Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Tam, gdzie milczą róże — Paula Er
Tam, gdzie milczą róże — Paula Er

Tam, gdzie milczą róże

Cena: 36,99 zł 31,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Tylko przyjaźń pozwoli ci uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

Na pierwszy rzut oka Anastazję i Jagodę różni tak wiele, że ich przyjaźń może wydawać się nierealna. Ta pierwsza to przytłoczona domową rutyną matka dwóch chłopców, ta druga – pewna siebie, zawsze uśmiechnięta kobieta sukcesu. Kiedy pewnego dnia Jagoda po prostu znika jak kamień w wodę, przyjaciółka postanawia podążyć jej śladami na drugi koniec Polski. Wkrótce odkryje, że to, co wyglądało na idealne życie, było jedynie sprawnie rozgrywanym spektaklem, a za maską z wyrysowanym szerokim uśmiechem schowana jest twarz opuchnięta od łez…

„Tam, gdzie milczą róże” to poruszająca, pełna emocji historia o sile kobiecej przyjaźni, która sprawia, że z każdego życiowego zakrętu można wyjść na prostą.

Anastazja pomyślała, że na tym popieprzonym świecie żyje masa kobiet podobnych do Jagody. Zastraszonych, mających nadzieję na lepsze jutro i czekających na jakieś koło ratunkowe, którego nikt nie chce im rzucić. Dotarło do niej, że nadzieja na lepsze jutro wcale nie jest czymś dobrym. Bo co to znaczy mieć nadzieję? Oddychać zatrutym powietrzem i łudzić się, że ktoś otworzy okno? A może utknąć na bezludnej wyspie i czekać w nieskończoność na ratunek? Podczas gdy nadzieja umiera ostatnia, wiara w siebie jako pierwsza szuka rozwiązania.

Paula Er, autorka „Wolności jaskółki”. Powieść zdobyła tytuł książki marca 2018 w kategorii „proza polska”, który przyznany został przez „Magazyn Literacki Książki”. Brała udział w tworzeniu powieści „Dowód dojrzałości”, z której całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na budowę domu dla samotnych nieletnich matek. Od 2014 roku prowadzi profil na Facebooku o nazwie Wkurzona Żona, na którym publikuje historie małżeńskie kobiet, które nie mają z kim porozmawiać o dręczących je problemach. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci. Interesują ją ludzkie historie i sposób, w jaki wpływają na życiowe decyzje.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 326
  • ISBN: 978-83-8147-925-7

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  kasia Sapierzynska  (3.07.2020)
"...Może gdybym miała łatwe życie, nigdy nie dowiedziałbym się, co to znaczy prawdziwa przyjaźń..."

Pierwsze, co mnie skłoniło po sięgnięcie po tę powieść to okładka i tytuł. Wiem, ze książki nie ocenia się po okładce, ale co zrobić, jeżeli jej uroda silnie do siebie przyciąga? Wiadomo, treść jest najważniejsza i często ta najwspanialsza kryje się w mało ciekawej oprawie, lecz nie tym razem. Trafiłam w sedno i środek okazał się równie wspaniały, co i zewnętrze książki.
Najnowsze dzieło Pauli Er, to historia dwóch koleżanek z pracy, które łączy przyjaźń. Wydaje się, że obie wszystko różni, jednak mają podobne kłopoty.
Anastazja jest żoną i matką dwóch chłopców. Stara się pogodzić życie zawodowe z rodzinnym. Bez wsparcia męża, który uważa, ze powinna sama dawać sobie z wszystkim radę, bo on zarabia przecież na nich wszystkich, jest jej trudno. Każdy dzień rodzi nowe frustracje. Każda rozmowa z mężem, by bardziej się zaangażował powoduje kłótnie. Dodatkowa teściowa lubi wtykać wszędzie swoje trzy grosze. Nastka jest załamana i czuje się jak w pułapce.
Jagoda jest kobietą sukcesu. W pracy daje z siebie wszystko, świetnie zarabia, jest ceniona przez szefa i współpracowników. W domu zaś zamienia się w dziewczynkę do bicia. Jej mąż kontroluje wszystkie jej wydatki, mimo że sam nie pracuje. Dba o dom i uważa, że wszystko mu się należy. Na każdym kroku krytykuje żonę i ją obraża, nawet publicznie.
Obie kobiety wewnętrznie przeżywają koszmar, nie potrafią wyjść z impasu. Ich próby naprawy sytuacji, kończą się tylko pogorszeniem atmosfery.

