Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Wbrew pozorom Tom 1. Piękna i Gniewny — J. Harrow
Wbrew pozorom Tom 1. Piękna i Gniewny — J. Harrow

Wbrew pozorom Tom 1. Piękna i Gniewny

Cena: 39,99 zł 33,99 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Bardzo prosto jest przekroczyć granicę dzielącą miłość od nienawiści...

Mogłoby się wydawać, że Larissa ma wszystko: kochającego męża, pieniądze i luksusy o jakich inni mogą tylko pomarzyć. Gdy pewnego dnia nakrywa Matthiasa na zdradzie, nie ma wątpliwości, że jej idealne życie właśnie legło w gruzach.

Poznanie Ivo, mężczyzny związanego z półświatkiem, daje jej szansę zemsty na mężu i odkrycie nowych odcieni pożądania. Szereg niespodziewanych wypadków sprawi jednak, że w życiu kobiety pojawi się ktoś jeszcze... Tajemniczy Rosjanin z amnezją nie wydaje się być najlepszym obiektem do ulokowania uczuć, a jednak wzajemna fascynacja z każdym dniem przybiera na sile. Czy Larissa zaryzykuje i zaufa swojemu sercu raz jeszcze?

Wciągająca historia, w której tajemnice, pragnienie miłości, namiętność oraz zemsta przeplatają się ze sobą w niebanalny sposób. Książka, w której zakończenie sprawia, że pragnie się więcej i więcej.
Polecam Anna Wolf

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Amare, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 328
  • ISBN: 978-83-8313-136-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 8 recenzji.Dodaj własną recenzję

  ewela_ czyta  (13.10.2022)
Larissa ma wszystko, kochającego męża, pieniądze i luksusowe życie o jakim inni mogą sobie tylko pomarzyć. Wydaje się, że do szczęścia nic już jej więcej nie potrzeba, ale czy ta sielanka może trwać wiecznie? Oczywiście, że nie!
W rocznicę ślubu postanawia zrobić niespodziankę mężowi i jedzie do jego pracy. Zastaje Matthiasa na zdradzie, od tego momentu świat Larissy rozpada się jak domek z kart.

Autorka stworzyła bardzo ciekawie wykreowaną główną bohaterkę, którą zdrada ogromnie boli gdy się jest z mężczyzną od paru dobrych lat. Jednak ona nie użala się nad sobą, podnosi głowę do góry i zamyka za sobą drzwi. Jak zdradził raz to i zdradzi drugi, nie ma kolejnych szans. A zemsta w takim wypadku smakuje najlepiej.

Właśnie w najcięższym dla niej momencie poznaje Iva. Mężczyzna związany jest z półświatkiem, to daje kobiecie szansę na zemstę. Niespodziewane wypadki sprawią, że Larissa pozna kogoś jeszcze. Tajemniczy Rosjanin, który po wypadku stracił pamięć. Ich relacja na początku nie będzie najlepsza, lecz z czasem wszystko się zmieni, fascynacja z każdym dniem przybierze na sile. Czy kobieta będzie potrafiła zaufać kolejnemu mężczyźnie?

Autorka potrafi zaskoczyć czytelnika, samą fabułą jak i bohaterami, dzięki temu czyta się szybko i lekko. Zemsta smakuje najlepiej, ale czy nie robisz sobie dodatkowej krzywdy i czy ufasz właściwym ludziom. O tym Larissa przekonała się na własnej skórze. Książka tak cię wciągnie i przyprawi o szybsze bicie serca, że nie będziesz potrafił się oderwać. Ja przeczytałam bardzo szybko i z zaciekawieniem.
Nie zabraknie ciekawych zwrotów akcji, tajemnic, które potrafią zaboleć, namiętności rozpalającej do czerwoności oraz niebezpieczeństwa, które czyha na odpowiedni moment aby uderzyć.
Zakończenie jest jak przejażdżka na rollercoasterze, nie zatrzymasz się, aż nie skończysz, a jak już jest koniec potrzebujesz więcej. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.


