Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Sensacja -> Stay Away — Weronika Dobrzyniecka
Stay Away — Weronika Dobrzyniecka

Stay Away

Cena: 37,99 zł 32,29 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Prawdziwa miłość znajdzie Cię nawet na drugim końcu świata. Niestety, wrogowie również…

Od ostatniego spotkania Etinnette Winston i Austina Sandersa minął rok. Życie dziewczyny w końcu zaczyna układać się tak, jak zawsze tego chciała – studia, randki z nowym chłopakiem, wielkie plany na przyszłość... Spokój w jej głowie mąci tylko tajemniczy klient pizzerii, w której rozpoczęła pracę. Wkrótce jednak znaków świadczących o tym, że wokół Etinette znów dzieje się coś niepokojącego, jest coraz więcej. Kiedy jeden po drugim giną jej przyjaciele, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że związek z tymi tragicznymi wydarzeniami może mieć tylko jedna osoba – Austin Sanders. Etinnette decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce, czując, że zamiłowanie do niebezpieczeństwa po prostu ma we krwi...

Zapach jej perfum nadal unosił się w powietrzu. Przetarł mokre policzki wierzchem dłoni. Nigdy nie płakał, ale teraz, kiedy wszędzie było jej pełno, a jednocześnie nie było jej wcale, nie potrafił się opanować.
Nie rozumiał, dlaczego dopiero gdy stracił ją bezpowrotnie, uświadomił sobie, że uczucie, którym ją darzył, było czymś więcej niż tylko zauroczeniem. Zakochał się. Po raz pierwszy w życiu tak prawdziwie się zakochał.


„Stay away" jest jeszcze lepsze od poprzedniej części! Etinette ponownie musi zmierzyć się z tajemnicami i pojawiającymi się pytaniami, ale czy tym razem również wyjdzie z tego cało? Czy straci więcej niż może się tego spodziewać?
Patrycja Cygan www.whothatgirl.pl/

Piękna, pełna emocji historia o miłości pokonującej wszelkie przeszkody. Warta każdej poświęconej chwili, pozostająca w pamięci na długi czas. Polecam!
Karolina Sobólska www.carrrolinax3.blogspot.com


Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Sensacja
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 396
  • ISBN: 978-83-8147-776-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 9 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Małgosia Brzeska  (13.04.2020)
Minął rok od ostatniego spotkania Etinnette Winston i Austina Sandersa. Dziewczyna stara się zapomnieć o chłopaku, chociaż nie jest to łatwe, i zacząć nowe życie z dala od niego. Rozpoczyna studia, poznaje chłopaka, który wkrótce się jej oświadcza, bawi się i imprezuje. W pizzerii, w której pracuje dziewczyna codziennie pojawia się tajemniczy klient, którego obecność ją intryguje. Jednak nie ma pojęcia, kto się chowa za naciągniętym na głowę kapturem. Wkoło Etinnette zaczynają się mieć miejsce dziwne i niepokojące wydarzenia. Jej kolejni znajomi i przyjaciel znikają w tajemniczych okolicznościach, a niektórzy z nich tracą życie. Dziewczyna uważa, że ciągnie się za nią klątwa przeszłości i to ona ponosi odpowiedzialność ze te sytuacje, a właściwie wszystkie jej problemy zawsze wiązały się z obecnością w jej życiu jednej osoby - Austina Sandersa. Nie daje jej to spokoju, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Rozpoczyna własne prywatne śledztwo, które – jak się wkrótce okaże – będzie brzemienne w skutkach. Wróci przeszłość, niebezpieczeństwa i zaskakujące sytuacje, często smutne i niewyobrażalne w skutkach. Przypomną się jej wydarzenia sprzed roku i kłopoty, z jakimi musiała się mierzyć. Czy tym razem będzie podobnie? Czy nadal będzie uciekać przez niebezpieczeństwem? Czy będzie mogła liczyć na jakąkolwiek pomoc, przecież teraz Austina nie ma obok niej?
„I chociaż ciężko było mi się do tego przyznać – czując ten dreszczyk emocji i niebezpieczeństwo, byłam szczęśliwsza”.
Stay Away to historia, w której do decydującego głosu dochodzi przeszłość. To ona kieruje losami bohaterów, przenika do ich relacji i robi wielkie zamieszanie. Puka do nich, pomimo że nie jest mile widziana. Ale już jest i trzeba się z nią zmierzyć. Autorka po raz kolejny daje nam obraz intrygującej, i wydawać by się mogło, skazanej na porażkę, miłości. Ale w jakim wielkim jesteśmy błędzie. Jeżeli ludzie się kochają i nie widzą życia bez siebie, to nic nie jest w stanie im przeszkodzić w realizacji marzeń. Ta miłość, tchnąca świeżością i nie bacząca na nic, pokonuje wszystkie przeszkody, a jest ich cała masa. Z wielką satysfakcją spoglądałam na uczucie, które rozkwitało między bohaterami, jakież ono było piękne i stałe. Od tych młodych bohaterów możemy się nauczyć, jak można przebaczać bliskim, jak trzeba każdemu dać w życiu drugą szansę i nie przekreślać. Każdy popełnia błędy, nikt nie jest nieomylny, ale ważne, że potrafi przyznać się do nich i ponieść skutki swojego złego zachowania. Po skończeniu tej lektury nabrałam przekonania, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Niewidzialnego, zjawiającego się zawsze, gdy mamy problemy i starającego się chronić nas przed złem i popełnianiem kolejnych błędów. My Go nie widzimy, ale miejmy świadomość, że On jest przy nas.
„ - Kiedy na kimś ci zależy, stawiasz jego bezpieczeństwo i szczęście ponad wszystko inne, nawet swoje życie – odezwał się i dopiero, gdy wypowiedział te słowa, spojrzał na mnie znacząco”.
Stay Away Weroniki Dobrzynieckiej to kipiąca nieustraszoną energią i niesamowitą mocą, elektryzująca od pierwszych stron powieść. Tajemniczość bohaterów, ciemny klimat i spowita grozą atmosfera krążą po stronicach tej powieści od rozdziału do rozdziału i nie pozwalają czytelnikowi złapać oddechu. Przeżycia niesamowite i elektryzujące, emocje niecodzienne i trudne do uchwycenia. Ja się czułam jak rozbitek na tonącej tratwie, krążyłam po oceanie wrażeń i nie mogłam liczyć na żadną pomoc. W każdej chwili mogłam zatonąć, ale dzięki mojej sprawności szczęśliwie dobrnęłam do brzegu. Zmoczona, ledwie żywa i zmęczona, ależ jak usatysfakcjonowana. Przeżyłam przygodę na oceanie zła, smutku i grozy i …. ocalałam. Takich wrażeń życzę wszystkim, ich nie można zapomnieć, nimi się żyje przez następne dni, i jeszcze dłużej …
Chylę czoła przed autorką. Ma taki dar i talent, który jest trudny do opisania. W trakcie czytania jej powieści coś dziwnego dzieje się czytelnikiem, odnosi się wrażenie, że jesteśmy w środku całej fabuły, utożsamiamy się z bohaterami i czujemy w sobie ogromną ich moc. Strach docierający do każdego zakamarka naszej duszy, ból wijący się w naszym ciele, osamotnienie i niemoc w walce ze złem dotykają nas na każdym kroku. My sami przeciwko wszystkim.
Powieść czyta się świetnie, trudno jest się od niej oderwać. Emocje na najwyższym poziomie wtajemniczenia, tym bardziej, że wyraźnie widać w niej obecność pazura tajemniczości. Wbija w fotel, nie wstaniecie, dopóki nie dowiecie się, czy tym razem również los spłatał figla Etinnette i Austinowi … Nie warto się ociągać, już po nią sięgnijcie, zostańcie chociaż na chwilę bohaterami najnowszej powieści Weroniki Dobrzynieckiej. Nie zawsze macie taką okazję, więc jej nie zmarnujcie ...


  Obydwie Zaczytane  (18.04.2020)
Stay away to kontunuacja losów Etinet oraz Austina, poznanych w pierwszej części Run away. W zasadzie powieść można przeczytać oddzielnie, ale ja polecam sięgnąć od razu po dwa tomy. Kontynuacja bardzo mi się podobała i już wam powiem dlaczego.

Etinet po traumatycznych przeżyciach, porwaniach, zawiedzionej miłości, zamieszkuje w Paryżu. Ma pracę, studiuje, spotyka się z cudownym chłopakiem. Jej życie to istna sielanka. Do czasu... Na swoim urodzinowym przyjęciu wydaje jej się, że widziała Austina - jej wybawiciela, miłość, ale i niebezpiecznego chłopaka, dla którego życiem jest zabijanie gangsterów. Chłopak jednak ucieka, ale następujące po tym wydarzeniu zdarzenie tylko utwierdzają Eti w tym, że coś się dzieje. Listy z pogróżkami, tajemniczy obserwujący ją mężczyzna w kapturze, pojawienie się Austina i trójki jego przyjaciół, porwania, pościgi, sekrety i kłamstwa dowodzą, że ktoś znowu ktoś czyha na życie Etienette.

