardzo ważne role. Losy wszystkich bohaterów są skomplikowane i nie ma co się dziwić patrząc na to co ich spotkało. To historia smutna, przerażająca i szokująca, opowiadająca przede wszystkim o strachu, zemście i cierpieniu. Każdy z bohaterów wiele w życiu przeszedł, ich charaktery naznaczone są przeszłością i bólem i już nigdy nie zaznają spokoju. To wszystko sprawia, że ich losy zapadają w pamięć i trudno odłożyć książkę zanim nie pozna się zakończenia.

Styl pisania autora jest mi już dobrze znany. Podoba mi się lekkie pióro, brak niepotrzebnych opisów i pojawiające się zwroty akcji, które nagle zmieniają całą fabułę. Narracje mamy dwie: trzecioosobowa opowiadająca o bohaterach i pierwszoosobowa, w której poznajemy tę historię z perspektywy Patryka.

"Zapomniany. W matni strachu" to udana kontynuacja, na którą z niecierpliwością czekałam. Dostałam to na co czekałam, czyli wciągającą fabułę, szokujące wydarzenia i ciekawych bohaterów. Nie brakuje napięcia, pojawiają się zwroty akcji (choć jest ich mniej niż w poprzedniej części) i chociaż wydaje mi się, że ta część jest trochę spokojniejsza to i tak bardzo mi się podobała. Historia bohaterów na pewno zostanie na dłużej w mojej pamięci, a za jakiś czas z chęcią do niej powrócę. Odrobinkę zabrakło mi czegoś mocniejszego, do czego przyzwyczaił nas autor w swoich książkach, ale mogę przymknąć na to oko, bo całość przypadła mi do gustu. Czekam na kolejne książki autora, po które na pewno sięgnę.

"Kiedy nie potrafisz zabić mordercy, sam stajesz się ofiarą..."


  ania bex  (2.04.2022)
„Zapomniany. W matni strachu”, czyli kontynuacja „Zapomnianego”, THRILLERA ROKU 2021 oraz zdobywcy ZŁOTEGO KOŚCIEJA 2021.
Znane towarzystwo: Patryk, Jędrek, Diana i Hania, nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a ich historia przerwana w krytycznym momencie w końcu staje się kompletna..
„Pan Zapomniany” Patryk Kamiński, chłopak, który stał się „mentalnie uszkodzonym człowiekiem” przez to, że spędził dziesięć długich lat w zamknięciu, przeżył głód, odwodnienie, omamy, tkwił w całkowitej pustce czasowej przetrzymywany przez nieznanego sprawcę, dziś nie jest już anonimową osobą. Mężczyzna przeżył piekło i wrócił do żywych. Aktualnie wytrzymałość to jego drugie imię. Teraz życie Patryka to kariera „dziwaka celebryty”. Medialny grand prix u boku youtuberki Diany Mazur.
Dobra passa zaburzyła jednak jego czujność i osłabiła instynkt samozachowawczy. Ludzki odruch, słabość czy apatia, zwał jak zwał – w każdym razie strategiczny „błąd”, który powstrzymał go przed zabiciem Jędrka Sokołowskiego, wkrótce zbierze swoje żniwo.
Jędrzej, seryjny morderca, wielbiciel „Cukiereczków”, cudem ucieka z przygotowanego dla niego więzienia. Obdarty z człowieczeństwa mężczyzna, który sięgnął dna, teraz próbuje się od niego odbić i wrócić na szczyt. Poukładać sobie nową rzeczywistość. Jego oczy są pełne nieprzeniknionego mroku, a umysł żądny zemsty.
Patryk i Diana muszą go odnaleźć, zanim on odnajdzie ich. Nie wiedzą kto i dlaczego pomógł mu uciec. Wiedzą tylko, że ta gra na życie i śmierć musi mieć swój finał.
„Zapomniany. W matni strachu” to kolejna dawka uzależniających emocji w autorskim stylu Adriana Bednarka. Zakręcona, klimatyczna historia o bestiach na wolności i bestiach na smyczy. O strachu, który determinuje podejmowanie decyzji. Nie tyle spacer, co sprint po totalnie sfermentowanej ludzkiej psychice.
Ta książka to świetna „markowa” rozrywka dla wielbicieli gatunku.
Polecam.


