Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura erotyczna -> Suka doskonała — Jolanta Dymowicz
Suka doskonała — Jolanta Dymowicz

Suka doskonała

Cena: 49,99 zł 34,99 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Ciało wynajmę, dyskrecja zapewniona

25-letnia Polka, ukrywająca się pod pseudonimem Jed Vitz, rozpoczyna nowe życie w USA. Ma zamiar zrobić karierę i zdobyć wielkie pieniądze – niekoniecznie w legalny sposób. Kieruje się intuicją, więc bez zastanowienia wykorzystuje propozycję, jaką podsuwa jej los. Przyjmuje rolę ekskluzywnej prostytutki i spełnia fantazje bogatych i wpływowych kobiet. Pewność siebie, instynkt łowcy oraz talent do manipulacji szybko windują ją na sam szczyt. Pewna swojej niezwykłej mocy zatraca się w świecie fantazji. Amerykański sen trwa do chwili, gdy pewien incydent wyzwala w Jed traumę z dzieciństwa, za którą wkrótce ktoś zapłaci życiem.

Na czwartym krześle ode mnie przy barze zasiadła starsza blondyna i spogląda na mnie. Coś za długo patrzy. Nawet niebrzydka. Choć długie, dość lepkie, mam nadzieję od żelu, strąki włosów opadają jej na twarz i ramiona. Wątpię, aby Cyc była w jej typie.
Blondyna patrzy w otchłań swojego drinka i odzywa się do barmanki:
– To samo dla Angielki.
Ach, to o mnie, ale śmieszne. Ale proszę, jaka bystra, wie, że w Anglii pije się herbatę. I wie o Anglii. Większość Amerykanów niestety mało wie… Przekonałam się, poznając rodzinę cioci.
– Uprzejmie dziękuję, ale nie mam ochoty na alkohol. – Odwracam głowę i zadzieram ją w górę, gdzie jest włączony telewizor, a publiczność linczuje zaproszonych gości. Jerry Springer.
Dla mnie to koniec konwersacji.
Namolna blondyna nie daje za wygraną i przyłazi na krzesełko.


