Włamanie
Cena: 37,99 zł 32,29 zł
Wysyłamy w 1-3 dni roboczych
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę
Opis i recenzje
To miał być łatwy skok. Ale upiorna gra dopiero się zaczyna...
Grupa doświadczonych włamywaczy otrzymuje nowe zlecenie. Tym razem wszystko ma pójść gładko – dom na odludziu, bez wścibskich sąsiadów, właściciele na wakacjach za granicą. Do tego stawka, która znacznie przewyższa oczekiwania.
Gdy Albert, Staszek, Witek i Romek docierają na miejsce, nie wiedzą jeszcze, na co się zgodzili. Skok przebiega bez problemu... aż do chwili, gdy w jednej z sypialni odkrywają śpiącą, nagą blondynkę – i nie jest to właścicielka domu.
Z każdą godziną sytuacja wymyka się spod kontroli. Rzeczy i ludzie znikają, do drzwi puka nieproszony gość, a to, co skrywa piwnica, zmienia noc w koszmar.
Dom, który miał być łatwym celem, okazuje się śmiertelną pułapką. Spirala przerażenia nakręca się z każdą chwilą, a gra, która się zaczyna, toczy się nie o łup… lecz o życie.
Serce mężczyzny biło szybciej, a w głowie pulsowało pytanie o to, co dalej. Witek nie mógł oprzeć się wrażeniu, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Czuł się rozdarty między lojalnością wobec swoich towarzyszy a rosnącym poczuciem, że ta nieprzyjemna rozmowa może skończyć się tragicznie. Romek, chociaż na zewnątrz utrzymywał maskę spokoju, wewnętrznie rozgrywała się w nim burza emocji: od ciekawości, przez niepokój, aż po strach przed możliwymi konsekwencjami ich działań. Staszek, stając w obliczu tej nieprzewidywalnej sytuacji, zastanawiał się, czy nie przekroczyli już punktu, z którego nie ma odwrotu.
Grupa doświadczonych włamywaczy otrzymuje nowe zlecenie. Tym razem wszystko ma pójść gładko – dom na odludziu, bez wścibskich sąsiadów, właściciele na wakacjach za granicą. Do tego stawka, która znacznie przewyższa oczekiwania.
Gdy Albert, Staszek, Witek i Romek docierają na miejsce, nie wiedzą jeszcze, na co się zgodzili. Skok przebiega bez problemu... aż do chwili, gdy w jednej z sypialni odkrywają śpiącą, nagą blondynkę – i nie jest to właścicielka domu.
Z każdą godziną sytuacja wymyka się spod kontroli. Rzeczy i ludzie znikają, do drzwi puka nieproszony gość, a to, co skrywa piwnica, zmienia noc w koszmar.
Dom, który miał być łatwym celem, okazuje się śmiertelną pułapką. Spirala przerażenia nakręca się z każdą chwilą, a gra, która się zaczyna, toczy się nie o łup… lecz o życie.
Serce mężczyzny biło szybciej, a w głowie pulsowało pytanie o to, co dalej. Witek nie mógł oprzeć się wrażeniu, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Czuł się rozdarty między lojalnością wobec swoich towarzyszy a rosnącym poczuciem, że ta nieprzyjemna rozmowa może skończyć się tragicznie. Romek, chociaż na zewnątrz utrzymywał maskę spokoju, wewnętrznie rozgrywała się w nim burza emocji: od ciekawości, przez niepokój, aż po strach przed możliwymi konsekwencjami ich działań. Staszek, stając w obliczu tej nieprzewidywalnej sytuacji, zastanawiał się, czy nie przekroczyli już punktu, z którego nie ma odwrotu.
Szczegóły
Recenzje czytelników
| Średnia ocena: | z 2 recenzji. | Dodaj własną recenzję |
| Aleksandra Szczęsna | (26.01.2026) |
Albert, Staszek, Witek i Romek – zawodowi włamywacze dostają zlecenie wyniesienia z domu letniskowego byłej żony klienta cennego obrazu i kosztowności. Dom na uboczu, niczym właściwie niechroniony, właściciele wyjechali. Nic prostszego. A zarazem nic bardziej mylnego.
Po przekroczeniu progu zaczyna się gra. Gra o łup. Gra pozorów. Gra o życie…
Kim jest tajemnicza blondynka, którą śpi w jednej z sypialni? A nieznajoma pukająca do drzwi? Kto zostawia dziwne karteczki w całym domu? I dlaczego jedne rzeczy znikają, a inne zmieniają swoją lokalizację? I w końcu – kto wygra i uwolni się ze śmiertelnej pułapki?
Książka mnie wciągnęła, chociaż nie od pierwszych stron. Prawdziwa akcja rozpoczęła się w chwili odkrycia przez włamywaczy, że wcale nie są w domu sami. W tym właśnie momencie autor zaczął poruszać bohaterami jak pionkami, fundując akcję, od której z jednej strony nie mogłam się oderwać, a z drugiej wydarzenia tak czasem irracjonalne i dziwne, że zastanawiałam się o co chodzi. Momentami wszystko działo się za szybko, lub może inaczej – tych zdarzeń było za dużo jak na jedną noc.
Autor doskonale zadbał o atmosferę – noc, mrok, pozornie pusty dom, piwnica, niepewność, brutalne sceny, język pasujący do fabuły.
