Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> W zapomnieniu wyd. II — Agnieszka Lingas-Łoniewska
W zapomnieniu wyd. II — Agnieszka Lingas-Łoniewska

W zapomnieniu wyd. II

Cena: 34,00 zł 28,90 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Michał to mężczyzna z przeszłością.
Magda to kobieta z przyszłością.
On – charyzmatyczny gangster – mieszka w tym mieście zapomnienia od zawsze.
Ona – młoda pedagog – wraca po latach do rodzinnych korzeni.
Michał samodzielnie wychowuje młodszego brata, który jest podopiecznym Magdy. Wychowawczyni dostrzega w chłopcu ogromny potencjał i postanawia pomóc w jego wykształceniu.
W świat, gdzie liczą się duże pieniądze, łatwe kobiety, szybkie samochody oraz brudne interesy wkracza dziewczyna szczera i czysta. Oddaje serce mężczyźnie, którego życie nauczyło, by nikomu nie ufać. Tych dwoje ludzi staje u progu uczucia zmieniającego spojrzenie na świat i sprawiającego, że przeszłość przestaje mieć znaczenie, a ważne jest jedynie to, co mogą razem stworzyć. Takie uczucie zdarza się tylko raz, drugiej szansy los już nie da. Lecz czy jest miejsce dla miłości w tym zapomnianym mieście?

Historia, w której można utonąć. Tam w Wałbrzychu, wśród murów zamku Książ, rodzi się trudna miłość. Jaką cenę wyznaczy przeznaczenie za zdobycie tego, czego się pragnie?
Katarzyna Ciszkiewicz
www.czytammwpociagu.blogspot.com

Przed lekturą skontaktuj się z lekarzem, gdyż każda strona zapewnia skoki ciśnienia i może doprowadzić do palpitacji serca.
Magdalena Szymczyk
www.czytammwpociagu.blogspot.com

W zapomnieniu to powieść piękna i trudna jednocześnie. Historia Magdy i Michała pokazuje, że miłość ma różne odcienie i można ją spotkać nawet w brzydkim gangsterskim świecie. „Dilerka emocji” po raz kolejny udowodniła, że potrafi tworzyć niesamowite historie. Gorąco polecam!
Ewelina Nawara
www.myfairybookworld.blogspot.com

Agnieszka Lingas-Łoniewska
wrocławska pisarka tworząca powieści łączące sensację i kryminał z romansem, zwana przez swoich czytelników „Dilerką Emocji”. Autorka ponad dwudziestu powieści i współautorka kilku antologii. Założycielka projektów „Czytajmy Polskich Autorów” oraz „Pisarka czyta”. Wspiera fundacje prozwierzęce i schroniska, zbierając na licznych spotkaniach autorskich karmę w akcji „Karma zamiast kwiatka”. Ma fanklub czytelniczy, zwany „Sektą Agnes”.

Szczegóły

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Grażyna Wróbel  (9.02.2018)
Uwielbiam ten ogrom emocji dostarczany czytelnikowi za sprawą Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. To coś, co kocham w jej książkach najbardziej i czego nigdy nie będzie mi mało.

Michał to mężczyzna z wysoką pozycją w swoim mieście. Jest nieugięty i odważny, kocha nad życie swojego brata, jednak nie radzi sobie w jego wychowaniem.

Magda to dobrze ułożona kobieta, która po latach wraca do miasta i zostaje pedagogiem w szkole. Widzi potencjał w młodym Marcinie, dlatego chce mu pomóc, za wszelką cenę.

Pokochałam tę dwójkę bohaterów od początku. Ona, choć kruchej postawy to serce ma ze stali i nie cofa się przed niczym. On, choć jest gangsterem i zgrywa twardego, to w głębi duszy skrywa swoje emocje i uczucia. Los chce, że oboje stają na swojej drodze. On pragnie jej nienawidzić, ona chce mu pomóc. Powoli zaczyna rodzić się między nimi uczucie, które niejednokrotnie zostanie wystawione na próbę. Pytanie tylko, czy je przetrwają?

Po książki autorki sięgam w ciemno, gdyż wiem, że nie spotka mnie rozczarowanie. Agnieszka doskonale wie jak zagrać na emocjach czytelnika. Tym razem wprowadza nas w świat gangsterski, gdzie młodzi ludzie, by przetrwać, wikłają się w szemrane interesy, nie widząc innej perspektywy na przyszłość. Ale... no właśnie, zawsze jest jakieś ale. Nagle pojawia się kobieta, które może stać się czyimś światełkiem w tunelu. I choć człowiek broni się przed wszelkimi emocjami, w końcu nie jest w stanie ich utrzymać na wodzy.

