Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Za każdym razem — Agata Czykierda-Grabowska
Za każdym razem — Agata Czykierda-Grabowska

Za każdym razem

Cena: 34,99 zł 24,49 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

I choćby runął nam cały świat, ja zawsze będę przy tobie…

Kamila i Marcin razem stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłość – są nierozłączni, wiecznie siebie spragnieni i zakochani w sobie na zabój. Wydawać by się mogło, że sprzyja im cały wszechświat, a chyba wszyscy zazdroszczą im tego niezwykłego i dojrzałego związku. Kamila jednak od pewnego czasu wydaje się wycofana, nieco spięta, może smutna… Nie chce rozmawiać o swoim samopoczuciu z nikim aż do momentu, kiedy dowiaduje się o czymś, czego zupełnie nie brała pod uwagę, a co wywraca jej życie do góry nogami. A później przychodzi jeszcze jeden przełom…

Pochopne decyzje i niefortunne zbiegi okoliczności sprawiają, że młodzi ludzie coraz bardziej oddalają się od siebie, a wiszące nad nimi czarne chmury zwiastują wichurę, która może na dobre poplątać ich ścieżki. Czy będą potrafili odnaleźć drogę do siebie?

Agata Czykierda-Grabowska, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Fanka thrillerów psychologicznych, powieści z nurtu realizmu magicznego i new adult. Miłośniczka dalekich podróży, która panicznie boi się latać samolotem. Cyniczka o romantycznej duszy.
W swoich książkach stawia na prostotę i realizm, gdyż głęboko wzięła sobie do serca radę, którą przeczytała na skrzydełku pewnej książki: „pisz o tym, co znasz”.
W wolnych chwilach uwielbia oglądać kanał HGTV, jeździć na rowerze, pływać i spacerować po lesie.
Wraz z mężem i córeczką Kają mieszka w Ząbkach pod Warszawą.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 280
  • ISBN: 978-83-8313-007-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 15 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Izabela Wyszomirska  (15.09.2022)
"Za każdym razem" jest czwartym tomem cyklu Pierwszy raz. Każdą z części można czytać niezależnie od siebie, gdyż dotyczą innej pary bohaterów. Jednakże jeśli znacie poprzednie tomy, zauważycie że Kamila i Marcin pojawiali się tam jako postacie drugiego planu.

Agata Czykierda-Grabowska jest jedną z tych autorek, która opisywaną historią potrafi trafić wprost do serca czytelnika. Uczucia, jakie towarzyszą bohaterom można poczuć całym sobą.

Pewnie znacie to uczucie kiedy dwoje osób nie może bez siebie żyć? Takie wręcz uzależnienie od siebie, zaborczość, ból rozstania na zbyt długo? Tego doświadczają Kamila i Marcin. I mimo iż bardzo się kochają, to widzimy, że czasem miłość to za mało, kiedy dopada nas proza życia. Trzeba być gotowym na to, że związek to nie tylko trzymanie się za rączki, słodkie buziaki i wszechogarniające szczęście. To wiele prób, wyzwań i niespodzianek, jakim będzie poddawać nas życie. A wiązać się z tym będzie ból, żal, łzy, niepewność. Kolejny raz przekonujemy się jak istotne jest wzajemne zaufanie i wsparcie, bez których nie przetrwa żaden związek.

Autorka stworzyła historię pełną emocji, romantyzmu, ale w żaden sposób nie przesłodzoną. Wszystko ma tu odpowiednie proporcje. Liczne retrospekcje z przeszłości pozwalają nam bliżej poznać i zrozumieć bohaterów, ich charaktery, decyzje, wątpliwości. Z kolei sceny miłosne, doprawione wyczuwalnym pożądaniem, jak zwykle utrzymane są w dobrym smaku. 

"Za każdym razem" to romantyczna powieść o trudnej miłości, niełatwych wyborach, wybaczeniu sobie oraz życiowych zmianach, do których trzeba dojrzeć. Ale to przede wszystkim książka o ważnym społecznym temacie, jaki się tu pojawia. Jednak nic więcej nie zdradzę... Polecam goraco!

sza-terazczytam.blogspot.com


  Mirosława Dudko  (21.09.2022)
„Czasami sami komplikujemy nasze uczucia, a po jakimś czasie dochodzimy do wniosku, że to wszystko było proste.”

Chcielibyśmy, by życie obdarowywało nas tylko miłymi wydarzeniami, radością i szczęściem. Nikt nie lubi kłopotów i zmartwień. Niestety, życie nie jest bajką, jak mówi przysłowie, lecz drogą, przez którą idziemy ucząc się na swoich błędach i doświadczeniach. Nie raz wystawiani jesteśmy na próbę, jakby życie chciało nam pokazać, ile jesteśmy warci i jacy jesteśmy naprawdę. Przed taką życiową próbą stanęli bohaterowie książki „Za każdym razem”, dla których dorosłość dopiero otwiera swoje podwoje. Oboje są pełni pomysłów, marzeń, planów na przyszłość, wierząc że razem dadzą sobie ze wszystkim radę.

