Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> Spowiedź diabła — Adrian Bednarek
Spowiedź diabła — Adrian Bednarek

Spowiedź diabła

Cena: 44,99 zł 38,24 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Niczego w życiu nie należy obawiać się bardziej niż zemsty kobiety…

Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice, usiłując ratować ostatnie ze swoich dzieci, wynajmują do pomocy kancelarię Kuby Sobańskiego oraz jego wspólniczki Sandry.
Tymczasem z kliniki odwykowej wychodzi dawna dziewczyna Kuby, Julia – obecnie pisarska celebrytka, autorka bestsellerowej książki „Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek” – która wraca do Krakowa z precyzyjnie obmyślanym planem zemsty.

Adrian Bednarek
Urodzony w 1984 roku w Częstochowie. Uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor 14 opublikowanych powieści oraz kilku opowiadań. Laureat nagród Złoty Kościej 2018 za powieść „Skazany na zło”, Złoty Kościej 2021 za powieść „Zapomniany”, zdobywca tytułu Thriller Roku 2021 wortalu Granice.pl za powieść „Zapomniany”. Czytelnicy określają go mianem mistrza thrillerów psychologicznych i jedynym w swoim rodzaju kreatorem psychopatycznych postaci.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Zaczytani, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: drugie
  • Liczba stron: 468
  • ISBN: 978-83-8313-059-0

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 14 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Mirosława Dudko  (4.01.2023)
„Nic nie wywołuje takiej ekscytacji
jak gra, w której stawką jest
ludzkie życie.”

Co się stanie, gdy spotkają się dwie diabelskie natury? Wydaje się, że już jeden człowiek ogarnięty demoniczną duszą jest nie do powstrzymania, ale gdy spotka on na swej drodze drugą podobną do siebie mroczną duszę, wówczas efekt może być trudny do przewidzenia. Co może z tego wyniknąć, tego dowiemy się z trzeciej części serii z Kubą Sobańskim pt. „Spowiedź diabła”. Tytuł, wbrew pozorom, nie świadczy o nawróceniu głównego bohatera. Pan Adrian Bednarek nadaje temu czynowi zupełnie inny wydźwięk.

Jak zwykle prolog od razu wprowadza nas w fabułę mocnym akcentem i zawiązaniem akcji. Poznajemy Sonię Wodzińską, która rozpoczyna tę część opowieści z Kubą Sobańskim, który wydaje się spokojniejszy po tym, jak w „Procesie diabła” uśpił w końcu swoje wewnętrzne, mordercze demony. Nie ma w nim chęci zabijania kolejnych ofiar, gdyż Klara przestała go nawiedzać w koszmarnych snach i teraz może poświęcić się karierze prawniczej oraz rozkoszowaniem się spokojem w swoim raju. Jednak nic nie trwa wiecznie i wszystko zmienia się, gdy podejmuje się obrony córki państwa Wodzińskich oskarżonej o zamordowanie brata, Przemka. Do jego raju zapuka też przeszłość w postaci Julii Merk, która pała chęcią zemsty za to, co jej zrobił. Julia jest teraz, po dwóch latach od wydarzeń w „Procesie diabła” znaną pisarką, która zyskała sławę pisząc książkę „Spałam z Rzeźnikiem Niewiniątek”. Jest przekonana, tak jak inni, że groźny psychopatyczny morderca już nikomu nie zagraża, gdyż skończył swoje życie w więzieniu. Nie jest świadoma tego, jak bardzo się myli i jak niebezpieczną podejmuje grę.

„Ludzie silni godzą się z tym, co nieuniknione, akceptują nową sytuację i próbują wykorzystać traumę do wzmocnienia samych siebie.”
Powieść „Spowiedź diabła” jest kontynuacją, godną swoich poprzedniczek i jeszcze bardziej od nich wciągającą. Jej pierwsza premiera miała miejsce w 2017 roku i wówczas okładka oddawała nastrój tego, co czytelnik mógł poznać na kartach książki. Najnowsza oprawa wznowionego tomu trzeciego jest jednak bardziej intrygująca i elegancka. Nie jest wprawdzie tak mroczna, jak dwóch wcześniejszych tomów, tak jak nie jest tak strasznie, przez pierwsze kilkanaście rozdziałów, ale pomimo tego, czuć cały czas dziwne napięcie, które trudno określić w przypadku książek pana Bednarka. Tym razem na froncie książki widoczne są dwie osoby: kobieta i mężczyzna, którzy stoją na krakowskim rynku zwróceni do nas tyłem i patrzą w kierunku kościoła mariackiego.

Fabuła też nie jest tak mroczna i demoniczna, ale mimo to nadal posiada swoją ciemną stronę zwłaszcza w drugiej połowie. Bardziej skupiona jest na działalności prawniczej Kuby, a jej główny wątek toczy się wokół sprawy Soni i strategii jej obrony. Przez większą część fabuły autor oszczędza nam brutalnych morderstw. W ten sposób usypia naszą czujność, by nagle ponownie przyprawić nas o wzrost napięcia i skok adrenaliny. Sytuacja się zmienia, gdy znaczenia nabiera drugi wątek związany z Julią i Sandrą, które niespodziewanie wywołały u Kuby chęć mordu. Planując zemstę, nie wiedziały, w jakie bagno wdepnęły, gdyż trafiły na prawdziwie diabelskiego osobnika. Obserwujemy też narodziny nowej bestii, a raczej bestyjki, która odciska na Kubie swoje piętno i w specyficzny sposób wiąże swój los z diabłem wcielonym w skórę prawnika.

