Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Wróżka z gwiezdnego pyłu — Lena Wolska
Wróżka z gwiezdnego pyłu — Lena Wolska

Wróżka z gwiezdnego pyłu

Cena: 23,00 zł 19,00 zł
Wysyłamy w 1-7 dni (Co to znaczy?)

Opis i recenzje

O sztuce dobrego życia dla najmłodszych

Mała Hania od zawsze marzyła o tym, by zostać wróżką. Wesoła i bystra dziewczynka pragnęła opiekować się innymi, nieść pomoc potrzebującym i sprawiać, by świat stał się lepszym miejscem. Spotkanie z wilkiem Albertem – stuletnim mędrcem i opiekunem lasu, który opowiada jej o Gwiezdnym Pyle – staje się początkiem niezwykłej podróży. Dziewczynka i jej opiekun magicznym sposobem przemieszczają się od Tatr po Morze Bałtyckie, a w każdym z miejsc czeka na nich nowy nauczyciel… Ich nauki mówią o tym, jak dobrze żyć, dostrzegać piękno, znaleźć w sobie siłę i ufność w to, co przyniesie los. Czy Hania je zrozumie i podąży za radami Magów? Czy odkryje źródło i tajemnicę Gwiezdnego Pyłu? Podróż w głąb siebie nie zawsze jest prosta…

– Spójrz, Haniu. To jest właśnie Absolut – powiedział wilk.
– Co to jest Absolut, Albercie? – zapytała Hania, patrząc na swojego mądrego towarzysza.
– Ten zachwyt, jaki czujesz, kiedy kierujesz wzrok na coś tak pięknego – odpowiedział spokojnym głosem. – W każdej rzeczy i w każdej istocie jest to samo piękno. Patrząc właściwie, jesteś w stanie zobaczyć je we wszystkim, co cię otacza. Łatwiej je jednak dostrzec, spoglądając na zachodzące słońce, które oblewa swoim kolorem cały świat.


Uwierzcie, to nie jest zwykła bajka, w której występują magiczne stworzenia, fantastyczne postaci i siły nadprzyrodzone. Odrzucając na bok tę fantastyczną otoczkę, otrzymujemy dekalog dobra, etos człowieczeństwa oraz kwintesencję miłości w baśniowej otoczce. Alfabet radości, samoakceptacji i zrozumienia drugiego człowieka. Alfabet, którego warto nauczyć nie tylko nasze dziecko, ale i nas - dorosłych.
Anna Sukiennik, tylkoskonczerozdzial.blogspot.com

Po lekturze tej niezwykłej książeczki nie trzeba będzie się już więcej zastanawiać, jak w prosty i zrozumiały sposób przybliżyć istotę najważniejszych wartości w życiu, takich jak dobroć czy harmonia. „Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” będzie czytana przez nas bardzo często i jestem pewna, że będzie zachwycać za każdym razem!
Marta Kraszewska, www.rudymspojrzeniem.pl

„Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” to magiczna historia o spoglądaniu w głąb siebie i poszukiwaniu harmonii, dobra oraz miłości do wszystkiego, co nas otacza. To opowieść o wkraczaniu w świat własnych emocji, próbie ich zrozumienia i zaakceptowania. Przeznaczeniem dobrej wróżki Hani jest ratowanie ludzkich istnień. Czy uda jej się uratować także Ciebie?
Aneta Grabowska, bajkowir.blogspot.com

Przepiękna, uniwersalna baśń o Alfabecie Życia, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i sile drzemiącej w każdym z nas. Tę książkę zdecydowanie warto przeczytać, bez względu na to, ile ma się lat.
Przemysław Garczyński, 3telnik.pl

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 136
  • ISBN: 978-83-8083-882-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Sukiennik  (26.03.2018)
Absolutnie doskonała!!!!!! =)

Mam na imię Ania.
Mam 30 lat.
I jestem Wróżką z Gwiezdnego Pyłu... =)

Dajcie się porwać tej historii. Pozwólcie, aby słowa i piękno w nich zawarte wlały się do waszego wnętrza. Chwyćcie Hanię za dłoń, otwórzcie oczy, otwórzcie uszy, otwórzcie umysł, bo lekcja w jakiej uczestniczy dziewczynka jest najważniejszą w jej, i mam nadzieję – i w Twoim, życiu.