Kamila i Marcin od dwóch lat tworzą parę i od początku połączyła ich bardzo silna więź. Ich miłość jest szczera, prawdziwa i pełna uniesień, także erotycznych. Wszystko robią razem i z optymizmem patrzą w przyszłość. Od jakiegoś czasu Marcin zauważa, że z jego dziewczyną dzieje się coś niedobrego. Jest często zamyślona, wycofana, milcząca, co kłóci się z jej energicznym temperamentem. Ona tłumi wszystko w sobie, aż w końcu za namową przyjaciółki, decyduje się pójść do lekarza. W tym momencie nie było zaskoczeniem, o co chodzi, gdyż ten epizod przebiega podobnie, jak w innych tego typu powieściach. Jednak ważne jest to, co dzieje się później, gdy w poukładane i szczęśliwe życie sympatycznej pary wkrada się codzienność i problemy.

„Za każdym razem” jest czwartą częścią cyklu „Pierwszy raz”, którego początek miał miejsce ponad cztery lata temu. Jednak to nie przeszkadzało mi w poznawaniu jej treści, gdyż każdy z tomów opowiada o innej parze bohaterów. Trochę na początku czułam się pogubiona, nie znając wcześniejszych wydarzeń, gdyż niektóre wątki łączą się ze sobą, ale autorka umiejętnie przypomina niektóre zdarzenia, więc nie powoduje to chaosu.

Autorka zastosowała w swojej powieści narrację naprzemienną, która pozwala na lepsze wniknięcie w umysły bohaterów. Szkoda tylko, że nie zastosowała wyraźnego zaznaczenia, kto w danym rozdziale opowiada o sobie. Domyśliłam się tego, oczywiście, po formie osobowej i po przyzwyczajeniu się do takiej konstrukcji fabuły nie miałam problemów z rozpoznaniem narratora. Jednak miło by było, gdybym nie musiała przerywać czytania, by zorientować się, czyje przeżycie aktualnie poznaję.

Początkowo wszystko przebiega spokojnie, bez fajerwerków, nawet monotonnie, gdyż obserwujemy wspólne życie głównych bohaterów, którzy w najbliższych planach mają ślub Pawła i Sary. Ich historia była zawarta w drugim tomie cyklu pt.: „Stand by me” i teraz możemy śledzić ich dalsze losy, dziejące się w tle obecnej historii. Kamila i Marcin wspominają czasami wcześniejsze zdarzenia, więc mamy możliwość poznania niektórych epizodów z ich przeszłości. Bardziej dynamicznie i ciekawie robi się w momencie, gdy w związek wkradają się problemy.

„Za każdym razem” to piękna opowieść o miłości, walce o niej, ale też walce z depresją, żalem do samej siebie i pogodzenie się z tym, co niesie los. Uważam, że Marcin doskonale zdał egzamin z życia, gdyż był gotowy wspierać swoją ukochaną w trudnych chwilach. Gorzej wypadła Kamila, która tak bardzo zapadła się w swoim cierpieniu, że nie widzi wszystkiego we właściwym świetle. Nie pomagają jej przypadkowe zdarzenia, jakie mają miejsce w ich życiu, które z zewnątrz wyglądają zupełnie inaczej, niż dzieje się faktycznie. Kamila sama sobie robi krzywdę i przez swój stan umysłu widzi wszystko inaczej. Nie daje szansy Marcinowi, wyciąga zbyt pochopne wnioski, a przez to sama coraz bardziej cierpi. Pod tym względem mnie irytowała, mimo że doskonale rozumiałam jej ból, cierpienie i smutek, ale kompletnie nie popierałam jej zachowania względem ukochanego chłopaka.

Autorka swoją opowieścią ukazuje blaski i cienie życia, zwracając uwagę na to, że związek dwojga osób powinien opierać się na dobrej komunikacji i wspólnym przechodzeniu kryzysu. Życie bowiem nie składa się tylko z dobrych chwil, lecz potrafi nie raz skutecznie potargać naszymi emocjami. Nie jest trudno cieszyć się każdym dniem, gdy wszystko układa się po naszej myśli, jednak prawdziwy egzamin przychodzi wtedy, gdy zbierają się ciemne chmury. W trudnych momentach zawsze dobrze jest mieć obok siebie kogoś, kto nas wesprze, pocieszy, przytuli i będzie z nami bez względu na wszystko. Razem po prostu łatwiej jest przetrwać nawet najbardziej gwałtowną burzę.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Novae Res


  Beata Moskwa  (25.09.2022)
Długo przyszło nam czekać na kontynuację serii Agaty Czykierdy-Grabowskiej, ale tym przyjemniej było sięgać po najnowszą lekturę autorki. Cykl Pierwszy raz utrzymany w charakterystycznym dla New Adult stylu ukazuje różnych bohaterów zmagających się z dorosłymi bohaterami a każdy tom opowiada o innej parze, więc niekoniecznie musicie przykładać dużą wagę do chronologii i jeśli dopiero myślicie o rozpoczęciu przygody z twórczością tej autorki to myślę, że "Za każdym razem" nadaje się do tego idealnie.