Zakończenie zaskakujące, misternie utkana intryga, chociaż przez mnogość zdarzeń trochę się w nich zatapiająca. Niemniej jednak czyta się szybko, z zaangażowaniem i z ciekawością co na nas czeka na kolejnych stronach. Polecam
Ps. Znam autora z jednej z poprzednich książek – „Złe miejsce” i to jednak ona nadal będzie tą lepszą :)
Po przekroczeniu progu zaczyna się gra. Gra o łup. Gra pozorów. Gra o życie…
Kim jest tajemnicza blondynka, którą śpi w jednej z sypialni? A nieznajoma pukająca do drzwi? Kto zostawia dziwne karteczki w całym domu? I dlaczego jedne rzeczy znikają, a inne zmieniają swoją lokalizację? I w końcu – kto wygra i uwolni się ze śmiertelnej pułapki?
Książka mnie wciągnęła, chociaż nie od pierwszych stron. Prawdziwa akcja rozpoczęła się w chwili odkrycia przez włamywaczy, że wcale nie są w domu sami. W tym właśnie momencie autor zaczął poruszać bohaterami jak pionkami, fundując akcję, od której z jednej strony nie mogłam się oderwać, a z drugiej wydarzenia tak czasem irracjonalne i dziwne, że zastanawiałam się o co chodzi. Momentami wszystko działo się za szybko, lub może inaczej – tych zdarzeń było za dużo jak na jedną noc.
Autor doskonale zadbał o atmosferę – noc, mrok, pozornie pusty dom, piwnica, niepewność, brutalne sceny, język pasujący do fabuły.
Zakończenie zaskakujące, misternie utkana intryga, chociaż przez mnogość zdarzeń trochę się w nich zatapiająca. Niemniej jednak czyta się szybko, z zaangażowaniem i z ciekawością co na nas czeka na kolejnych stronach. Polecam
Ps. Znam autora z jednej z poprzednich książek – „Złe miejsce” i to jednak ona nadal będzie tą lepszą :)
| Sylwia Kas | (13.02.2026) |
Dziś przychodzę do Was z bardzo wciągającym thrillerem. Włamanie do domu na odludziu, kiedy właściciel jest na wakacjach - czy to przedsięwzięcie stanowi jakąkolwiek trudność dla ekipy, która żyje z tego procederu? Co może pójść nie tak, skoro mają jasne wytyczne i praktycznie drzwi otwarte na oścież? Otóż WSZYSTKO.
Ta niezwykle intrygująca powieść przykuła mnie do fotela na kilka godzin. Czytałam, aż skończyłam, bo lektura jest zdecydowanie nieodkładalna. Autor bardzo sprawnie buduje intrygę, myląc tropy i dokładając dodatkowe elementy do i tak zawiłej układanki. Łatwe włamanie zmienia się w bezkompromisową walkę o życie, w której nikomu nie można ufać. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Jakim cudem morderca niezauważenie porusza się po tak ograniczonej przestrzeni? Czy komuś uda się ujść z życiem? Po odpowiedzi odsyłam do książki. Powiem Wam, że już dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła. Autor stworzył powieść, w której napięcie wzrasta z każdą przeczytaną stroną. Niepokojący klimat jest niewątpliwie atutem tej historii. Czy są jakieś minusy? Moim zdaniem kreacja bohaterów nie jest dopracowana. Włamywaczy rozróżniałam po imionach, mieli też różne umiejętności niezbędne w tej "pracy", ale autor nie pokusił się o głębszą charakterystykę postaci. Niemniej, książka bardzo mi się podobała i do końca nie zgadłam, kto i dlaczego grasuje w opuszczonym domu. Epilog zgrabnie łączy wszystkie wątki i odsłania tajemnice. Ja bawiłam się wyśmienicie, polecam!
[współpraca recenzencka]
Ta niezwykle intrygująca powieść przykuła mnie do fotela na kilka godzin. Czytałam, aż skończyłam, bo lektura jest zdecydowanie nieodkładalna. Autor bardzo sprawnie buduje intrygę, myląc tropy i dokładając dodatkowe elementy do i tak zawiłej układanki. Łatwe włamanie zmienia się w bezkompromisową walkę o życie, w której nikomu nie można ufać. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Jakim cudem morderca niezauważenie porusza się po tak ograniczonej przestrzeni? Czy komuś uda się ujść z życiem? Po odpowiedzi odsyłam do książki. Powiem Wam, że już dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła. Autor stworzył powieść, w której napięcie wzrasta z każdą przeczytaną stroną. Niepokojący klimat jest niewątpliwie atutem tej historii. Czy są jakieś minusy? Moim zdaniem kreacja bohaterów nie jest dopracowana. Włamywaczy rozróżniałam po imionach, mieli też różne umiejętności niezbędne w tej "pracy", ale autor nie pokusił się o głębszą charakterystykę postaci. Niemniej, książka bardzo mi się podobała i do końca nie zgadłam, kto i dlaczego grasuje w opuszczonym domu. Epilog zgrabnie łączy wszystkie wątki i odsłania tajemnice. Ja bawiłam się wyśmienicie, polecam!
[współpraca recenzencka]
Dodaj własną recenzję
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
![]() |
I zamilkły fortepiany — Władysława Magiera Z wrogiem można walczyć na wiele sposobów – nie tylko bronią
Wanda i Milada – dwie pianistki, które połączyła muzyka i… wojna. Obie na swój sposób rzucił... |
Oferta książek
Wg wydawnictwa
Najpopularniejsze i polecane
Kategorie książek
Zaloguj się | Twoje zamówienia | Twoje dane | Koszty dostawy | Regulamin zakupów
Reklamacje i zwroty | Bezpieczeństwo | Pomoc | Kontakt | Copyright © 2008 by Novae Res
Reklamacje i zwroty | Bezpieczeństwo | Pomoc | Kontakt | Copyright © 2008 by Novae Res