"...Musiała zmartwychwstać. Otworzyć wreszcie oczy i nie bać się nieznanego. Ruszyć w podróż w poszukiwaniu siebie. Choćby ta droga miała trwać do końca jej dni..."

I jedna i druga przyjaciółka w końcu stają przed podjęciem jednej z trudniejszych decyzji w ich życiu. Czy odważą się przeciąć kajdany, które je więżą? A może aż tak drastyczne kroki nie okażą się konieczne? Może niewielka zmiana w ich życiu spowoduje, że problemy rozwiążą się same?

Jeżeli lubicie emocje kipiące praktycznie z każdej strony oraz historie zapożyczone z życia, to książka ta, z pewnością znajdzie uznanie w Waszych oczach.


  Tatiasza i jej książki  (5.07.2020)
„Niby wszystko mam, a czuję, jakbym nie miała nic”.

Anastazja i Jagoda to dwie młode kobiety, każda z nich ma swoją rodzinę, trudną, szarą codzienność, łączy je praca. Anastazja jest matką dwóch chłopców, ma męża, który na jej barki zrzuca całą odpowiedzialność za prowadzenie domu, wychowanie dzieci, codzienność. Jak twierdzi dobrze zarabia, więc po pracy musi odpocząć. Do tego teściowa, która krytykuje na każdym kroku i neguje każdą decyzję synowej. A patrząc z boku wydaje się, że Anastazja ma wszystko, mąż nie pije, pieniądze oddaje, pozornie dba o dom i dzieci. Pozory, pozory, pozory… Na jej drodze los postawił Jagodę, kobietę sukcesu, pewną siebie, zdecydowaną, tryskającą energią i dobrym humorem. Pewnego razu, będąc na zakupach Anastazja widzi Jagodę z jej mężem. To, czego jest światkiem ją przeraża i wywołuje wewnętrzny sprzeciw i niedowierzanie. Jak bardzo pozory mogą mylić? Niespodziewanie Jagoda znika, zaniepokojona Anastazja rusza jej śladem. Co tak naprawdę Jagoda ukrywa pod maską przyklejonego do twarzy uśmiechu?

Do czego może doprowadzić brak nadziei, samotność, opuszczenie. Ciągłe nieustające wyzwiska, poniżanie, kontrola we wszystkich aspektach życia. Przerażające. Jak łatwo można zniewolić, uzależnić i zniszczyć człowieka? Nie potrzebna jest do tego przemoc fizyczna. Autorka podjęła się bardzo trudnych tematów, wyszło jej to bardzo dobrze, wyraziście i poruszająco. Nieustanna wewnętrzna walka, jaką ze sobą toczą te kobiety, ich myśli, koszmarna codzienność, frustracje. Ile psychicznego bólu jest wstanie znieść jeden człowiek? Ile takiego bólu może z premedytacją przekazać najbliższej i „ukochanej” osobie drugi człowiek? Bezwzględność, egoizm i wyrachowanie mężczyzn poraża. Siła przyjaźni, troska, obawa, niepokój motywują i wymuszają działanie, nawet wbrew sobie swoim słabością i lękom.