Historia pisana jest lekkim stylem, który mocno koncentruje się wokół bohaterów oraz towarzyszących im emocji. Nie skupiamy się mocno na tle wydarzeń ani nie wchodzimy szczególnie drobiazgowo w przeszłość bohaterów, ale jednocześnie poznajemy konkretne momenty, które miały wpływ na ich aktualne wybory. Autorka mając za sobą lata praktyki doskonale wie jak wszystko ze sobą zrównoważyć, by fabuła była płynna, dynamiczna i od pierwszej do ostatniej strony bardzo romantyczna, więc i tym razem nie mam jej nic do zarzucenia, może poza faktem, że skończyła się zdecydowanie zbyt szybko.

Na pierwszym planie witamy Kamilę i Marcina, którzy ramię w ramię przekraczają granicę pomiędzy młodzieńczymi uniesieniami a dorosłym życiem. Pozostawiają za sobą to co było i uczą się nowych zasad, mierząc się z wyzwaniami codzienności. Mają siebie, więc to dużo im ułatwia a ich miłość wydaje się nie mieć daty ważności. Jednak w każdym związku kiedyś musi pojawić się kryzys i to Kamila przejmie na swoje barki powolne odsuwanie się od tego, czego wszyscy dookoła niej jej zazdrościli. Czy błędnie podejmowane decyzje oraz nieprzemyślane działania na zawsze rozdzielą dwójkę przeznaczonych sobie osób?

Autorka w bardzo trafny sposób pokazuje jak życie potrafi rujnować nasze plany. Kamila i Marcin byli przekonani, że nic nie stanie na przeszkodzie ich wspólnej przyszłości a jednak szybko okazało się, że dorosłe życie jest bardzo wymagające i zmuszające nas do sporej reorganizacji. Było w tym wszystkim dużo wiarygodności, różnych emocji, poczucia, że podobne wydarzenia mogłyby dotknąć nas samych czy naszych znajomych, więc po raz kolejny otrzymaliśmy historię o życiu, szczerą w przekazie i bezpośrednią w odbiorze, która nie tylko stanowi przyjemność z czytania, ale jest jednocześnie subtelną lekcją dla każdego, kto nie bierze życia zbyt poważnie.

"Za każdym razem" porusza wiele ważnych kwestii. Czytamy nie tylko o pięknym uczuciu wystawionym na poważną próbę, ale i o prywatnych dramatach, popełnionych błędach i nie zawsze wyciągniętych konsekwencjach. Agata Czykierda-Grabowska jak zawsze trafnie uchwyciła prozę życia w emocjonalnym wydaniu, przywiązując nas do wykreowanych przez siebie bohaterów i ani przez moment nie pozostawiając nas obojętnych na to co dzieje się dookoła nich.


  Klaudia Wycisk  (26.09.2022)
Agata Czykierda-Grabowska w swojej najnowszej książce „Za każdym razem” zafundowała mi uczuciowy roller coaster. Kamila i Marcin to para idealna. Spotykają się od dwóch lat, ale mimo to żar, który rozgrzewał ich w czasie pierwszych spotkań, ani na moment nie przygasł. Nieco szaleni, chwytający każdy dzień, szczęśliwi. Ich niemal sielankowe życie przerywa jednak nagła wiadomość. Kamila i Marcin nawet nie podejrzewają, że już wkrótce szczęście ma na długi czas wymknąć się z ich rąk.

„Za każdym razem” to książka, którą pochłonęłam w jeden dzień. Mimo niewielkiej objętości, książka porusza bardzo trudny temat, który niestety nie jest obcy wielu rodzinom. Żałoba, odczucia bohaterów ukazane są w doskonały sposób. Razem z bohaterami przeżywamy targające nimi emocje. Zwroty akcji, ciekawa historia, a przede wszystkim bohaterzy, którzy dają się lubić – to wszystko, co najbardziej cenię w powieściach. Agata Czykierda-Grabowska wszystko to zapewnia czytelnikowi. Zdecydowanie polecam.


  Karolina Sobólska  (3.10.2022)
Młodzi, zakochani ludzie stawiają pierwsze samodzielne kroki w dorosłości. Wynajmują wspólnie mieszkanie, są pełni energii i optymizmu. Niestety, idealna bańka pęka w momencie, stawiając przed parą liczne wyzwania. Czy uda im się je pokonać? Czy mimo przeciwności losu miłość zwycięży?

