Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Wróżka z gwiezdnego pyłu — Lena Wolska
Wróżka z gwiezdnego pyłu — Lena Wolska

Wróżka z gwiezdnego pyłu

Cena: 23,00 zł 19,55 zł
Wysyłamy w 1-7 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

O sztuce dobrego życia dla najmłodszych

Mała Hania od zawsze marzyła o tym, by zostać wróżką. Wesoła i bystra dziewczynka pragnęła opiekować się innymi, nieść pomoc potrzebującym i sprawiać, by świat stał się lepszym miejscem. Spotkanie z wilkiem Albertem – stuletnim mędrcem i opiekunem lasu, który opowiada jej o Gwiezdnym Pyle – staje się początkiem niezwykłej podróży. Dziewczynka i jej opiekun magicznym sposobem przemieszczają się od Tatr po Morze Bałtyckie, a w każdym z miejsc czeka na nich nowy nauczyciel… Ich nauki mówią o tym, jak dobrze żyć, dostrzegać piękno, znaleźć w sobie siłę i ufność w to, co przyniesie los. Czy Hania je zrozumie i podąży za radami Magów? Czy odkryje źródło i tajemnicę Gwiezdnego Pyłu? Podróż w głąb siebie nie zawsze jest prosta…

– Spójrz, Haniu. To jest właśnie Absolut – powiedział wilk.
– Co to jest Absolut, Albercie? – zapytała Hania, patrząc na swojego mądrego towarzysza.
– Ten zachwyt, jaki czujesz, kiedy kierujesz wzrok na coś tak pięknego – odpowiedział spokojnym głosem. – W każdej rzeczy i w każdej istocie jest to samo piękno. Patrząc właściwie, jesteś w stanie zobaczyć je we wszystkim, co cię otacza. Łatwiej je jednak dostrzec, spoglądając na zachodzące słońce, które oblewa swoim kolorem cały świat.


Uwierzcie, to nie jest zwykła bajka, w której występują magiczne stworzenia, fantastyczne postaci i siły nadprzyrodzone. Odrzucając na bok tę fantastyczną otoczkę, otrzymujemy dekalog dobra, etos człowieczeństwa oraz kwintesencję miłości w baśniowej otoczce. Alfabet radości, samoakceptacji i zrozumienia drugiego człowieka. Alfabet, którego warto nauczyć nie tylko nasze dziecko, ale i nas - dorosłych.
Anna Sukiennik, tylkoskonczerozdzial.blogspot.com

Po lekturze tej niezwykłej książeczki nie trzeba będzie się już więcej zastanawiać, jak w prosty i zrozumiały sposób przybliżyć istotę najważniejszych wartości w życiu, takich jak dobroć czy harmonia. „Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” będzie czytana przez nas bardzo często i jestem pewna, że będzie zachwycać za każdym razem!
Marta Kraszewska, www.rudymspojrzeniem.pl

„Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” to magiczna historia o spoglądaniu w głąb siebie i poszukiwaniu harmonii, dobra oraz miłości do wszystkiego, co nas otacza. To opowieść o wkraczaniu w świat własnych emocji, próbie ich zrozumienia i zaakceptowania. Przeznaczeniem dobrej wróżki Hani jest ratowanie ludzkich istnień. Czy uda jej się uratować także Ciebie?
Aneta Grabowska, bajkowir.blogspot.com

Przepiękna, uniwersalna baśń o Alfabecie Życia, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i sile drzemiącej w każdym z nas. Tę książkę zdecydowanie warto przeczytać, bez względu na to, ile ma się lat.
Przemysław Garczyński, 3telnik.pl

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 136
  • ISBN: 978-83-8083-882-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 8 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Sukiennik  (26.03.2018)
Absolutnie doskonała!!!!!! =)

Mam na imię Ania.
Mam 30 lat.
I jestem Wróżką z Gwiezdnego Pyłu... =)

Dajcie się porwać tej historii. Pozwólcie, aby słowa i piękno w nich zawarte wlały się do waszego wnętrza. Chwyćcie Hanię za dłoń, otwórzcie oczy, otwórzcie uszy, otwórzcie umysł, bo lekcja w jakiej uczestniczy dziewczynka jest najważniejszą w jej, i mam nadzieję – i w Twoim, życiu.