Jolanta Dymowicz – urodziła się w 1977 roku, jest absolwentką ekonomii, marketingu i projektowania wnętrz. Jako dziecko marzyła, by zostać grabarzem. Tymczasem w swoim życiu zawodowym kreowała markę odzieżową, tworzyła kolekcje odzieży, kierowała działem badań i rozwoju w globalnej korporacji, sprzątała mieszkania, była kelnerką. Projektuje wnętrza. Kocha wolność i niezależność. Największym szacunkiem otacza sztukę, każdy jej przejaw, choć architektura wiedzie prym. Za najdoskonalszy materiał uznaje beton. Każde działanie podejmuje z pasji tworzenia, budowania, wznoszenia, nawet jeśli obiekty na zawsze pozostaną jedynie kadrem w umyśle. Początkowo pisanie stanowiło remedium na traumy. Z czasem stało się najcudowniejszą obsesją.
„Suka Doskonała” to jej pierwsza powieść.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura erotyczna
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 448
  • ISBN: 978-83-8219-228-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 10 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Małgosia Brzeska  (6.03.2021)
Tytuł powieści na pierwsze zerknięcie jest dość kontrowersyjny i intrygujący. Suka doskonała. Te słowo ma wydźwięk negatywny i jednoznaczny. Skojarzenia moje wędrują do kobiet świadczących usługi seksualne. Oczywiście mogę się mylić, ale takie są moje pierwsze spostrzeżenia. Bardzo prawdopodobne, że po lekturze wasze spojrzenie też się zmieni i inaczej będziemy interpretować pewne określenia.
Jed, po ukończeniu studiów, wyjeżdża do Ameryki do wujostwa w poszukiwaniu pracy. Jednym słowem oczekuje od życia więcej, uważa, że jej się po prostu należy. Dzięki przypadkowo spotkanym osobom trafia do Cristen, właścicielki agencji luksusowych prostytutek, w której kręgu zainteresowania jest świadczenie usług dla kobiet. Jed staje się jedną z nich, początkowo sytuacja jest dla niej trochę nowa i krępująca, ale widząc, że ma z tego dobre pieniądze, przełamuje się i pracuje jako kobieta do wynajęcia. W swojej pracy spotyka różne osoby, młode i starsze, mniej i bardzie wymagające, mające różne upodobania i wymagania. Jednej z bardzo bogatych i wpływowych klientek odmawia wykonania usługi, co później będzie miało ogromny wpływ na jej dalsze losy. Z jedną z klientek, psychiatrą, Jed się zaprzyjaźnia, ich relacje początkowo są na płaszczyźnie trudnych rozmów, poznawania siebie wzajemnie, z czasem nabierają bardziej intymnego charakteru. Ciekawe jaki finał będzie miała ta znajomość, zapowiada się interesująco. Zastanawiające jest to, czy dziewczyna lubi to co robi czy to tylko źródło szybkiego zarobku? Czy będzie się wstydzić swojego postępowania czy też uważa, że ludzie powinni być bardziej otwarci na inność? W moim odczuciu nie można jednoznacznie potępić i skrytykować jej zachowania, może warto spróbować ją chociaż odrobinę zrozumieć? Jej motywy, relacje z innymi osobami, zwłaszcza klientkami, może w tym zajęciu jest jakieś drugie dno?
Suka doskonała to nie jest łatwa lektura, nie jest to typowy romans erotyczny. Wręcz przeciwnie, porusza dość ważne kwestie, jak homoseksualizm, kryzys tożsamości seksualnej, zanik uczuć na linii kobieta - mężczyzna. Ból, rozpacz, zagubienie i smutek przebija się ze stronic tej traumatycznej opowieści. Warto się zastanowić co kieruje kobietami, że skłaniają się ku takim zajęciom? Czy faktycznie tylko i wyłącznie przekonanie, że pociągają je tylko kobiety i nie wyobrażają sobie zbliżeń z mężczyznami? A może chęć spróbowania czegoś innego, nowego i nieznanego? Albo chęć łatwego zarobku, nieważne, że własnym ciałem, to nie ma dla nich żadnego znaczenia. Nie wiem jakimi motywami się kierują takie kobiety, ale chciałabym chociaż na chwilę wniknąć w ich umysł, poznać tajniki ich przemyśleń, jakimi kierują się potrzebami, a co z ich emocjami i przeżyciami? Czy to nie ma znaczenia, czy to oznacza, że są tak bardzo pozbawione wyższych uczyć? Nie wierzę w taką argumentację. Uważam, że bardziej problem tkwi w samych kobietach, czują się zagubione i samotne. Nie mogą liczyć na pomoc, już nie mówiąc o zrozumieniu i zaakceptowaniu ich takimi, jakie są. Wtedy są podatne na różne wpływy i łatwe zachęty ze strony innych osób oferujących przyjemne, łatwe i dostatnie życie.
Ta powieść powinna też być przestrogą dla młodych kobiet. Wejść do tego świata płatnego seksu można łatwo, ale wyjść z niego bardzo trudno. Łatwo można się zaprzedać złu i próba powrotu na drogę prawdy nie zawsze się udaje. Często ten balast przeszłości ciąży przez kolejne lata i nie zawsze łatwo jest z nim żyć. Ujawnienia przeszłości nie jest powodem do dumy i stwarza barierę w późniejszych prawidłowych relacjach między ludźmi. Trzeba być bardzo twardym i odpornym, aby żyć z tym balastem.
Książka ciekawa, o nietypowej tematyce, ale coraz częściej się pojawiającej w dyskursie społecznym. Ta tematyka staje się obecna wkoło, coraz więcej młodych ludzi pokazuje swoją otwartość na inność, na coś, co nie jest normalne. Nie mogę powiedzieć, że mną ta historia nie wstrząsnęła. Wzburzyła mnie i to bardzo. Nie pochwalam takich relacji, ale to moje osobiste zdanie. Łatwo jest mi wydawać oceny i osądy, nie znając podłoża i motywów takiego postępowania. Łatwo się krytykuje innych, wszelką odmienność. Ale czy staramy się pomóc takim osobom, czy jesteśmy gotowi na szczerą rozmowę z nimi?
Zachęcam się sięgnięcia po nią. Czyta się szybko, bo też fabuła jest tak prowadzona, że chcemy tu i teraz wiedzieć, jaki się potoczą losy Jed. Przyznam, że mnie nadal ciekawi jakie będą jej relacje z psychiatrą, która była dla mnie ciekawą postacią i wiele wniosła do całej historii. Liczę na ciąg dalszy, co zresztą autorka zapowiada. Nie wyobrażam sobie, aby czytelnik został pozostawiony z takim wielkim niedosytem i mnóstwem pytań bez odpowiedzi.
Świat luksusowych usług seksualnych do wynajęcia czeka otworem. Kto się odważy do niego wejść? Ostrzegam, nie zawsze jest tam miło i przyjemnie, ale na pewno ciekawie, intrygująco i kusząco … Inaczej …