Postać Kuby wywołuje u mnie za każdym razem sprzeczne uczucia, gdyż jest on człowiekiem, którego czyny nie są przeze mnie akceptowane. Jednocześnie śledzę jego poczynania z ciekawością, gdyż nigdy nie wiadomo, jak to się wszystko skończy. Jego bezwzględność i podejście do ofiar ma tutaj zupełnie inny wydźwięk, niż w "Pamiętniku diabła” gdyż wówczas było to efektem demonów tkwiących w jego umyśle. Teraz jest jego wewnętrzna bestia uruchamia się z konieczności ochrony swych "interesów" i obrony swego raju, do którego wszedł wróg. Na zewnątrz wszyscy znają go, jako skutecznego prawnika, który potrafi wybronić nawet największego przestępcę, ale on postrzega siebie, jako tego, który wymierza sprawiedliwość według własnych zasad.

Ciekawostką jest to, że powstawała ona w umyśle autora i materializowała się realnie na kartach rękopisu. Wówczas nie myślał, że powstaną kolejne tomy i historia Kuby Sobańskiego zamknie się w trylogii. Na szczęście tak się nie stało, gdyż po dotarciu do finałowej sceny w „Spowiedzi diabła” nie mogłabym wybaczyć panu Bednarkowi, że pozostawia mnie z takim finałem.

To, co zaserwował na ostatnich rozdziałach, uderza swoją siłą emocjonalną i sprawia, że pozorny spokój całkowicie zostaje zburzony. Dopełnieniem jest epilog, który wytrąca z równowagi jeszcze bardziej i wywołuje zdziwienie i rodzi mnóstwo pytań, na które odpowiedzi na pewno uzyskam w kolejnej odsłonie.

Książkę przeczytała, dzięki wydawnictwu Zaczytani


  ania bex  (18.11.2022)
,,Spontaniczne decyzje zawsze niosą ze sobą nieprzewidywalne skutki. Mózg, odurzony magią chwili, potrafi dać się ponieść najbardziej zdradliwym emocjom".

Wracam do Krakowa, gdzie w swoim prywatnym raju na ziemi urzęduje znany już i popularny prawnik z najwyższej półki – Kuba Sobański we własnej osobie. Dziś czarujący i przystojny adwokat mknie autostradą na szczyt swojej rozwijającej się w zawrotnym tempie kariery. Uważa, że w końcu ma pełną kontrolę nad swoimi demonami, choć często otumania swe myśli przyziemnymi używkami – zamiennikami jego „krwawych” dragów.
Kim jest ten elektryzujący koleś tańczący zbójnickiego z demonami na krakowskiej potańcówce.. ? Utalentowanym i cwanym adwokatem? Chłopcem skrzywdzonym w dzieciństwie? Zimnokrwistym psychopatą? Czy wszystkim po trochu?

Żeby poznać choć część prawdy, trzeba „wysłuchać” spowiedzi diabła, a nie oszukujmy się nagrzeszył on w tym swoim raju nie mało..
Tymczasem Kuba i jego kancelaria otrzymują sprawę oskarżonej o zabójstwo swojego brata bliźniaka siedemnastoletniej dziewczyny z tak zwanego dobrego domu. Kuba jest jej jedyną deską ratunku, której dziewczyna nie zamierza puścić, nawet jeśli będzie to oznaczało konieczność oszukania wariografu.
Do raju wraca też „Królowa Piękności” – Julia, która wygrała wojnę z heroinowym diabłem, urosły jej nieco pazurki i już nie pozwala sobą manipulować. Stała się celebrytką. Przeobraziła się w twardą kobietę, żądną zemsty, gotową stanąć do walki z każdym przeciwnikiem. Tylko czy oby dobrze mierzy siły na zamiary..
„Spowiedź diabła” to trzecia już odsłona diabelskich harców w raju. Kuba jako dojrzały diabeł orientuje się, że nie jest osamotniony w swoich mrocznych sekretach. Są tu też inni, podobni do niego, ale nie lepsi. Rozpoczyna więc polowanie.. definitywnie kończy swoje ,,związki chemiczne o charakterze łatwopalnym", ale tworzy też nowe relacje.. w tym, z kimś, kto być może w podobny sposób czuje i wie, co zrobić by zapomnieć o najmroczniejszych chwilach z przeszłości.. Z kimś, kto nada jego życiu nowy wymiar.

Diabelnie polecam.


  Olga Majerska  (19.11.2022)
Poprzednie części serii o Kubie Sobańskim dostarczyły mi mnóstwo doznań. Tak było i tym razem. Choć śmiało mogę powiedzieć, że było jeszcze lepiej. Jeszcze bardziej emocjonująco. To była niesamowita wycieczka do raju psychopatycznego mordercy.