Smutna, bolesna opowieść, bardzo empatycznie i z dużym wyczuciem ukazana. Nie można obok niej przejść obojętnie, nie da się. Potargała mną wewnętrznie, dała do myślenia. Za iloma zamkniętymi drzwiami rozgrywają się podobne dramaty? Polecam z całego serca. Tatiasza i jej książki :)

http://tatiaszaaleksiej.pl/?p=3039


  Justyna Zagórska  (2.08.2020)
Ostatnimi czasy, wybieranie książek po okladce, działa na moją korzyść. W tej zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Nie inaczej było z treścią. Ta pochłonęła mnie od pierwszej kartki. Nie wiem czy to zasługa tego, że od początku utożsamiłam się z bohaterkami?
Anastazja i Jagoda są nieszczęśliwymi kobietami, choć wydawałoby się, że mają wszystko. Mężów, domy, pieniądze, dobrze płatne pracę. Czego więc im brakuje? Obydwie czują, że się dusza, że muszą zmienić coś w swoim życiu, inaczej nie wytrzymają. Mają dość swojego małżeństwa, w którym czują się niekochane, przytłoczone obowiązkami, a także ze strony partnerów doświadczają przemocy psychicznej i ekonomicznej. Książka porusza trudne tematy, na jej kartkach odczuć można przejmujący smutek i żal obu kobiet. Kłótnie, upokorzenia i stres są u nich na porządku dziennym, czasem więc najlepszym rozwiązaniem jest po prostu rzucić wszystko i spróbować żyć na nowo.
Książka poruszyła mnie do głębi, być może dlatego, że sama tkwiłam latami w związku, w którym nie byłam szczęśliwa. Czasem odważyć się i zrobić krok do przodu kosztuje bardzo wiele. Niekiedy jednak jest tak, że rzucenie wszystkiego i rozpoczęcie nowej drogi wychodzi na dobre i warto podjąć ryzyko, zamiast dusić się i być nieszczęśliwym. Życie mamy tylko jedno, nie wiemy ile będziemy żyć, nie wiemy ile nam zostało, warto więc pomyśleć o sobie.
Szczerze przyznam, że lektura daje wiele do myślenia, pokazuje nam jak ważne jest nasze szczęście, że warto jest postawić wszystko na jedną kartę. Autorka pokazała też znakomicie siłę kobiecej przyjaźni. A niestety dziś o to bardzo ciężko. Solidarność jajników nie zawsze funkcjonuje tak jak powinna, czasem jednak trafimy na bratnia duszę i takie relacje powinno się szanować, dbać o nie i pielęgnować.
Na koniec zostałam miło zaskoczona słowem od autorki. Dla tych kilku stron warto książkę kupić i przeczytać. Trafiła w sedno i każdy te słowa z końca książki powinien wziąć do serca i zapamiętać. Sama zaczęłam żyć w ten sposób i wyszło mi to tylko i wyłącznie na dobre.


  Oliwia Dzwonkowska  (4.08.2020)
"Nigdy nie jest za późno- za późno by zmienić swoje życie, za późno by być szczęśliwym" Jane Fonda

Księżniczka czekająca na księcia z bajki? Na rycerza i obrońcę? Nie, kobiety to już nie puch marny. Kobiety mają w sobie siłę, determinację, instynkt i zawsze widzą światełko w tunelu.
"Tam, gdzie milczą róże" wspaniałej Wkurzonej Żony, czyli Pauli Er to opowieść o sile kobiecej przyjaźni. O tym, że kobiety nie poddają się, mają szósty zmysł i gdy tylko mają koło siebie prawdziwą przyjaciółkę mogą góry przenosić. To również historia o bólu, uzależnieniu, wymuszonej wdzięczności czy tonięciu w codziennych obowiązkach. Życie Jagody i Anastazji z pozoru może wyglądać jak życie większości z nas. Bolesna prawda zamknięta jest w czterech ścianach własnego domu. Dla ludzi to wspaniałe rodziny, a od środka są niszczone pretensjami, wygórowanymi oczekiwaniami czy brakiem czasu.
Czy gdyby Twoja przyjaciółka nagle wyjechała, a podświadomie czułabyś, że coś jest nie tak, pojechałabyś za nią? Postawiłabyś wszystko na jedną kartę, aby ją ratować? Czy ucierpi na tym Twoje małżeństwo/związek/ relacja? Czy masz odwagę wyrwać się ze złotej klatki i zrobić coś dla siebie?
"Tam, gdzie milczą róże" to książka trudna, z całą gamą ludzkich emocji, bólów, problemów i pragnień. Czytając książkę wiele razy pomyślałam " o kurczę, u mnie też to się zdarza" albo " o tak, skąd ja to znam". Bo nie ma związków ani domów idealnych. Książka ukazuje, że mimo tylu przeciwności, tylu kłód pod nogami trzeba je pozbierać i zamiast budować z nich mur to stworzyć most. Most porozumienia i wzajemnego wsparcia. Czasem porozumienie coś zakończy, czasem coś zapoczątkuje. Zależy to tylko od naszego zaangażowania. Zawsze to będzie jednak krok na przód, w zgodzie z sobą, a nie wbrew sobie.
Paula, dziękuję za opowieść, która zmusza do myślenia, wciąga od pierwszych stron i pozostawia z natłokiem myśli i analizą swojego życia. Ta książka to skarbnica ludzkich uczuć, żalów i niedoskonałości. To historia o tym, że zawsze znajdzie się coś albo ktoś, aby wstać każdego dnia z łóżka, o tym, że przemoc nie zawsze jest fizyczna, ale zawsze da się ją zakończyć.
Ta książka to lekcja, którą każdy powinien przerobić.