Hania to ośmioletnia dziewczynka. Od dawna marzy aby zostać dobrą wróżką. Ale doskonale wie, że dobre wróżki istnieją tylko w bajkach, więc nici z jej planów. Pewnego dnia na leśnej polanie spotyka ją coś niebywałego – poznaje szarego, sędziwego Wilka. Czyste serce i chłonny umysł dziewczynki sprawiają, że Wilk, Mag nad Magami postanawia zabrać Hanię w podroż. Podroż pełną mądrości, dobra i piękna.

Tak – Wróżka z Gwiezdnego Pyłu to bajka. Ale uwierzcie, to nie jest zwykła bajka, w której występują magiczne stworzenia, fantastyczne postaci i siły nadprzyrodzone. Odrzucając na bok tę fantastyczną otoczkę otrzymujemy dekalog dobra i etos człowieczeństwa. Kwintesencja miłości w baśniowej otoczce. Jeśli przeszkadza Ci to, że bohaterką jest dziecko, które rozmawia ze zwierzętami – zapomnij o tym i skup się na przekazie, na mądrości zawartej w prostych słowach, które tworzą zwyczajne zdania. Zwyczajne zdania, które mają potężną moc i potrafią odmienić nasze życie. Brzmi patetycznie? Może... Ale już dawno żadna książka nie wprawiła mnie w taki stan osłupienia emocjonalnego. Żadna książka nie wstrząsnęła moim kodeksem moralnym i spojrzeniem na siebie.

Pani Lena Wolska w łatwo przyswajalny sposób przekazuje czytelnikowi całą prawdę o miłości i daje receptę na polepszenie jakości naszego życia. Taka zwyczajna, króciutka bajka, a taki potężny ładunek emocjonalny. Z tej książeczki bucha ciepło, które rozgrzewa nas od środka – wznieca gasnący żar empatii, dorzuca polana do bezinteresowności, i na nowo wskrzesza w nas miłość do samego siebie.

Wróżka z Gwiezdnego Pyłu zmieniła moje życie. Na lepsze. Na pełne dobra, zrozumienia i ciepła...

"Dobroć pojawia się w momencie, kiedy zrozumiesz brak różnic".

"Ludzie czekają na właściwe warunki do szczęścia. Mówią, że będą szczęśliwi po tym, jak coś się wydarzy [...] Dają swojemu szczęściu jakieś zewnętrzne warunki, które powinny się wydarzyć. Ale tak to nie działa. Prawdziwe szczęście bierze się ze środka".

"A miłość to niezwykłe uczucie, Haniu. To najpotężniejsza i najstarsza magia. Potrafi leczyć. Ale pod warunkiem, że jest prawdziwa".

http://tylkoskonczerozdzial.blogspot.com/2018/03/wrozka-z-gwiezdnego-pyu-lena-wolska.html