  Anna Wójcik  (15.04.2022)
Autora chyba nie muszę przedstawiać. Dla tych którzy nie znają Adriana Bednarka (w co wątpię) przedstawiam jednego z moich ulubionych autorów, którzy sprawiają takie ciarki na plecach, że głowa mała. Kończąc książkę masz ochotę walnąć nią o ścianę krzycząc „kurka wodna Nieee, noooo” przy tym tytule było tak samo. Przed wami drugi tom serii „Zapomniany. W matni strachu „którego już teraz z całego serca polecam.
W pierwszym tomie poznałeś min. Patryka Kamińskiego, którego w jednej chwili całe życie zmieniło się o 180 stopni. Aby poznać szczegóły zachęcam po sięgniecie „Zapomniany „i lepiej nie czytaj tego, co właśnie piszę, bo dowiesz się więcej i koniec z niespodzianką jaką jest treść i zaskoczenie.
Wiele razy miałam w głowie to, ile trzeba siły i determinacji, aby pokonać strach, panikę będąc zamkniętym i poniżanym do niewyobrażalnej skali cierpienia, ale i wiary, że będzie się wolnym. Drugi tom w niczym nie jest gorszy od pierwszego i uważam, że jest lepszy, ponieważ autor doskonale mącił między bohaterami do takiego stopnia, że nie wiedziałam do samego końca kto i jak. Najgorsze jest to, że muszę czekać na trzeci tom i mam bardzo dużą nadzieję, że nie będę musiała długo czekać.
W tej części mocno intryguje mnie Hania coś mi w niej nie pasuje i uważam, że coś kombinuje oraz że jeszcze pokaże pazurki, ale mogę się mylić. Kolejną osobą, która mocno rozwaliła mi głowę to Diana. To co się stało to był sztos, ale w sensie zakończenia, lecz kochani nie mogę napisać co i jak. Jedno wiem po tym co się stało z Jędrkiem wiem jedno, że lepiej doprowadzić pewne sprawy do końca i nie mieć skrupułów, bo później może być za późno.
Intryga za intrygą, niepowodzenia, nieprzespane noce, odzyskanie ukochanej/nego ucieczka i wiele innych sytuacji, które nie pozwolą odłożyć książkę chodź na chwilę, ale to tylko na plus. Mój podziw i wielki szacunek za styl dla autora. Polecam i zachęcam, bo warto.
Za swój egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Zaczytani to był dla mnie zaszczyt móc poznać kolejną świetną książkę autora.


  Michalina Szmit  (19.04.2022)
Patryk Kamiński przestaje być anonimowym "Zapomnianym", który przez dziesięć lat był przetrzymywany i glodzony w zamknięciu przez nieznanego sprawcę. Teraz Patryk robi karierę w mediach, a u jego boku jest youtuberka Diana Mazur, jego narzeczona. Para myśli, że uwolniła się od seryjnego mordercy Jędrka Sokołowskiego. Jednak nie zdają sobie sprawy, że zwykły ludzki odruch, jakiego dopuścił się Kamiński i powstrzymał się przed zabiciem Sokołowskiego, będzie miał swoje konsekwencje. Wkrótce okaże się, że ktoś pomógł uciec Jędrkowi, a Patryk i Diana muszą go odnaleźć, zanim on odnajdzie ich. Jednocześnie chcą się dowiedzieć, kto i dlaczego pomógł mu uciec.
"Zapomniany. W matni strachu" to drugi tom nowego cyklu @adrian_bednarek_pisarz o Patryku Kamińskim. Autor ma swój wyjątkowy styl i tworzy skomplikowane, czarne charaktery, które muszę przyznać, mimo swojej ciemnej natury, zyskują moją sympatię. Pisarz nie boi się mocnych, nieraz drastycznych opisów, ma świetne pomysły na rozwój fabuły, dzięki czemu jego książki czyta się z ogromnym przejęciem i zaciekawieniem. Fabuła tej historii jest dynamiczna i pełna zwrotów akcji, co nie pozwala odłożyć książki. Warto też wspomnieć o bohaterach, które Bednarek świetnie wykreował i cały czas można śledzić, jaka przemiana w nich zachodzi, wraz z rozwojem historii. Zdecydowanie polecam obie części "Zapomnianego". Moja ocena to 10/10.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję @wydawnictwo_zaczytani


