Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Trzy razy M — Justyna Chrobak
Trzy razy M — Justyna Chrobak

Trzy razy M

Cena: 36,99 zł 31,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Nikt nie potrafi bezbłędnie zaprojektować sobie życia

Kiedy życie 27-letniej Małgosi rozpada się w drobny mak, dziewczyna postanawia raz na zawsze odciąć się od przeszłości. Wyjeżdża z Wrocławia i zatrzymuje się u starszej siostry, która pomaga jej stanąć na nogi. Nowe otoczenie, nowi ludzie, nowa praca... Małgosia czuje, że właśnie rozpoczyna się kolejny rozdział jej życia i jest z tego dumna. Nawet niesympatyczny szef nie stanowi dla niej większego problemu. Ale jak to zwykle z przeszłością bywa, ta lubi powracać w najmniej odpowiednich momentach. Dlatego pewnego dnia dziewczyna będzie musiała raz jeszcze spojrzeć w twarz mężczyźnie, od którego starała się uciec...
Czy to, co wywalczyła dla siebie w nowym miejscu, przepadnie? Czy czarne chmury, które się nad nią zbierają, przyniosą w końcu oczyszczającą burzę?

Klasyczna historia o miłości Kopciuszka i… niezbyt sympatycznego księcia, który niespodziewanie staje się jej szefem. Lekka i przyjemna jak spacer po ogrodzie pełnym kwiatów. Taka właśnie jest powieść Justyny Chrobak.
Agata Czykierda-Grabowska, pisarka

Gdy rozsypuje się nasze życie, szukamy wsparcia u najbliższych. W ten właśnie sposób Gosia znajduje się w Bielsku-Białej u siostry. Czy uda jej się odbudować swój świat? Czy jej życie rozkwitnie? Justyna Chrobak wraca do czytelników z trzecią książką, a ja już czekam na następne!
Katarzyna Bieńkowska, poligon-domowy.blogspot.com

Justyna Chrobak – bielszczanka, od zawsze kochająca otaczające ją z każdej strony góry. Debiutowała w 2011 roku powieścią obyczajową „Zapach miłości”. W 2018 roku wydała pierwszy tom sagi z elementami fantasy „Córka lasu”, która już niedługo doczeka się kontynuacji. Uwielbia czytać książki przepełnione emocjami i do tego samego dąży, pisząc swoje własne historie.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 322
  • ISBN: 978-83-8147-238-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Kinga Bara  (15.02.2019)
Po gwałtownym i emocjonującym rozstaniu ze swoim partnerem Małgorzata rzuca wszystko i wyjeżdża z Wrocławia. Postanawia tymczasowo zatrzymać się u starszej siostry, w międzyczasie znaleźć pracę i zacząć wszystko od nowa z czystą kartą. Pierwsze tygodnie poszukiwań nie przynoszą jednak owocnych rezultatów, zimowe dni się dłużą, a na dodatek Małgosia wciąż napełnia się smutkiem na wspomnienie o byłym partnerze.
Pewnego dnia następuje przełom i Małgorzata otrzymuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko asystentki w firmie projektującej ogrody. Wszystko byłoby idealnie, rozmowa przebiega pomyślnie, jednak jeden z właścicieli firmy zachowuje się nadzwyczaj nieuprzejmie i gburowato. Nie zniechęca to jednak dziewczyny i na przekór wszystkiemu postanawia przyjąć ofertę pracy. Małgorzata już na samym początku rzuca się w wir powierzonych jej zajęć, czując autentyczną radość z posiadania pracy i odstawienia nieprzyjemnych wspomnień na dalszy plan. Kontakty z szefami także układają się stosunkowo pomyślnie.
Gdy wydaje się, że wszystko wraca do normy, niespodziewanie do Małgorzaty wracają demony przeszłości …
Książka ‘’Trzy razy M’’ opowiada historię kobiety, której życie z dnia na dzień wywraca się do góry nogami. Wraz ze swoim narzeczonym Tomaszem wiązała swoją przyszłość, aż tu nagle wszystko w to co wierzyła rozpada się jak domek z kart. Na szczęście dzięki pomocy kochającej siostry, zmianie otocznia oraz nowej pracy dziewczyna dosyć szybko staje na nogi. Trzeba przyznać, że niewątpliwym atutem, nowego miejsca pracy są dwaj przystojni szefowie – niezwykle uprzejmy Marcin oraz opryskliwy Mikołaj. Czy serce Małgorzaty zabije mocniej do któregoś z nich ?
‘’Trzy razy M’’ to naprawdę dobrze napisana powieść obyczajowa. Co prawda nie było tu fajerwerk i szalonych zwrotów akcji, nie mniej jednak książkę czyta się z ciekawością. Nasza główna bohaterka dopiero z czasem nabiera charakteru i pewności siebie, z początku jej zachowanie i tok myślenia były odrobinę drażniące. Książkę przeczytałam w zaskakująco szybkim tempie i gwarantuję, że bardzo dobrze spędziłam czas przy lekturze. Zdecydowanie pozycja godna polecenia dla fanów obyczajówek.