"Za każdym razem" to historia o miłości, która pojawiła się między dwojgiem młodych ludzi.
O uczuciu, które zmieniło ich oboje. Są dla siebie wszystkim, dla drugiej osoby są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Los stawia ich w wielu trudnych sytuacjach, pełnych niedomówień i zbiegów okoliczności. To od nich zależy czy je pokonają i ile ich to będzie kosztować...

Agata Czykierda-Grabowska stworzyła bardzo życiową opowieść, która mogła spotkać każdego z nas. Miłość przedstawia tutaj jako cudowne uczucie, wystawione na próbę. Za pomocą głównych bohaterów ukazuje, jak pochopne decyzje mogą wpływać na życie. Fabułę opiera na trudnych wyborach i zbiegach okoliczności. Akcja toczy się bardzo szybko, a towarzyszące emocje są nie do opisania.

"Za każdym razem" to historia pełna niespodzianek, ukazująca trudy dorosłego życia. W tej powieści ciężko powiedzieć coś więcej o fabule, to trzeba przeżyć na własnej skórze. Agata Czykierda-Grabowska w ciekawy i bardzo przyjemny sposób przedstawia bohaterów, świetnie ukazując relację między nimi. Czytelnikowi zapewnia sporo emocji, od radości przez namiętność, cierpienie i smutek. Pojawia się uśmiech, szok i łzy. Wraz z bohaterami przeżywa się każdy punkt, każdy problem. Niesamowicie udany zabieg.

Osobiście książkę oceniam wysoko, przydzielając ocenę 8/10. Historia początkowo nieco mi się dłużyła, lecz po wstępie nie potrafiłam się od niej oderwać. Autorka doskonale przedstawia uczucia,
a sama fabuła zasługuje na przeczytanie. Po przeczytaniu zostaje w pamięci na długo, niosąc za sobą przemyślenia. Szczerze polecam.


  Paulina Powalska  (6.10.2022)
Kamila i Marcin razem stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłość – są nierozłączni, wiecznie siebie spragnieni i zakochani w sobie na zabój. Wydawać by się mogło, że sprzyja im cały wszechświat, a chyba wszyscy zazdroszczą im tego niezwykłego i dojrzałego związku. Kamila jednak od pewnego czasu wydaje się wycofana, nieco spięta, może smutna… Nie chce rozmawiać o swoim samopoczuciu z nikim aż do momentu, kiedy dowiaduje się o czymś, czego zupełnie nie brała pod uwagę, a co wywraca jej życie do góry nogami. A później przychodzi jeszcze jeden przełom…
Pochopne decyzje i niefortunne zbiegi okoliczności sprawiają, że młodzi ludzie coraz bardziej oddalają się od siebie, a wiszące nad nimi czarne chmury zwiastują wichurę, która może na dobre poplątać ich ścieżki. Czy będą potrafili odnaleźć drogę do siebie?

Książka "Za każdym razem" jest czwartym tomem serii #pierwszyraz, każdy z tomów opowiada o innych bohaterach, dlatego moim zdaniem można czytać je oddzielnie. Dla mnie było to kolejne spotkanie z twórczością autorki, bardzo lubię jej powieści, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok nowej książki. Stylistyka i język jakim posługuje się Pani Agata jest bardzo przyjemny i lekki w odbiorze, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę sprawnie. "Za każdym razem" to historia młodych ludzi - Kamili i Marcina, dopiero wkraczających w dorosłość, którzy bardzo się kochają, jednak przyszło im zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Ci bohaterowie zostali dobrze wykreowani i myślę, że śmiało większość osób w podobnym do Kamili i Marcina wieku mogłoby się z nimi utożsamić, podzielając podobne troski i znoje. Autorka wpłata tutaj szereg retrospekcji, dzięki którym możemy poznać początki znajomości bohaterów, a tym samym lepiej zrozumieć łącząca ich relację, która moim zdaniem została tutaj ciekawie zaprezentowana. Razem z bohaterami przeżywałam towarzyszące im wzloty i upadki, chłonęłam przy tym wszystkie ich emocje i naprawdę mocno im kibicowałam. Autorka w każdej ze swoich powieść porusza jakiś ważny element, ważny aspekt i tym razem oczywiście też tak było... Pokazuje, że co by się nie działo, najważniejsze to mieć przy sobie bliskie osoby, które się o nas troszczą, wspierają i przede wszystkim pozwolić im na to wsparcie. "Za każdym razem" to słodko - gorzka, bardzo życiowa, mądra i poruszająca opowieść, która z pewnością skłania do głębszych przemyśleń i refleksji nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy. Polecam! Moja ocena 8/10.


  kasia Sapierzynska  (9.10.2022)
"Za każdym razem" to kolejna książka Agaty Czykierdy - Grabowskiej, na którą zwróciłam uwagę. Jest to emocjnoalna, pełna wzlotów i upadków historia miłosna dwójki młodych ludzi; Kamili i Marcina.