Hania to ośmioletnia dziewczynka. Od dawna marzy aby zostać dobrą wróżką. Ale doskonale wie, że dobre wróżki istnieją tylko w bajkach, więc nici z jej planów. Pewnego dnia na leśnej polanie spotyka ją coś niebywałego – poznaje szarego, sędziwego Wilka. Czyste serce i chłonny umysł dziewczynki sprawiają, że Wilk, Mag nad Magami postanawia zabrać Hanię w podroż. Podroż pełną mądrości, dobra i piękna.

Tak – Wróżka z Gwiezdnego Pyłu to bajka. Ale uwierzcie, to nie jest zwykła bajka, w której występują magiczne stworzenia, fantastyczne postaci i siły nadprzyrodzone. Odrzucając na bok tę fantastyczną otoczkę otrzymujemy dekalog dobra i etos człowieczeństwa. Kwintesencja miłości w baśniowej otoczce. Jeśli przeszkadza Ci to, że bohaterką jest dziecko, które rozmawia ze zwierzętami – zapomnij o tym i skup się na przekazie, na mądrości zawartej w prostych słowach, które tworzą zwyczajne zdania. Zwyczajne zdania, które mają potężną moc i potrafią odmienić nasze życie. Brzmi patetycznie? Może... Ale już dawno żadna książka nie wprawiła mnie w taki stan osłupienia emocjonalnego. Żadna książka nie wstrząsnęła moim kodeksem moralnym i spojrzeniem na siebie.

Pani Lena Wolska w łatwo przyswajalny sposób przekazuje czytelnikowi całą prawdę o miłości i daje receptę na polepszenie jakości naszego życia. Taka zwyczajna, króciutka bajka, a taki potężny ładunek emocjonalny. Z tej książeczki bucha ciepło, które rozgrzewa nas od środka – wznieca gasnący żar empatii, dorzuca polana do bezinteresowności, i na nowo wskrzesza w nas miłość do samego siebie.

Wróżka z Gwiezdnego Pyłu zmieniła moje życie. Na lepsze. Na pełne dobra, zrozumienia i ciepła...

"Dobroć pojawia się w momencie, kiedy zrozumiesz brak różnic".

"Ludzie czekają na właściwe warunki do szczęścia. Mówią, że będą szczęśliwi po tym, jak coś się wydarzy [...] Dają swojemu szczęściu jakieś zewnętrzne warunki, które powinny się wydarzyć. Ale tak to nie działa. Prawdziwe szczęście bierze się ze środka".

"A miłość to niezwykłe uczucie, Haniu. To najpotężniejsza i najstarsza magia. Potrafi leczyć. Ale pod warunkiem, że jest prawdziwa".

http://tylkoskonczerozdzial.blogspot.com/2018/03/wrozka-z-gwiezdnego-pyu-lena-wolska.html


