Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Wojownicy Shingan. Mistrzowie zła — Maciej Maciejski
Wojownicy Shingan. Mistrzowie zła — Maciej Maciejski

Wojownicy Shingan. Mistrzowie zła

Cena: 33,00 zł 28,05 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Wojownicy Shingan, wierni wielowiekowej tradycji sztuk walki, zostają uwikłani w poważny konflikt.

Młodzi adepci Shingan z Polski – Angelika, Maciek i Krzysiek – wraz ze swą trenerką Nami jadą do Kraju Kwitnącej Wiśni, by przekonać się, ile są warte ich dotychczasowe umiejętności. Trafiają w sam środek walki Shingan z nieprzyjacielem...

Wszyscy chcą znaleźć Dziedzica, który jest nadzieją na stabilizację. Jednak zanim do tego dojdzie, wiele spektakularnych walk się odbędzie, a wielu ludzi straci życie...

www.facebook.com/WojownicyShingan

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2014
  • Format: 130x210mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 322
  • ISBN: 978-83-7942-421-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Zbigniew Sławek  (8.01.2015)
Wojownicy Shingan ,Mistrzowie zła tom1,to książka mimo młodego wieku autora, o wartkiej i barwnej akcji.Fascynacja kulturą japońską u Maćka przekłada się na ciekawą fabułę,choć pewne elementy technik walki wojowników miały swój pierwowzór w Awatarze Legendzie Anga.Maciek jednak wykazał się twórczą inwencją i jego żywioły odrobinę różnią się od pierwowzoru,a nawet stworzył swój własny żywioł.Książka stworzona przez Maćka,to hybryda gatunkowa,to znaczy nie jest stricte podporządkowana wyłącznie jednemu gatunkowi począwszy od fantastyki przez mistycyzm i sensację,co świetnie harmonizuje się w konstrukcji powieści,którą czyta się bardzo szybko z zapartym.Mam nadzieję,że niebawem ukaże się Tom2 równie pasjonujący jak pierwszy.


  Anna Sikorska  (15.04.2015)
Kto z Was nie marzył, aby walczyć tak jak japońscy mistrzowie sztuk walki na filmach? Ja marzyłam. Moja wyobraźnia była tak bujna jak Ani z Zielonego Wzgórza. Potrafiłam w niej powalić napadającego ruchem powietrza. Maciej Maciejewski poszedł troszeczkę dalej. Jego wojownicy Shingan potrafią panować nad żywiołami. Co to oznacza? Zajrzyjcie do książki, której akcja początkowo jest bardzo niewinna: trójka dzieci spotyka w Polsce Japonkę, która namawia ich na udział w treningu. Każde z nich ma powody, które motywują do niezwykłych i przerażających ćwiczeń. Zdobyte umiejętności bardzo szybko się przydadzą, aby ochronić się przed chuliganami. Bohaterzy tworzą zgraną drużynę, w której relacje oparte są na życzliwości i jednocześnie rywalizacji, aby dążyć do własnego ideału opartego na wewnętrznych mocach. Większość książki to odkrywanie drzemiących w nich sił oraz kilka scen z życia w Japonii, w której Shingan intensywnie szuka Dziedzica. W poszukiwaniu przeszkadzają wrogowie, którzy grożą napaścią na miasto-państwo.
Książka napisana bardzo przystępnie, a do tego znakomicie wpisuje się w obecny młodzieżowy trend czytania książek fantastycznych.
„Wojownicy Shingan. Tom 1: Mistrzowie zła” polecam nastolatkom. Jest tam co prawda kilka scen z przelewem krwi, ale w porównaniu z tym, co ta grupa wiekowa ogląda w telewizji to mamy tu do czynienia z lekkimi zadrapaniami. Spodoba się również osobom, które lubią książki, w których akcja porywa czytelnika i nim się obejrzy kończy pierwszy tom.

Dodaj własną recenzję