  Izabela Wyszomirska  (21.10.2022)
"Piękna i gniewny" to historia, której od początku do końca nie można przewidzieć. Tu nic nie jest pewne. I chyba to najbardziej mi się w tej książce podobało. Wyraźnie widać, że J. Harrow miała pomysł na jej fabułę. Mało tego. Wszystko się tu "kleiło", miało sens. Choćby doskonale skonstruowana, rozwinięta i wyjaśniona intryga. Z kolei wątek zdrady i zemsty... powiem tylko tyle, że fajnie to wyszło. I są też granice, które łatwo przekroczyć...

Jeśli zaś chodzi o postaci, to okazali się barwni, charakterni i nieprzewidywalni. Spotkacie tu silną bohaterkę, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Wie, kiedy użyć pazura. Męscy bohaterowie również nie pozostają w tyle. A jest ich aż trzech! Czy którykolwiek z nich zasługuje na uwagę Larissy?

Czy wszystko jest na sprzedaż? Z pewnością nie, mimo iż żyjemy w czasach, kiedy wydaje się, że nie ma już miejsca na prywatność, na bycie tylko dla siebie, na prawdziwe uczucie między dwojgiem ludzi. Zawsze powinniśmy starać się, by zachować jak najwięcej siebie.

Zaskakujące zwroty akcji, intryga, tajemnice, niebezpieczeństwo, konsekwencje podjętych decyzji i namiętność (sceny miłosne opisane w sposób smaczny) - to wszystko tworzy powieść, od której trudno się oderwać. Niepewny finał pozwala żywić nadzieję na równie emocjonującą i ciekawą kontynuację. Były łzy wzruszenia, śmiech i złość. Chcę tego jeszcze więcej!

"Piękna i gniewny" to powieść o pragnieniu miłości, namiętności, zemście i przekraczaniu granic. W pewnym sensie romantyczna, ale czy niebezpieczne związki nie okażą się zgubą...? Sprawdźcie koniecznie wstępując do świata wielkich pieniędzy, braku skrupułów i litości.

sza-terazczytam.blogspot.com


  Anita Bojar  (28.10.2022)
"- Dlaczego strach jest potrzebny?
-Jest wpisany w naturę człowieka. - odpowiedział rzeczowo, wciąż nie podnosząc na mnie wzroku. - Nie bez przyczyny odczuwamy strach. To instynkt, który może uratować nam życie."

Larissa jest piękną kobietą, żoną znanego biznesmena. Ich nazwisko wiele znaczy w świecie biznesu. Wszystko, co idealne szybko się kończy. Zdradzona kobieta nie wie co począć ze swoim życiem. Matthias nie ułatwia kobiecie decyzji, chce powrotu żony. Nowo poznany mężczyzna Ivo, podsuwa jej plan zemsty na wybranku. Ma to jej pomóc odegrać się na mężu, zabezpieczając ją również finansowo. Czy Ivo robi to bezinteresownie? W życiu kobiety pojawia się również pewien mężczyzna z amnezją.

Główna bohaterka z dnia na dzień traci swoje poukładane życie. Zdrada męża odcisnęła się bardzo na jej psychice. Jestem godna podziwu wytrwałości Lary w swej decyzji. Nie pozwoliła się omamić, a wręcz zrobiła duży krok naprzód. Podobała mi się jej przemiana. Z kobiety trwającej przy mężu jako ozdoba, stała się silna i zdecydowana. Potrafi walczyć o swoje. Ivo nie przypadł mi od początku do gustu. Podejrzewałam go o jakiś ukryty motyw. Dziwnie się zachowywał, miewał swoje tajemnice. I nie wierzyłam w jego bezinteresowną pomoc.