  Sylwia Lewandowska  (15.03.2021)
Pora na opinię na temat książki "Suka doskonała". Bardzo dziękuję za możliwość jej przeczytania.
.
Na początku napiszę, że tytuł jest dość kontrowersyjny. Daje negatywny odbiór tej książki, jednak środek to już inna bajka. Czy mi się podobała? O tym za moment.
.
Główną bohaterką jest Jed. Dziewczyna nie miała łatwego dzieciństwa. To ją zmieniło, w jakimś stopniu wyprało z uczuć.
Jest dość pewną siebie osobą , która za lepszym życiem i chęcią przygody wyjeżdża do Stanów. Tam staje się... No właśnie, sama nie wiem jak to określić...
❗"Jestem sprzedawcą. Sprzedaję czas. Mój czas. Posiadam wyłączność na ten bezcenny towar"
Staje się ekskluzywną prostytutką, która sprzedaje swoje ciało, nie mężczyznom, a kobietom.
❗"zasady pracy dla mnie są bardzo proste :robisz to, co ci zlecam się najlepiej jak potrafisz i nie zadajesz pytań"
Jed potrafi nimi manipulować jak mało kto. Czy jest lesbijką, to całkiem dobre pytanie... Napewno się z tym nie obnosi, nie potrzebuje rozgłosu.
❗"Nikt nie lubi być oceniany"
Dziewczyna ma swój świat, pragnie zapomnieć o przeszłości, jednak wszystko zaczyna się walić... Zaczyna tracić ten "amerykański sen" i w jakiś sposób traci również swoją godność...
❗"Świat to miejsce nieustannej walki o władzę i forsę. A pomiędzy nimi seks"
Miało być bezproblemowo, jednak jedno wydarzenie zmienia wszystko. Jed postanawia wrócić do domu...
Pozostaje poczucie winy, którego tak łatwo nie można zapomnieć.
Czy Jed jest, bądź była tytułową "Suką doskonałą"?
Przekonajcie się sami.
.
Podsumowując, pierwszy raz czytałam książkę, która opisywała zażyłości między kobietami. Ktoś by powiedział, że to niemoralne, nieetyczne, jednak ja nie jestem od oceniania drugiej osoby. Te relacje były dość skomplikowane, ponieważ główna bohaterka wybudowała wokół swojej osoby wysoki mur, którego tak łatwo nie dało się przeskoczyć. Jestem pewna tylko jednego, to była jej szansa na ucieczkę od przeszłości, która ją ukształtowała. Stała się podła, bez uczuć, jednak gdzieś w głębi serca pragnęła jednego - akceptacji.
Zakończenie pozostawia człowieka w osłupieniu, bo skoro "amerykańskie życie" się skończyło, to co może się jeszcze wydarzyć w życiu Jed... Czyżby przeszłość tak łatwo nie dała o sobie zapomnieć?
.
Na plus to język jakim jest napisana książka, bo naprawdę czytało się ją szybko. Nie czułam się wymęczona, mimo iż książka liczy prawie 450 stron.
A teraz najważniejsza kwestia, czy polecam? Polecam, bo tytuł mimo iż jest kontrowersyjny, okładka nie zachęca, to treść potrafi kupić człowieka.


  ania bex  (15.03.2021)
Ta książka jest … JAKAŚ, odważna, nieszablonowa, intrygująca i irytująca, niestatystyczna, absolutnie inna.
To historia o:
- kobiecie do towarzystwa,
- ekskluzywnej call girl,
- animatorce kobiet,
- zabaweczce,
- maskotce,
- aktorce do wynajęcia,
- prostytutce,
- sprzedawczyni swojego czasu.
Z całą pewnością mamy tu do czynienia z silną i odważną babką, w gruncie rzeczy jednak zagubioną, zbuntowaną, zaburzoną, naznaczoną i wyjątkową młodą kobietą, która żyje chwilą.. jak pragnie, jak umie, jak potrzebuje, z podniesiona głową. To nie postać z kreskówki. Jej przypadek nie mieści się w ramach, jest poza. Bohaterka nosi na sobie pancerz, który nie wziął się znikąd, budowany był latami. To, że nie jest smutna, wcale nie znaczy, że jest szczęśliwa. Pieniądze dają jej niezależność i wolność, a przynajmniej tak się jej wydaje. Często balansuje na granicy bezczelności. A diabelski płomień w jej oczach stanowi rozrywkę dla zmysłów i umysłów innych.
Autorka zwraca tu uwagę na bardzo realny współcześnie problem. Snuje swoją opowieść wsysając w nią czytelnika. Pociąga, intryguje, zaskakuje.
To nie jest łatwa książka, ale uważam, że warto po nią sięgnąć.
Z ciekawością i niecierpliwością czekam na ciąg dalszy, bo jeszcze wiele pytań pozostało bez odpowiedzi..
Polecam.