  Małgosia Brzeska  (22.04.2022)
Patryk Kamiński dziesięć lat spędził w zamknięciu, więziony przez nieznanego sprawcę. Po wyjściu na wolność staje się sławny i robi karierę w mediach, dzięki znanej youtuberce, a zarazem narzeczonej, Dianie Mazur. Młodzi żyją w przeświadczeniu, że nic już im nie grozi z rąk porywacza i seryjnego mordercy, byłego przyjaciela Patryka, Jędrka Sokołowskiego. To, że Patryk nie zabił Jędrka będzie się na nich mściło. Jak się okazuje wkrótce Jędrek zostaje uwolniony z więzienia, w którym przetrzymywał go kolega. Kto mu pomógł? Nie wiadomo. Para będzie go ścigać, aby on ich nie uprzedził i się nie mścił. Ta sytuacja rozpoczyna ciąg następujących po sobie zdarzeń, które zapierają dech w piersiach, nie pozwalają ani na moment spokojnie odetchnąć. Atmosfera robi się gęsta i niebezpieczna, trudno jest przewidzieć zachowania zarówno Jędrka, jak i Patryka. Każdy z nich żywi wobec drugiego uraz i liczy na szybką zemstę. Ale również każdy z nich jest niesamowicie przebiegły i cwany. Który z nich okaże się sprytniejszy? Który będzie bardziej odporny na stres i ból?
Zapomniany. W matni strachu to kontynuacja cyklu Zapomniany Adriana Bednarka. Autor ma swój charakterystyczny i wyjątkowy styl, jego bohaterowie są twardzi i skomplikowani, z poranioną psychiką, trudną przeszłością i mnóstwem przeżyć. Z takim balastem kroczą przez życie, które nie jest usłane różami, szukają swojego miejsca, przystani i ukojenia. Nie jest im to dane, przed nimi piętrzą się niezliczone kłopoty. Bednarek słynie jeszcze z mocnych i brutalnych scen, ociekających krwią, bulwersującymi widokami. Nie boi się odkrywać przed czytelnikiem zła we wszelakiej postaci, zła czynionego przez jednego człowieka drugiemu. Tworzy skomplikowane i trudne relacje, jego bohaterowie to często czarne charaktery. Ale nie zawsze to odstrasza odbiorcę i odrzuca. Czasami, pomimo swoich przywar, czujemy do nich nić sympatii. Nie oznacza to, że akceptujemy ich zachowania, absolutnie. Ale potrafimy cieplej na nich spojrzeć i próbować wytłumaczyć ich zachowanie, sami szukamy odpowiedzi na pytania, dlaczego jest w nich tyle złości i buntu, gdzie one mają swoje źródło. Ale po głębszym wniknięciu w ich psychikę i zaprzyjaźnieniu się z nimi, wiele się nam wyjaśnia.
Zapomniany. W matni strachu to szokujący i przerażający thriller psychologiczny. Autor wiele miejsca poświęca wewnętrznym rozterkom bohaterów, pokazuje nam obraz ich walki z otoczeniem, poszukiwania własnego „ja”. Bohaterowie starają się pokonać wewnętrznego demona, który prowokuje ich do złych czynów. Walczą z tym, ale nie zawsze odnoszą zwycięstwo, nie zawsze potrafią zwalczyć tkwiące w nich motywacje do złego. Mnóstwo w tej powieści samotności i bólu, nienawiści i walki o miłość. Nie brak wyrachowania i zdrady, upokorzeń i zawistnych zachowań.
Gdy biorę do ręki powieść Bednarka to z góry zakładam, że emocje będą szalały, a ja będę próbowała je okiełznać. Podobnie było w tym przypadku. Wachlarz odczuć był tak rozległy, że nie sposób ich wszystkich zdefiniować i zapanować nad nimi. Emocje wzięły górę, targały mną, a ja się im poddawałam. Satysfakcja ogromna. Odczuwam niedosyt, że przygoda dobiegła końca. Czy zakończenie mnie usatysfakcjonowało? Mam mieszane odczucia … Ale na pewno mnie nie zaskoczyło, na tak bogaty finał na liczyłam … Jeżeli jeszcze nie znasz twórczości Adriana Bednarka, to najwyższy czas zacząć nadrabiać zaległości, nie będę reklamować, sam się przekonaj. Jestem pewna, że po lekturze pierwszej powieści zadasz sobie pytanie, dlaczego tak późno po nią sięgnąłem ...


  Anna Niezgódka  (22.04.2022)
Bardzo żałuję, że nie czytałam tomu 1, ponieważ odczułam duże braki z przeszłości bohaterów. Jeśli więc macie w planie tę książkę to zacznijcie od 1 części. Cóż, czasu nie cofnę.
Muszę jednak powiedzieć, że ta historia mnie zachwyciła. Mroczny klimat to mój klimat, odnajduję się w nim najlepiej i mogłabym tak zawsze wchodzić w ciemność ludzkiego umysłu.
Zastanawialiście się kiedyś ile jesteśmy w stanie znieść by przetrwać? Do czego jesteśmy zdolni by uratować siebie lub bliską nam osobę? Czy gwałt, a następnie zabójstwo niewinnej osoby to zbyt wysoka cena za twoją wolność i spokojne życie? Przed tymi i innymi dylematami staje główny bohater Patryk Kamiński, a jaką podejmie ostateczną decyzję? Kogo poświęci, a kogo ocali? Odpowiedź w książce.
Mrok czający się za drzwiami, pukający coraz głośniej i upominający się o sprawiedliwość. Strach stojący za plecami, który paraliżuje i odbiera zdolność logicznego myślenia. Sen w zawieszeniu, w ciągłym czuwaniu, który wykańcza najlepsze umysły. Jeden błąd ciągnie za sobą kolejne... Czyja przeszłość odwróci się przeciwko bohaterom pierwsza? Które uczucie miłości wygra - do brata czy do ukochanego?
Książka, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jak zakończy się historia, w której jeden ludzki odruch spowoduje lawinę strachu?
Polecam!


  Izabela Wyszomirska  (26.04.2022)
"Zapomniany. W matni strachu" jest kontynuacją historii człowieka postawionego w obliczu zniewolenia i śmierci głodowej. Otwarte zakończenie pierwszej części spowodowało u mnie głód, by poznać dalsze losy Patryka. To, co tym razem spotkałam na kartach powieści, tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że Adrian Bednarek jest jednym z tych autorów, który jak nikt inny potrafi wejść w głowę swojego bohatera i wydobyć z niej to, co siedzi najgłębiej ukryte. 

