Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura erotyczna -> Ucieczka w zniewolenie. Tom II — Karolina Agata Socha
Ucieczka w zniewolenie. Tom II — Karolina Agata Socha

Ucieczka w zniewolenie. Tom II

Cena: 36,99 zł 31,44 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Jaką cenę zapłacisz za miłość, której tak pragniesz?

Sue James i Russella Cho połączyło uczucie, o jakim żadne z nich do tej pory nawet nie śmiało marzyć. Drogi zmuszonej do małżeństwa dziewczyny i zakochanego w niej z wzajemnością władczego mężczyzny rozdzieliła strzelanina. Pozorujący własną śmierć gangster nie przewidział jednak, że wkrótce wyjdą na jaw wszystkie mroczne sekrety jego przeszłości. Walka o powrót do świata żywych okazuje się trudna i brutalna. Tymczasem Sue odkrywa, że to właśnie ona jest przyczyną niebezpieczeństwa, z jakim musi mierzyć się Cho. Dodatkowo pomiędzy zakochanymi staje Rose, która za wszelką cenę pragnie zatrzymać mężczyznę tylko dla siebie. Kolejne wydarzenia nie pozostawiają Sue wyboru: jeśli nie opuści mafijnego świata, będzie musiała nauczyć się żyć w ciągłym strachu o siebie i bliskich. Ale ta perspektywa zupełnie jej się nie podoba…

Czy to był sen? Nigdy w życiu nie wypiłam tyle wina i nie wypaliłam tylu papierosów, ile przez ostatnie cztery dni. Nie przeszkodziło mi to odpalić kolejnego, aby wmawiać sobie, że te parę minut palenia pozwala mi bez wymówki znów patrzeć w kierunku dojo Cho. Biała koszula Russella, którą miałam na sobie, już nim nie pachniała. Była przepocona i śmierdziała tytoniem. Cała sypialnia nim śmierdziała.
Czy ten telefon mi się przyśnił? – znów zadawałam sobie to pytanie. Przez ostatnie dni jawa mieszała mi się ze snem. Nie wiem, co się dzieje. Muszę wyjść z tej drętwoty.


Karolina Agata Socha – mieszkanka Buska-Zdroju, z wykształcenia biotechnolog. W wolnych chwilach chowa głowę w dobrej książce lub stuka w klawiaturę laptopa, puszczając wodze fantazji. Uwielbia spędzać czas w gronie przyjaciół, których opowieści nierzadko stają się dla niej inspiracją. Dobra muzyka i pełna filiżanka kawy to nieodzowne elementy towarzyszące jej podczas tworzenia nowych fabuł.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura erotyczna
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 330
  • ISBN: 978-83-8219-445-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Joanna bookaholic.in.me  (25.08.2021)
Często zdarza się, że kontynuacja jest słabą namiastką pierwszej części, przedłużaniem nieuniknionego happy endu, który czeka bohaterów, często poprzez bezsensowne zawirowania wprowadzone w fabułę. Tym bardziej trudno mi wyjść z podziwu bo dla mnie drugi tom tej historii przebił swojego poprzednika i wyniósł całą historię w kosmos. To doskonałe zwieńczenie opowieści o Russellu i Sue, dzięki któremu z ręką na sercu mogę Wam polecić tę dylogię, bo jest naprawdę ucztą dla duszy mola książkowego.

Sue ogromnie mi zaimponowała. Wykazała się siłą, której pozazdrościłby jej niejeden pełnoetatowy gangster. Do tego jej inteligencja oraz impulsywność sprawiały, że jej działania miały charakter i ogień. To zdecydowana kobieta, która byłaby gotowa poświęcić siebie i swoje szczęście w imię spokoju i bezpieczeństwa bliskich. Zniosła ogrom cierpienia ale wyszła z tego z podniesioną głową, zdecydowana jaką ścieżką chce podążać w życiu.