Wizja bezpieczeństwa Kuby zostaje przyćmiona przez Królową Piękności, jego dawną partnerkę. I choć prześladujące go demony chwilowo zostały uśpione, to wie, że musi za wszelką cenę chronić swojej wolności. Nie cofnie się przed niczym, dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Diabeł w ludzkiej skórze znów daje o sobie znać w iście niegodziwym stylu.

„ Nic nie wywołuje takiej ekscytacji jak gra, w której stawką jest ludzkie życie ”.

Kolejna książka autorstwa Adriana Bednarka spowodowała we mnie niezwykłe odczucia. Niezwykłe, dlatego, że nie czytałam jeszcze thrillera, w którym tak bardzo zagłębiałabym się w umysł psychopaty. Każda jego myśl, każde uczucie, jakiego doznawał, każdy czyn, który popełniał, przeżywałam z nieopisaną ciekawością. Intryguje mnie sposób jego myślenia, postępowania, motywacje. Nie wiem jak Adrian Bednarek to robi, ale od pierwszego do ostatniego przeczytanego słowa zamykam się w świecie wyobraźni, gdzie króluje zło i jest mi w tym świecie niesamowicie dobrze. Chylę mu czoła, bo to niełatwe zadanie.

„ Jestem drapieżnikiem. Czuję to każdą komórką swojego ciała. Nie poluję dla zaspokojenia głodu, poluję, żeby przetrwać ”.

Demon siostry ciągle tkwi w Kubie. Krzywda, jakiej zaznał z jej rąk tak naprawdę nie została wymazana. Ten demon jest jak nałóg, który nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Zabijanie to dla Kuby odzyskiwanie spokoju. Tylko co tak naprawdę ten spokój oznacza? Czytajcie i delektujcie się emocjami.


  Michał Machnacki  (21.11.2022)
Zacznę dosyć nietypowo. Zarwałem noc przy lekturze, co rzadko mi się zdarza... Jednak jestem ukontentowany. Znów przeżyłem niesamowite emocje, czytając trzeci tom cyklu o Kubie Sobańskim. Tak samo było przy poprzednich tomach. Wkręciłem się bez reszty. Obie recenzje znajdziecie pod linkiem Pamiętnika diabła i Procesu diabła znajdziecie ---> https://nakanapie.pl/profil/recenzje
Przypomnę dla tych, co jeszcze nie znają pana Adriana Bednarka (chyba nie jest ich za wiele, sporo fanów kryminałów i thrillerów psychologicznych na pewno słyszało), że autor jest częstochowianinem, fanem i regularnym kibicem piłkarskiej drużyny Rakowa z jego rodzinnego miasta. Kreuje w swoich powieściach bohaterów, którzy mają zwichrowane charaktery, zdolne do najgorszych czynów, a zarazem odbierający jego dzieła literackie często... "kibicują" im, zżywają się z postacią literacką. Tak na marginesie, straszne...
Okładka nie odbiega od dwóch poprzednich. Na grzbiecie czarne litery idealnie wkomponowują się w żółte tło, co daje świetny efekt, gdy trzy książki cyklu postawi się koło siebie. Na okładce tym razem możemy w tle podziwiać Kościół Mariacki i Sukiennice, dwa jakże niesamowicie piękne zabytki krakowskiej starówki i całego miasta. Przed nimi stoi zapewne kuba Sobański i siedemnastolatka, która została oskarżona o zabójstwo.
Muszę w tym miejscu trochę pospojlerować, czyli zdradzić końcówkę drugiego tomu, który poniekąd wprowadza nas w kolejny (tak będzie i z końcówką trzeciego tomu!). Z odwyku narkotycznego, z kliniki wychodzi była dziewczyna Sobańskiego, Julia. Julia to była dziewczyna Rzeźnika Niewiniątek, skazanego na karę dożywocia, Tomasza Rogowskiego. Tyle że on wcale nie był mordercą niewinnych kobiet, a sam Kubuś, który wrobił chłopaka, podrzucając niepodważalne dowody zbrodni. Rogowski zaś został zamordowany w celi przez współwięźnia. Julia odwiedzała wszystkich specjalistów, psychologów, znalazła się w szpitalu, sięgnęła dna, ale była przekonana, że w podawanie heroiny mógł być zamieszany jej były, czyli sam bohater cyklu. Postanawia, że zemsta będzie słodka.
Julia staje się sławna. Jej książka "Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek" staje się szybko bestsellerem! Spotkania autorskie, rzesze fanów nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą. Doszło do tego, że w Szwecji znalazł się naśladowca Rzeźnika Niewiniątek, który w jeszcze bardziej bestialski sposób morduje kobiety. Dziewczyna w chodzi w układ z Sandrą, która jest wspólniczką w kancelarii Kuby Sobańskiego. A ta prosperuje coraz lepiej, szczególnie gdy trafia im się sprawa siedemnastoletniej Soni, oskarżonej o spowodowanie śmierci jej brata bliźniaka. Matka dziewczyny oferuje kosmiczne pieniądze za uniewinnienie nastolatki. Kuba podejmuje wyzwanie!
No i ta końcówka, która powoduje, że oczekiwanie na kolejny tom będzie niesamowicie trudna dla mnie. Co stanie się z Kubą? Patrząc na rozwój sytuacji i zapowiedziane kolejne tomy, na pewno wiele się jeszcze wydarzy, na co bardzo liczę.