Autor z niezwykłą precyzją kreśli portrety psychologiczne bohaterów. A ci w swoim szaleństwie, wręcz obłędzie, nie cofną się przed niczym, byleby tylko osiągnąć swoje cele. Pragnienie zemsty jest obsesyjne. Czytając, kolejny raz moje emocje poszybowały w górę. Postaci za nic mają drugiego człowieka, jego uczucia i dobro. Za wyrządzone krzywdy chcą dokonać odwetu i samemu wymierzyć karę. Są tak źli, iż wydaje się, że bardzuej się już nie da. Jednak czytelnik wbrew temu próbuje jakoś usprawiedliwiać ich postępki. Widzimy jak traumatyczne wydarzenia z przeszłości mają ogromny wpływ na przyszłe relacje międzyludzkie. Takie osoby z dużym prawdopodobieństwem nigdy nie będą w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Strach, niepewność, stan permanentnego zagrożenia - czy da się tak żyć?

Nic w tej książce nie jest oczywiste. Zło przybiera najróżniejsze formy. Pełno tu kontrowersji. To, co moralne, niekoniecznie idzie w parze z tym, jak człowiek w danej sytuacji powinien się zachować.

W tym tomie doświadczymy mniej brutalności, a i sama akcja jest spokojniejsza, przynajmniej na początku, bo później nabiera tempa, jednak w żadnym stopniu nie rzutuje to na odbiór książki. Do tego momentu obserwujemy przemiany, jakie zachodzą o bohaterach.

"Zapomniany. W matni strachu" to szokujacy, mroczny thriller psychopatycznych umysłów, w którym prym wiedzie strach, chęć zemsty, intrygi, kłamstwa i tajemnica. To powieść o bólu, osamotnieniu, zbytniej ufności, naiwności, a może i uśpionej czujności, nienawiści, uzależnieniu, dewiacjach seksualnych. Jeśli jesteście ciekawi, gdzie przebiega granica między dobrem a złem - sięgajcie śmiało! Ja ponownie mam mętlik głowie...

sza-terazczytam.blogspot.com


  Obydwie Zaczytane  (29.04.2022)
Patryk Kamiński, który nie jest już anonimowym zapomnianym. Mężczyzna przeżył trzystopniowy głód, odwodnienie, zdarzały mu się omamy, tkwił w całkowitej pustce czasowej. Spędził dziesięć lat w zamknięciu. Przetrwał to wszystko i wrócił silniejszy i chętny zemsty. Teraz robi karierę u boku Diany Mazur. Niestety podjęta decyzja o nie zabiciu Jędrka Sokołowskiego, któremu ukradli życie i zmienili w uciekiniera przyniesie opłakane skutki, których nie spodziewali się w najgorszych snach. Diana działa na własną rękę, próbuje go odnaleźć zanim on znajdzie ich. 

Bardzo czekałam na kontynuację Zapomnianego. Totalny sztos, bezkonkurencyjny, jeden z najlepszych thrillerów jaki czytałam. W pierwszej części autor powodował, iż podczas czytania odczuwałam ogromny głód. Tym razem aspekt strachu powodował u mnie ciarki na całym ciele i ciągłe sprawdzanie czy mam drzwi zamknięte. 

Adrian Bednarek przeszedł samego siebie. Stworzył arcydzieło. Ekstrymalnie pokręcony, zaskakujący thriller psychologiczny. W dogłębny sposób ukazuje okrucieństwo wobec drugiego człowieka. Absolutny must have. Wzorcowy thriller który trzyma w napięciu do ostatniej kartki papieru. Zawiła i unikatowa fabuła. A zakończenie pozostawia zapytanie czy będzie ciąg dalszy.... 


  Mirosława Dudko  (6.05.2022)
„Żeby przetrwać, musisz pokonać wszystkie słabości swojego organizmu.”

Kontynuacja „Zapomnianego” otrzymała podtytuł „W matni strachu” i jest to jak najbardziej trafny zabieg, gdyż strach jest emocją, która towarzyszy bohaterowi, ale też nam, przez niemal całą fabułę. To, co pan Bednarek przeniósł ze swojego umysłu na karty swej powieści, jest jeszcze bardziej pokręcone i przerażające niż w części pierwszej. Świat wykreowany w obu tomach ociera się o absurd, gdyż trudno uwierzyć, by opisane sytuacje mogły wydarzyć się w rzeczywistości. Widać, że w swoich fantazjach twórczych autor poszedł na całość, tworząc sceny i postacie przyprawiające o dreszcz, i to dosyć spory, emocjonalny. Zarówno to, co dzieje się w tej historii, jak i postacie biorące udział są nakreślone bardzo wyraźnie, mocno i bez pruderii.

Pan Adrian Bednarek po raz kolejny udowodnił, że zasługuje na mistrza tworzenia postaci z pokręconymi, chorymi umysłami, totalnie popapranych i bezwzględnych. Doskonale potrafi nakreślić atmosferę strachu, utrzymując czytelników w niepewności, co się za chwilę wydarzy i w jakim kierunku pomknie fabuła. Słowo „pomknie” jest tutaj jak najbardziej na miejscu, gdyż takie tempo ma to, co dzieje się w tej powieści. Opisy są szokujące, wstrząsające, przerażające, niedające odetchnąć od nadmiaru zdarzeń.