Powieść Stay away ma w sobie dobrą energię. Przyciąga jak magnes a ja mam na potwierdzenie tego swój własny wyznacznik. Gdy wracam z pracy po nocnej zmianie teraz o 4 rano i siadam i wiem, że muszę jeszcze choć trochę poczytać kosztem własnego snu to wiedzcie, że książka musi być tego warta. Ta dokładnie taka była. Podczytywałam ją w każdej wolnej chwili, tak mnie zaciekawiła. Jej dynamika sprawiała, że czytelnik czuł się jak na kolejce górskiej. Nagłe zwroty akcji zapierały dech w piersiach, zakończenie i rozwiązanie wszystkich komplikacji dosłownie wbija w fotel. Żeby już tak strasznie nie słodzić to powiem, że kilka wątków rozwinęła bym lekko, ponieważ zostały bez wyjaśnienie, ale to są naprawdę drobniutkie sprawy, których się normalnie nie zauważa.

Bardzo ciekawie pokazana jest relacja między głównymi bohaterami. Coś w deseń - Miłość wszystko zwyciężą, zawsze wybacza. Pomimo konfliktów, ranienia siebie nawzajem bohaterowie jednak stawiają na swoje uczucia i walczą o siebie jak tylko mogą. W tej części swoją dojrzałością zaskoczyła mnie Etinet. Podejmowała racjonalne, mądre decyzje, pokazała pewność siebie, odpowiedzialność. Austin zaś mnie troszkę denerwował. Wiem, ze gra toczyła się o wielką stawkę, ale często tracił głowę i opanowanie.

Podsumowując, Stay away to bardzo miła odskocznia od własnych problemów, od zwykłych książek obyczajowych, czy kryminałów. Łączy w sobie romans, kryminał, młodzi, charakterni bohaterowie nadają jej wyrazistości. Czyta się szybko, autorka pisze przystępnym językiem. Dużo plusów, dlatego z czystym sumieniem polecam.


  Anna Kaczor  (22.04.2020)
Mija rok od ostatnich zdarzeń. Etinette wyjechała do Europy, poznała nowych przyjaciół, studiuje, pracuje, ma chłopaka, z którym chce związać swoją przyszłość. Wszystko zaczęło się układać, dokładnie tak, jak marzyła, a przynajmniej tak się jej wydaje. Niestety to tylko pozorny spokój. Najpierw pojawia się dziwny mężczyzna w pizzerii, w której kobieta pracuje. Zawsze jest na jej zmianie, zawsze ma kaptur na głowie, a jego twarzy nikt nie widział. Następnie, podczas swoich 21 urodzin, kobiecie wydaje się, że widzi Austina. Miesza to bardzo w życiu Etinette, dawne uczucia wracają, coraz mniej jest pewna swojego nowego związku, zaczyna się zastanawiać co się tak naprawdę dzieje. Zaczynają pojawiać się pogróżki, a jej przyjaciele zaczynają znikać. Kto znowu grozi Etinette? Czy uczucia między nią i Austinem znowu odżyją? Czy uda im się odnaleźć zaginionych przyjaciół?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/04/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-stay.html


  Nikola Piechota  (25.04.2020)
Z twórczością Pani Weroniki Dobrzynieckiej spotkałam się po raz pierwszy i mogę stwierdzić, że jestem mile zaskoczona. "Stay away" jest drugim tomem cyklu "Run away", którą osobiście czytałam i zdecydowanie pchnęła mnie do przeczytania kolejnej.


Etinet Winston po przykrych przeżyciach o różnorakiej formie zamieszkuję w Paryżu z nadzieją na spokój i należytą jej harmonie wewnętrzną, ale niestety nic nie trwa wiecznie. Kilka wydarzeń utwierdza bohaterkę, że historię lubią się powtarzać! Niestety, czas odgrywa tu największą rolę, a Etinnette ma go niewiele, by uratować siebie i swoich bliskich.


Autorka wprowadza nas w bardzo dziwny, a zarazem mroczny i intrygujący klimat. Główna bohaterka „ulega” przemianie, która jest teraz skłonna popełnić największe ryzyko!
Ani razu podczas czytania nie czułam się znudzona, zmęczona – czułam się całkowicie odwrotnie, mianowicie podekscytowana i pełna emocji, które dosłownie chciały wejść do tej książki, gdyż fabuła jest naprawdę wciągająca.