  Grzegorz Grzechuczyta  (29.12.2022)
Osoba mająca swój mroczny sekret zrobi wszystko, by go dalej utrzymać w tajemnicy, nawet jeśli będzie musiała „uciszyć” kogoś, kto zagraża jego bezpieczeństwu. Potencjalna ofiara w starciu z bezwzględnym mordercą ma niewielkie szanse na przeżycie, więc gdy na początku podejmuje się danego śledztwa musi mieć świadomość, czy da radę go pokonać, bo jeśli nie, to lepiej odpuścić.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Kubę Sobańskiego, którego kancelaria adwokacka została wynajęta do pomocy w sprawie o zabójstwo. Sprawczynią jest niejaka Sonia, która zabiła swojego brata wypychając go z balkonu. Dziewczyna nie przyznaje się do winy, więc Sobański i jego wspólniczka Sandra będą mieć karkołomną walkę z wymiarem sprawiedliwości. W tym samym czasie z kliniki odwykowej wychodzi Julia Merk, autorka bestselerowej powieści „Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek”. Kobieta nie wie, kto tak naprawdę był zabójcą i kto ją uzależnił od narkotyków, jednakże wkrótce Kuba jedzie na spotkanie z nią jednocześnie mając wątpliwości, czy aby na pewno nadal Julia wierzy w jego niewinność. Jakie zamiary ma Julia względem Kuby? Co dalej z oskarżoną Sonią? Jakie działania podejmie Sobański w celu zapewnienia bezpieczeństwa swojej tajemnicy? O tym w książce „Spowiedź Diabła” autorstwa Adriana Bednarka.

Bezwzględność

Autor w swej książce ukazał głównego bohatera, jako bezwzględnego mordercę, który potrafił zabić nawet najbliższe osoby, o czym dowiadujemy się z jego wspomnień. Toteż potencjalna ofiara, która wejdzie mu w drogę nie ma z nim zbyt wielkich szans, zwłaszcza iż, jako osoba znająca literę prawa oraz sposoby działania organów ścigania wie, co i jak zrobić, by nie zostać złapanym. Dzięki temu, że historia jest opisywana z punktu widzenia mordercy, a nie jak to przeważnie bywa śledczego, wiemy co taka osoba myśli i jakie podejmuje decyzje w stosunku do danych okoliczności. Takie podejście do kreowania postaci widać, że jest przemyślane i moim zdaniem potrzebne na naszym rynku wydawniczym, gdyż lektura takich książek może przybliżyć czytelnikom motywację popychającą przestępców do czynów karalnych.

Podsumowanie

W moim przypadku miałem pierwszy raz okazję poznać twórczość autora i uważam, że był to czas pełen emocji i napięcia wywołanymi postępowaniem głównego bohatera. Moim zdaniem można ten tom przeczytać osobno, ale lepiej zacząć od początku, by mieć lepszy obraz dotyczący postaci Sobańskiego, sam też sięgną po poprzednie tomy. W książce występują sceny erotyczne, które w połączeniu z thrillerem tworzą wyjątkowy charakter tej powieści, bo takie połączenie nie jest zbyt często spotykane. Zaskakujące zakończenie pozostawia w niepewności i stwarza chęć do sięgnięcia po kolejny tom. Okładka zdecydowanie pasuje do treści, jak i bohaterów książki. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom autora, a także osobom gustującym w mocnych thrillerach, gdyż w tym przypadku czytelnik skazany jest na lekturę interesującej i niebezpiecznej historii z dreszczykiem w tle.


  Joanna Drewicz  (5.01.2023)
„Spowiedź Diabła” jest trzecim spotkaniem z moim ulubionym Kubą Sobańskim. Kancelaria Kuby bierze sprawę obrony nastoletniej Soni, oskarżonej o zabójstwo swojego brata. Dziewczyna nie przyznaje się do winy, więc przed Kubą i jego wspólniczką Sandrą niełatwe zadanie. Czy wybronią Sonię? Czy dziewczyna rzeczywiście jest niewinna?
Rownolegle, z kliniki odwykowej wychodzi Julia-dawna miłość Sobańskiego. Domyśla się, że chłopak skrzywił ją, świadomie i z premedytacją. Robi się naprawdę niebezpiecznie, bo nie bez powodu mówią, że zemsta kobiety bywa bardzo gorzka…
Trzeci tom, nic się nie zmienia. Ta seria to dla mnie prawdziwa książkowa uczta. Akcja nie zwalnia, nowe postaci tylko dodają ochoty na pochłanianie kolejnych stron. Osoba Soni podoba mi się, dodaje dużo świeżości, ale i tajemniczości. Więź, która tworzy się między bohaterami jest tak przerażająca, że nie sposób nie zabrać się za kolejną część


  Zaczytana Archiwistka  (6.01.2023)
„Niczego w życiu nie należy obawiać się bardziej niż zemsty kobiety...”