Do poznania serii o Zapomnianym trzeba nastawić swój umysł na wysokie tory wytrzymałości, by móc przebrnąć przez kolejne epizody. Nawet, jeżeli na chwilę mamy możliwość złapać oddech, to wyczuwa się, że wkrótce wydarzy się coś, co może nam się nie spodobać. Warto znać pierwszą część, gdyż wątki mają tu swój dalszy bieg i tworzą skomplikowaną, wielowątkową siatkę zdarzeń, w której niczego nie możemy być pewni.

Autor swoimi opisami wkrada się w umysły swoich bohaterów, odziera ich z ludzkich odruchów, pokazując, że w każdym człowieku istnieje jakaś cząstka zła. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteśmy gotowi oprzeć się jego wpływowi. Jedno zło pociąga za sobą kolejne i nigdy nie przynosi niczego dobrego. Pokazuje, że w obliczu ekstremalnych okoliczności, gdy trzeba walczyć o życie, znika człowieczeństwo.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu ZACZYTANI

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2022/05/1079-zapomniany-tom-ii.html


  Ela Matusiak  (9.05.2022)
Pamiętam, że kiedy przeczytałam pierwszą część "Zapomnianego", odniosłam następujące wrażenie: znając doskonale pióro autora, zdawałam sobie sprawę, że będzie mrocznie, niebezpiecznie i nie do końca normalnie, ale szczerze mówiąc nie takich cudów się spodziewałam. Moje zwoje mózgowe dostały zwarcia i wywaliło mi korki. Serio! I choć teraz byłam przygotowana, mózgownica została solidnie zabezpieczona, to jednak Bednarek wprowadza pewnego rodzaju niepokój, którego nie daje się łatwo zapomnieć i łepetyna obrywa solidnie, ale za to jest przez pewien czas perwersyjnie ukontentowana.Ważna rzecz, o której trzeba wspomnieć, to to, że nie należy czytać tej książki bez znajomości pierwszego tomu, bo jestem pewna, że się człowiecze pogubisz i nie będziesz wiedział o co loto. Ale jeśli już zadanie domowe odrobione, to wróć czym prędzej do tej pokieraszowanej historii i śledź losy Diany i Patryka, którzy chcąc nie chcąc, znów muszą się bawić w kotka i myszkę.

Bednarek znów zachwyca, nie bawi się w literackie zabiegi, które złagodziłyby nieco przekaz. Nie. Pisze rzeczowo, dosadnie, czasem przerażająco i obrazoburczo, ale bez fałszywego wygładzania treści. Ten zabieg może odrzucać, ale może też przysporzyć mu wielbicieli, bo w pewnych sytuacjach lepiej mówić wprost niźli krążyć wokół sprawy jak sęp. Jego sceny ociekają krwią, mnożą się obrazki rozczłonkowanych i zmaltretowanych ciał, ale tak właśnie powinna wyglądać mocna powieść sensacyjna.

Bohaterowie tej książki są tak połamani psychicznie, że wnoszą do lektury swego rodzaju niepokój. Nie ma tu miejsca na osoby wyidealizowane, o krystalicznych charakterach. Tu każdy dźwiga swój krzyż i żyje historią z przeszłości. Każda postać została dokładnie przemyślana, zbudowana krok po kroku, ułożona z emocjonalnych klocków, które mogą się rozsypać niczym domek z kart, jeśli się je odpowiednio poruszy.

Poza tym jego historie są zawsze świeże i dość oryginalne. Mają w sobie coś, co powoduje, że po przeczytaniu pierwszych kilku zdań, człowiek odlatuje niczym po mocnych używkach i kończy dopiero, kiedy zobaczy ostatnią kropkę na końcu.

Z tą książką jest właśnie tak. Czytelnik odleci, będzie kręcił z niedowierzaniem głową, ale summa summarum stanie po stronie bohaterów i wdroży swój doping mimo sprzecznych myśli.


  Beata Moskwa  (13.05.2022)
Pamiętacie lekturę Zapomnianego? Ależ to było dobre! Ależ przerażające! Adrian Bednarek przyzwyczaił nas, że jego książki wytyczają nowe granice, w dodatku potrafią szokować i budzić skrajne emocje, ale wspomniana historia była dla mnie do tej pory najmocniejszą jaka wyszła spod jego pióra. Nic więc dziwnego, że zdecydowałam się na ciąg dalszy w nadziei, na kolejne porządne zatrzęsienie kontrowersyjnych wydarzeń.

Drugi tom jest ścisłą kontynuacją części pierwszej, więc jeśli nie mieliście jeszcze okazji poznać losów Patryka Kamińskiego - odsyłam Was do początku. Przypominam jednak, że to seria dla czytelników o mocnych nerwach, przekładająca się w wyobraźni na bardzo szczegółowy obraz. Jednocześnie chwalę autora za dopracowanie i wykorzystanie potencjału, bo ta seria broni się sama. Zarówno pierwszy jak i drugi to trzymają wysoki poziom thrillera pozbawionego wszelkich hamulców, który pokazuje bezlitosny świat ludzi pozbawionych skrupułów.