  Anna Sikorska  (16.04.2018)
Poznanie siebie jest jedną z najtrudniejszych umiejętności pozwalających na szczęśliwe życie oraz niesienie dobra innym i jednoczesne podążanie własną życiową drogą, na której każdy z nas jest od momentu, kiedy na nią wyrusza. Wystarczy z niej nie zbaczać. O takim kroczeniu jest właśnie książka „Wróżka z Gwiezdnego Pyłu”. Lena Wolska zabiera nas w świat Hani marzącej o pomaganiu innym, byciu wróżką. Pewnego dnia ośmioletnie dziewczynka żyjąca na Lubelszczyźnie w lesie pod przysychającym Drzewem znajduje Zająca Jacka i leczy go swoim dotykiem. Dzięki pomocy wilka Alberta Hania stopniowo odkrywa swoją moc, więź z wszechświatem, miłość i zaczyna rozumieć, że jest doskonałą formą siebie jako cząstki otoczenia. Każda litera alfabetu staje się powodem do kolejnej lekcji.
Bajeczna otoczka pozwala przemycić dzieciom wiele prawd o świecie, rozwinąć w nich ciekawość, otworzyć na siebie, swoje emocje, zachęcić do samopoznania i rozmowy ze sobą. Zwierzęta i fantastyczne postaci stają się uczestnikami kolejnych lekcji, z których Hania dowiaduje się, że prawdziwa miłość do siebie zmienia się w miłość do innych, że nie można kochać innych, nie kochając siebie, że kochanie innych bez miłości do siebie unieszczęśliwia, ponieważ wtedy ciągle szukamy kogoś, kto nas dopełni, będzie naszą drugą połówką, a przecież my już jesteśmy całością, która musi podążać własną drogą.
„Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” to niezwykła baśń o odkrywaniu własnej mocy i dobroci, wyjaśniającej, dlaczego każdy z nas musi dbać o siebie i innych. Pod otoczką niezwykłości, magii kryje się mądra lekcja dla każdego, kto chce lepiej poznać siebie i być szczęśliwy, żyć w lepszym, pełnym dobroci świecie, w którym każdy jest uczniem i nauczycielem, w którym każde spotkanie uczy nas czegoś wartościowego, dlatego powinniśmy z większą uwagą traktować tych, których spotykamy, ponieważ nigdy nie jest to spotkanie przypadkowe, bo wszystko w naszym życiu ma cel i ma nas czegoś nauczyć, a my powinniśmy wyciągać z kolejnych lekcji wnioski. To czy nam się uda zależy od nas, naszego zaangażowania, bo jak twierdzi pisarka "Każda lekcja jest łatwa, jeżeli chcesz się uczyć".
„Nie istnieje coś takiego, jak druga połowa, którą trzeba znaleźć, aby wypełniła luki. Bo nie a w nas żadnych luk do wypełnienia”.
„Kiedy kochasz siebie, wszystko przychodzi łatwiej. I dopiero, kiedy prawdziwie kochasz samą siebie, możesz osiągnąć poczucie jedności z wszechświatem. To ono sprawia, że nie ma podziałów na „moje” i „twoje””.
"Dobroć pojawia się w momencie, kiedy zrozumiesz brak różnic".
"Ludzie czekają na właściwe warunki do szczęścia. Mówią, że będą szczęśliwi po tym, jak coś się wydarzy [...] Dają swojemu szczęściu jakieś zewnętrzne warunki, które powinny się wydarzyć. Ale tak to nie działa. Prawdziwe szczęście bierze się ze środka".
"A miłość to niezwykłe uczucie, Haniu. To najpotężniejsza i najstarsza magia. Potrafi leczyć. Ale pod warunkiem, że jest prawdziwa".
„Ale żeby umieć kochać innych, najpierw musisz pokochać siebie. Uświadomić sobie, że jesteś pełna i nie ma jakiejś zewnętrznej drugiej połowy. Zrozumieć, że jesteś jednością z wszechświatem. Wtedy automatycznie zaczniesz kochać innych. Każdą istotę, bez wyjątku. I bez jakichkolwiek warunków”.
„Jeżeli swoimi myślami stworzysz strach, to on powstaje z twojej energii; przy okazji zabierając ci trochę twojej magii”.
„Nieproszony gość to osoba, która nosi w sercu złe zamiary. Ktoś, kto idzie do królestwa zwierząt, lasu czy jeziora ze złą intencją. Ktoś, kto nie szanuje ziemi, po której stąpa. Poznasz go po śmieciach, jakie za sobą zostawia. Nieproszony gość przynosi swoją dysharmonię do lasu. Wyrywa rośliny z korzeniami, kopie grzyby, zadeptuje chrabąszcze, niszczy drzewa, wrzuca do jeziora śmieci”.
„Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy”
„Kiedy coś czujesz, to czuj. Czuj to całą sobą. Nie udawaj, że tego tam nie ma. Nie maskuj tego. Nie spychaj swoich uczuć na drugi plan, aby zająć się nimi w Krainie Nigdy-Nie-Nadchodzącego Jutra. Bądź ze sobą szczera. To bardzo ważne, żebyś umiała ze sobą rozmawiać”.
„Strach pokaże ci, czego naprawdę pragniesz. Bo Strach odnosi się tylko do rzeczy, które są dla ciebie ważne i o które warto się starać. Złość wytknie ci, że nie kochasz i nie akceptujesz siebie wystarczająco mocno. Gniew pokaże ci miejsca, gdzie powinnaś popracować nad samą sobą i wskaże rzeczy, których się obawiasz. Zawsze, gdy pojawi się emocja, zatrzymaj się, zamknij oczy i zapytaj, czego ma cię nauczyć. Zapytaj posłańca, co przyniósł i czego ma cię to nauczyć”.
„W wolności nie chodzi o to, że czujesz się jak samotna wyspa i robisz co chcesz, nie zważając na innych. Wolność jest właśnie robieniem tego, co potrzebujesz zrobić. Każdy z nas ma określony cel, czyli tę właściwą drogę. Nazwij to przeznaczeniem, jeżeli wolisz. I prawdziwą wolność poczujesz w momencie, kiedy będziesz robiła właśnie to, co nim jest. Kiedy odkryjesz, co jest twoim celem i zaakceptujesz go”.