  Ewelina Górowska  (7.04.2021)
Od momentu, w którym skończyłam czytać książkę, minęło już kilka dobrych dni, a ja nadal nie wiem do końca co o niej napisać. Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce i w tym przypadku to się naprawdę sprawdza. Jeśli chodzi o te dwie rzeczy, czyli okładkę i dodatkowo tytuł czuję się dość zniesmaczona, ale z drugiej strony, przedstawiona historia porwała mnie od pierwszych stron i przyniosła wiele emocji...
"Suka doskonała" to historia niejednoznaczna, nie jest to typowy erotyk, w którym główne skrzypce gra sam seks. Owszem jest go sporo, ale sceny te napisane są ze smakiem i z pewną dozą niedopowiedzenia, urwane w odpowiednim momencie, zostawiają sporo miejsca wyobraźni.
W moim odczuciu jest to opowieść o dążeniu do celu (nawet po tych przysłowiowych trupach), szorstkiej momentami wręcz brutalnej przyjaźni i miłości- która pojawia się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Jest to historia, która pokazuje, że brawura nigdy nie popłaca, a trudne i bolesne doświadczenia z dzieciństwa, rzutują na całe nasze życie i nie zawsze są dobrym doradcą.
Pomysł na fabułę fantastyczny!

Akcja powieści nie toczy się jakoś zawrotnie szybko, ale zaskakuje w odpowiednich momentach. Na pewno gwarantuje całą gamę uczuć i paletę emocji. Gwarantuję, że niejednokrotnie parskniecie śmiechem, ale pojawi się także łezka wzruszenia, a nawet złość. Szczególnie ostatnie sceny doprowadzały mnie nie raz do łez.
Bohaterowie są wyraziści i doskonale wykreowani. Wielu czytelników może początkowo nie zapałać sympatią do głównej postaci, ale jestem przekonana, że poznając jej motywy, nastawienie do tej postaci może się diametralnie zmienić. Słyszeliście kiedyś określenie- osobowość borderline? (Jeśli nie, na końcu tego wpisu krótkie wprowadzenie).
Narracja pierwszoosobowa świetnie pokazuje, z jakimi demonami walczy nie tylko główna bohaterka.
Sporo szczegółowych opisów pozwala wczuć się w daną sytuację, wyobrazić sobie opisywane miejsce i poczuć się uczestnikiem wydarzenia.

"Suka doskonała" to bardzo udany debiut. Z wielką niecierpliwością oczekuję dalszych części, bo wydaje mi się, że Jed jeszcze sporo namiesza, nie tylko w swoim życiu.

Czy polecam?
Polecam zdecydowanie. Nie łatwa historia, która dostarczy wielu tematów do rozmyślań i zmusi do refleksji.

POLECAM...


  Ewelina jaczytam  (16.03.2021)
Chyba żadna zapowiedź recenzowania książki na moim profilu na IG, nie wywołała tak wielu kontrowersji, jak ta książka. Poruszenie wywołała okładka i tytuł, który z jednej strony odrzuca, z drugiej jednak bardzo przyciąga wzrok i zapada w pamięci.
Tak było w moim przypadku. Dodatkowo znalazłam informację, że to literatura erotyczna, której czytam dość dużo. Bardzo zaciekawił mnie opis książki, który tylko przypieczętował moją decyzję o recenzowaniu książki. Czy książka sprostała moim oczekiwaniom?

"Podobno ponad połowę kobiet pociągają inne kobiety. Podobno. Uważam, że to mocno zaniżona statystyka."

Cytat pochodzi z prologu i szczerze? Absolutnie się z tym zgadzam. Może to szalone, ale po tej lekturze tylko się w tym utwierdziłam.
Książka opowiada o młodej 25-letniej dziewczynie, która wyjechała do Ameryki zarobić wielkie pieniądze i zrobić karierę. Niestety, sen o Ameryce nie nadszedł... Zamiast tego musiała zaprzyjaźnić się z mopem. Pewnego dnia otrzymuje propozycję pracy, jako ekskluzywna prostytutka, ale tylko dla bogatych, wpływowych kobiet. Jej życie zmienia się o 180°, do czasu...