Patryk przestał być już anonimowy. Przetrzymywany w zamknięciu przez dziesięć lat aktualnie zajął się medialną karierą u boku Diany, youtuberki. Nie spodziewa się jednak, że już za rogiem czeka na niego kolejne niebezpieczeństwo, ponieważ seryjny morderca uciekł z więzienia i ponownie czyha na Patryka. Pojawia się też tajemniczy pomocnik Jędrka oraz lęk przed ponownym zamknięciem. Czy pukająca do drzwi przeszłość okaże się tragiczna w skutkach?

Największym atutem tej serii jest kreacja bohaterów. Silne postacie z krwi i kości budzą sympatię i intrygują swoją niecodzienną historią. Autor przykłada dużą wagę do szczegółów, które z kolei przekładają się na wiarygodność pomimo wszechobecnej tragedii i brutalności. Prawda jest jednak taka, że wszystko w tej lekturze wydaje się być na swoim miejscu od odpowiedniego klimatu, przez zwroty akcji po ekscytujący finał, więc nie sposób się oderwać od czytania nim nie zamkniemy ostatniej strony.

"Zapomniany. W matni strachu" budzi lęk i sprawia, że nasze szare komórki pracują na najwyższych obrotach. To lektura intensywna, niebanalna i niosąca ze sobą wiele skrajnych emocji, ale czy każda powieść Adriana Bednarka nie jest właśnie taka? Jeśli lubicie thrillery z pazurem i nie straszne jest Wam przekraczanie granic to całą serię gorąco polecam! Mroczna, uzależniająca, przerażająco wiarygodna.


  Angelika Patla  (24.05.2022)
W idealnym świecie czytałabym serie tom po tomie, ale w praktyce to niemożliwe, a autorzy tego nie ułatwiają, bo najpierw zapowiadają trylogię, a potem nie mają oporów, by dopisywać kolejne części. Pewnie doskonale wiecie, kogo mam na myśli. Ale żeby nie było, że tylko narzekam, to akurat fakt, że po latach powstała kontynuacja mojego naukochańszego cyklu z Kubą Sobańskim, wprawił mnie w euforię. I skoro doszliśmy w ten sposób do Adriana Bednarka, to muszę przyznać, że z lekturą "Zapomnianego" specjalnie czekałam na wydanie drugiego tomu, by móc przeczytać je razem, ale po pierwszym zwyczajnie wymiękłam. Potrzebowałam przerwy, sięgnęłam po dwie inne książki, a jedna była nawet zupełnie spoza kręgu moich "normalnych" zainteresowań, to pomogło mi uspokoić się po ekstremalnych emocjach, które zaserwował mi ulubiony autor za pośrednictwem Patryka Kamińskiego i przystąpić do poznawania jego dalszych losów z chłodną głową.
Żałuję, że nie mogę się odnieść do treści tej powieści, zwłaszcza że podobała mi się bardziej niż pierwsza część, ale nie chcę nikomu jej zaspojlerować, a nie dałoby się tego niestety uniknąć, skupiając się na wydarzeniach z tego tomu, co widać po opisie, w którym moim zdaniem zdradzono za dużo. Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł, by sięgnąć po tę książkę jako pierwszą, bo to zdecydowanie jedna z tych historii, które trzeba poznać od początku, by móc w pełni docenić to, co przygotował autor.
O ile pierwszy tom miał w sobie w moim odczuciu coś z horroru, zahaczał o naprawdę ekstremalne przeżycia bohaterów i momentami był zwyczajnie obrzydliwy, to ten przypominał mi te porywające thrillery, które sprawiły, że zachwyciłam się kiedyś twórczością Adriana Bednarka. Przyczepiłabym się jedynie do zakończenia, bo uważam je mimo wszystko za szczęśliwe i jak na mój gust zbyt otwarte. Z drugiej strony, świadczy to o tym, że autor ciągle się rozwija i próbuje nowych rozwiązań, a to zawsze jest warte docenienia, nawet jeśli nie jest to kierunek, który nam się podoba.
"Zapomniany. W matni strachu" to kolejna świetna książka w dorobku Adriana Bednarka. Nie będzie to moja ulubiona seria, bo Kuba Sobański jest nie do przebicia, ale będę ją dobrze wspominać, bo doświadczyłam dzięki niej nowych czytelniczych emocji.
Moje 9/10.


  Jolanta Janus  (29.05.2022)
„Zapomniany. W matni strachu” to powieść dwutomowa, którą przede wszystkim trzeba czytać chronologicznie. Jedna seria, ci sami bohaterowie, a jednak zupełnie inne emocje. Dużo emocji!

Jestem pod ogromnym wrażeniem umiejętności autora i tego, w jak ciekawy sposób potrafi poprowadzić fabułę, że czytając nie jesteśmy w stanie nawet na chwilę oderwać się od lektury. Sama nie wiem czego się spodziewałam, ale z pewnością po raz kolejny zostałam pozytywnie zaskoczona.

Od samego początku czułam adrenalinę i czekałam na rozwój wydarzeń. Zakończenie poprzedniego tomu podsyciło moją ciekawość i bardzo chciałam się dowiedzieć, co będzie dalej. Jak zakończy się tak historia. Czy wszyscy dostaną zasłużoną karę?

