Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Wojna i miłość — David Starman
Wojna i miłość — David Starman

Wojna i miłość

Cena: 44,99 zł 38,24 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Nowoczesne technologie i dzieła sztuki na najwyższym poziomie.
Romantyczne uczucia i wyrafinowany seks.
Miłość i śmierć. Eros i Tanatos.


Nad Polskę nadciągają chmary minidronów, które ostrzeliwują najważniejsze w kraju instytucje i paraliżują funkcjonowanie urzędów. Właśnie tak zaczyna się nowa technologiczna wojna. W ciągu kilku dni całe państwo pogrąża się w chaosie, a ośrodek władzy przenosi się do Krakowa. Wciągnięta w wir wydarzeń wojennych grupa nieznajomych musi uciekać przed śmiercią. Maria Magdalena, przebojowa bizneswoman, amerykański biznesmen żydowskiego pochodzenia, młody prawnik oraz polski żołnierz – komu z nich uda się przetrwać? Zamknięci w willi świdermajer pod Warszawą nie zdają sobie sprawy, że to dopiero początek ich pasjonującej drogi przez Nowy Jork, Paryż, Tel Awiw i Kraków, na której spotkają znacznie więcej wrogów niż przyjaciół…

Powieść Davida Starmana to inspirująca, przełomowa, bezkompromisowa opowieść o miłości, która ma moc zmieniania świata.

Gdy uwaga NATO i Warszawy skupiła się na wschodniej Polsce, doszło do właściwej inwazji. Pod osłoną nocy ukryte w podwarszawskich lasach drukarki 3D i 4D wydrukowały tysiące dronów bojowych. Przy blasku księżyca na plaże brzegu Wisły wyszło tysiące podwodnych minidronów. W ciągu kwadransa powstały liczne grupy bojowe, które o wschodzie słońca niczym szarańcza nadleciały nad stolicę.

David Starman – publicysta, prawnik, poeta. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w prawie międzynarodowym. Ukończył Akademię Euro-Atlantycką prowadzoną przez Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie i Business Centre Club w Pałacu Książąt Lubomirskich w Warszawie. Publikował artykuły w tygodniku Wprost, Przeglądzie oraz Gazecie Wyborczej. W przeszłości wolontariusz, który obecnie zachęca innych do pomocy charytatywnej.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 564
  • ISBN: 978-83-8147-926-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 9 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Daniel Nowakowski  (12.09.2020)
Cud, miód, malina. Pierwszy plus za postacie bohaterów. Najlepsze są postaci kobiece.

Odważna, pewna siebie, wrażliwa, kobieta sukcesu Maria Magdalena. Rywalizuje i wygrywa z mężczyznami. Pozytywnie feministycznie, ale z szacunkiem do tradycji. Busineswoman z wolontariatem na rzecz dzieci, prawami zwierząt i równiez życiem erotycznym.

Pięknie pokazana kultura japońska - .Yakuza, samurajskie miecze, specjalna japońska sztuka tatuażu, nihon-shu zamiast sake, ceremonie herbaciane w Japan Society w Nowym Jorku.

Ciekawie pokazana kultura żydowska - choćby święto Jom Kippur, Dybuk, Golem.

Pozytywnie o Chinach - feng shui, akupunktura, dzieła sztuki, porcelana.

Dobrze o lgbt, krótki wątek lesbijski, ale również wspomnienie Stonewall Inn 1969 r. Pozytywnie o feminizmie w powieści.

Jednocześnie książka w pozytywny sposób wypowiada się o religiach np. szacunek dla chrześcijan i Jezusa, a ma dużą dawkę tolerancji.

Szybka, dynamiczna akcja. Sensacyjne zakończenie.... W środku książki akcja jest wolniejsza, trochę ciekawych dialogów, ale można je ominą i przesunąć z 4 strony lub właśnie rozkoszować się tymi dialogami, bo nie tylko szybka akcja, ale również ciekawe dialogi są mocną stroną powieści.

Jeśli ktoś jest zainteresowany sztuką, miłością, innymi kulturami i stylami bycia to zarówno naturalne, dobrze napisane dialogi, jak i sama akcja są przyjemnością !

