Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Science fiction -> Strefy tom II — Kinga Chojnacka
Strefy tom II — Kinga Chojnacka

Strefy tom II

Cena: 59,99 zł 50,99 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Walka o przetrwanie przerodziła się w wyścig o życie tysięcy bezstrefowych.

Marion, Ethan i Emma dopiero co odkryli spisek związany z niebezpiecznymi eksperymentami na ludziach, a już wplątali się w konflikt z samą Strefą B. Teraz nie mają wyjścia. Muszą ratować nie tylko siebie, ale i wszystkich, na których im zależy. Mając przeciwko sobie najbogatsze schrony świata, wkrótce zmierzą się z ekstremalnymi warunkami, nowymi wrogami i prześladującym ich piętnem.
Może się wydawać, że nie mają szans. Żadne z nich nie wie jednak o potężnym ruchu oporu, który tylko czeka na odpowiedni moment, by w końcu zaatakować. Czy wspólnie uda im się przetrwać gniew Strefy B? I czy Rose znajdzie lek na dziesiątkującą bezstrefowych Czarną Falę?

– Marion, dobrze się czujesz? – próbowała do niej dotrzeć. Bała się chwycić ją za ramiona, bo mogło to oznaczać kolejny cios. Kobieta pokiwała tylko głową. Nie wyglądała, jakby cokolwiek rozumiała, ale to nie miało znaczenia. Musiała ją tylko słyszeć. – Musimy stąd wyjść! Na samym dole jest… – Nie dokończyła, bo jeden z mundurowych zastrzelił walczącego z nim pozastrefowego. Skierował się w stronę kobiet, a że skończyły mu się naboje, ruszył na nie z olbrzymią pałką w ręce. Kiedy się zamachnął, Emma skuliła się przy podłodze. Marion odsunęła się tylko o parę centymetrów, chwyciła końcówkę pałki, wygięła ramię mężczyzny i przerzuciła go nad sobą, wyrzucając poza barierkę.
– Jest wyjście – dokończyła.


Kinga Chojnacka
Mieszka i uczy się w Poznaniu, gdzie jeszcze podczas studiów zadebiutowała powieścią Strefy. Obecnie pracuje nad rozbudową uniwersum. Swoją pasję związaną z psychologią, a także kulturą i językiem Japonii wplata w tworzone historie.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Science fiction
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: pierwsze
  • Liczba stron: 802
  • ISBN: 978-83-8219-985-7

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Justyna Zagórska  (28.07.2022)
Moja przygoda z twórczością Kingi Chojnackiej zaczęła się okolo dwa lata temu. Pamiętam ekscytację, gdy dostałam propozycję zrecenzowania jej. Byłam przeszczęśliwa, bo od zawsze kochałam książki w klimacie post apo i chciałam być taką bohaterką, wiecie chodzić po świecie po katastrofie, tworzyć obozy, ratować ludzi, być może odnaleźć lekarstwo na panującego wirusa, uciekać przez zagrożeniem, żyć w zupełnie innym świecie.
"Strefy" to spora cegiełka!


  Paulina Kwiatkowska  (12.08.2022)
W przypadku zapoznawania się z seriami bardzo odpowiada mi sytuacja, w której nie trzeba zbyt długo czekać na kolejny tom. Jest to szczególnie ważne w chwili, gdy poprzednia publikacja okaże się tak wciągająca, że już nie można doczekać się jej kontynuacji. Na szczęście miłośnicy serii ,,Strefy" Kingi Chojnackiej nie muszą się tym przejmować. Obecnie dostępne są już dwie części, z których druga jest prawdziwą cegiełką. Na pewno jest się w czym zaczytać przez kolejne dni, jeśli ma się chęć zapoznania się z tym cyklem. Podczas czytania ,,Strefy. Tom 2" warto zwracać uwagę na grzbiet książki. Ze względu na jej obszerność już przed lekturą nie prezentuje się on znakomicie, a jest lekko wchłonięty do środka, tworząc łódkę.