Długo zastanawiałam się, co powinno znaleźć się z tej recenzji. Nie jest to łatwa, lekka i przyjemna lektura do kawki. Jest pełna emocji i porusza ważne tematy. Dzięki tej książce zagłębiłam się w świat ekskluzywnej prostytucji i to w wykonaniu kobiet. Temat, choć kontrowersyjny, jest bardzo na czasie. W dzisiejszych czasach kobiety zaczynają przyznawać się do skłonności lesbijskich.
Skłamałabym, gdybym powiedziała, że przeczytałam ją na raz. Nie, tak nie było. W pewnym momencie musiałam ją odłożyć i wrócić do niej po jakimś czasie. Z perspektywy czasu, cieszę się, że dałam jej drugą szansę. Książka dobrze nakreśliła nam temat prostytucji. Pokazała, jakie konsekwencje pociąga za sobą sprzedaż swojego ciała. Dowiedziałam się również, dlaczego kobiety korzystają z usług prostytutek oraz dlaczego same się tym trudnią.
Książka liczy prawie 500 stron, więc nie należy do tych cienkich. Podzielona jest na ponumerowane rozdziały. Druk nie męczy oczu. Akcja toczy się powoli. Nabiera tempa dopiero na sam koniec książki. Tej książce trzeba dać szansę. Muszę zaznaczyć, że byłam bardzo zaskoczona takim zakończeniem. Wywarło na mnie wielkie wrażenie. Pokazało, jak łatwo stracić coś w życiu, na czym nam bardzo zależy. Dowiedziałam się, jak niebezpieczny może być świat prostytucji.
Sięgając po lekturę, musicie przygotować się, na dość szokujące (w mojej ocenie) sceny erotyczne. Co do bohaterów, to niewątpliwie moje serce skradła przyjaciółka Jed, na którą wolała "Cyc"


  Paula Ciulak  (18.03.2021)
Jed - dwudziestopięcioletni polka rozpoczyna nowe życie w USA. Nowy kraj to duża zmiana, wielki krok ku przyszłości, a także liczne wyzwania.

Cel ma prosty, taki jak większość ludzi - zdobyć karierę i pieniądze. Czy nie wokół tego kreci sie świat? Każdy chce wejść na szczyt i to najlepiej najszybciej jak się da, czasem nie zważając na trupy jakie zostawia po drodze. Presja świata jak i własną ambicją potrafią być przytlaczajce. Liczy się sukces, nieważne jak. Może więc nie do końca legalnie?

Los stawia na drodze szanse z których możemy skorzystać, lub nie. Jedne długo odbijają się czkawką, inne otwierają drzwi szcześcia. Tak, czy siak, każda decyzja zmienia nas i drogę, która idziemy.

Jed dostaje interesująca- dla wielu pewnie szokującą - propozycje roli ekskluzywnej prostytutki, aby spełniać fantazje bogatych kobiet.

Mamy tu aż dwa kontrowersyjne wątki, które bywają tematami tabu, życie prostytutek oraz relacje homoseksualne. Właśnie dlatego podjęłam się recenzji tej książki. Nie boje sie trudnych tematów, uważam że na wszystkie warto rozmawiać. Książka, która sprawia, że zaczynamy zadawać sobie pytanie, rozmyślać nad pewnymi sprawami na pewno jest warta uwagi. Nie wszystko wygląda tak, jak sobie myślimy. Z innego punktu widzenia wszystko może być całkiem odmienne i myślę, że warto poznać ten punkt.

Okładka i tytuł same w sobie mówią, że będzie to coś innego, szokującego. Może nie jest to lektura dla każdego, ale na pewno doceniam odwagę. Trzeba pisać na trudne tematy, nawet jesli nie wszystkim to pasuje. Tylko tak da się czegoś nauczyć i coś zmienić.

Jed idzie z przyjaciółką do baru. Ot zwykły wypad wieczorem. Jak się okazuje to może wiele zmienić. Barmanka przedstawia ją szefowej Cristine, za naprawdę dużą kase ma zabawiać bogate panie.