  Marlena Hryciuk  (7.05.2018)
"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" to fantastyczna historia nie tylko o magii, ale przede wszystkim o uczuciach i wartościach, jakimi w swoim życiu powinien kierować się każdy z nas. Jest to książka nie tylko dla młodego czytelnika. Dorośli odnajdą wiele pięknych prawd i myśli, które być może na zawsze odmienią ich spojrzenie na świat, ale i na samych siebie.
Książka moim zdaniem jest wartościową pozycją. Autorka wspaniale pisze o uczuciach oraz stanach ducha, które pomogą człowiekowi osiągnąć szczęście i dzielić się nim z innymi. "Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" to wspaniała, ciepła lektura, którą mogę polecić na zbliżające się wakacje. To taki typ książki, do której ja lubię wracać. Jest wartościowa i nie ma takiej opcji, żeby mogła się znudzić. To pozycja godna uwagi i naprawdę warto ją przeczytać chociażby wspólnie z dzieckiem! Polecam serdecznie!


  Książkowy Zawrót  (7.05.2018)
Przy okazji jakiejś recenzji, do której zajrzałam tuż przed tym, zanim sama zaczęłam tę książkę czytać zauważyłam pewien zarzut odnoszący się do tego, że książki dla dzieci w pewnym momencie przestały mieć sens, a zaczęły być wypełnione humorem. Może "sens" to złe słowo, bo chodzi bardziej o lekcje i morały, ale jedno jest pewne: humor przede wszystkim. Chwała Bogu, że ja na takie pozycje raczej nie trafiam!

Abstrahując od opisu z okładki, Wróżka z gwiezdnego pyłu to opowieść o życiu, o sile miłości, kształtowaniu osobowości i pięknie, które każdy z nas nosi w sobie, często będąc tego nieświadomym.W dodatku napisana w sposób, który pozwolił mi wyobrazić sobie babulinkę siedzącą przy kominku i jej wnuczki, z gorącą czekoladą w ręku, zasłuchane w historii, którą z całą pewnością sami kiedyś będą opowiadać swoim potomkom...