„Spowiedź diabła” autorstwa Adriana Bednarka, stanowi już trzeci tom serii na temat przygód seryjnego mordercy oraz adwokata w jednym - Jakuba Sobańskiego. Po moich zachwytach nad poprzednim tomem nie spodziewałam się, że autorowi uda się pobić drugą część - chyba nie doceniłam jego możliwości, ponieważ ten tom to istna mieszanka akcji i niezapomnianych emocji w jednym!

Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice, usiłując ratować ostatnie ze swoich dzieci, wynajmują do pomocy kancelarię Kuby Sobańskiego oraz jego wspólniczki Sandry.
Tymczasem z kliniki odwykowej wychodzi dawna dziewczyna Kuby. Julia - obecnie pisarska celebrytka, autorka bestsellerowej książki „Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek” - która wraca do Krakowa z precyzyjnie obmyślanym planem zemsty.

Przyznam, że „Spowiedź diabła” zdecydowanie pobiła swoje poprzedniczki - pan Adrian przygotował dla swojego czytelnika mroczną historię, od której nie sposób jest się oderwać. Może i cała fabuła tej części - dla niektórych z Was - może wydawać się zbyt spokojna, to jednak chcę Was przed czymś ostrzec: to tylko cisza przed burzą... W tej części Kuba przebił samego siebie.

Po przeczytaniu „Pamiętnika” oraz „Procesu diabła” nie sądziłam, że główny bohater czymś mnie jeszcze zaskoczy. Sobański jak zawsze podąża po trupach do celu (i to dosłownie), jednak w przypadku tej części przeraził mnie swoją okrutnością - z każdą przeczytaną stroną o jego zabójstwach czułam coraz większy niepokój. Kuba należy do inteligentnych morderców, którzy doskonale znają się na swoim „fachu” oraz wiedzą co zrobić by pozbyć się śladów i umknąć trafieniu w ręce organów ścigania.

Do głosu w tej serii dochodzą dwie kobiety - jedna niektórym z Was dobrze znana z poprzednich części oraz Sonia, która została oskarżona o zabójstwo swojego brata. Ogólnie cała sprawa drugiej postaci była przedstawiona w genialny sposób - dopóki nie poznałam prawdy, cały czas zadawałam sobie pytanie, czy nasza Sonia nie jest przypadkiem wilkiem w owczej skórze i za jej niewinną buźką kryje się bestia, która tylko czeka by ją wypuścić... Przyznam się, że w czasie poznawania jej osoby obawiałam się, że Bednarek przygotował dla mnie sobowtóra innej bohaterki z poprzedniej części, ale na szczęście moje przypuszczenia okazały się bezpodstawne.

Sama postać Królowej Piękności również zasługuje na kilka sekund sławy w mojej recenzji... Przyznam się bez bicia, że spodziewałam się, że jej osoba bardziej namiesza w życiu Kuby - po skończeniu drugiego tomu przypuszczałam, że czeka mnie ostra jazda bez trzymanki, lecz zmuszona byłam obejść się smakiem. Postać Julii doskonale przedstawia słynne powiedzenie: kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie...

Jeśli chodzi o samo zakończenie tej części.. Takiego zwrotu akcji kompletnie się nie spodziewałam. Nie wiem czemu liczyłam na spokojny finał, który pozwoli mi zrobić sobie krótką przerwę od tej serii (co za dużo to nie zdrowo i niektóre serie warto sobie dawkować), jednak Bednarek zafundował mi finisz, który sprawił, że byłam zmuszona zbierać szczękę z podłogi.

Czy książkę polecam? Jeśli aktualnie rozglądasz się za świetną serią, która pochłonie Cię bez reszty, to koniecznie sięgnij po przygody Kuby Sobańskiego. Autor przygotował dla swojego czytelnika genialną intrygę, która Was obrzydzi, oburzy oraz przerazi.

„W zemście i w miłości kobieta jest większym barbarzyńcą niż mężczyzna...”


  Izabela Więsyk  (10.01.2023)
SPOWIEDŹ DIABŁA to trzecia część, w której przenosząc się do Krakowa poznajemy dalsze losy Kuby Sobańskiego.
Po przegranej sprawie "Rozpruwacza z Krakowa", Kuba decyduje się na otworzenie własnej kancelarii prawnej.
Przechodząc gorszy czas zgadza się aby jego wspólniczką w interesach została Sandra, koleżanka ze studiów. Kuba nie wie jeszcze, że dziewczyna ma w tym wszystkim ukryty cel. W tym samym czasie Julia Merk dawna miłość młodego adwokata, wychodzi z odwyku wygrywając nierówną walkę z uzależnieniem od heroiny. Dodatkowo napędza ją chęć zemsty. Niczego nieświadomy Kuba wchodzi w relacje z byłą dziewczyną. Pojawia się też sprawa, którą postanawia prowadzić, chodzi o obronę siedemnastoletniej dziewczyny z bogatego domu dla której rodzice kompletnie nie mają czasu. Sonia Widzińska zostaje oskarżona o zabójstwo swojego brata. Kuba jest zaciekawiony sprawa jak i samą dziewczyną, decyduje się pomóc. Szybko też przekonuje, się że w nastolatce jest coś co go do niej przyciąga.