Nie wspomnę o naturalnych i pięknych opisach Nowego Jorku, Paryża, Tel Awiwu i Krakowa, w trakcie przygód bohaterów w tych miastach.

Na dodatek interesujące świdermajery podwarszawskie, Bauhuas, wątek impresjonizmu.

Główny plus za dynamiczną akcję, szybką, jedynie w środku powieści trochę dialogów, na dodatek sensacyjne zakończenie i odważne, przebojowe role kobiece.

O to chodzi w literaturze !


  Urszula Głuch  (14.07.2020)
Obraz trzeciej wojny światowej, gdzie głównym narzędziem walki między państwami jest nowa technologia.
Kiedy nad Polską pojawia się chmara minidronów, grupa nieznanych sobie osób za wszelką cenę próbuje walczyć o przetrwanie.
Ludzie z różnymi poglądami religijnymi, gdzie w wyniku wojny niestety nie wszyscy przetrwają.
Kiedy zostaje ich tylko dwoje a rodzące się między nimi uczucie zaczyna potęgować, los znowu ich rozdziela.
Maria Magdalena próbuje dotrzeć do Krakowa i tam się zatrzymać, zaś Jacek jako oficer zmuszony jest pozostać na froncie.
Obiecują sobie, że się odnajdą i już zawsze będą razem.
Czy miłość pokona strach i pozwoli parze kochanków znów być razem? Jak długą drogę będą musieli przebyć, żeby ponownie spojrzeć
sobie w oczy?

Nie czytałam dawno takiej pozycji, gdzie świat rzeczywisty zderza się ze światem nadprzyrodzonym. Dużo wątków religijnych, spotkań z szatanem i duchami.
Urzekły mnie wręcz piękne opisy Paryża, Nowego Jorku i Tel Awiwu. Miałam wrażenie czytając, że znajduję się w tych miejscach.
Świetnie wykreowani bohaterowie. Przemiana Marii Magdaleny i jej losy, tak mnie pochłonęły, że trudno było mi się oderwać od książki.
Zresztą, postać Jacka też jest niesamowicie ciekawa. Ile byli zmuszeni znieść, żeby dopiero w Nowym Jorku się odnaleźć i być chwilę szczęśliwymi.
Opisy wszystkich miejsc, są tak dokładne, że czytelnikowi bardzo łatwo sobie wyobrazić całą scenerię. Z ciekawości sama sprawdzałam w przeglądarce jak wygląda świdermajer.
Język jakiego używa autor jest bardzo przystępny. Idealnie wplątane wątki historyczne i religijne. W książce pojawia się także bardzo ciekawa postać, o której wielokrotnie słyszałam,
jest to Hrabia de Saint-Germain. Myślę, że jest to pozycja, która może spodobać się wielu czytelnikom ze względu na swoją wielowątkowość.
Autor uzmysławia nam, że silne uczucie potrafi przetrwać nawet w najgorszym czasie. Pokusy na jakie jesteśmy narażeni stanowią nieodłączny element naszej egzystencji.
Na sam koniec chcę Wam jeszcze napisać, że takiego zakończenia nie spodziewałam się w ogóle. Technologia jaka zostaje nam ukazana w powieści, to coś, co zapewne kiedyś
nie będzie nam obce. Ja mam bardzo pozytywne odczucia co do tej pozycji i wszystkim fanom literatury sensacyjnej bardzo polecam


  Alicja Budzynska  (14.09.2020)
Mocna, fajna, oryginalna, nie mogłam się oderwać od lektury, skąd autor ma tyle pomysłów ?! Zgrabna fabuła, dynamiczna akcja. Rzadko się zdarza, żebym nie mogła oderwać się od czytania powieści, to chyba drugi czy trzeci raz w życiu... mogłaby być trochę krótsza, ale świetnie się czyta ! polecam


  Asia Rydz  (15.09.2020)
właśnie skończyłam czytać... przyznam, że długo o tej powieści nie zapomnę, bardzo zaskakujące zakończenie, którego się nie spodziewałam. Rozdziały nierówne, kilka jest pasjonujących z szybką akcją, w jednym z rozdziałów - w środku książki - akcja siada na rzecz dialogów i opisów (ciekawe nawet, ale kosztem akcji). Powieść, której nie da się porównać z żadną inną. Autor ma własny styl, odwagę. Powiedziałabym, że szokującą i ciekawą wyobraźnię.