  Kasia historie_budzace_namietnosc  (1.11.2022)
„Nie boisz się swojej słabości, tylko swojej siły”.Zemsta ponoć najlepiej smakuje na zimno. Tylko nic nie może się równać z zemstą zranionej i zdradzonej kobiety. Prawda? A były mąż Larissy przekona się o tym bardzo boleśnie.Gdy Larissa przyłapała swojego męża na zdradzie, wiedziała, że to jest koniec ich małżeństwa. Jej idealne życie legło w gruzach. Tak na początku uważała, ale im więcej upływało dni, to zaczynała uświadamiać sobie prawdę, że życie, jakie wiodła to były tylko pozory. Jej małżeństwo było tylko pozorem, tak jak pieniądze i luksusowe życie, nie wspominając przyjaciółki. Pragnęła się zemścić, a w tej zemście miał pomóc jej Ivo. Mężczyzna, który niby przypadkiem zatrudnił ją i zaprzyjaźnił się, ale prawda była zupełnie inna. To miała być ich wspólna zemsta, ale ona o tym nie wiedziała. Kobieta myślała, że już nie spotka odpowiedniego mężczyzny, który poskłada jej serce i na nowo wprowadzi w jej życie radość. Nie spodziewała się tylko kim będzie ten mężczyzna. Tajemniczy brat Iva wywołuje w niej różne emocje, ale im więcej czasu spędzają ze sobą, tym coraz lepiej się rozumieją. Oboje pragną innego życia. Tylko czy jest ono możliwe? Co zrobi Larissa, gdy pozna prawdę o braciach?„-Czujesz, jak bije moje serce? Skinął głową, intensywnie wpatrując się w moje oczy. - Tak długo, jak będzie bić, będę nieprzyzwoicie szczęśliwa, bo ty będziesz oto dbał do końca moich dni. Obiecałeś mi to, a ja wiem, że ty zawsze dotrzymujesz złożonych obietnic”.Do tej pory tylko kilka razy w życiu miałam ochotę rzucić książką po jej przeczytaniu i to przez zakończenie! W tej książce brakuje kilkunastu stron albo to zakończenie jest, nie takie jak miało być! Tak nie można robić! Ja się pytam; Gdzie jest ciąg dalszy?! I dlaczego to zrobiłaś?! Nie mogę się z tym pogodzić i nadal to przeżywam. Bo jeżeli nienawiść od miłości dzieli cienka linia, to tak samo jest w drugą stronę i tak właśnie tu mamy. Od miłości do nienawiści, poprzez zemstę, łzy, intrygi, strach, niebezpieczeństwo, kłamstwa, zazdrość, pieniądze i pozory. I gdy już myślałam, że teraz wszystko pójdzie w dobrym kierunki i gorzej być nie może. To bardzo szybko się przekonywałam, że to nie będzie tak jak bym chciała, a autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i nie zamierza ułatwić niczego. Akcja od samego początku rozwija się bardzo szybko i nie zwalnia. Każda kartka to emocje. Dla osłody znajdą się tu chwile uśmiechu i gorących zbliżeń. Mam nadzieje, że kontynuacja ukaże się szybko, bo coś takiego powinno być zabronione.