W tej serii jestem totalnie zakochana


  Daria farmer_with_the_book  (15.01.2023)
"Zdrada, jedna z największych ludzkich słabości. Każdy w mniejszym lub większym stopniu zdradził lub został zdradzony. Bycie zdradzonym rodzi nienawiść, podsyca chęć zemsty. Człowiek oszukany pragnie rewanżu."

Ponownie zaglądamy do świata Kuby Sobańskiego. Co u niego słychać? Zaczyna prowadzić sprawę pewnej dziewczyny o imieniu Sonia. Została oskarżona o wypchnięcie brata z balkonu, co miało skutek śmiertelny. Kuba ma ją wybronic i robi wszystko, co w jego mocy by tak się stało. Ahh nie wie jeszcze, jak wiele ich że sobą łączy...

W tym samym czasie jego wspólniczka Sandra oraz Julia wdrażają zemstę, którą ta druga uknuła przeciwko Kubie. Nie wiedzą jednak, że nasz Rzeźnik Niewiniątek jest kilka kroków przed nimi, a to może mieć przykry finał...

✨✨✨

Po zakończeniu tomu drugiego, wiedziałam, że tutaj będzie mocna akcja. Zemsta dwóch kobiet? To zapowiadało się na coś okrutnego! Czy się takie okazało? Czy w ogóle doszło do skutku? Tego nie zdradzę, ale wierzcie mi, że będziecie pod wrażeniem tego, w jaki sposób autor poprowadził całą fabułę.

Oskarżona Sonia też nie jest jakaś tam przypadkową postacią by załatać dziurę w książce. Ona jest tam po coś. Łączy ją zadziwiająco dużo z Kubą, a połączy wkrótce jeszcze więcej. Jest bystra, odważna i niezwykle ciekawska. To doprowadzi ją do pewnej sytuacji, w której Kuba będzie jej pomagał... I wcale nie chodzi mi o salę sądową.

Jak zwykle jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak postać Kuby została wykreowana. Geniusz w czystej postaci. Zawsze wszystko dokładnie ma zaplanowane. Myśli absolutnie o wszystkim i przewiduje najdrobniejszy szczegół. Jest niesamowicie spostrzegawczy co często mroziło mi krew w żyłach. Jednak z doświadczenia wiemy, że każdy seryjny morderca w końcu popełnia błąd. Czekam na moment, kiedy to właśnie ktoś tak genialny jak Kuba go popełni. Wiecie dlaczego na to czekam? Bo to nie będzie byle pierdoła. Jeśli zawali to na czymś mega mocnym. I tego jestem ogromnie ciekawa.

Zakończenie wbiło mnie w fotel, nie będę tego ukrywała.

Autor zadbał o każdy szczegół a także o to, by czytelnik pozostał z takim #wtf na końcu. Pan Adrian staje się moim ulubionym polskim pisarzem tego gatunku. Uwielbiam serię o Kubie Sobańskim. Jak ja się cieszę, że na nią trafiłam. Jestem ciekawa, jak historia będzie poprowadzona dalej. Polecam wam tę serię jeśli jeszcze jej nie czytaliście! Gratka dla fanów seryjnych morderców!


  Zaczytana Angie  (17.01.2023)
Trudno jest wybierać książki najlepsze z najlepszych, ale trzeci tom diabelskiej serii traktowałam jak dotąd jako takie moje best of the best. Może dlatego że czytając go po raz pierwszy nie wiedziałam jeszcze do czego doprowadzą przedstawione w nim wydarzenia i tak po prostu delektowałam się treścią. Mam jednak wrażenie, że po poprawkach wyjątkowość tej części przestała być odczuwalna, ale nie dlatego że nagle starała się gorsza, zwyczajnie jakość tych wcześniejszych jeszcze wzrosła.
"Spowiedź diabła" to powieść doskonała pod każdym względem. Wręcz fizycznie boli mnie to, że o tych najważniejszych wątkach nie mogę pisnąć nawet słówkiem, bo to właśnie one byłyby najlepszym potwierdzeniem tego, co napisałam powyżej. Z drugiej strony chyba nikogo, kto zetknął się z piórem Adriana Bednarka, nie trzeba przekonywać, że jak nikt inny potrafi tworzyć psychopatyczne postacie i kierować ich losami tak, że aż ciarki przechodzą po plecach.
W trzecim tomie pojawia się nastoletnia Sonia, jednak jej młody wiek o niczym nie świadczy, bowiem w porównaniu z nią inne żeńskie bohaterki wypadają upiornie blado, a przecież też miały konkretne odpały. Żadna jednak nie była klientką Kuby oskarżoną o zabójstwo własnego brata. A to dopiero początek...
Kuba walczy nie tylko o wolność Soni, ale też o swoją zawodową przyszłość. Praca jednak nigdy nie była jego priorytetem, więc i tym razem ciągle coś go od niej odciąga, nie tylko jego własne wewnętrzne demony. Problem w tym, że ludzie, którzy chcą zakłócić jego spokój, nie zdają sobie w pełni sprawy z tego, komu stają na drodze. Ani ile jest on w stanie poświęcić, by zachować swoją pozycję.
"Spowiedź diabła" to trzecia wyprawa do Raju, która tak naprawdę zmienia wszystko. Choć wolałabym raczej, żeby Kuba działał solo, to trudno odmówić Soni specyficznego uroku i tego, że wniosła do tej serii sporo zamieszania. Zresztą na mój stosunek do niej największy wpływ mają wydarzenia z kolejnego tomu, więc opowiem o nich przy recenzji "Wyroku diabła".
Moje 10/10.