  Anna Sikorska  (16.04.2018)
Poznanie siebie jest jedną z najtrudniejszych umiejętności pozwalających na szczęśliwe życie oraz niesienie dobra innym i jednoczesne podążanie własną życiową drogą, na której każdy z nas jest od momentu, kiedy na nią wyrusza. Wystarczy z niej nie zbaczać. O takim kroczeniu jest właśnie książka „Wróżka z Gwiezdnego Pyłu”. Lena Wolska zabiera nas w świat Hani marzącej o pomaganiu innym, byciu wróżką. Pewnego dnia ośmioletnie dziewczynka żyjąca na Lubelszczyźnie w lesie pod przysychającym Drzewem znajduje Zająca Jacka i leczy go swoim dotykiem. Dzięki pomocy wilka Alberta Hania stopniowo odkrywa swoją moc, więź z wszechświatem, miłość i zaczyna rozumieć, że jest doskonałą formą siebie jako cząstki otoczenia. Każda litera alfabetu staje się powodem do kolejnej lekcji.
Bajeczna otoczka pozwala przemycić dzieciom wiele prawd o świecie, rozwinąć w nich ciekawość, otworzyć na siebie, swoje emocje, zachęcić do samopoznania i rozmowy ze sobą. Zwierzęta i fantastyczne postaci stają się uczestnikami kolejnych lekcji, z których Hania dowiaduje się, że prawdziwa miłość do siebie zmienia się w miłość do innych, że nie można kochać innych, nie kochając siebie, że kochanie innych bez miłości do siebie unieszczęśliwia, ponieważ wtedy ciągle szukamy kogoś, kto nas dopełni, będzie naszą drugą połówką, a przecież my już jesteśmy całością, która musi podążać własną drogą.
„Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” to niezwykła baśń o odkrywaniu własnej mocy i dobroci, wyjaśniającej, dlaczego każdy z nas musi dbać o siebie i innych. Pod otoczką niezwykłości, magii kryje się mądra lekcja dla każdego, kto chce lepiej poznać siebie i być szczęśliwy, żyć w lepszym, pełnym dobroci świecie, w którym każdy jest uczniem i nauczycielem, w którym każde spotkanie uczy nas czegoś wartościowego, dlatego powinniśmy z większą uwagą traktować tych, których spotykamy, ponieważ nigdy nie jest to spotkanie przypadkowe, bo wszystko w naszym życiu ma cel i ma nas czegoś nauczyć, a my powinniśmy wyciągać z kolejnych lekcji wnioski. To czy nam się uda zależy od nas, naszego zaangażowania, bo jak twierdzi pisarka "Każda lekcja jest łatwa, jeżeli chcesz się uczyć".
„Nie istnieje coś takiego, jak druga połowa, którą trzeba znaleźć, aby wypełniła luki. Bo nie a w nas żadnych luk do wypełnienia”.
„Kiedy kochasz siebie, wszystko przychodzi łatwiej. I dopiero, kiedy prawdziwie kochasz samą siebie, możesz osiągnąć poczucie jedności z wszechświatem. To ono sprawia, że nie ma podziałów na „moje” i „twoje””.
"Dobroć pojawia się w momencie, kiedy zrozumiesz brak różnic".
"Ludzie czekają na właściwe warunki do szczęścia. Mówią, że będą szczęśliwi po tym, jak coś się wydarzy [...] Dają swojemu szczęściu jakieś zewnętrzne warunki, które powinny się wydarzyć. Ale tak to nie działa. Prawdziwe szczęście bierze się ze środka".
"A miłość to niezwykłe uczucie, Haniu. To najpotężniejsza i najstarsza magia. Potrafi leczyć. Ale pod warunkiem, że jest prawdziwa".
„Ale żeby umieć kochać innych, najpierw musisz pokochać siebie. Uświadomić sobie, że jesteś pełna i nie ma jakiejś zewnętrznej drugiej połowy. Zrozumieć, że jesteś jednością z wszechświatem. Wtedy automatycznie zaczniesz kochać innych. Każdą istotę, bez wyjątku. I bez jakichkolwiek warunków”.
„Jeżeli swoimi myślami stworzysz strach, to on powstaje z twojej energii; przy okazji zabierając ci trochę twojej magii”.
„Nieproszony gość to osoba, która nosi w sercu złe zamiary. Ktoś, kto idzie do królestwa zwierząt, lasu czy jeziora ze złą intencją. Ktoś, kto nie szanuje ziemi, po której stąpa. Poznasz go po śmieciach, jakie za sobą zostawia. Nieproszony gość przynosi swoją dysharmonię do lasu. Wyrywa rośliny z korzeniami, kopie grzyby, zadeptuje chrabąszcze, niszczy drzewa, wrzuca do jeziora śmieci”.
„Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy”
„Kiedy coś czujesz, to czuj. Czuj to całą sobą. Nie udawaj, że tego tam nie ma. Nie maskuj tego. Nie spychaj swoich uczuć na drugi plan, aby zająć się nimi w Krainie Nigdy-Nie-Nadchodzącego Jutra. Bądź ze sobą szczera. To bardzo ważne, żebyś umiała ze sobą rozmawiać”.
„Strach pokaże ci, czego naprawdę pragniesz. Bo Strach odnosi się tylko do rzeczy, które są dla ciebie ważne i o które warto się starać. Złość wytknie ci, że nie kochasz i nie akceptujesz siebie wystarczająco mocno. Gniew pokaże ci miejsca, gdzie powinnaś popracować nad samą sobą i wskaże rzeczy, których się obawiasz. Zawsze, gdy pojawi się emocja, zatrzymaj się, zamknij oczy i zapytaj, czego ma cię nauczyć. Zapytaj posłańca, co przyniósł i czego ma cię to nauczyć”.
„W wolności nie chodzi o to, że czujesz się jak samotna wyspa i robisz co chcesz, nie zważając na innych. Wolność jest właśnie robieniem tego, co potrzebujesz zrobić. Każdy z nas ma określony cel, czyli tę właściwą drogę. Nazwij to przeznaczeniem, jeżeli wolisz. I prawdziwą wolność poczujesz w momencie, kiedy będziesz robiła właśnie to, co nim jest. Kiedy odkryjesz, co jest twoim celem i zaakceptujesz go”.