Zapewniam Was, że ta lektura nigdy nie będzie Was prosić o przeczytanie, a to Wy sami już po pierwszej części będziecie głodni.. zapraszam Was do tajemniczego świata Etinnette, gdyż ryzyko stawia się ponad…


  Paulina Gąsior  (26.04.2020)
Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła powieści, autorka świetnie dobrała do siebie bohaterów, których polubiłam od początku. Nie ma chwili na nudę, akcja toczy się błyskawicznie, każdy rozdział wnosi coś nowego do przedstawionej historii. Autorka pisze prosto i bardzo zrozumiale, styl jest bardzo przystępny w odbiorze. Dzięki wspomnieniom bohaterów bez znajomości poprzedniej części można bez problemu odnaleźć się w fabule powieści. Autorka przedstawia nam jak prawdziwa miłość może zmienić człowieka oraz pomóc pokonać wszelkie przeszkody. Historia przedstawiona w powieści jest intrygująca, ciekawa, wciągająca i tajemnicza, bohaterowie dobrze wykreowani stanowią bardzo ciekawą i interesującą grupę ludzi. Dynamika powieści nie daje odetchnąć można poczuć się jak na karuzeli ale jest to dużym plusem dla książki. Niebezpieczeństwo przeplatane z miłością nadaje książce szczególnego klimatu. Zapierające dech w piersiach akcje, wbijające w fotel zakończenie sprawia, że powieść na długo zostanie w pamięci czytelnika. Gwarantuję, że podczas czytania nie będziecie się nudzić wręcz odwrotnie książka pełna emocji zapewni wam dużo ekscytacji.


  Karolina Habernal  (20.05.2020)
“To wszystko mnie przerasta. Tyle razy byłem w gównianych sytuacjach, ale nigdy dotąd nikt z moich bliskich nie był w środku zamieszania. Tak bardzo boję się kogoś stracić”
Od ostatniego spotkania Etinnette i Austina minął niemal rok. To co razem przeszli połączyło ich, jednak musieli się rozstać. Etinet wróciła do Paryża. Praca, studia, kochający chłopak, przyjaciółki- w życiu dziewczyny wszystko zaczyna się powoli układać. Etinet zaczyna podejrzewać, że dzieje się coś złego, kiedy w pizzerii pojawia się tajemniczy klient, który przychodzi tam tylko w czasie jej zmiany. Wkrótce zaczyna dziać się coraz więcej podejrzanych rzeczy. Jej przyjaciele zaczynają ginąć, a ona zdaje sobie sprawę, że za tymi wydarzeniami może stać Austin. Dziewczyna decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o życie swoje i swoich przyjaciół.
“Stay away” to druga część cyklu “Run Away” Weroniki Dobrzynieckiej, o tym, że jest to druga część dowiedziałam się pod koniec czytania. Jednak nie przeszkadzało mi to w czytaniu. “Stay away” to historia Etinet, która walczy o życie swoich przyjaciół. Dziewczyna jest dzielna i bardzo zdeterminowana. W jej życiu znowu pojawia się też Austin, którego kiedyś darzyła uczuciem. “Stay away” jest sensacją z elementami romansu. Akcja jest bardzo dynamiczna, a wątek romantyczny bardzo delikatnie wpleciony. Cała historia w napięciu i bardzo wciąga, całą książkę przeczytałam w jeden wieczór.”Stay Away” to idealna książka dla fanów książek sensacyjnych z elementami romansu.


  Paulina Radziszewska  (8.06.2020)
Na początku zastanawiałam się czy rzeczywiście książki się od siebie różnią gatunkiem, ponieważ na okładce pierwszej było „kobieca”, a na drugiej „sensacyjna”. I tak, zdecydowanie się z tym zgadzam. Tak jak w pierwszej części myślałam, że akcji jest sporo, tak w drugiej było jej jeszcze więcej - na okrągło się coś działo. Dzięki temu tej książki nie dało się tak po prostu odłożyć.

Historia Etinet rozpoczyna się na nowo po roku od pamiętnych zdarzeń w Stanach. Mieszka, studiuje i pracuje w Paryżu. Ma chłopaka – przystojniak w jej typie, student medycyny, kasiasty. Niby idealnie, ale dziewczyna nie czuje się przy nim swobodnie. Ciągle zamartwiając się by nie popełnić gafy, zamiast drogiej restauracji wolałaby kebaba lub kanapkę ze stacji. Mimo tego, przyjmuje jego oświadczyny.