Oboje młodzi są w sobie szaleńczo zakochani, świata poza sobą nie widzą. Wśród znajomych i rodziny uchodzą za idealną parę. Nic nie wskazuje na to, by mogłoby się pomiędzy nimi zadziać coś złego. Życie jednak to nie bajka i nawet na idealnym związku mogą pojawić się rysy. U Kamili i Marcina rysy przeistaczają się w wyrwy.

Pewnie wszystko toczyłoby się gładko gdyby nie niespodziewana ciąża. Nie do końca ciąża, ponieważ po pierwszym szoku oboje wręcz tryskali pozytywną energią i cieszyli się z dzidziusia. Ich miłość na próbę wystawiła dopiero jej utrata. Pogrążona w rozpaczy Kamila obwinia siebie tak mocno, że odsuwa się od ukochanego i całego świata.Marcin choć sam cierpi po stracie dziecka, nie może znieść widoku otępiałej z bólu dziewczyny. Ona jednak wytrwale go odsuwa, co sprawia że chłopak czuje się niepotrzebny. Z każdą chwilą coraz mniej ze sobą rozmawiają, coraz mniej ich łączy. Czy mają szansę uratować swój związek?

Jak potrząsnąć pogrążoną z w żałobie niedoszłą matką, aby potrafiła wyjść choć na chwilę poza ramy swojego cierpienia? Czy w tym przypadku okaże się, że czas leczy rany, czy wręcz przeciwnie czas będzie tutaj wrogiem?

Jedno jest pewne; emocjonalny rollercoaster gwarantowany. Jeżeli jesteście fanami pełnych uczuciowych zawirowań historii to ta książka jest stworzona dla Was. Jeżeli natomiast cenicie powieści, w których poruszane są głębsze, trudniejsze tematy. to ta książka również jest stworzona dla Was.

Polecam.


  Małgorzata Małoszuk  (31.10.2022)
Jesienną porą uwielbiam emocjonalne książki o życiu, prawdziwych problemach, codzienności, lekkich dramatach ale i happy endach. Właśnie taką pozycję mam dzisiaj dla was


  Sandra Matwiej  (14.11.2022)
„Najtrudniej zawsze wybaczyć samemu sobie, ale bez tego nie ma wybaczenia dla innych”.

Kamila i Marcin postanowili wejść w dorosłe życie i zamieszkali razem. Ich miłość nie zna granic… Za każdym razem uczucie budzi się na nowo, a ich ciała są spragnione dotyku. Patrząc na to z boku można byłoby im zazdrościć tej miłości, tego dystansu do siebie, a przede wszystkim dojrzałego związku.
Dziewczyna w ostatnim czasie nie czuje się najlepiej, bardzo zaczyna ją to martwić… Nie jest w stanie rozmawiać z nikim o tym, co ją męczy i jak się czuje, do momentu, kiedy dowie się czegoś, czego w ogóle się nie spodziewała. Ta wiadomość wywraca jej życie do góry nogami, ale to nie koniec. Życie pisze różne scenariusze i na tym nie poprzestaje i wystawia ich miłość na próbę.

Pierwszy raz czytałam cokolwiek od autorki, a w międzyczasie zorientowałam się, że nie jest to jej pierwsza wydana książka. "Za każdym razem", jest czwartym tomem z cyklu "Pierwszy raz" i gdyby nie to, że dowiedziałam się o tym przez przypadek nie domyśliłabym się tego. Każda historia jest on innych bohaterach, co mnie bardzo ucieszyło, gdyż bez problemu będę mogła nadrobić poprzednie części.

I już mogę powiedzieć, że Pani Agata pisze przepięknie. Faktem jest to, że historia, którą czytałam jest jedną z wielu takich z życia wziętych, ale żaden autor, z którego ksiazkami miałam możliwość zapoznania się, nie pisze tak w piękny sposób o uczuciach. To było jak malowanie obrazu. Czysta poezja. Autorka wchodzi dogłębnie w nasze serca, pobudzając głęboko schowane emocje. Ta historia pokazuje coś jeszcze, coś bardzo ważnego, że prawdziwa miłość jest w stanie pokonać wszystko i odnaleźć drogę do naszych serc, choćby miało nas to wiele kosztować. Czasem musi się coś zburzyć, by można było to odbudować ze zdwojoną siłą.

Lekturę czyta się przyjemnie dość szybko. Wszystko jest tak, jak powinno, cała fabuła dobrze zaplanowana i odpowiednie wątki na swoim miejscu, a kolejne dochodzące w odpowiednim momencie.