Bohaterowie stworzeni przez autorkę nie są idealni. To ludzie, którzy każdego dnia popełniają błędy, którzy są zagubieni w świecie i tak naprawdę wołają o pomoc. Doskonała kreacja, z każdym z nich odczuwałam silną więź. Wiem, że w świecie istnieje wielu takich jak oni. Lekiem na całe zło wśród naszych bohaterów jest Magda. To kobieta, która imponowała mi na każdym kroku. Nie patrzyła na to co mówią o niej inni, nie zastanawiała się nad tym, że zadaje się z gangsterem. Ona pragnęła lepszego życia dla jego brata i nawet jeśli musiała posunąć się do radykalnych czynów, by tego dopilnować, robiła to. Do tego kochała Michała pomimo jego wad, pomimo tego, iż wielokrotnie ją zranił.

Zdecydowanie lubię czytać takie historie, a autorka lubi pisać dramaty. Tutaj dramatem było dzieciństwo rodziny, w której ojciec nadużywał alkoholu, a później zamordował swoją żonę. Dwóch braci miało siebie i tylko na sobie mogli polegać. Jednak starszy w pewnym momencie się zagubił, nie dając sobie rady. Wtedy pojawiła się ona. Chciała być z nimi na dobre i na złe.

W wielu rodzinach dzieją się dramaty, ale to nie oznacza, iż taka rodzina musi być gorsza. W życiu zawsze musimy mieć jakiś cel, który będzie nas motywował do tego, by być lepszym. Co nas nie zabije, to nas wzmocni - coś w tym jest. Ludzie przechodzą tragedie, ale świat toczy się dalej i trzeba iść na przód.

"W zapomnieniu" to przepiękna historia miłości, która jest w stanie przetrwać piekło, by znów ujrzeć "niebo". To historia, która wywoła u Was wulkan emocji i na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Ale przede wszystkim to historia, która pokazuje, iż miłość jest wszędzie bez względu na okoliczności. Gorąco polecam!


  Weronika Tomala  (25.01.2018)
MIŁOŚĆ NA PIERWSZYM PLANIE…
Autorka już nieraz udowadniała, że tworzy powieści dla romantyczek, kobiet pragnących dać się ponieść miłosnym marzeniom i uniesieniom. Nie inaczej jest i tym razem, kiedy w grę wchodzi zestaw tworzących kontrast bohaterów udowadniających, że dla prawdziwego uczucia nie istnieją żadne przeszkody. Choć nie w każdym momencie jest tak łatwo, jakby się mogło wydawać. Głównym zamysłem powieści jest oczywiście miłość, ta niewinna, ale i bardzo namiętna zarazem, ta wymagająca poświęceń oraz trudnych decyzji. Towarzyszą jej kłody rzucane pod nogi przez środowisko, ale i mało życzliwych ludzi. Tak tak, nie obyło się bez zazdrosnej duszyczki, która nieraz uprzykrzy bohaterom życie.

…ALE NIE TYLKO
W tej całej otoczce namiętności znalazły miejsce także wątki poboczne, dotyczące kwestii wychowania usilnie zwracającego na siebie uwagę dziecka czy brudnych interesów. A te drugie nieraz wyjdą na pierwszy plan kierując akcją i zarazem losami głównych postaci. Ciekawie tak zerknąć za kotarę szemranego biznesu, który choć oczywiście godny potępienia, zyskuje tutaj łagodniejsze i po części możliwe do usprawiedliwienia oblicze.

ONA I ON, CZYLI SŁOWO NA TEMAT BOHATERÓW
W towarzystwie trzecioosobowej narracji poznajemy Magdę i Michała, których na wstępie, oprócz imienia zaczynającego się na literę „M”, zupełnie nic nie łączy. Owszem, znają się z czasów szkolnych, bo już wtedy stanowili zupełne przeciwieństwo dobrej uczennicy i miejscowego łobuza, ale nic poza tym. Teraz on wychowuje młodszego brata i choć wszyscy zdają sobie sprawę z jego mrocznych poczynań, nie brak wianuszka kobiet, które chętnie przymknęłyby oko na łamane przez niego prawo. Szybko okazuje się jednak, że pod grubą skorupą znieczulicy znajduje się wrażliwe serce. To gangster, ale nie taki typowy zabijaka z bronią. Do filmowych przestępców całkiem mu daleko. Z kolei ona jest dobrze wykształconą (a to w jej mieścinie rzadkość) dziewczyną, która ambicjami i dobrocią chciałaby zmienić świat. Skromna i życzliwa, daje się polubić. Nie miałam nic ani do niego, ani do niej. Bo pomimo przeciwieństw, całkiem dobrana z nich para.