Książka zwraca uwagę na to, w jakie sytuacje można się wplatać przez problemy finansowe. Wiadomo, że pieniądze nie są najważniejsze, jednak niestety ich brak mkze znacznie utrudnić życie. Mieszkanie, jedzenie, ubrania to wszystko kosztuje. Sama w nowym kraju Jed potrzebuje pieniędzy, aby przetrwać. Wie, że nie dostanie lepszej płatnej pracy, więc się zgadza. Czy możemy ją oceniać? Każdy człowiek jest inny i inaczej postępuje w różnych sytuacjach, nawet jeślo tego nie pochwalamy, nie powinniśmy krytykykować innych bez poznania ich historii.

Panie, z którymi spotyka się Jed często są mężatkami, które znudzone szukają atrakcji gdzie indziej, albo sam mąż funduje im takie zabawy. Moim zdaniem zdrada w małżeństwie nie ma prawa miejsca i jeśli tak sie dzieje, zdecydowanie coś jest nie tak.

Przygody Jed mogą szokować, zaskakiwać, fascynować, co, kto chce. Napewno opisane są bez słodzenia i uprawnienia, realnie takimi, jakie są. Moim zdaniem to ciekawe, nie wszystkie sceny czyta się przyjemnie, ale myślę, że warto mnie znać.

Jed znalazła sie w trudnej sytuacji, podjęła takie, a nie inne decyzje i stała sie prostytutką. Były chwile, gdy nienawidziła tej pracy, tak samo jak chwile, gdy ją uwielbiała. Na pewno jest zagubiona kobietą, która z czasem uczy się zasad gry i staje coraz silniejsza. Nie marudzi i nie użala sie nad swoim losem.

Jed nawiązuje relacje z wieloma kobietami, jest Diane z spędza więcej czasu, Viven, którą ma w sobie rozkochać. Wiele kobiet, wiele relacji i wiele uczuć.

Droga, którą przebyła była wyboista, ciekawa, szokującą, trudna, a przede wszystkim z bolesnym zakończeniem, które tknęło ją do nowych decyzji. Zakończenie jest intrygujące z nadzieją i ciekawością co do jej przyszłości.

Książka przede wszystkim zyskuje u mnie dzięki swojej odwadze, nagiemu przedstawieniu wydarzeń, bez słodkiej otoczki i ciekawością. Podejmowane tematy nie są książkową codziennością, ani popularnym wątkiem, a wszystko co nowe, przyciąga.

Napewno mnie zaskoczyła, tytuł może niektórych odpychać, ale treść wcale taka nie jest. Jest zaskakująca, ciekawa, intrygująca. Gdy ukaże się druga część z pewnością po nią sięgnę, aby przekonać się, jak potoczyły się dalsze losy Jed.


  agnieszka kobak  (1.04.2021)
Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki, której sam tytuł i okładka mogą wzbudzać spore kontrowersje.
‘ Suka doskonała ‘ Jolanta Dymowicz
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu @noveares.

Jed Vitz rozpoczyna nowe życie w USA. Ma zamiar zrobić karierę i zdobywać wielkie pieniądze – niekoniecznie w legalny sposób. Kieruje się w życiu intuicją, więc bez zastanowienia wykorzystuje pracę, jaką podstawia jej los. Przyjmuje role ekskluzywnej prostytutki i spełnia najróżniejsze fantazje bogatych i wpływowych kobiet. Pewna swojej niezwykłej mocy zatraca się w świecie fantazji… Amerykański sen trwa do chwili, gdy pewien incydent przywołuje w Jed traumę z dzieciństwa, za którą ktoś wkrótce zapłaci życiem.