@wydawnictwo_novaeres


  Joanna bookaholic.in.me  (20.09.2022)
W życiu nic nie jest nam dane raz na zawsze. Zdrowie, przyjaźń, dobrobyt, szczęście, a także- a może przede wszystkim- miłość. Choć gdy znajdujemy się w stanie zakochania, motyle fruwają w brzuchu, a ukochana osoba przysłania cały świat, trudno sobie wyobrazić, że kiedyś ta relacja może ulec zmianie. Lecz los nieustannie wystawia nas na próby, podobnie też robi z uczuciem między dwojgiem ludzi. Trudne sytuacje, druzgocące decyzje, błędne zachowania i bolesne słowa, których nie można cofnąć, a także zwykła, szara codzienność- to wszystko sprawia, że nawet najpiękniejszy związek może dotknąć kryzys. Lecz co zrobić by go przezwyciężyć, gdy sama miłość to już zbyt mało?
Kamilę i Marcina połączyło uczucie, którego kompletnie się nie spodziewali. Przypadkowe spotkanie, randka, od której trudno było cokolwiek oczekiwać- takie były ich początki. I nagle z dnia na dzień stali się wręcz nierozłączni, łaknący swojej obecności, rozumiejący się doskonale i zgrani na wszystkich istotnych płaszczyznach. Choć miłość przyszła szybko i w dodatku w młodym wieku, to oni zawsze byli jej pewni. I choć gdy ich poznajemy są już razem dwa lata, to jeśli chodzi o ich uczucia względem siebie nie zmieniło się kompletnie nic. Jako para są wręcz idealni i patrząc na nich z boku można im jedynie zazdrościć ale także ich podziwiać. Problem w tym, że dotąd nie zmagali się z większymi życiowymi przeszkodami oprócz codziennych spraw. Jak się zachowają gdy ich wspólny świat wywróci się do góry nogami?
"Za każdym razem" to piękna, emocjonalna i niesamowicie wciągająca książka. Im dalej brniemy przez fabułę, tym trudniej ją odłożyć, a ona wyzwala w nas całe mnóstwo uczuć. To jedna z tych pozycji, która powoli wciąga nas w swoje sidła, a z każdym rozdziałem jest coraz lepsza. Porusza niezwykle istotny temat związków, idealnie kontrastując jak wszystko może się zmienić w mgnieniu oka, a niepotrzebne domysły jedynie pogorszą sytuację. Autorka w znakomity sposób przypomina, że nie ma nic ważniejszego w relacjach międzyludzkich jak szczera rozmowa ale także bezwarunkowe wsparcie. Za pomocą bohaterów mamy okazję ujrzeć, jak łatwo i szybko można stracić coś cennego, co nieczęsto się zdarza. Jak braki w komunikacji, nietrafione i pochopne decyzje oraz tłumiona rozpacz mogą mieć dalekosiężne skutki. Postaci ukazują jak trudne wydarzenia mogą człowieka złamać, jednak najcenniejszym lekarstwem na poranioną duszę jest nie tylko czas ale i obecność bliskich osób. W piękny sposób zostaje tu także wskazana siła przyjaźni, mocnej ale i szczerej, pełnej zrozumienia ale i gotowej wstrząsnąć w odpowiednim momencie. To także opowieść o tym jak trudno czasem odbudować świat po tym, jak z dnia na dzień runął w gruzach, lecz daje nadzieję, że przy odrobinie dobrej woli i morzu otaczającej miłości, wszystko jest możliwe. Świetnie napisana i poruszająca do głębi, godna polecenia propozycja wydawnicza.


  Paulina Kwiatkowska  (2.10.2022)
Agata Czykierda-Grabowska na polskim rynku zadebiutowała już kilka lat temu. Od tego czasu wydała całkiem sporo książek. Pewnie z około z połową z nich miałam okazję się zapoznać. Gdy tylko zauważyłam, że premierę ma mieć ,,Za każdym razem" Agata Czykierdy-Grabowsiej byłam przekonana, że nie będę mogła przejść obojętnie obok tego wydania. W związku z tym niecierpliwie wypatrywałam daty premiery, by móc poznać kolejną historię napisaną przez tę polską autorkę, której twórczość pokochało szerokie grono czytelniczek. Bez wątpienia nie ma się czemu dziwić, gdyż tworzone przez polską pisarkę książki są przemyślane i faktycznie można miło spędzić czas z tymi lekturami.

Kamila i Marcin. Dwójka głównych bohaterów, którzy mieli zostać szczególnie doświadczeni przez życie. Choć zdawali sobie sprawę z tego, że wiodą ze sobą szczęśliwe życie Mila nie zdawała sobie sprawy z tego, co miało ją czekać. Później miało być jeszcze bardziej smutno, a wszystko za sprawą jednej, być może, zbyt pochopnie podjętej decyzji. Z racji tego, że Mila zaczęła chować się w sobie Marcin miał nie lada problem z tym, by jej pomóc. Czy Kamila była gotowa na wyciągniętą dłoń, czy zdecydowała się na jej chwycenie?