Całość recenzji na: www.mellod.pl/2018/05/lena-wolska-wrozka-z-gwiezdnego-pyu.html


  Anna Rydzewska  (18.07.2018)
Hania to ośmioletnia dziewczynka, która od zawsze marzyła, by zostać dobrą wróżką. Cechują ją nadzwyczajna wrażliwość, empatia i pragnienie niesienia pomocy. Gdy pewnego dnia spotyka w lesie wyjątkowego Wilka Alberta, jej życzenie ma wreszcie szansę się spełnić. Dwójka przyjaciół wyrusza w fascynującą, magiczną podróż, przepełnioną cennymi lekcjami o największych wartościach.Co jest źródłem Gwiezdnego Pyłu?Czy Hania zostanie wróżką, niosącą radość i pomoc potrzebującym?Odkąd pamiętam, uwielbiam książkę "Mały Książę", będącą skarbnicą najpiękniejszych sentencji o życiu. Teraz nareszcie udało mi się znaleźć polski odpowiednik tej niezwykle wartościowej pozycji. To niesłychane, że niewielka pod względem objętości lektura, może nieść tak ogromny przekaz i być nasycona równie potężną dawką emocji.Krocząc po kolejnych stronach, razem z sympatyczną Hanią, doświadczamy niesłychanie wartościowych lekcji. To doskonały sposób, by na chwilę się zatrzymać, zastanowić nad własną postawą. Pochłonięci przez kolejne obowiązki, załamani pojawiającymi się problemami, zapomnieliśmy o tym, co ma największe znaczenie, pogubiliśmy się. Wielu z nas nadal nie zdaje sobie sprawy, że kierując się szczerą miłością i zrozumieniem, można zdziałać o wiele więcej niż w gniewie czy frustracji. Ta wyjątkowa pozycja uczy nas, w jaki sposób patrzeć na życie, jak docenić to, co otrzymaliśmy, uzmysławia, że każdego dnia doświadczamy cudu, mimo że nie zawsze to dostrzegamy."Ta miłość jest w sercu każdego z nas. Wszystkie istoty mają w sobie takie źródełko nieskończonej miłości, która pomimo dawania nigdy się nie kończy. To jest prawdziwa, czysta miłość, bez żadnych warunków, bez przywiązania. Jest bezinteresowna, bo nie kochasz za coś, a kochasz dla samej przyjemności kochania. Nie ma tam miejsca na rozczarowanie, bo niczego nie oczekujesz w zamian."Historia Hani stanowi również doskonały wstęp do rozmowy z dziećmi o wszelkich emocjach. Wilk opisuje wiele z nich niezwykle dokładnie, w sposób przystępny. Rodzice przekładając sytuacje na przykłady bliższe swemu potomstwu, mogą sprawić, iż pociecha bez żadnych oporów zacznie mówić o wszelkich uczuciach, które towarzyszą jej na co dzień. Powieść także uwrażliwia, uczy empatii, wyczula na krzywdę. Bohaterowie swoimi czynami pokazują, jak należy postępować, jak traktować bliźnich. Wszystkie te bezcenne lekcje owiane są magiczną otoczką, dlatego jestem pewna, iż lektura skradnie serca zarówno waszym dzieciom, jak i Wam. Nadprzyrodzone istoty, cudowny Gwiezdny Pył i moc, którą może posiadać każdy z nas, tworzą fascynujące tło, dzięki jakiemu nawet najtrudniejsze bezcenne nauki stają się łatwe do przyswojenia.Główna bohaterka bezsprzecznie jest osobą, którą powinno się naśladować. Kieruje się miłością, pragnie pomagać innym, docenia piękno otaczającego świata. Nauczyciel dziewczynki stara się przepełnić jej serce optymizmem oraz wdzięcznością, i choć dla niektórych jego słowa mogą wydawać się trochę naiwne, myślę, że pozwolą one przetrwać wiele cięższych sytuacji. Niestety dorosłym, posiadającym bagaż dość bolesnych doświadczeń, nie będzie łatwo uwierzyć w to, iż wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, każda przykrość stanowi lekcję, a samą miłością i wiarą da się uzyskać szczęście. Mimo wszystko uważam książkę za bardzo wartościową i sądzę, że lepiej napełnić serce dziecka pewnością, iż bycie dobrym człowiekiem stanowi fundament do spełnienia.