Marion obecnie znajdowała się w Strefie B, gdzie była przetrzymywana. Podczas przesłuchań zadawano jej pytania, na które bohaterka nie chciała odpowiadać. To kończyło się kilkugodzinnym biciem. Problem polegał na tym, że niektóre z postaci w pierwszej części odkryły, że na ludziach są przeprowadzane nielegalne eksperymenty. W tym tomie na pewno nie można narzekać na brak wielkich wrażeń, tym bardziej, że nie wszyscy wyjdą z potyczek bez szwanku.

,,Strefy. Tom 2" Kingi Chojnackiej to pozycja, która ma prawie 800 stron. Nie jest to więc cieniutka powieść, z którą uda się zapoznać raz dwa. Na pewno nie zaszkodzi zaplanować sobie na nią większą liczbę godzin by w pełni móc rozkoszować się kolejnymi słowa ze świata Strefy B oraz głównych bohaterów. Bardzo możliwe jest to, że na rynku wydawniczym dostępny będzie również tom trzeci, więc tym bardziej jest na co czekać. Autorka obecnie pracuje nad rozbudową uniwersum, więc na pewno jeszcze niejednokrotnie zachwyci swoich odbiorców.


  Monika Maliszewska  (6.09.2022)
Sięgając po powieść tak młodej autorki, do tego debiut, nie spodziewałam się, że tak bardzo przypadnie mi ona do gustu. Mowa oczywiście o pierwszym tomie „Stref”, którego akcja toczy się w świecie po apokalipsie, która dotknęła całą ludzkość i spowodowała, że świat wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Siedem lat po serii wielkich katastrof Ziemia składa się wyłącznie z pustyń, ruin miast i śmiertelnego wirusa, który dziesiątkuje resztki ludzkości. Ludzie, którzy zdołali przeżyć, schronili się w specjalnie stworzonych schronach, tak zwanych Strefach. Nie wszyscy. Duża ich część żyje poza Strefami. To bezstrefowi, których życie nieustannie narażone jest na śmierć, bo Ziemię nęka nie tylko śmiertelny wirus, ale też kwaśne deszcze i morderczy upał. Poza tym każdy chce przetrwać, więc bezpiecznie również w tym świecie nie jest. W drugim tomie uniwersum, który autorka wydaje mając zaledwie 22 lata, wracamy do tego ponurego krajobrazu, jaki po katastrofach przedstawia sobą Ziemia. Ponownie spotykamy Marion, Emmę i Ethana, którzy po raz kolejny muszą zmierzyć się z mnóstwem przeszkód, które pojawiają się na ich drodze, ale też z własnymi słabościami. Czy przeżyją i uda im się uratować innych?

Uwielbiam świat stworzony przez autorkę. Jest plastycznie i drobiazgowo opisany, tak bardzo sugestywny, że można odnieść wrażenie, że przebywa się dokładnie w środku toczących się wydarzeń. Już w pierwszym tomie pokochałam dokładność, z jaką w książce przedstawiony jest świat. Podobnie jest w drugiej części. Niby jest sporo opisów, które w nadmiernej ilości nie zawsze toleruję tak samo. Tutaj są jednak potrzebne, żeby lepiej zrozumieć, jak to wszystko funkcjonuje. A, że dzieje się naprawdę dużo i akcja jest szybka, czasem trzeba zwolnić i trochę wyjaśnić, aby czytelnik nie czuł się zagubiony. Jeśli o zobrazowanie świata i zasad nim rządzących chodzi, autorka wykonała kawał dobrej, skrupulatnej roboty. Podoba mi się też klimat powieści. Stale czuć jakieś zagrożenie, coś złowrogiego czai się gdzieś w pobliżu, pomruk grozy ze strony na stronę staje się coraz bardziej wyraźny. I chociaż to nie jest horror, jest niebezpiecznie. Naprawdę niebezpiecznie. Klimatem i w ogóle realizacją pomysłów powieść przypomina takie hity jak „The 100”, „Więzień labiryntu”, „Niezgodna” czy nawet „Igrzyska śmierci”. Mnie tematyką i klimatem przypomniała ukochany cykl „Jutro”, który kiedyś czytałam i którym się swego czasu bardzo zachwycałam. Uwielbiam takie klimaty. Jeśli i Wy lubicie, cykl Kingi Chojnackiej również powinien się Wam spodobać. Cieszę się bardzo, że powieści z tego gatunku pojawiają się w naszej rodzimej literaturze, tym bardziej, jeśli są kierowane do młodzieży. Fantasy na naszym rynku jest sporo, młodzieżowego science fiction nie ma prawie w ogóle.