  Anna Kaczor  (18.12.2022)
Życie Larissy jest wręcz idealne. Żyje w luksusie, a z mężem tworzą zgrany, kochający się duet. Tak miało być już zawsze, jednak nadszedł dzień, który wszystko zmienił. Kobieta chce zrobić mężowi niespodziankę, no cóż, zamiast tego to ona zostaje zaskoczona i to bardzo. Widzi Matthiasa właśnie ją zdradzającego, jednak wtedy jeszcze nie wie, że to dopiero początek. Larissa chce rozwodu i ma podstawy, aby tego pragnąć. Tylko jest taki jeden znaczący problem, on nie zamierza go jej dać, a wręcz przeciwnie, zamierza zrobić wszystko, aby do tego nie doszło. Według niego nic takiego się nie stało, to przecież ją kocha, a tamto to był tylko nieznaczący epizod.
Jednak Larissa nie zamierza trwać nadal przy niewiernym mężu. Na dodatek zaczyna dostrzegać, jak naprawdę wyglądało jej życie. Teraz kiedy potrzebuje wsparcia, okazuje się, że wszystkie znajomości były tylko wtedy kiedy było dobrze, a teraz nikt nie chce stanąć po jej stronie, pomimo że to nie ona zawiniła. Wtedy w jej życiu pojawia się Ivo, oferując jej nie tylko pracę, ale również możliwość zemsty. Jednak to nie koniec zmian, jakie nastąpią w życiu Larissy, pojawi się w nim również pewien Rosjanin z amnezją. Kim jest? Co go połączy z Larissą? Czy uda jej się zemścić na niewiernym mężu? Kim tak naprawdę jest Ivo?

To zdecydowanie jedna z tych pozycji, z którymi po prostu nie da się nudzić. W książce bardzo dużo się działo, akcja była dość szybka, a zwroty potrafiły mocno zaskoczyć. Znalazłam w niej historię, która zdecydowanie mi się podobała, była ciekawa, wciągająca, pełna namiętności. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.
To opowieść o kobiecie, która miała szczęśliwe, poukładane życie, była pewna, że nie tylko ona kocha, ale również jest kochana. No cóż, mocno się rozczarowała, okazało się, że żyje w złudzeniu, a nic nie jest takie, jak by się mogło wydawać.

Bohaterowie ciekawi, moim zdaniem dobrze wykreowani.
Larissa tak naprawdę zaczyna wszystko od nowa, sama, bez większego zabezpieczenia finansowego. To kobieta silna, uparta, pragnąca zemsty za krzywdy, jakich doznała. Osobiście ją polubiłam.
O męskich bohaterach nie mogę wam nic więcej zdradzić niż to, co już wyżej napisała. Powiem tylko tyle, że warto ich bliżej poznać.

„Piękna i gniewny” to książka, od której ciężko było się oderwać, w której znalazłam ciekawą, wywołującą emocje historię. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA


  Magdalena Fraszczak (Książka w autobusie)  (21.10.2022)
A gdybym Wam zaproponowała na dzisiejszy wieczór historię o zdradzonej kobiecie, w otoczeniu której kręci się nie dwóch, a trzech przystojnych i intrygujących mężczyzn, a dodatkowo dorzucając do tego zemstę, skusilibyście się? Mam nadzieję, że tak. Zapraszam Was serdecznie na najnowszą recenzję.

Tym razem wybraliśmy się na spotkanie z Larissą Radke, z kobietą która wiedzie szczęśliwe i perfekcyjne życie u boku bogatego męża biznesmena Matthiasa. W otoczeniu, w którym na co dzień się obracają, ich małżeństwo stawiane jest za wzór godny do naśladowania. Mimo upływu lat tworzą kochający się związek bez skandali i dramatycznych wydarzeń. Larissa czuję się spełnioną i zadowoloną z życia kobietą, czuje się kochana i doceniana przez męża. Dlatego też, z okazji ich kolejnej rocznicy ślubu wpadła na świetny pomysł. Postanowiła założyć gorący komplet bielizny, na który zarzuciła jedynie płaszcz i udała się do biura męża, aby zrobić mu niespodziankę. Niestety to Matthias zrobił jej prawdziwą niespodziankę i wywrócił jej poukładane życie do góry nogami. Larissa nakryła go na zabawianiu się w swoim biurze z własną asystentką. Kobieta nigdy wcześniej nie czuła się tak bardzo zraniona i upokorzona. Jej idealne życie okazało się jedną wielką ułudą, a człowiek, którego kochała nadżycie, okazał się zwykłą świnią. Jednak nagle na jej drodze stanął intrygujący i bardzo przystojny Ivo Sorokin, który ma dla niej pewną propozycję. Czy pani Radke z niej skorzysta? Kim tak naprawdę okarze się Ivo? Co wspólnego z tym wszystkim będzie miał brat Ivo — Nikolai? A może jednak miłość do niewiernego męża zwycięży i Larissa mu wybaczy?