Doskonała suka to debiut autorski. Muszę przyznać, że nie byłam do końca pewna czy na pewno chcę przeczytać tę książkę, ale moja intuicja mi podpowiadała żebym ją wzięła i tak zrobiłam.
Powiem wam, że spodziewałam się mocno wulgarnej lektury, a tymczasem dostałam coś zupełnie innego.
Główna bohaterka podążając za swoimi marzeniami wyjeżdża do USA, do rodziny, by zarobić tam nieco grosza i spełniać swoje marzenia. Z początku pracuje jako sprzątaczka i gdzieś w głębi duszy wyczuwa, że to nie jest ta praca po którą tutaj przyjechała. Gdy dostaje szansę podjęcia innej formy zarobku, nie waha się.
Jej postać może momentami irytować, aczkolwiek nie mnie. Podoba mi się jej osobowość, to jak ciągle analizuje otoczenie i ludzi. Jak stara się ich przeniknąć i odgadnąć. Zdecydowanie w jej osobie jest coś intrygującego, w tym jak patrzy na innych. Jest również wyjątkowo mocno pewna siebie, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ma przewagę nad większością ludzi – co w wielu przypadkach dosyć zuchwale wykorzystuje, pozwalając sobie na wiele więcej niż by wypadało. Jest ponad nimi – co również często podkreśla, nie kryjąc się z tym. Mimo to kobiety lgną do niej, szukając w niej dla siebie aprobaty i zainteresowania. Jest osobą mocno narcystyczną, świadomą swojego ciała i tego jak odbierają je inni. Doskonale potrafi odczytać ludzkie emocję, które przewijają się przez twarz – mając swoje centrum w oczach.
W swojej pracy ma zabawiać i spełniać najróżniejsze zachcianki bogatych i znudzonych życiem kobiet, które nie mają już pomysłu na co wydawać pieniędzy.
I tutaj – w tym momencie mogłoby się wydawać, że lektura będzie ociekać seksem . Tak się nie dzieje. Samych opisów scen łóżkowych jest bardzo mało, a jeśli już się pojawiają to są naprawdę ze smakiem – nawet zaryzykuję stwierdzenie, że są wręcz zbyt delikatne, niż mógłby sugerować na to wykonywany przez bohaterkę zawód. Zbliżenia głównie skupiają się na emocjach i grze, którą Jed prowadzi umiejętnie i na własnych zasadach. Mam wrażenie, że swoja prace traktuje jak występ na deskach teatru. Mocno skupia się na tym, by zdobyć klientki podejściem psychologicznym, namieszać im w głowie, i ukazać ich prawdziwe pragnienia. Autorka mierzy się również z trudnym tematem, jakim jest praca prostytutki, ale świetnie udaje jej się przełamać to tabu. Dostajemy również sporo spostrzeżeń bohaterki na temat relacji homoseksualnych. Ma swoje dość odmienne zdanie w tym temacie. Mocno kontrowersyjne, ale ujmuje cały temat z nieco innej – dotąd nieznanej mi perspektywy. Najciekawszą z opisanych relacji jest ta z doktor Dianą, która jest psychiatrą. Obie świetnie odnajdują się w swoich rolach i analizują nawzajem swoje umysły – w tym momentach siedziałam dosłownie jak zaczarowana i chłonęłam tajniki ludzkiej psychiki, oddziaływań z przeszłości i ukształtowań charakteru. Obie doskonale potrafią czytać z mowy ciała, więc momentami słowa nie są im zupełnie potrzebne, by się zrozumieć. W tej relacji jest coś naprawdę mocno intrygującego, co wciąga czytelnika do reszty. Autorka zdecydowanie ma pojęcie o czym pisze . Całość jest z jednej stronny lekka, a z drugiej emocjonalnie trudna. Nie umiem tego odpowiednio określić słowami. Końcówka chyba najbardziej mnie pod tym względem przeciągnęła. Samoświadomość Jed jest ogromna. Rzadko spotyka się ludzi, którzy doskonale zdają sobie sprawę, z tego jacy są, czego oczekują od życia i innych. Tak bardzo świadomych swoich własnych zaburzeń, które wynikają z traumatycznych przeżyć związanych z dzieciństwem. Z pewnością jej sytuacje z dzieciństwa miały wpływ na to jak ukształtował się jej charakter i jak zaczęła postrzegać otaczający ją świat i ludzi. Jed niewątpliwie była gwiazdą swojej własnej fantazji, która kończy się w dość zaskakujący sposób. Mi samej, ciężko było udźwignąć ten emocjonalny ciężar, który na nią spadł. Plus za zupełnie nieprzewidywalne zakończenie.
Będę czekać na dalsze losy bohaterki, bo jestem nią mocno zaintrygowana.
Co do samej książki, sporo jest w niej opisów – bowiem większość sytuacji jest opisywana z poziomu głowy bohaterki. Nie każdy lubi taki styl i się w nim odnajdzie. Mi się na szczęście udało i uważam , że lektura była dobra.