  Izabela Wyszomirska  (20.02.2019)
Kiedy życie 27-letniej Małgosi rozpada się w drobny mak, dziewczyna postanawia w raz na zawsze odciąć się od przeszłości. Wyjeżdża z Wrocławia i zatrzymuje się u starszej siostry, która pomaga jej stanąć na nogi. Nowe otoczenie, nowi ludzie, nowa praca... Małgosia czuje, że właśnie rozpoczyna się kolejny rozdział jej życia i jest z tego dumna. Nawet niesympatyczny szef nie stanowi dla niej większego problemu. Ale jak to zwykle z przeszłością bywa, ta lubi powracać w najmniej odpowiednich momentach. Dlatego pewnego dnia dziewczyna będzie musiała raz jeszcze spojrzeć w twarz mężczyźnie, od którego starała się uciec...
Czy to, co wywalczyła dla siebie w nowym miejscu, przepadnie? Czy czarne chmury, które się nad nią zbierają, przyniosą w końcu oczyszczającą burzę?

Justyna Chrobak ma już na swoim koncie powieści, ale "Trzy razy M" jest to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością, które uważam za bardzo udane.

Na początku muszę powiedzieć, że historia opowiadająca losy Małgosi po części jest słodka, ale w żadnym razie nie przesłodzona. Uważam że będzie idealną lekturą dla każdej romantycznej duszy. Książka jednak osadzona jest w realiach i wszystko to, co przydarza się bohaterom może mieć odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości. Jestem pewna, że niejedna czytelniczka utożsami się z Małgosią. Osobiście kibicowałam tej młodej kobiecie, mimo iż czasami wkurzała mnie brakiem niezdecydowania. To wrażliwa dziewczyna, która musi nauczyć się asertywności i spróbować wreszcie zapomnieć o bolesnej przeszłości. Czy jednak tak się stanie? Sprawdźcie sami.

Jestem zadowolona z tego, iż wątek miłosny rozwijał się stopniowo, za co autorce należą się brawa. Dzięki temu możemy lepiej poznać charakter każdego bohatera zanim zadzieje się coś więcej. Oczywiście kibicowałam Małgosi i pewnemu męskiemu bohaterowi (tak jest ich dwóch, dwóch szefów w jej nowej pracy), ale któremu tego nie zdradzę...

"Jest miły, przyjacielski i sympatyczny. Przystojny i pociągający. Jak się również przekonałam, dobrze całuje. A jednak coś we mnie krzyczało: "Nie chcę nigdzie z nim iść", "Nie chcę, by mnie całował. Nie on..."

Pisarka w interesujący sposób przedstawiła toksyczne relacje pomiędzy Małgosią a jej byłym chłopakiem Tomaszem. Wyraźnie widzimy jaka dwulicowość potrafi drzemać w niektórych ludziach. Niestety przekonujemy się o tym zbyt późno i musimy sklejać złamane serce na nowo.