Patryk, Jędrek, Hania i Diana. Czworo bohaterów. Każde z nich pogruchotane psychicznie. Nie wiadomo co można usprawiedliwić, a czego nie można przebaczyć. Komu współczuć, a komu kibicować na finiszu… Czy w tej historii jest w ogóle możliwe dobre rozwiązanie?

Ta część była według mnie zupełnie inna. O ile w tamtej części mogę pokusić się o stwierdzenie, że były w niej obżydliwe sceny rodem z horroru, o tyle tutaj mamy do czynienia z prawdziwym rasowym i mrocznym thrillerem. Takim, dzięki któremu zagłębiamy się w psychikę bohaterów. Współodczuwamy strach i brniemy przez najczarniejsze zakątki ludzkiego umysłu.

Widzimy jak niektóre wydarzenia potrafią wpłynąć na człowieka zupełnie go zmieniając. Autor potrafi namieszać czytelnikom w głowach i sprawić, że sami będziemy doszukiwać się drugiego dna, ponieważ kochamy te mroczne i nieprzewidywalne pióro Bednarka. Jak dla mnie rewelacja i trochę mi żal, że to już koniec.


  mloda_mama _czyta  (16.07.2022)
"Zapomniany w matni strachu" to kontynuacja "Zapomnianego" I już na wstępie warto dodać, że Autor nie stracił formy. To jeden z tych mocniejszych tytułów, nie jest zdecydowanie jałowy i nudny. Zapraszam na recenzję ☺

Patryk Kamiński, już się nie ukrywa, pokazał swoją twarz, przez co każdy dowiedział się o kim konkretnie jest ta historia.. To jednak nie wszystko, jest w końcu w momencie w którym może się zemścić.. Jednak nie robi tego, tchórzy, albo po prostu nie jest do tego zdolny, i jego dawny przyjaciel ucieka z niewoli.. Patryk i Diana zaczynają panikować, strach ich obezwładnia, a ponad to nie są tak silni jak kiedyś.. dlaczego? Tego musicie się dowiedzieć sami... Oboje szukają Jędrka, każdy robi to jak najlepiej potrafi..
Czy miłość Diany i Patryka przetrwa kolejną próbę? Jak zachowa się Patryk gdy spotka swoją miłość z przeszłości Dianę?

Autor po raz kolejny przedstawił nam brutalny świat, surowy, niebezpieczny.. a dodatkowo w bardzo dokładny sposób przedstawił zachowania osób pod wpływem silnych przeżyć czy stresu.. pokazał jak silne ma to konsekwencje dla psychiki... Tutaj ponownie spotkacie okropne wydarzenia, okrutne, obrzydliwe..gdzie Patryk zostaje zmuszony do czegoś.. Jednak z rej sytuacji nie ma dobrego rozwiązania, krzywdzi jedną osobę, by uratować drugą.. Jest to na pewno jedna z lepszych serii, które przeczytałam. Akcja idzie swoim tempem nie jest nudno, wręcz przeciwnie ciężko odłożyć tą książkę na później.. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie czytał to bardzo gorąco zachęcam Was do poznania tej niezwykle trudnej historii..


  Agata Rabada  (9.08.2022)
Kiedy widzę książki Adriana Bednarka, wiem, że w środku czeka na mnie niezły świr, tak było również w "Zapomnianym w matni strachu". Jest to druga część po "Zapomnianym" i muszę przyznać, że miałam lekkie wątpliwości sięgając po nią, bo w pierwszej części było trochę przepychanek między bohaterem pozytywnym i negatywnym i zakończyła się zemstą identyczną z tym, czym się zaczęła pierwsza część. Trochę bałam się, że kontynuacja będzie tylko o tym jak dwóch gości kopie się nawzajem aż do znudzenia. Jednak niepotrzebnie się martwiłam! Książka faktycznie jest pełna mściwych intryg, ale mocno wchodzimy z autorem w głowę mściciela. Śledzimy jego szalone plany i możemy wczuwać się w jego chore wizje. Na około ludzie cierpią, autor nie szczędzi nam opisów tortur -fizycznych i psychicznych. Oczywiście mowa tu o Jędrku, którego chore zapędy nie ustały po tym, co spotkało go w pierwszej części z rąk przyjaciela z młodości. Jednak nauczył się on cierpliwości i planowania zbrodni, co tworzy z niego jeszcze trudniejszego przeciwnika.
Z drugiej strony obserwujemy powolny rozpad psychiki śledzonych na każdym kroku ofiar, które mają świadomość, że nigdzie nie są bezpieczne. Czy związek Patryka i Diany przetrwa próbę jaką będzie wiadomość o ucieczce Jędrka (dla Diany- o tym, że on w ogóle żyje)? Oboje będą starali się radzić sobie na własną rękę. W tej części na scenę wkracza również współczesna Hania. Dowiemy się wreszcie jak zniosła informacje o odnalezieniu się Patryka i jego zaręczynach. Kogo wybierze teraz: cudem odnalezionego ukochanego z młodości, czy jedyną osobę, która stała przy niej całe życie- bratają seryjnego mordercę i gwałciciela?