  Ewa Zuzia  (29.04.2021)
Byłam ciekawa tej książki z kilku powodów. Od kiedy pojawiła się zapowiedź wzbudzała na bookstagramie trochę kontrowersji. Opis, okładka jak i ilość stron nie dla każdego wyglądają zachęcająco. Ja jednak postanowiłam sama się przekonać o co ten szum.
Całą historię poznajemy z punktu widzenia i przemyśleń głównej bohaterki 25-letniej Polki , która wylatuje do USA spełnić swój “amerykański sen”. Początkowo zatrzymuje się u wujostwa i podejmuje pracę sprzątaczki. Jednak wie, że to nie jest praca dla niej i finansowo też jej nie satysfakcjonuje. Przypadek sprawia, że zostaje “zauważona” w klubie i otrzymuje propozycję pracy jako ekskluzywna prostytutka, dla bardzo majętnych, wpływowych i znudzonych życiem kobiet. Jako Jed Vitz przyjmuje pracę skuszona zarobkami jak i luksusowym życiem jakie od tej pory będzie wiodła.
Jed to inteligentna młoda kobieta, bardzo pewna siebie, z wyjątkowym darem manipulacji. To wszystko sprawia, że jej klientki bardzo się od niej uzależniają. Dokładnie tak, gotowe są zapłacić nawet podwójną stawkę, byle tylko zgodziła się je odwiedzić. Szybko stała się dla swojej szefowej Cristine numerem jeden. Oparła się i odmówiła tylko raz i miało to później bardzo tragiczne skutki.
Przyznaję, że były momenty szokujące dla mnie, ale też zaskakujące, na tyle ciekawe, że historia coraz bardziej mnie wciągała. Naprawdę nie wiem kiedy, ale pierwsze pół książki przeczytałam w okamgnieniu. Autorka świetnie wykreowała postaci, ukazała ich bolączki, dręczące je demony. Najbardziej zaintrygował mnie wątek z doktor Dianą, psychiatrą, ta relacja była wyjątkowa od samego początku.
Tytuł “Suka doskonała” może kojarzyć się z czymś wulgarnym, nic bardziej mylnego, ta książka jeśli chodzi o język bohaterów jest “grzeczna” w porównaniu do innych erotyków, czy romansów mafijnych.
Czytałam, że tytuł nie pasuje do treści, a ja uważam, że pasuje idealnie do Jed. Bo suka to nie tylko ladacznica i dziwka, to też określenie kobiety wymagającej, błyskotliwej, budzącej respekt i taka właśnie jest Jed, a ona doskonale była tego świadoma.
Jeśli ktoś obawia się przeczytać, ze względu na erotyczne wątki homoseksualne, to mogę uspokoić, że nie ma tutaj szczegółowych opisów, a te które mamy są ukazane ze smakiem.
Książka specyficzna, zdaje sobie sprawę, że ze względu na poruszany temat nie każdemu przypadnie do gustu. Zakończenie wskazuję na to, że będzie druga część i ja z chęcią ją przeczytam. Autorce gratuluję debiutu, bardzo przemyślana i świetnie napisana książka.


  Mania_ksiazkowania Dominika  (29.07.2021)


  Magdalena Hołubowicz  (14.04.2021)
Nie mogłam się doczekać, aż dostanę powieść w swoje ręce. Co do tej pozycji miałam duże oczekiwania. Niestety, ale liczyłam na coś więcej, choć nie mogę narzekać na poziom napisania ów książki. Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że główna bohaterka spędza czas u boku homoseksualistów. Nie doczekamy się tu barwnych opisów aktów seksualnych, lecz głównie przedstawione są tu przemyślenja głównej bohaterki, która jest bardzo inteligentną osobą. Pozycja zachęca wręcz do zatrzymania się w niektórych momentach i przeanalizowania tego co się przeczytało. Pod tym względem uważam książkę za bardzo wartościową. Co prawda, lektura jest także dobrą odskocznią od codziennego życia.

Poznajemy Jed Vitz, która z zamiarem zarobienia dużych pieniędzy wybiera sie do USA. Tam przypadkowo dostaje propozycję pracy jako "ekskluzywna prostytutka", która ma zajmować się paniami. Dlatego, że bohaterka jest osobą o interesującym charakterze - zdobywa sympatię wielu ludzi. Wszystko idzie w dobrym kierunku, aż do chwili pewnego incydentu, po którym wkrótce ktoś zapłaci życiem.

Uważam, że sam pomysł na historię zasługuje na pochwałę, choć lektura nie wciągnęła mnie w wir wątków głównych. Zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję i przekonania się samemu czy jest ona warta przeczytania.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Randki z Tindera — Sonii_Marie Randki z Tindera — Sonii_Marie
Karma wraca, a zemsta jest rozkoszą… bogiń. Zwłaszcza tych, które zostały odrzucone.

Szukasz miłości życia na Tinderze? Uważaj, bo księcia na białym koniu...