Autorka stworzyła powieść, która swoim poziomem nie odbiega od światowych hitów z tego gatunku. Wszystko jest na swoim miejscu, trzyma się kupy. Świat, chociaż mocno rozbudowany i różnorodny, scharakteryzowany jest tak dokładnie, że bardzo szybko można się w nim odnaleźć i ani przez chwilę nie pojawia się chaos. Nie brakuje w książce zaskoczeń i zwrotów akcji. Autorka nie odkrywa wszystkich kart od razu, robi to stopniowo, przez co skutecznie podtrzymuje zainteresowanie przez 800 stron, aż do spektakularnego finału. A zakończenie powieści to dopiero jest niespodzianka! Fabuła jest spójna i klarowna. Również bohaterowie zostali porządnie wykreowani. Są wyraziści, charakterni i zapadają w pamięć. Marion to twarda kobieta. Ma trudny charakter, jest dość oschła w obejściu, czym nieco przypomina Chyłkę, którą zresztą też bardzo lubię. Cenię w powieściach silne kobiece postaci, które wyraźnie dominują nad mężczyznami. Lubię obserwować ich rozwój i to, jak wpływają na nie różne wydarzenia, których stają się częścią. Z drugiej strony Marion jest wrażliwa, czego na zewnątrz nie pokazuje. Stwarza pozory, w tym jest dość wulgarna i chamska, żeby czasem nie zostać odebraną jako słaba. Bo życie na ten nowej Ziemi to walka o przetrwanie i zwyczajnie nie można być słabym. Przeżywają jedynie silne jednostki. I chociaż Marion może swoim zachowaniem denerwować, trzeba oddać autorce, że wykreowała zdecydowanie niebanalną postać, która wyróżnia się na tle bohaterów innych powieści. Jest jakaś. Złożona, nieoczywista, nie daje się łatwo odczytać. Można ją lubić lub wręcz przeciwnie, jednak na pewno się ją zapamięta. Pozostali bohaterowie są równie pociągający, szczególnie Ethan, który swoją posturą mógłby straszyć dzieci, ale usposobienie ma łagodne jak baranek. Na koniec nie mogę nie dodać, jak bardzo zauważalny jest w powieści rozwój autorki. Od czasu wydania pierwszego tomu zrobiła ogromny progres i to w tej powieści widać. Jej warsztat jest dojrzały i z każdą kolejną książką coraz lepszy. Jestem pewna, że swoimi umiejętnościami i rozległą wyobraźnią jeszcze wiele razy zaskoczy swoich czytelników.

„Strefy. Tom 2” to udana kontynuacja cyklu. To historia, która ma wszystko, co potrzebne, aby mogła zostać przeniesiona na ekran. Bardzo chciałabym ją zobaczyć również w takiej wersji. Jest dynamiczna, bogata w wydarzenia i sekrety, których nie można odkryć zbyt szybko. Bohaterowie zachwycają, a opowieść o ich przygodach w zniszczonym, pełnym niebezpieczeństw świecie, w jakim zmuszeni są żyć wciąga i nie pozwala się oderwać. Z całego serca polecam!

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Strefy — Kinga Chojnacka Strefy — Kinga Chojnacka
Od tej pory masz tylko jeden cel: przetrwać.

Siedem lat po serii wielkich katastrof Ziemia składa się wyłącznie z pustyń, ruin miast i śmiertelnego wirusa...