Seria morderstw w Paryżu oraz pojawienie się jednego z dawnych, dobrych kolegów sprawia, że myśli Etinet skupiają się już wyłącznie na Austinie. Niestety, im więcej dziewczyna próbuje dowiedzieć się o powodzie pojawienia się chłopaka w jej życiu, tym więcej negatywnych skutków to wywołuje. Porwanie i pobicie jej współlokatorki, zaginięcie Loisa, groźby. Kto jest za to odpowiedzialny?
Jakie relacje pojawią się między wciąż zakochanymi w sobie Etinet i Austinie?

Dziewczyna zmierzy się z duchami przeszłości. Na szczęście jej lubiący adrenalinę charakter pomoże wpaść na ciekawe pomysły i rozwinie wiele wątków.

Śmiało zachęcam Was do przeczytania obu książek. Nawet jeśli sięgnięcie tylko po drugą część, to z pewnością się odnajdziecie, ponieważ autorka nawiązuje do kluczowych wątków Run Away.
Książkę tą zaliczam do sensacji z nutką romansu (nienachalnego, choć ja chciałabym go więcej…). Wciągająca historia z dynamiczną fabułą i zakończeniem tak nieprzewidywalnym, że nie uwierzycie. Oderwie Was od codzienności. Gwarantuję!


  Urszula Głuch  (20.04.2020)
Kontynuacja losów Etinet i Austina poznanych w "Run away". Nie czytałam pierwszej części, ale to nie stanowi żadnego problemu, spokojnie można odnaleźć się w historii, dzięki przytaczaniu wątków z przeszłości.

Etinet po ciężkich przeżyciach z zeszłego roku zamieszkuje w Paryżu. Znalazła prace w pizzerii, z której do końca nie jest zadowolona. Studiuje psychologie, oraz ma cudownego chłopaka. Wszystko zmienia się, kiedy podczas przyjęcia z okazji jej 21urodzin dostrzega w oddali Austina. Później dziewczyna zaczyna dostawać listy z pogróżkami, oraz być obserwowana przez tajemniczego klienta pizzerii. Nagłe pojawienie się w jej życiu dawnych przyjaciół dowodzi, że dziewczyna znowu może mieć kłopoty.

Oj lubię takie książki. Miłość przeplatana z niebezpieczeństwem. Przeczytałam ją w mgnieniu oka. Akcja toczy się bardzo dynamicznie. Z zaciekawieniem czytałam kolejne rozdziały. Cała grupa przyjaciół, to bardzo ciekawi bohaterowie. Czasami denerwowała mnie główna postać swoim "ego", ale da się ją polubić. Autorka bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie fabułą i swoim stylem pisania. Jest tak lekki, że czytanie to sama przyjemność. Bardzo żałuję, że nie przeczytałam pierwszej części, ale bardzo możliwe, że to się zmieni.


  Lubię To Czytam  (16.04.2020)
https://www.instagram.com/lubie_to_czytam/
https://lubietoczytam.blogspot.com/2020/04/stay-away.html

"Stay away" jest drugim tomem cyklu "Run away", pierwszej książki nie czytałam. Podoba mi się okładka oraz tytuł, który bardzo pasuje do całej historii. Jest to również pierwsza książka tej Autorki, którą przeczytałam.
Książka jest ścisłą kontynuacją pierwszego tomu cyklu, jednak podczas czytania, Autorka nawiązuje do wydarzeń z poprzedniej części, więc bardzo łatwo odtworzyć sobie obraz zawartych w niej wydarzeń. Bardzo podoba mi się pomysł na tę książkę. Jest intrygujący, wciągający, tajemniczy, ciekawy. Żałuję jednak, że nie został on zrealizowany od początku do końca. Podczas czytania odnosiłam wrażenie, że wkradł się do tego wszystkiego jakiś delikatny chaos. Bardzo lubię wiedzieć tyle, ile wie bohater, jednak tutaj zdarzały się momenty, kiedy akcja była zawieszana, urywana w pół, a przyczyna takiego stanu , była tłumaczona znacznie później. Książkę czyta się całkiem dobrze. Liczyłam, że wciągnie mnie bardzie. Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o główną bohaterkę. Nie do końca mnie do siebie przekonuje. Podobała mi się natomiast konstrukcja pozostałych bohaterów. Stanowią ciekawą i interesującą grupę ludzi.
Jeśli nie czytaliście pierwszego tomu, tak jak ta, jesteście w stanie zrozumieć akcję i powiązane ze sobą wydarzenia. Książka jest dynamiczna, nie można się nudzić. Jak już wspominałam, najbardziej przeszkadzał mi w czytaniu brak konsekwencji w opisywaniu wydarzeń. Bardzo żałuję, ponieważ sam zamysł był strzałem w dziesiątkę.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.