Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Wierszyki dla całej rodziny. Tom 2 — Anna Lorkowska
Wierszyki dla całej rodziny. Tom 2 — Anna Lorkowska

Wierszyki dla całej rodziny. Tom 2

Cena: 29,00 zł 24,65 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Jest to zbiór piętnastu wierszyków, które w zabawny sposób ukazują różne sytuacje, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień.

Najmłodsi dowiedzą się wiele na temat zdrowego odżywiania, konieczności mycia rąk, pomagania osobom starszym czy segregowania śmieci.

Utwory przybliżają dzieciom również zagadnienia krajoznawczo-geograficzne: smoka wawelskiego i lajkonika w Krakowie, podróż Wisłą do Gdańska, lot samolotem do Chicago, pory roku na świecie, miesiące i dni tygodnia.

Wierszyki zostały napisane tak, aby mały czytelnik odnajdywał w nich cząstkę siebie.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 145x205mm, oprawa twarda
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 60
  • ISBN: 978-83-7942-514-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Katarzyna Jabłońska  (16.02.2015)
Wiersze, to taka forma literatury, którą dzieci odbierają bardzo intuicyjnie i pozytywnie. Poprzez swoją melodyjność i rytmiczność, są dla dzieci atrakcyjne. A jeśli jeszcze oprócz ciekawej formy zawierają mądrą treść, to nie można wymarzyć sobie nic lepszego dla naszych maluchów.:)

Książka Anny Lorkowskiej zawiera 15 wierszyków o bardzo różnorodnej tematyce. W rymowanej formie zawarła ona zagadnienia bardzo bliskie każdemu dziecku w wieku przedszkolnym. Maluchy mogą dzięki nim dowiedzieć się na czym polega zdrowe odżywianie, czy recykling. Uczą się, jak ważna jest higiena w codziennym życiu oraz pomoc potrzebującym. Z bohaterami wierszyków dzieci podróżują też po Polsce: zwiedzają Kraków i Toruń, odwiedzają Rabkę i Zakopane oraz płyną Wisłą do Gdańska. Wierszyki w ciekawy sposób poruszają także zagadnienia klimatu i pór roku na świecie oraz miesięcy i dni tygodnia.
Książeczka zawiera również śliczne, kolorowe ilustracje i wydrukowana jest na papierze dobrej jakości. Może być wspaniałym prezentem dla przedszkolaka chłonącego wiedzę i zainteresowanego światem;)


  Anna Sikorska  (2.03.2015)
„Wierszyki dla całej rodziny” Anny Lorkowskiej to niewielkich rozmiarów książka z piętnastoma rymowankami poruszającymi ważne sprawy. Nie zabraknie tam opowieści o bakteriach, zdrowym jedzeniu, ważnych miastach, polskich zabytkach, porach roku, miesiącach i dniach tygodnia. Niedługie wiersze pozwalają przedszkolakom przyswoić sobie podstawową wiedzę z humanistyki, geografii, biologii, historii, kultury. Dzieci dowiedzą się o dobrych nawykach, odpowiednim zachowaniu i życzliwości. Pełne ciepła utwory mogą stać się pretekstem do rozmów na określone tematy lub mogą je zastąpić. Wieczne tłumaczenie, dlaczego należy dbać o higienę można zastąpić interesującą opowieścią o wędrówce bakterii, które wywołują choroby.
Wizualnie jest to piękna publikacja: piękne żywe, wyraziste ilustracje, duża czcionka, twarda, śliska okładka i mocny papier. Niestety jak dla przedszkolaków ilustracji jest niewiele, a przecież to one są dla najmłodszych najważniejsze. Starszym taka ilość starczy, ale treść będzie zbyt infantylna.
Interesujące, czasami zabawne wierszyki z niedokładnymi rymami, a mimo tego czyta się troszkę trudno (nagromadzenie pewnego rodzaju wyrazów i lekko zachwiane metrum).
Książkę polecam przedszkolakom.

Dodaj własną recenzję