"Szczęście też jest zrobione z Gwiezdnego Pyłu, który mieści się w sercu. Masz do niego nieograniczony i bezwarunkowy dostęp. Czyli sama tworzysz swoje szczęści. I zawsze od ciebie zależy, aby je czuć i rozdawać.""Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" jest niezwykle mądrą, wzruszającą książeczką, jaka z pewnością zachwyci wielu rodziców, jak i ich dzieci. Wyruszcie w niezapomnianą, fascynującą podróż, w trakcie której wraz z pomocną Hanią odkryjecie największe wartości i docenicie otaczające was piękno. Baśniowe stworzenia po raz kolejny uzmysłowią wam, jak wielką potęgą jest miłość, przepełnią wasze serca nadzieją i dobrem, skłonią do głębokich refleksji i ułatwią rozmowę z dziećmi o wszelkich emocjach. Jak zostać dobrą, pomocną wróżką? Przepis odnajdziecie krocząc po tym wyjątkowym alfabecie. Polecam gorąco!


  Patrycja Stolarz  (20.07.2018)
Ośmioletnia Hania została stworzona z Gwiezdnego Pyłu. Dziewczynka jednak o tym nie wie. Hania od zawsze marzyła by zostać dobrą wróżką. Nie wie, że w głębi serca nosi wielką moc. Ciekawa świata, kochająca zwierzęta dziewczynka pewnego dnia uzdrawia chorego zajączka. Hania potrafi leczyć dotykiem. Miłością, która jest największą magią. Stary Wilk Albert jest opiekunem lasu i nauczycielem magii. Zna odpowiedź na każde pytanie. Zabiera Hanię w podróż by pokazać jej jak działa świat. Chce zdradzić jej tajemnicę Gwiezdnego Pyłu. Hania podczas tej podróży musi zdać sobie sprawę, że posiada wielką moc. Na swojej drodze spotka wielu życzliwych przyjaciół, sokoła Wojtka, lisa Piotrka i niedźwiedzia Roberta. Aby zostać dobrą wróżką dziewczynka musi odkryć w sobie najważniejsze wartości.

Hania podczas podróży zatrzyma się na niejednym przystanku. Czeka na nią alfabet życiowych mądrości. A jak absolut, B jak błogosławieństwo, C jak cel, D jak dobroć, E jak euforia, F jak feniks, G jak galaktyka, H jak harmonia, I jak intuicja, J jak jedność, K jak królestwo, L jak lekcja, M jak miłość, N jak nimfa, O jak obecność, P jak powietrze, R jak rusałka, S jak szczerość, T jak troska, U jak ufność, W jak wolność, Z jak zakończenie. Alfabet trudnych lekcji. Hania odkrywa własną moc, otwiera się na różne emocje. Na każdym przystanku czeka na nią wiele mądrych lekcji. Jej nauczycielem będzie Strach, Złość, Gniew i Wątpliwość. Żadne z tych spotkań nie jest przypadkowe a dziewczynka ma wynieść z nich coś wartościowego.

"Wróżka z gwiezdnego pyłu" to książka, w której zostały zawarte najważniejsze życiowe sentencje. Autorka zwróciła uwagę na to co w życiu najważniejsze. W tej historii zostało ukazane według jakich wartości powinniśmy kierować się w naszym życiu. Ta książka przepełniona jest magią i baśniowością. Podczas towarzyszenia Hani w jej magicznej podróży odkrywamy najważniejsze wartości, zwracamy uwagę na emocje, dostrzegamy piękno otaczającego nas świata. Najważniejsze zadanie to zrozumienie każdej lekcji. Niosą one za sobą wiele ważnych prawd. Hania podczas podróży poznaje samą siebie, zaczyna lepiej rozumieć otaczający świat i to co czuje. Każda lekcja jest bezcenna. Ta książka jest strzałem w dziesiątkę i najlepszym poradnikiem dla dzieci i rodziców. Uczymy się jak w dobry sposób wykorzystywać nasze uczucia.