W rozdziałach przeplata się narracja pierwszoosobowa z trzecioosobową, dzięki czemu śledzimy akcje z różnych perspektyw i jeszcze lepiej możemy się w nią wczuć. Dodatkowo stylistycznie i logicznie jest jak zawsze u Bednarka świetnie. A także pod względem wyraźnej (choć spaczonej


  Ewelina Białczak  (8.04.2022)
Dzisiaj mam dla was opinię o najnowszej książce Adriana Bednarka


  Aleksandra aalexbook  (7.05.2022)
,,W matni strachu" to drugi tom opowiadający nam o losach ,,Zapomnianego". Znajdziemy tutaj mnóstwo tytułowego strachu, poczujemy go na własnej skórze, ale też poznamy konsekwencje trudnych decyzji, które musieli podjąć bohaterowie w pierwszym tomie. Ta część opowiada również o wzajemnym zaufaniu i zemście.

Patryk Kamiński nie jest już anonimową postacią, wręcz przeciwnie, po swoim koszmarze stał się bardzo rozpoznawalny, z czego chętnie korzysta. Niestety, ukrywa też mroczną tajemnicę, która pewnego dnia wyjdzie na jaw, przez co, w jego życiu zapanuje chaos. Od tego momentu, nie będzie w stanie określić komu może zaufać i jakie dalsze kroki powinien podjąć.

Jak wszyscy wiemy Adrian Bednarek jest mistrzem w kreowaniu antagonistów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Postać Jędrka z każdą kolejną stroną coraz bardziej intryguje i nabieramy jeszcze większej ochoty na dowiedzenie się, co siedzi w jego główce. Bardzo cieszy mnie też to, że autor postanowił rozwinąć postać Hani, która mocno zainteresowała mnie już w pierwszym tomie. Jej zachowanie było momentami strasznie denerwujące, ale jej przemiana, na przełomie całej książki, poszła w zdecydowanie najlepszą możliwą stronę. Mimo że większości bohaterów nie jesteśmy w stanie polubić, to zdecydowanie mocno zapadają w pamięć.

Śmiało mogę powiedzieć, że thriller ten, zalicza się do tych ,,szybkich". Od samego początku akcja rozpoczyna się z pompą i nie zatrzymuje się ani na momencik. Liczne wstrząsające, szokujące i przerażające opisy, nie pozwalają odsapnąć od toczących się wydarzeń i trzymają czytelnika w niepewności. Książka ta, może nie spodobać się osobom bardzo wrażliwym na ludzką krzywdę i wyczulonym na zło gnieżdżące się w ludzkim umyśle.

Zakończenie nie będzie moim ulubionym, jeśli chodzi o autora, ponieważ w większości poprzednich książek, na koniec dostawaliśmy kolejne bum. Oczywiście nie obyło się bez trupów, ale mam wrażenie, że było spokojniejsze i troszkę bardziej przewidywalne. Mimo wszystko polecam serdecznie tę (jak na razie) dylogię!


  Anna Kaczor  (13.05.2022)
Więziony długie lata w końcu jest wolny. Stał się osobą rozpoznawalną, z czego dość mocno korzysta. Jest w związku ze znaną youtuberką Dianą. Patryk pragnął zemsty, miał swój plan, który zaczął realizować. Jednak nie wszystko poszło tak, jakby chciał. Jędrek Sokołowski ucieka, a Patryk oraz Diana są w niebezpieczeństwie. Kto pomógł Jędrkowi w ucieczce?

To drugi tom z serii i niestety mam podobne wrażenia jak podczas czytania pierwszego. Mnie niestety zabrakło czegoś, co sprawiałoby, że nie mogłam się oderwać od książki. Dla mnie to pozycja do czytania „na spokojnie”, na kilka podejść. Ogólnie uważam, za nawet ciekawą, jednak inne serie autora dużo bardziej mi się podobały. Akcja toczy się dość szybko, znajdziemy w niej zwroty. To książka z tajemnicami, zagadkami, niebezpieczeństwem, momentami dość mroczna.

Bohaterowie zdecydowanie się zmienili. Według mnie są bardziej mroczni.

„Zapomniany. W matni strachu” to książka, która mnie się podobała, chociaż mnie nie zachwyciła.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/05/Zapomniany.WmatnistrachuZaczytani.html


  Fraulein Buch  (27.05.2022)
Druga część "Zapomnianego" jest zdecydowanie lepsza niż pierwsza! Dużo się dzieje, są emocje i niespodziewane zwroty akcji. Bohaterowie nieźle kombinują.
Dodatkowo fragmenty o różnych bohaterach napisane są różnymi stylami, co doskonale oddaje ich charaktery. Autor zdecydowanie rozwija się w dobrym kierunku.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Pasażer na gapę — Adrian Bednarek Pasażer na gapę — Adrian Bednarek
Ucieczka ze szpitala psychiatrycznego to dopiero początek...

Magda pomaga ukochanemu Maćkowi w ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, do którego trafił, r...