  Linia Druku  (2.03.2023)
Kuba Sobański, czyli główny bohater tego cyklu może siebie oszukiwać bez końca, że zaspokoił swoje mordercze demony w poprzednich dwóch książkach, ale mnie już tak łatwo nie zmyli.


  Małgosia Brzeska  (24.10.2023)
To już kolejny tom cyklu o Kubie Sobańskim. Pewnym siebie i zadufanym w sobie młodym prawniku, który za szczelną maską ukrywa twarz potwora. Wiele ma na sumienie i każde jego przewinienie uchodzi mu na sucho. Zawsze ktoś inny ponosi karę za jego czyny. Czy jest taki sprytny czy mamy taki niewydolny wymiar sprawiedliwości? Mało realne się wydaje, aby sprawca tylu okrutnych morderstw żył odważnie i w blasku fleszy. A jednak … Diabeł ma moc i jest niezniszczalny …
Do Kuby Sobańskiego, którego sława roznosi się po mieście po ostatnio wygranych procesach, zgłasza się matka nastolatki, Sonii, oskarżonej o zabójstwo brata bliźniaka. Chłopak wypadł z balkonu, a siostra jest podejrzewana o wypchanie go za barierki. Miało to miejsce zaraz po tym, jak brat złapał ją na udziale w erotycznej randce internetowej. Ona nie przyznaje się do winy. Jest podejrzana, gdyż jej relacje z bratem nie należały do najlepszych. Honorarium adwokata za uniewinnienie dziewczyny jest ogromne. Kancelaria mężczyzny podejmuje się sprawy, chociaż ma świadomość, że może nie być łatwo.
Nieoczekiwanie z odwyku wraca była dziewczyna adwokata, Julia. Teraz jest sławna i bogata, jest autorką bestsellera „Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek”. Ale dziewczyna pamięta doskonale ile krzywdy wyrządził jej Kuba i że dzięki niemu była wiele lat zamknięta w klinice odwykowej. I szykuje słodką zemstę. Ma cichą wspólniczkę i plan. Czy uda jej się wziąć odwet za sprawy z przeszłości? Czy możliwe jest wyrównanie rachunków z diabłem? Ja mam wątpliwości, ale wszystko jest możliwe … Kobieta w akcie zemsty może być nieobliczalna …
Spowiedź diabła to kolejna odsłona thrillera Adriana Bednarka, w którym autor mrozi nam żyły od nieoczekiwanej brutalności i agresywności. Bohater żyje nadal w swoim wyimaginowanym świecie, żyje przeszłością i skrzętnie realizuje swój plan. Rzeźnik Niewiniątek powrócił i nadal jest nieuchwytny. Likwiduje wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób mogą mu zagrozić w jego poczynaniach. Jak on jest zepsuty, nawet brakuje mi słów, aby to dosadnie wyrazić. Jak można tak bestialsko obchodzić się ze zwłokami kobiet, jakim trzeba być zwyrodnialcem, aby się pławić w krwi ofiary. Ale to oznacza według mnie tylko jedno, że jest on chory psychicznie i ma za sobą traumatyczne przeżycia. I miejsce takiej osoby jest w szpitalu psychiatrycznym. W tej lekturze jest mocno, brutalnie i niebezpiecznie. Klimat naznaczony krwią ofiar, pełen strachu i niedopowiedzeń. Ja przez całą powieść odczuwałam trudny do opisania niepokój. Nie wiem dlaczego, nie potrafię tego wytłumaczyć. Może się go obawiałam …
Autor ma swój charakterystyczny styl, pisze bardzo czytelnym i zrozumiałym językiem. Szybko się brnie do końca, a może dlatego, że się ucieka przed strachem … Bednarek wykreował dość specyficznego bohatera, którego trudno zrozumieć. A już na pewno nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób jego zachowania. Mnie on denerwował, liczyłam na to, że końcu ręka sprawiedliwości jego też sięgnie. Bo miejsce każdego psychopaty jest za kratami.
To historia dla ludzi o mocnych i stalowych nerwach, odpornych na zło Przygotujcie się na ostrą walkę z ogarniętym mrokiem diabłem. Nie oznacza to, że jesteście na pozycji przegranej. Z nim można wygrać, tylko trzeba mieć na niego sposób …


  Monika Piotrowska-Wegner  (14.12.2022)
Po dwóch pierwszych częściach („Pamiętnik diabła” i „Proces diabła”) przyszedł czas na trzecią odsłonę cyklu o Kubie Sobańskim „Spowiedź diabła”. Jak widzicie, idę za ciosem. Można powiedzieć, że po wcześniejszych spotkaniach z Kubą już wiem czego się spodziewać. A może wcale nie wiem. Może Adrian Bednarek mnie zaskoczy.