Opis na okładce nie zapowiadał tego, co miało wydarzyć się na kartach tej powieści. Bez wątpienia jest to jedno z tych wydań, które głęboko zapada w pamięci. Agata Czykierda-Grabowska stworzyła pozycję, której fabuła może dotyczyć każdego z nas. Autorka ma tak szerokie grono odbiorców z tego względu, że w swoich wydaniach porusza tematy, które mogą spotkać każdego z nas. W związku z tym, iż na kartach ,,Za każdym razem" poruszana jest ważna tematyka nie jest to lektura przeznaczona dla kobiet na każdym momencie życia. Nie sposób jednak w tym przypadku zdradzić zbyt wiele. Na pewno jest to książka warta przeczytania.


  Paulina Bartel  (21.10.2022)
„Za każdym razem”. Jak tylko zaczęłam czytać to po pierwszych kilku stronach bałam się, że będzie to tylko słodko-gorzka historia miłosna. Taka wiecie, jedna z wielu gdzie zawsze jest kolorowo, a słodycz wylewa się z każdej strony…

Ależ się myliłam! @ na naprawdę niewielkiej ilości stron zamieściła tyle emocji, że zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Przeżycia głównych bohaterów nie są proste, są bardzo bolesne i wymagają przepracowania. Nie ukrywam oczywiście, że wszystko wciągnęło mnie gdzieś w połowie książki, do tego momentu nie było między nami wielkiej chemii, ale jednak ten początek był dobrym wprowadzeniem do zrzucenia na czytelnika emocjonalnej bomby.

Nie lubię spojlerować fabuły ale mogę napisać, że opowiada ona o stracie i o miłości, która jeśli jest naprawdę prawdziwa to przetrwa wiele. Ciężko powiedzieć, że dobrze się bawiłam dlatego, że to wcale nie jest taka prosta historia, oczywiście zdarzyły się momenty w których mogłam się uśmiechnąć, były też takie w których główna bohaterka lekko mnie irytowała. Książka jak każda inna ma swoje plusy i minusy. Autorka dobrze ukazała fakt, że związek opiera się na wzlotach i upadkach, ważne tylko żeby zawsze próbować się podnieść. Myślę, że przez to że sama jestem mamą te emocje przeżywałam trochę mocniej :) Ogólnie mówiąc mogę ją Wam polecić :)


  Daria farmer_with_the_book  (28.10.2022)
"- Co Ty gadasz? Nie pieprzyłam go wzrokiem. - Byłam zmuszona to skorygować, bo Marcin przesadzał. Kuba mi się podobał, jak każdej oddychającej kobiecie, ale to było jak patrzenie na piękny obraz. Nic więcej."

Kamila i Marcin są nierozłączni. Łączy ich silne uczucie, które sprawią, że nie widzą poza sobą świata. Mają to szczęście, że ich związek zdaje się być niezwykle dojrzały jak na ich wiek. Jednak Kamila od jakiegoś czasu jest spięta i lekko wycofana. Nie chcę z nikim rozmawiać o tym, co ją trapi. Pewnego dnia jednak pęka po tym, jak dowiaduje się pewnej rzeczy, której w ogóle się nie spodziewała. Jednak to nie koniec zmian...

Podejmowane decyzje i zmiany nastawienia sprawiają, że ta dwójka, która była ze sobą szczęśliwa, teraz się od siebie oddala.

Czy uda im się pokonać problemy?

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

Jestem zdziwiona. Nie miałam większych oczekiwań po tej książce a jednak mnie zaskoczyła. Zdecydowanie kupił mnie humor autorki bo to zasługuje tutaj na szczególną uwagę. Brawo! Mało kto potrafi mnie tak rozbawić


  ewela_ czyta  (17.09.2022)
"Za każdym razem" to historia pierwszej, prawdziwej miłości Kamili i Marcina. Chociaż życie rzuca wiele kłód pod nogi i choćby runął im cały świat, oni wrócą do siebie, będą kochać się po sam kres.

Kamila i Marcin są parą od dwóch lat, są nierozłączni, zakochani, spragnieni siebie. Można by rzec, że każdy mógłby pozazdrościć im takiego związku. Jednak Kamila od jakiegoś czasu jest zdystansowana, nieobecna, spięta oraz smutna. Boi się swego samopoczucia, myśli, że jest na coś poważnego chora, boi się powiedzieć komukolwiek. Do momentu, aż dowiaduje się o czymś, czego nawet nie brała pod uwagę...