Russell, ten facet jest idealnie dopasowany by wzniecać w Sue ogień. Niesłychanie mądry, przebiegły, zawsze kilka kroków przed rywalami. Choć lubiłam tę jego niepopełniającą błędów i chłodno kalkulującą stronę to jednak patrzenie jak ulega słabości jaką była jego miłość do Sue było urzekające. A mimo tego, za co jestem dumna z Autorki, nie zmienił się aż nadto i pozostał krnąbrny, bezlitosny, władczy i denerwujący do granic możliwości. Nie zatracił swojego charakteru, z którego słynął i chylę za to czoła.

Rozwój wydarzeń dosłownie powalił mnie na kolana. W najśmielszych snach nie byłabym w stanie przewidzieć tego, co zostało nam zafundowane. Świetnie poprowadzona akcja, jej ciekawe zwroty i rozwiązania pewnych tajemnic wbijają czytelnika w fotel. Do tego jest to wszystko logicznie przeprowadzone, od początku do końca, bez szaleństw, absurdów i dziwnych splotów wydarzeń. To naprawdę brawurowo napisany tom i jestem nim urzeczona. Wszyscy miłośnicy mafijnych klimatów w książkach powinni być ukontentowani tą dylogią. Autorka nie idzie na skróty, nie korzysta z utartych schematów, ma swoją, wspaniałą wizję tej historii i opowiada nam ją przekonującą, angażuje nasze emocje i sprawia, że w pełni absorbują nas wszelkie perypetie bohaterów. Trudno mi było odłożyć książkę ale jeszcze trudniej jest mi się pożegnać z postaciami wiedząc, że to już koniec. Ta historia na długo pozostanie w mojej pamięci, a Russell i Sue zdobyli moje serce bezpowrotnie. Gratuluję Autorce tak udanej publikacji, to naprawdę wyższa szkoła jazdy napisać dwa tomy na tak wysokim poziomie.


  Anita pasjonatka.czytania  (29.08.2021)
Zniewolenie nie wywołuje zbyt pozytywnych konotacji. Celowe pozbawienie wolności, jakkolwiek postrzeganej, może kojarzyć się tylko i wyłącznie negatywnie. W wypadku tej historii zniewolenie wiąże się z pozbawieniem wszelkiej wolności; słowa, zdania, czy też wolnej woli. W tak trudnych warunkach rodzi się równie trudne uczucie, które jednak bardzo szybko zostało pozbawione swojej przyszłości. Czy aby na pewno?
Martwy dla świata Russell pozostaje wciąż żywym dla Sue. Żyjąc w jej sercu oraz umyśle nie pozwala racjonalnie funkcjonować. Wpływa na postrzeganie przez nią rzeczywistości, co powoduje zatracenie granic między jawą, a snem. Jednak Sue jest niemalże pewna, że Russell żyje. Potwierdzeniem jej przeczuć staje się jego pojawienie się pod osłoną nocy w ich posiadłości. I mogłoby wydawać się, że od tego momentu nadzieja wkradająca się w serce kobiety spowoduje, że żadna przeszkoda nie będzie już straszna... Ale sprawy przybierają najgorszy z możliwych scenariuszy, urzeczywistniając najbardziej okrutne obrazy, a rzeczywistość staje się jeszcze trudniejsza do przyjęcia. Brak poczucia stabilizacji, nieustanne zamartwianie się zarówno o bliskich, jak i ukochanego mężczyznę, czy też brak normalnego życia powodują poczucie zagubienia. Nieustanne sposoby na poznanie prawdy odkrywają coraz trudniejsze do akceptacji sytuacje, a wizja zdrady przez miłość życia przepełnia kielich goryczy... Zapadają decyzje, które mają nie tylko spowodować powrót do normalności, mają przede wszystkim ocalić wystawione na ogromny ból serce... W tym momencie nastąpi kolejny nieoczekiwany obrót sytuacji, wywracając świat Sue do góry nogami...
Czy ta dwójka zdoła odnaleźć drogę do siebie i własnego szczęścia? A może wydarzyło się już za dużo, by móc być razem? Czasem niestety trzeba odejść, dla dobra ukochanej osoby...
Kończąc pierwszy tom tej niezwykłej historii Sue oraz Russella byłam ogromnie ciekawa, jaki dalszy los napisze dla tej dwójki autorka. Muszę przyznać, że takiego obrotu spraw nie spodziewałam się.
W drugiej części Karolina Agata Socha zafundowała emocjonalny rollercoaster nie tylko swoim bohaterom ale przede wszystkim czytelnikowi. Autorka zabiera nas w podróż, która początkowo wydaje się zapewniać o happyendzie. Jednak z biegiem wydarzeń sytuacja komplikuje się coraz bardziej i oddala nas od wyobrażeń o szczęśliwym zakończeniu. Kolejny przewrót daje kolejną nadzieję.
Ten tom pokazuje przede wszystkim jak Sue oraz Russell postrzegają rodzące się między nimi uczucie. W ich wyobrażeniach jest sumą podejmowanych decyzji dla dobra drugiej osoby. Jednak oboje podejmując decyzje kierują się własnymi przeczuciami, zamiast porozmawiać ze sobą. Kolejne wydarzenia odbierają im możliwość interakcji, a to niestety rodzi niepotrzebne wyobrażenia oraz daje powód do snucia zbędnych domysłów. Z tych z kolei rodzą się wątpliwości. Nieustanna walka, brak poczucia stabilizacji oraz bezpieczeństwa, jak również lęk o dziecko stają się fundamentem w podejmowaniu kolejnych decyzji. Czasami bywa tak, że w trosce o ukochaną osobę podejmowane są te najtrudniejsze decyzje i miłość trzeba puścić wolno. Jednak gdy wróci - jest Twoja, prawda?