Poznajemy dalsze losy Kuby Sobańskiego i powiązanych z nim kobiet, które bardziej lub mniej poznaliśmy w dwóch wcześniejszych częściach oraz jednej, która pojawia dopiero teraz. Sonia, bo o niej mowa stanie się dla Kuby katalizatorem i uczennicą. Kuba broni dziewczyny, oskarżonej o morderstwo brata. Bednarek serwuje nam kazirodczy związek Soni z bratem, gwałty, molestowanie. W sumie nie dziwi mnie, że zabiła. Nawet nie dziwi, że nie odczuwała żadnych wyrzutów sumienia. Może i była zwichnięta psychicznie (raczej na pewno była), bo jak miałaby nie być, po tym co ją spotkało.

Nie wiem czy to zadziwiające, ale akurat Sonię Kuba wybrał na powiernika swoich sekretów. Można by spekulować, dlaczego ją? Może dlatego, że zobaczył w niej kogoś bardzo do siebie podobnego? A może był ku temu zupełnie inny powód? Być może tak mu ciążyło, że musiał dać upust i wyjawić swoją największą tajemnicę. Jednak nie dowiecie się ode mnie, w jaki sposób Sonia zareaguje na te rewelacje. Czy odwróci się od Kuby i ucieknie z krzykiem, czy też będzie nim zafascynowana?

Bednarek tak, jak we wcześniejszych książkach ma prosty styl pisania, który nie przysparza problemów przy lekturze. Jednak ostrzegam, że nie brak w nim dosadności a nawet wulgarności. Opisy, które nam serwuje nie pozostawiają dużo miejsca wyobraźni i przedstawiają wszystko takie, jakie jest, więc nie zawsze będzie przyjemnie.
Nie jestem czepialska i nie zamierzam oceniać kreacji bohaterów. Według mnie Bednarek radzi sobie w tej materii całkiem dobrze. Postaci są zbudowane interesująco, są wielobarwne i niemonotonne.
Trzecia część. Czy najlepsza? Nie wiem. Każda jest dobra. Każda inna. Każda godna polecenia. Teraz czekam na czwartą. Z niecierpliwością.


  Anna Kubera  (30.12.2022)
„Spowiedź Diabła” to trzecia część przygód młodego adwokata i jednocześnie seryjnego mordercy Kuby Sobańskiego, który tym razem jest obrońcą siedemnastoletniej Soni, która oskarżona została o zepchnięcie brata bliźniaka z balkonu. Sobański bardzo angażuję się w tę sprawę, mimo swojego przeczucia, że dziewczyna faktycznie jest winna zarzucanego jej czynu. W tym samym czasie z kliniki odwykowej wychodzi dawna dziewczyna Kuby Julia Merk, która robi karierę wydając książkę o kulisach swojego związku z „Rzeźnikiem niewiniątek”, a jej głównym celem jest zemsta na Sobańskim. Czy wszystko pójdzie zgodnie z jej planem ? O tym musicie już przeczytać sami.

Seria o Kubie Sobańskim to jedna z nielicznych, które wciągnęły mnie od pierwszej strony i mimo kolejnych części każda jest na równym poziomie i z niezmienną ciekawością po zakończeniu każdego tomu czekam na kolejny.

Autor nie przebiera w słowach, co nadaje tej powieści autentyczności. Również morderstwa mimo licznego występowania nie są takie same i nie nudzą. W trakcie lektury da się odczuć, że pomysły Adriana Bednarka są dopracowane i dobrze przemyślane. Widać również, że ma konkretny plan na całą serię, nie są one pisane na siłę. W tej części pojawia się też ciekawa relacja Kuby Sobańskiego, której po części można było się domyślić, ale z drugiej strony była też nieco zaskakująca.

Dla mnie ważnym elementem było też to, że autor bardzo mocno skupił się na wewnętrznych emocjach i odczuciach bohaterów, co pozwoliło się wczuć w ich rolę, a jednocześnie uświadomić sobie, co nimi tak naprawdę kieruje. Jak się okazuje kłamanie wcale nie jest takie trudne, a skłonności psychopatyczne znacznie ułatwiają prezentowanie kłamstw jako prawdy.

Samo zakończenie wywołało we mnie sporo emocji, pojawiło się nagle i zupełnie się takiego nie spodziewałam. Oczywiście był to efekt zamierzony, żeby koniecznie sięgnąć po kolejny tom i poznać wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. I mnie również to spotkało, więc z niecierpliwością czekałam, aby sięgnąć po kolejny tom, który jest już za mną. A Wy jeśli nie znacie jeszcze Kuby Sobańskiego, to z całego serca polecam. Jest to jeden z moich ulubionych bohaterów !

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Pamiętnik diabła — Adrian Bednarek Pamiętnik diabła — Adrian Bednarek
Tylko wielcy potrafią realizować swoje żądze. Ja jestem największy…

Witaj w moim idealnym świecie. Jestem Kuba, mam dwadzieścia dwa lata i wszystko, czego...