Myślę, że jeszcze o nim usłyszymy.. chyba muszę ostygnąć po lekturze, jeśli sztuka ma wywoływać emocje to ta powieść to naprawdę sztuka. Dynamiczna akcja, ciekawa postać Marii Magdaleny, piękne opisy, ciekawe dialogi, ale przede wszystkim charakter i styl pisania.

Gorąco polecam !


  Paulina Radziszewska  (9.08.2020)
Ta sensacyjna opowieść nie jest zwyczajną lekturą. Jest zaskakująca, pełna emocji i bólu. Zmusza czytelnika do refleksji i to właśnie zrobiła także ze mną.

Połączenie teraźniejszego świata z najnowszymi technologiami dało ciekawy efekt. Znajdujemy się w Polsce, którą atakują chmary minidronów. Zniszczeniu ulega infrastruktura kraju, wszystko jest sparaliżowane i nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Wybucha wojna. Czy jest to wojna cybernetyczna, czy może hybrydowa oceńcie sami. Wszędzie panuje chaos, a władza przenosi się do Krakowa.

W jednej z podwarszawskich willi przebywa grupa nieznajomych sobie osób, która niedługo dowie się o czekającej ich przygodzie. Na pierwszy plan wysuwa nam się postać Marii Magdaleny, ciekawej, zaradnej i przebojowej kobiety oraz polskiego oficera Jacka. Walczą o przetrwanie.
Jaki cel będą miały ich podróże przez cały świat?
Pełne pasji uczucie, które połączyło dwoje bohaterów, nie miało za dużo czasu dla siebie. Zmuszeni do rozdzielenia się, przyrzekają, że wrócą do siebie najszybciej jak będzie to możliwe. Czy dojdzie do ich ponownego spotkania? Czy miłość w najgorszych czasach ma szansę na przerwanie?
W książce poruszone zostały także inne wątki jak religijność, historia oraz liczne podróże, przez które poznajemy wiele pięknych miejsc na całym świecie. Pokazane w powieści osiągnięcia technologiczne, choć z pozoru wydają się odbiegać w przyszłość, tak naprawdę nie są zupełnie na wyrost.
Ta niezwykła książka to przede wszystkim sensacja, ale nie zapominajmy o naszym romansie. Zaskakująca fabuła sprawiła, że strony same się czytały…
Podróże, akcja, miłość, seks, niebezpieczeństwo… czy czegoś może nam brakować? Dodam, że to debiut.


  Writerat writerat  (12.09.2020)
Kiedy brałam tę książkę do ręki, nie byłam przekonana. Fabuła ulokowana w przyszłości nie jest moją ulubiona tematyką powieści. Jak z tym tematem poradził sobie David Starman w swojej książce Wojna i miłość, której akcja rozgrywa się podczas trzeciej wojny światowej?
O CZYM JEST WOJNA I MIŁOŚĆ
Historia opisywana w powieści rozpoczyna się w momencie, gdy nad Polskę nadciągają chmary minidronów. Strzelają one do ważnych w kraju instytucji i urzędów, paraliżując ich działanie. Kraj pogrąża się w chaosie. Poznajemy losy grupy nieznajomych ludzi, którzy muszą uciekać, by ratować swoje życie. Maria Magdalena, przebojowa bizneswoman, amerykański biznesmen, młody prawnik oraz żołnierz polskiej armii. Kto z nich uratuje swoje życie? Kogo spotkają na swojej drodze? Wrogów czy przyjaciół?