"Wróżka z gwiezdnego pyłu" to niezwykła i inteligentna historia. Autorka przybliżyła nam siłę miłości, piękno jakie posiadamy w sobie. Proste słowa mają ogromnie ważny przekaz. Autorka udowadnia, że moc Gwiezdnego Pyłu posiada w sobie każdy z nas. Tylko od nas zależy czy zdamy sobie z tego sprawę i w jaki sposób ją wykorzystamy. Gorąco polecam!

https://zaczytanapatka.blogspot.com/2018/07/wrozka-z-gwiezdnego-pyu-lena-wolska.html


  @biblioteczka _justyny  (17.09.2018)
Cudna książka prowadząca nas przez alfabet wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu...
W tę podróż zabiera nas ośmioletnia Hania i jej nauczyciel Albert, jednak odniosłam wrażenie, że tak na prawdę to podróż nas - rodziców i naszych dzieci poprzez rozmowy na tematy, które powinniśmy z naszymi pociechami podjąć, gdy chcemy, by wyrosły na mądrych, kochających i rozumiejących świat, innych ludzi, a przede wszystkim siebie samych - dorosłych. Pięknie tłumaczy, że w życiu najpierw trzeba pokochać i zaakceptować siebie, by potem móc prawdziwie i szczerze kochać drugiego człowieka, że sami jesteśmy piękną całością, i że warto być uważnym na otaczający nas wokół świat i wdzięcznym za dobra, które nas spotykają.
Dla mnie to było swego rodzaju połączenie "Małego Księcia" i filozofii "Alchemika" Paulo Coelho, czyli wszystko co lubię


  Paulina Lulek  (22.06.2020)
Wspaniała! Tym słowem mogę opisać historię ośmioletniej Hani, która wraz ze swoim opiekunem Albertem jak i innymi towarzyszami podróży po wspaniałych (Polskich) krainach, poznaje stare prawdy o życiu, świecie i codzienności, a przede wszystkim o poznawaniu samej siebie i tego co w sobie skrywa.

W opowieści Pani Wolskiej ujmuje mnie tak prosta sprawa jak spersonifikowanie groźnych zwierząt leśnych. To właśnie to powoduje, że Hania i jej przyjaciele stają się magiczni na poziomie starych pradawnych baśni. Wyprawa naszych bohaterów w głąb siebie i tego co nas otacza, przypomina nam, czym są prawdziwe odczucia, jak je odbierać i wykorzystywać w dobrych celach. Myślę, że dodatkowym strzałem w 10 okazały się być rozdziały przypisane do poszczególnych literek alfabetu, oddzielnych miejsc, nowych lekcji, nowych towarzyszy oraz nowych, a równocześnie starych uczuć. Proste wyjaśnienia czym jest Absolut, Miłość czy Troska bądź Wolność pozwala na zrozumienie czytanego tekstu przez najmłodszych czytelników. Oczywiście nie zmienia to faktu, że dla nas, dojrzałych to także doskonała pozycja, która przypomina nam tak jak i małej Hani, co w sobie skrywamy. Motyw głośno powiedzianego życzenia (i zarazem odpowiedzią na to : kim chcę być? czego pragnę z całego serca?) oddziaływania wszechświata na nasze pragnienia towarzyszy nam przez wszystkie kartki książki nawet jeśli nie ma o tym bezpośredniego wspominku. Zdecydowanie odnajduję w tej historii receptę na spokojną, szczęśliwą codzienność nawet jeśli spędzanej tylko samej ze sobą.

Zatem jeśli chcesz, drogi czytelniku na nowo poznać siebie i zrozumieć co w sobie skrywasz na pewno jest to pozycja dla Ciebie

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Antoś Mrówek i Hania Biedronka — Włodzimierz Malczewski Antoś Mrówek i Hania Biedronka — Włodzimierz Malczewski
Świat widziany oczami dziecka jest fascynujący, pełen tajemnic i zagadek. Kusi, by wyruszyć w drogę mimo obaw. W końcu nigdy nie wiesz, kogo spotkasz w pobli...