  Renata Wiśniewska  (2.08.2020)
„Tam, gdzie milczą róże”, to powieść obyczajowa, która opowiada historię pięknej przyjaźni, jaka narodziła się między dwiema kobietami, będącymi na zakręcie życiowym. Autorka w bardzo realistyczny sposób przedstawiła ich zmagania z szarą i przytłaczającą codziennością. Jeśli poszukujecie mądrej i wartościowej książki z przesłaniem, to polecam wam tę pozycję.

Anastazja wiedzie na pozór uporządkowane życie. Jest żoną i matką, osobą spełnioną zawodowo. Mimo to, nie czuje się szczęśliwa. Brakuje jej wsparcia ze strony męża, zrozumienia, empatii i szczerej, partnerskiej rozmowy.Niszczy ją również toksyczna, despotyczna teściowa, która bezczelnie panoszy się w jej domu. Anastazja popada w schematyzm i marazm. Zła, zmęczona i rozdrażniona nie jest wsparciem dla swoich dorastających dzieci. Cierpi i dusi się w swoim hermetycznym świecie

Anastazja zazdrości swojej przyjaciółce z pracy energii i radości z życia. Jagoda jest otwartą i komunikatywną osobą. Okazuje się, że to również tylko pozory. Po powrocie z pracy kobieta przeżywa koszmar, żyjąc u boku męża, który wykorzystuje ją finansowo i niszczy psychicznie.

Obie kobiety cierpią przez własnych partnerów . Żyjąc w toksycznych związkach nie czują się kochane, rozumiane i akceptowane. Anastazja jest przytłoczona codziennymi obowiązkami. Jagoda wegetuje u boku tyrana, który stosuje wobec niej przemoc ekonomiczną.

Pewnego dnia Jagoda nie pojawia się w pracy, nie odbiera telefonów i nie odpisuje na smsy. Anastazja czuje, że z przyjaciółką dzieje się cos niedobrego i postanawia wyruszyć na jej poszukiwania. Podróż na drugi koniec Polski, będzie okazją do wielu życiowych przemyśleń. W samotności kobieta usłyszy głos swego serca, który podpowie jej, że jest mądrą i wartościową kobietą, która zasługuje na to co najlepsze.

Książka „Tam gdzie milczą róże”, opowiada historie kobiet, które postanowiły zmienić swoje życie, stawiając wszystko na jedną kartę . Okazuje się, że mając u boku wierną i oddaną przyjaciółką możną przenosić góry. Losy głównych bohaterek pokazują jak wielka jest siła, mądrość i solidarność kobiet. Serdecznie polecam tę pozycję.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Kryształowe dzieci. Historie uzależnienia od do... — Laura Chudzyńska Kryształowe dzieci. Historie uzależnienia od do... — Laura Chudzyńska
Oparte na faktach historie uzależnień od dopalaczy.

Czy istnieje środek, który jest w stanie odebrać ci ciało i duszę?

Tak. Nie musisz po nim jeść i sp...