Powieść Davida Starmana ukazuje świat w obliczu trzeciej wojny światowej, spowodowanej przez rozwijające się technologie. W obliczu tej tragedii obserwujemy dzieje pary, walczącej nie tylko o rodzące się uczucie, ale również o swoje życie. Po rozłące przysięgają, że kiedyś się odnajdą i będą razem na zawsze. Ale czy to im się uda? Jak wiele będą musieli przejść, by spróbować się odnaleźć?
SCIENCE FICTION CZY FANTASY
W recenzowanej historii świat realny zderza się ze światem nadprzyrodzonym. Nie zabraknie tutaj wątków religijnych oraz tematyki duchów. Autor używa bardzo przystępnego języka, dzięki czemu każde zdanie dobrze się czyta. Wplecione wątki historyczne nie tylko wzbogacają wiedzę, ale też sprawiają, że cała opowieść jest bardziej interesująca.

W powieści tej bardzo spodobały mi się opisy miejsc, w których rozgrywała się akcja. Paryż, Nowy Jork, Tel Awiw… Naprawdę czułam, jakbym właśnie tam była! Bez problemu mogłam sobie wyobrazić całą scenerię i żadna z charakterystyk mnie nie nudziła.
PODSUMOWUJĄC
Wojna i miłość nie jest łatwym tekstem. Pełno tu emocji, bólu i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Uważam, że wszystkim miłośnikom literatury sensacyjnej przypadną one do gustu. Co więcej, tytuł ten zmusza do refleksji nad własnym życiem, a opisane rozwiązania technologiczne, mimo że mogą wydawać się dość odległe, wcale nie są wzięte znikąd.

Osobiście książka mi się podobała i zachęcam was do lektury!


  Marek Tarnowski  (19.09.2020)
Dużą zaletą tej książki jest to, że nie łatwo zapomnieć o niej po przeczytaniu. Wojna i miłość to ambitna i odważna powieść.

Będziecie o niej wiele razy myśleć po przeczytaniu. Nie tylko ciekawa rozrywka. Sam zauważyłem, że często wracam do tej powieści, choć przeczytałem ją ponad tydzień temu. Zaznaczyłem sobie niektóre wydarzenia w ramach dynamicznej akcji. Kilka oryginalnych dialogów i opisów też. Kiedyś przeczytam ją jeszcze raz, może poruszy we mnie jeszcze inne struny mojej osobowości.

Sensacyjne zakończenie, którego nikt się nie spodziewał. Dynamiczna fabuła. Zwroty akcji.

Największą zaletą są wyraziste i silne postacie bohaterów. Maria Magdalena to przebojowa, kontrowersyjna businesswoman. Będzie tam też biznesmen żydowskiego pochodzenia czy młody prawnik i polski żołnierz.

Zdecydowanie polecam ! Jestem pewny, że będziecie również ją polecać.


  0Lukrecja 84  (17.11.2020)
Witajcie Kochani


  Lubię To Czytam  (8.09.2020)
Świat został zaatakowany armią minidronów, siejąc zamęt i śmierć. Technologia, którą dotąd szczyciły się kraje, staje się początkiem ich zguby. Zniszczona Warszawa zmusza do ucieczki ocalałych, którzy poszukują schronienia i bezpiecznej przystani. W ten sposób spotyka się ze sobą grupa ludzi, różnych kultur, narodowości, przekonań, zawodów.
Bohaterowie są bardzo różni. Stanowią barwną grupę, która mimo dzielących ich poglądów, potrafi współpracować, aby osiągnąć zamierzony cel.
Autor skupia się na rozmowach, które prowadzą bohaterowie, przez co akcja zwalnia. Ilość informacji, jakie musi przyswoić Czytelnik, aby nadążyć za kierunkiem myśli, jest przytłaczająca. Dobrze, że Autor podczas prowadzenia tych rozmów, sięga po różne źródła, jednak ilość poruszanych przy tym wątków jest ogromna, a całość traci na przejrzystości. Z tego samego powodu, książki nie czyta się najlepiej. Początek był dobry, ciekawy dynamiczny, później wszystko zaczyna zwalniać i nabiera zupełnie innego charakteru. Szkoda, ponieważ patrząc po opisie, książka zapowiadała się bardzo dobrze.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Gwiazdor — Piotr C Gwiazdor — Piotr C
Szczęśliwe zdjęcia, smutne życie

Oto Benek. Bernard, nie Benedykt. Scenarzysta, alkoholik i lekoman. To najgorsza chwila w jego życiu. Ma 40 lat. Nie ma o...