Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Zaczarowane okno — Beata Lewicka
Zaczarowane okno — Beata Lewicka

Zaczarowane okno

Cena: 32,00 zł 27,20 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Zaczarowane okno otworzy się przed Tobą, gdy tylko zamkniesz oczy. Opowie ci swoją przedziwną historię, która zaczyna się bardzo smutno, lecz kończy radośnie.

Dzielny Tymek zabierze cię na wyprawę swoim Wehikułem Snów. Kto wie, co wam się przydarzy...

Poznasz też niezwykłą dziewczynkę Miłkę, która pomogła pewnemu dżinowi.

Jeśli świat za twoim własnym oknem jest szary i smutny, otwórz moje „Zaczarowane okno” i przenieś się do krainy fantazji.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2013
  • Format: 165x200mm, oprawa twarda
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 42
  • ISBN: 978-83-7722-800-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Joanna Misiak-Piotrowska  (26.08.2013)
Bajki, bajki, bajki ... Czy można wymyślić coś nowego? Czy nie opowiedziano już wszystkich możliwych historii i to w każdej możliwej do opowiedzenia postaci? Czy można jeszcze dzieci zaskoczyć, rozbawić a przy okazji czegoś mądrego i pożytecznego nauczyć?

Odpowiedź brzmi: można. Okazuje się bowiem, że są bajkopisarze niestrudzeni, którzy bajają naszym dzieciom nowe i mądre bajki. ... Dawno, dawno temu, gdy jeszcze nikt nie słyszał o elektryczności, pewien bogaty młynarz zbudował dla swej przyszłej żony piękny dom. Niestety młynarz był człowiekiem złym i okrutnym i żadna panna nie chciała go poślubić. W domu młynarza, jak to w domu, były drzwi, były też i okna. Zdawać by się mogło, że to nic absolutnie nadzwyczajnego. Jedno z okien było jednak inne. Było bowiem zaczarowane. Patrzyło na otaczający świat i zachwycało się nim. Marzyło jednak o dobrych ludziach, którzy zamieszkają we wnętrzu domu i zapełnią go życiem i radością. Czy marzenie okna się spełni? Marzenia przecież się spełniają...

W bajkowym świecie jest również cudowna kraina Owocolandią zwana, gdzie wszystko jest owocowe a jej mieszkańcy są szczęśliwi, uśmiechnięci i życzliwi dla innych. Pewnego jednak dnia strach nadciągnął nad tą wspaniałą krainę. Zagroził jej bowiem ogromny smok - Smok Łakomczuch III. Owocolandii groziłaby niechybna zguba, gdyby pewnej nocy w zbudowanym przez siebie Wehikule Snów nie trafił do niej chłopiec o imieniu Tymek. Postanowił pomóc mieszkańcom zaczarowanej krainy. Czy uda mu się poskromić apetyt smoka?

W bajkowym świecie mieszka również mała Miłka. Pewnego dnia, podczas zabawy w przedszkolu dziewczynka odkryła, że w lampie w pokoju dla lalek mieszka najprawdziwszy w świecie dżin - Abdul Labumahabi. Duch z lampy był jednak bardzo nieszczęśliwy. Stracił bowiem swój dawny dom i teraz pozostało mu życie w ciasnej lampce w różyczki. Czy dziewczynce uda się mu pomóc i sprawić, by dżin z lampy znowu się uśmiechnął?

"Zaczarowane okno" Beaty Lewickiej to zabawna, pełna magii i jednocześnie pouczająca książeczka dla najmłodszych. Przedstawione w niej bajki w luźny sposób nawiązują to opowieści, które wszyscy znają, takich jak legenda o wawelskim smoku czy baśń o dżinie z lampy. Są to jednak tylko nawiązania. Bajki Beaty Lewickiej są ciekawe i opowiedziane w sposób, który z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych. Historie bajane przez pisarkę nie tylko bawią, lecz również niosą w sobie znane wszystkim prawdy, które z pewnością chcielibyśmy przekazać naszym dzieciom: że trzeba i warto marzyć, warto pomagać innym i walczyć z przeciwnościami i złem. Polecam dzieciakom i ich rodzicom.


  Marta Augustynowicz  (12.05.2014)
Zaczarowane okno Beaty Lewickiej zawiera 3 niezależne od siebie opowiadania dla dzieci. Łączy je jedynie świat fantazji, do którego autorka serdecznie zaprasza.

Bajka o samotnym oknie to historia o tym, że nikt nie lubi być sam, że każdy chce czuć się potrzebny, ważny. Tak było z tytułowym oknem, mieszczącym się w pięknym, choć niezamieszkałym domu. Owe okno powoli traciło nadzieję na to, że kiedykolwiek zechce ktoś przez nie patrzeć. Na szczęście pewna dziewczyna szukając schronienia przed burzą, zawędrowała właśnie do tego domu i spojrzała przez to samotne okno, zakochując się w tym opuszczonym miejscu.

Opowieści z Krainy Snów. Któż nie zna mocy marzeń sennych? Któż jej nie doświadczył? Potrafią one przenieść do najodleglejszych zakamarków naszego umysłu. Tym razem rzecz dzieje się w Owoclandii, w krainie wiecznego szczęścia, w której pewnego dnia pojawił się ogromny smok – Smok Łakomczuch III – siejący grozę i postrach u dzieci i starszych mieszkańców owej krainy. Smok przez kilka kolejnych tygodni wyjadł wszystkie owoce i przetwory z nich zrobione, wciąż żądając więcej. Smutek opanował miasto. Na szczęście, korzystając ze swego Wehikułu Snów, z pomocą ruszył Tymek. Odwaga i pomysłowość chłopca okazały się mieć niemałe znaczenie w walce ze smokiem.

Ostatnie z opowiadań, Zaczarowana lampa Miłki, jest o życzliwej i pomocnej dziewczynce, która pewnego dnia, bawiąc się w przedszkolu, zwróciła uwagę na dziwnie zachowującą się lampę. Przypomniała sobie o pewnej baśni z Aladynem, który znalazł lampę z dżinem, spełniającym wszystkie jego życzenia. Postanowiła więc sprawdzić, czy i w przedszkolnej lampie nikogo nie ma. Jakie było jej zdziwienie, gdy po jej dotknięciu, pojawił się mały duszek o imieniu, jak się po chwili okazało, Abdul. Miłka zabrała go w tajemnicy do domu, po czym pokazała go rodzicom. Dżin opowiedział swoją smutą historię, a mała dziewczynka wraz z rodzicami postanowili mu pomóc.

Książeczka jest bardzo zgrabnie napisana. Autorka, poprzez fantazyjne, magiczne opowieści, mówi o tym, jak ważne są: przyjaźń, odwaga, życzliwość, bycie pomocnym… Dzieci, dzięki tym krótkim, uroczym historiom poznają świat, w którym liczy się dobro i pamięć o drugiej osobie. Myślę też, że potencjał zawarty w tych opowiadaniach, wystarczyłby na stworzenie nieco dłuższych tekstów. Choć i tak są wystarczające na bajkę na dobranoc…

Jedyny mój zarzut, to okładka – bardzo chaotyczna i jak dla mnie, to mało zachęcająca. Ilustracje w środku lepsze, choć z nieco przygaszonymi kolorami.

napieknej.wordpress.com

Dodaj własną recenzję