Książka napisana jest lekkim i przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się szybko. Jednak mimo tego mam bardzo mocno mieszane uczucia. Historia nie wywarła na mnie wrażenia, czytałam bo czytałam. Powieść niczym szczególnym się nie wyróżnia, gdyż jest to typowa historia miłosna, jakich wiele. Pierwsza połowa to same doznania, początek znajomości Kamili i Marcina, nic nadzwyczajnego. Za to druga połowa jest o wiele lepsza, tu już zaczyna się coś dziać. Mamy stratę, ból, szukanie siebie, oraz najważniejsze wybaczenie. Kamila i Marcin musieli coś stracić, oddalić się od siebie, by ponownie coś zyskać i znaleźć tę właściwą ścieżkę. Musieli się uporać z tym co stracili, przeżyć żałobę, oczyścić duszę.
Książka nie jest zła, jednak nie do końca przemawia do mnie. Jest dość przewidywalna, mimo tego daje odrobinę relaksu, może wam bardziej przypadnie do gustu.


  Michalina Foremska  (5.02.2023)
Przeszło trzy lata minęły od premiery Sezonu na lisa, który miał wieńczyć trylogię Pierwszy raz, a tutaj pojawia się tom czwarty. Całkiem spora przerwa – sami przyznacie. Długo wahałam się i zastanawiałam się, czy chcę wrócić i odświeżyć sobie lektury pióra Agaty Czykierdy-Grabowskiej, jednak kierowana chęcią „pociągnięcia” cyklu, w końcu… zaryzykowałam.

Czy była to słuszna decyzja? Sama nie wiem. Mam mocno mieszane uczucia po przeczytaniu Za każdym razem. Ale przede wszystkim rozczarowana tym, że nie zaznałam zachwytu, który pojawiał się przy książkach wydawanych przez autorkę do 2019 roku. Bo ta historia jest mocno przeciętna, a nawet poniżej tej przeciętności. Miałam takie wrażenie, gdy przewracałam kolejne strony, że była pisana trochę na siłę, bo brakło jej tego flow, które miały inne przeczytane przeze mnie książki pióra Agaty Czykierdy-Grabowskiej. Na pewno w odbiorze nie pomagała też czcionka, która była mniejsza niż standardowa, przez co okropnie męczyło mnie i dłużyło mi się poznawanie historii Kamili i Marcina.

Do połowy książka była taka… dziwna. Bohaterowie nieomalże non stop uprawiali seks i wokół tego i magicznych doznań, jakich sobie dostarczali, kręciła się fabuła, która… no cóż, była cholernie nuda. Dopiero gdzieś w połowie zaczyna się dziać, ale… Jest taki skok, wow, fajerwerki i nagle wszystko leci na łeb na szyję i nudzi przewidywalnością, z jaką dzieją się w życiu bohaterów nieporozumienia. Wręcz lawinowo chrzani się wszystko, co tylko możne i potem następuje cudowne zakończenie – hollywoodzki happy end. Czy więc kupiła mnie ta bajka? No nie bardzo.

A sami bohaterowie? Część z nich już poznaliśmy, więc to takie trochę starcie kurzu z półki, by cieszyć się na nowo przyjemnym widokiem, jednak główne postaci… Do tej pory nie wiem, co o nich sądzić. Bo paradoksalnie na tle tej historii wydali się całkiem wiarygodni, jakby faktycznie mogli być ludźmi z krwi i kości, a nie tworami pisarskiej wyobraźni. Chwilami ich lubiłam, chwilami okropnie mnie irytowali, a chwilami było mi ich żal, bo ten „główny problem”, jakich ich dotknął to ten z kategorii kalibru ciężkiego, jakiego nie życzy się, chyba, najgorszemu wrogowi.

Prawda, że Agata Czykierda-Grabowska wplotła w tę powieść New Adult trudny temat, jakim jest żałoba i trudem wyjścia z niej, ale pierw podjęcia próby poradzenia sobie z nią, by z nowej perspektywy oglądać świat i móc iść dalej. W pewnym aspekcie, w pewnej części było to ujęcie wiarygodne i poruszające, ale ten dodatek wszelkich katastrof, jakie działy się między Kamilą i Marcinem… być może miało podbić dramaturgię wydarzeń, ale dla mnie to było zdecydowanie za dużo.

Z pewnością miłośniczki pióra Agaty Czykierdy-Grabowskiej sięgną po tę powieść, bo jakżeby inaczej… Jednak jeśli nie mieliście okazji sięgać po książki tej autorki, to zdecydujcie się pierw na coś innego, bo ta może, ale nie musi, Was zniechęcić do odkrywania talentu tej autorki – bo, że takowy Agata Czykierda-Grabowska posiada, nie podlega dyskusji, tylko… tutaj chyba nie była do końca w formie.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Zanim zgaśnie iskra — Dagmara Zielant-Woś Zanim zgaśnie iskra — Dagmara Zielant-Woś
Nawet pod najtrwalszym pancerzem można znaleźć ukryte piękno, jeśli tylko będzie się wystarczająco cierpliwym…

Gdy życie wyprowadza kolejne ciosy, instynk...