  Marlena Hryciuk  (7.05.2018)
"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" to fantastyczna historia nie tylko o magii, ale przede wszystkim o uczuciach i wartościach, jakimi w swoim życiu powinien kierować się każdy z nas. Jest to książka nie tylko dla młodego czytelnika. Dorośli odnajdą wiele pięknych prawd i myśli, które być może na zawsze odmienią ich spojrzenie na świat, ale i na samych siebie.
Książka moim zdaniem jest wartościową pozycją. Autorka wspaniale pisze o uczuciach oraz stanach ducha, które pomogą człowiekowi osiągnąć szczęście i dzielić się nim z innymi. "Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" to wspaniała, ciepła lektura, którą mogę polecić na zbliżające się wakacje. To taki typ książki, do której ja lubię wracać. Jest wartościowa i nie ma takiej opcji, żeby mogła się znudzić. To pozycja godna uwagi i naprawdę warto ją przeczytać chociażby wspólnie z dzieckiem! Polecam serdecznie!


  Książkowy Zawrót  (7.05.2018)
Przy okazji jakiejś recenzji, do której zajrzałam tuż przed tym, zanim sama zaczęłam tę książkę czytać zauważyłam pewien zarzut odnoszący się do tego, że książki dla dzieci w pewnym momencie przestały mieć sens, a zaczęły być wypełnione humorem. Może "sens" to złe słowo, bo chodzi bardziej o lekcje i morały, ale jedno jest pewne: humor przede wszystkim. Chwała Bogu, że ja na takie pozycje raczej nie trafiam!

Abstrahując od opisu z okładki, Wróżka z gwiezdnego pyłu to opowieść o życiu, o sile miłości, kształtowaniu osobowości i pięknie, które każdy z nas nosi w sobie, często będąc tego nieświadomym.W dodatku napisana w sposób, który pozwolił mi wyobrazić sobie babulinkę siedzącą przy kominku i jej wnuczki, z gorącą czekoladą w ręku, zasłuchane w historii, którą z całą pewnością sami kiedyś będą opowiadać swoim potomkom...

Całość recenzji na: www.mellod.pl/2018/05/lena-wolska-wrozka-z-gwiezdnego-pyu.html

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu powyżej 50 zł!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Mały Książę ze strychu  — Janusz Włodarczyk Mały Książę ze strychu — Janusz Włodarczyk
Opowieść o chłopcu mieszkającym na małej planecie czytał chyba każdy. I chyba każdy był ciekaw, jakie jeszcze przygody przeżył Mały Książę…
Pewnego razu na ...