Muszę przyznać, że „Piękna i gniewny” to książka, której byłam bardzo ciekawa, tym bardziej że to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Niemniej jednak spędziłam z nią bardzo dobrze czas. Całość jest dopracowana i przemyślana od początku do końca, nie znajdziemy w niej zbędnych i długich opisów i kwiecistych upiększaczy. Otrzymujemy całkiem fajną intrygę z domieszką sensacji i oczywiście z nutą namiętności i miłości. Nie znajdziemy tu cukierkowego i słodkiego romansu, ale historię o zdradzie, zemście, manipulacji i kiełkującym uczuciu. Choć nie do końca Larissa zostałaby moją przyjaciółką, to jak najbardziej rozumiem jej chęć zemsty na niewiernym małozonku, dla którego najważniejsze były pozory i opinia. Iva z kolei odbieram jako mężczyznę bardzo pewnego siebie, dążącego po trupach do celu, ale też takiego, który potrafi zawrócić w głowie nie jednej kobiecie i co gorsze, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jednak najbardziej zaintrygował mnie Nikolai — taki tajemniczy i delikatnie mroczny mężczyzna, który robi wszystko, aby stać się kimś lepszym. Na dodatkową uwagę zasługuje również fakt, że autorka postawiła na „subtelne” opisy gorących scen, które nie dominują całego tekstu i nie czytamy o tym, co dwie strony. Mam nadzieję, że teraz udało mi się Was do końca przekonać i z przyjemnością poznacie historię „Pięknej i gniewnego”, ja ze swojej strony polecam.


  Karolina Janowska  (21.10.2022)
Larissa kochała swojego męża, ale czuła, że nie spełnia się jako "ozdoba" na wystawnych bankietach przy jego boku. Kiedy przyłapała go na zdradzie, grunt spod jej nóg się usunął. Szybko przekonała się, że nic jej się nie należy, a mimo to zawalczyła o siebie i odeszła. Całkiem przypadkiem (przynajmniej Ona tak to widziała) poznała Iva - chłopaka, który dał jej możliwość odegrania się na mężu. Zemsta była słodka, szkoda, że nie wszystko skończyło się tak idealnie, jak planowali. Musiała wyjechać i ukryć się na prywatnej wyspie brata Iva, pomimo strachu przed nim. Znalazła swój azyl na ziemi, jednak ktoś brutalnie odbierze jej dużo za dużo.
------
Moje pierwsze spotkanie z autorką i jestem zadowolona. Książka, na samym początku wydała się lekko płytka - bogaty mąż, luksusowe życie. Jakie było moje zdziwienie, gdy wszystko się rozkręciło, a bohaterka stanęła na nogi, walcząc o siebie. Los nie oszczędzał jej, dostawała od życia jeden policzek za drugim, a mimo wszystko się podnosiła. Oczywiście, każdy z bohaterów został fajnie wykreowany i był zupełnie inny. Wiadomo, z jej mężem się nie polubiłam, ale wszyscy wiele wnieśli. Bez tych przeżyć, Larissa nie zrozumiałaby, że nie potrzebuje dobrego samochodu, ogromnego mieszkania i idealnych ciuchów do szczęścia. Książka, to składowisko emocji i sytuacji, które zmieniały się bardzo szybko, dzięki czemu nie było nudno. Zakończenie zaś mnie wmurowało - przecież tak się nie robi, przecież czytelnicy lubią zakończenia, po których serce nie boli. Autorka zostawiła też otwartą bramkę na kontynuację, którą z przyjemnością bym przeczytała.