Niezwykle podobała mi się także relacja między Małgosią a jej starszą siostrą Kasią. Siostry mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji, wspierają się, wzajemnie pocieszają, pomagają. Tylko jak dla mnie za dużo było tego wina. Nie wszystko bowiem można uciszyć alkoholem. Przynajmniej z mojego punku widzenia tak to wygląda. Jednak nie zmienia to faktu, że każdy chciałby mieć taką siostrę.

Autorka przypomina jak ważne w życiu jest wsparcie ze strony rodziny. Pokazuje również, że gdy tylko czegoś bardzo chcemy możemy to osiągnąć własną pracą i determinacją. Równie istotne są nasze zasady, a których nigdy wbrew sobie nie powinniśmy łamać.

Przypadł mi także do gustu lekki, prosty styl, jakim operuje pani Justyna, dzięki czemu czyta się naprawdę przyjemnie i szybko. Akcja co prawda toczy się powolnym tempem, ale nie napotkamy na większe przestoje, które by nas znudziły. Autorka zadbała również o to, by podczas lektury uśmiech nie schodził nam z twarzy umiejętnie wplatając odpowiednią ilość humoru.

"Trzy razy M" to delikatna, ciepła, z nutą romantyzmu powieść o odnajdywaniu samego siebie, wierze we własne możliwości, ucieczce od przeszłości. To książka, która obfituje w wiele emocji i uczuć - od miłości, po zazdrość, zawieść, a nawet nienawiść. Polecam każdej romantyczce poszukującej chwili oddechu od codziennych trosk i obowiązków.

sza-terazczytam.blogspot.com


  Dominika Ziętara  (21.02.2019)
Trzy razy M - Małgorzata, Mikołaj i Marcin. Co łączy te trzy osoby?


FABUŁA:

Czasami zakończenie jakiegoś etapu życia pozwala rozpocząć nasze życie na nowo. Małgosia właśnie spakowała walizki, rozstała się z facetem i rusza do rodzinnego miasta. Dziewczyna, która ma zaledwie 27 lat jeszcze sama nie wie jak dalej poukłada swoje życie, jednak na początek postanawia zatrzymać się u swojej siostry, która nie tylko jest dla niej wsparciem, ale też przykładem dobrej żony i matki dwójki dzieci. Małgosia świetnie rozumie się ze swoją siostrą i za jej radą zaczyna poszukiwania pracy. Początki są trudne, bywają chwile zwątpienia i złości, ale udaje się. Gosia otrzymuje prace w firmie projektowej. Pierwszy dzień wydaje się być dla niej najbardziej stresującym dniem jej życia, okazuje się, że jej szef to całkiem miły facet! A nawet szybko znajduje swoją bratnią duszę - koleżankę. Jednak kłopoty mają dopiero nadejść. Jak się okaże w firmie jest też drugi szef, mniej przystępny, surowy i oschły. Zupełny przypadek poznaje ich jeszcze na chwilę przed tym jak okaże się, że Gosia jest jego pracownicą. Lawina dziwnych, szybkich i zawiłych sytuacji dopiero ma nadejść!


MOIM ZDANIEM:

Książkę czytało się dość szybko, jednak brakowało mi w niej TEGO CZEGOŚ. Zapewne wiecie o co mi chodzi :) Oczywiście nie oceniam tej książki źle, wprost przeciwnie. To całkiem sympatyczna książka na wieczór, albo na plażę. Zżyłam się z bohaterką mimo tego, że fabuła nie była wprost porywająca. Były momenty kiedy staraaasznie mnie irytowała - brakowało jej własnego zdania i zawsze była przemiła dla wszystkich. Odnosiłam często wrażenie, że autorka wykreowała Gosię na dziewczynę nie bardzo zdecydowaną i zagubioną, ale w ostatecznym rozrachunku wyszło naprawdę fajnie!

Książka jest typowo kobiecą opowieścią, zapewniam, że uśmiechniecie się przy niej nie raz, zezłościcie, a nawet może wzruszycie. W końcu dobre książki to te, które budzą w nas uczucia i emocje - ta zdecydowanie je pobudziła!

DLA KOGO:

Romantyczki zdecydowanie polubią autorkę, potrafi umiejętnie lawirować między obyczajem a romantycznością :) Miła książka na wieczór!

Dodaj własną recenzję