PODSUMOWANIE
Jako że jestem zauroczoną książkowymi romansami romantyczką, zapodana przez Agnieszkę Lingas-Łoniewską historia trafiła w moje gusta. Losy bohaterów, choć trochę kinowe, zaangażowały mnie emocjonalnie. To taki typ historii, której koniec da się przewidzieć, ale inny finał byłby rozczarowaniem. Słodka, ale nieprzesłodzona może nie jest jeszcze książką na miarę twórczości Mii Sheridan czy Colleen Hoover, ale staje się dowodem na to, że mamy w Polsce autorki, które potrafią kreować odprężające i barwne, miłosne scenariusze.


https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2018/01/w-zapomnieniu-agnieszka-lingas-oniewska.html


  Monika Pieniak  (8.01.2018)
Michał to mężczyzna z przeszłością nazywany przez miejscowych jednym z „chłopaków z Santany”. Każdy w mieście wie, że lepiej z nim nie zadzierać. Jego życie to łatwe do zdobycia pieniądze, nielegalne interesy, szybkie samochody i łatwe oraz mało inteligentne kobiety. Jednak z drugiej strony to wrażliwa osoba, która samotnie wychowuje swojego młodszego brata, starając się, aby zapewnić mu to, czego jemu samemu brakowało w dzieciństwie, ale nie zawsze mu to wychodzi.

Magda to kobieta z perspektywą świetlanej przyszłości. Właśnie ukończyła studia i wróciła do swojej rodzinnej miejscowości, aby objąć stanowisko szkolnego pedagoga. Od razu dostrzega zdolności, jakie posiada Marcin, jednak martwi ją jego problematyczne zachowanie. Dzięki temu Magda i Michał spotykają się po latach i choć początkowo nie darzą się sympatią to szybko rodzi się między nimi uczucie. Jednak każdy dookoła im powtarza, że pochodzą z dwóch różnych światów, a życie rzuca im mnóstwo kłód pod nogi. Czy mimo przeciwności losu tych dwoje stworzy prawdziwy związek?

„W zapomnieniu” to romans, który niestety jest dość schematyczny – niegrzeczny on i ułożona ona z wyższym wykształceniem. Nie chcę zdradzać zbyt wiele z fabuły, bo może jednak opisywane wydarzenia innego czytelnika zaskoczą, jednak ja zdecydowaną większość przeszkód, jakie spotkało głównych bohaterów przewidziałam. Cóż, sięgając po ten gatunek, często tak się zdarza, ale zdecydowałam się przeczytać tę książkę, bo to moja pierwsza książka tej autorki. Mimo tego, muszę przyznać, że historię czytało mi się dość dobrze ze względu na lekki styl Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Warto tutaj dodać, że autorka postarała się dostosować język do gangsterskiego światka – nie używała tu górnolotnego słownictwa, złożonych i przydługich zdań, tylko raczej wulgaryzmów, krótkich i treściwych sformułowań, co moim zdaniem dodawało całości realności. Ale z kolei momentami dialogi pomiędzy dwójką głównych bohaterów były dla mnie zbyt przesłodzone – rozumiem czułe słówka, wyznawanie sobie miłości, itp., jednak tego moim zdaniem było trochę za dużo.

To, co mi się podobało to na pewno to bohaterowie. Są dość dobrze wykreowani, spotykają się z mnóstwem problemów i wydali mi się dość realni. Ważne, że mimo, iż główny bohater prowadzi nielegalne biznesy, autorka postanowiła trochę to rozwinąć i nie ograniczać się tylko do samego Michała, ale przybliżyła czytelnikowi także inne postaci z tego środowiska. Moją sympatię zdobył również Marcin – spotkało go wiele okropnych rzeczy, a mimo tego nie powtarzał błędów brata i okazał się nadzwyczajnie dojrzały w porównaniu do innych dziesięciolatków. Z niecierpliwością wyczekuję kryminału z tym bohaterem w roli głównej, czyli „Szóstego”.

Jeżeli lubicie historie miłosne z bohaterami pochodzącymi z dwóch różnych światów, którzy walczą z mnóstwem przeciwności losu, bo uczucie ich łączące jest tak silne, że nie są w stanie bez siebie żyć i nie przeszkadza Wam przy tym pewna schematyczność to jest to pozycja warta uwagi. Na pewno ciekawym dodatkiem jest rozwinięty wątek brudnych interesów głównego bohatera i jego znajomych z tym związanych. Książka jest lekka i można przyjemnie spędzić z nią czas.

Dodaj własną recenzję