  Joanna bookaholic.in.me  (23.10.2022)
Kobieta nie zna swojej siły dopóki nie zostanie postawiona pod ścianą. W końcu gdy nie ma się nic do stracenia, do gry wkraczają instynkty, o które prawdopodobnie nie podejrzewalibyśmy siebie w normalnych warunkach. Lecz gdy traci się od dawna towarzyszącą stabilność, a codzienność zmienia się nie do poznania w mgnieniu oka... cóż pozostaje? Albo poddać się i patrzeć jak wszystko wokół się sypie albo stanąć o własnych siłach i zawalczyć o to, co najważniejsze- o siebie.
Larissa gdy ją poznajemy ma wszystko- ogromne pieniądze, znaczenie w środowisku w którym się obraca, zdawać by się mogło, że zaufane przyjaciółki, a przede wszystkim kochającego męża, co jak sama podkreśla, rzadko zdarza się w świecie, w którym funkcjonuje. Jednak oprócz pełnienia funkcji reprezentatywnej swojego małżonka, nie ma żadnego zajęcia, a tym samym stałego dochodu. Co prawda ukończyła studia, jednak od czasu powrotu do Niemiec, nie skalała się pracą. Jej atutem jest dwujęzyczność, co zawdzięcza podwójnemu obywatelstwu oraz inteligencja, lecz to zbyt mało, by cokolwiek zdziałać. A duma nie pozwala jej pozostać u boku Matthiasa, mając świadomość jak doskonale ten bawi się poza domem. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Larissa może wszystko stracić i na dodatek nie ma na kogo liczyć, jej odejście od niewiernego męża wcale nie wydaje się być tak oczywiste.
Ivo pojawia się w życiu Larissy zupełnym przypadkiem. Z racji tego, że ceni sobie piękne kobiety, przedstawia jej ofertę wręcz nie do odrzucenia. Jednak jakby nie patrzeć jest młodym, bardzo bogatym i wysoko postawionym biznesmenem, co jest co najmniej podejrzane. Jego urok osobisty nie sprawia także, że mniej podejrzana wydaje się propozycja bezinteresownej pomocy kobiecie, którą poznał dosłownie na ulicy. Jakie skrywa tajemnice? I czy Larissa jest na tyle zdeterminowana, by ulec jego nieodpartemu urokowi?
"Piękna i gniewny" to historia zaskakująca, której absolutnie nie można nazwać sztampową. Choć motyw zdradzanej żony jest wykorzystywany dość często, to jednak fabuła toczy się niezwykle oryginalnie. Autorka umiejętnie splotła wiele ciekawych wątków, wprowadziła w życie głównej bohaterki intrygujące i nieco tajemnicze postaci i postawiła na wydarzenia, które sporo mieszają, gdy już nam się wydaje, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Dla mnie to przede wszystkim historia o kobiecie, która odnajduje na nowo siebie, przewartościowuje swoje priorytety i staje się osobą, która mogłoby się wydawać odeszła już w zapomnienie. Opowieść o Larissie to także swego rodzaju przestroga, o tym by zawsze być przygotowanym, by liczyć głównie na siebie, bowiem inni mogą zawieść w najmniej oczekiwanych momentach. Książka niezwykle realistycznie obrazuje funkcjonowanie w świecie pełnym blichtru, ogromnych pieniędzy ale i pozbawionym wartości, zasad moralnych i szczerych uczuć. Oczywiście to także świetnie skrojony romans o przyjemnej i wciągającej narracji, który angażuje czytelnicze uczucia ale też idealnie wskazuje, że niczego w życiu nie można brać za pewnik. Wiele wątków wymaga jeszcze wyjaśnienia, a wiele postaci domaga się opowiedzenia ich dalszych losów, nie pozostaje więc nic innego jak oczekiwać na kolejną część. I choć zakończenie może, delikatnie mówiąc, wzburzyć, to równocześnie sprawia, że dalszy ciąg jest potrzebny w mgnieniu oka. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku, to naprawdę ciekawa propozycja na jesienne wieczory.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.