  Kasia historie_budzace_namietnosc  (6.09.2021)
„Nie spodziewałam się, że będę kiedykolwiek tak kimś pochłonięta, w kimś tak niewyobrażalnie zatracona.”

Sue od śmierci Russella żyję między jawą a snem. Nie potrafi sobie poradzić i pogodzić z tym, że go już nie ma. Wciąż czuję jego dotyk, zapach i obecność. Jeden telefon budzi w niej nadzieję, że on jednak żyję tylko nie wie czy był on prawdziwy. Złość, strach, żal i niepewność towarzyszą Sue, mieszają się one na zmianę ze szczęściem. Kiedy myśli, że już może być dobrze, znowu wszystko wywraca się do góry nogami. Russell upozorował własną śmierć żeby chronić bliskich i dowiedzieć się kto go zdradził. Tylko czy mu się to uda? Czy Sue wytrzyma to wszystko? Do czego będzie wstanie się posunąć żeby uratować ukochanego i rodzinę?

„Ja, zawsze twardo stąpająca po ziemi, nieufna wobec intencji mężczyzn, opanowana, skrupulatna i planująca wszystko istota, zmieniłam się w swoje zupełne przeciwieństwo tylko pod wpływem tego mężczyzny. Mężczyzny, którego przecież jeszcze nie tak dawno nienawidziłam.”

W pierwszej części się zakochałam, a w tej dosłownie przepadłam i kocham jeszcze bardziej. Pierwsze był romans mafijny, akcja a teraz mamy akcję i sensację. Pełno emocji, tajemnic, intryg, walki o władzę i miłości które wylewają się z każdej strony i pochłaniają. Dopiero co zaczęłam czytać a tu za chwilę okazało się, że już koniec historii Sue i Cho. Ja chcę więcej! Dosłownie straciłam kontakt z tym co działo się koło mnie. Strach, łzy i uśmiech cały czas mi towarzyszyły. Autorka stworzyła genialną, cudowną historię o sile miłości, przyjaźni w której główna bohaterka mimo że pokochała gangstera nie zamierza tkwić w jego świecie, a on nie będzie umiał funkcjonować w jej świecie i powstaje duży impas o czym oboje wiedzą. Co zrobią bohaterowie? Ile będą wstanie poświęcić w imię miłości? Świetne dialogi, wciągająca fabuła i niesamowici bohaterowie. Czekam z niecierpliwością na kolejną część.


  Martyna Mikołajczyk  (11.09.2021)
„Nikt nie jest w stanie zrozumieć tego rozgoryczenia-żalu po stracie mężczyzny, którego mimo wielkiej nienawiści pokochałam. I tak jak strasznie go nie nawiedziłam, tak równie mocno się w nim zakochałam”.


Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.