Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Słońce Tebrizu — Julia Samadi
Słońce Tebrizu — Julia  Samadi

Słońce Tebrizu

Cena: 34,00 zł 28,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni (Co to znaczy?)

Opis i recenzje

Opowieść o tęsknocie i nieprzewidywalności ludzkiego serca

Przypadek sprawia, że Julia nawiązuje kontakt korespondencyjny ze swoją bratnią duszą, młodym mężczyzną, mieszkającym w odległym Iranie. Niemal wszystko wydaje się dzielić zakochanych, jednak wbrew rozsądkowi ich miłość uparcie szuka spełnienia, wspierana przez poezję i nowoczesne technologie. Czym jest prawda uczuć w czasach e-maili i czy wirtualna namiętność ma rację bytu w konfrontacji z codzienną prozą życia? Czy w zglobalizowanym świecie łatwiej jest przezwyciężyć różnice kulturowe? I czy w ogóle warto próbować?

Trzeba przyznać, że Julia długo opierała się temu pomysłowi. (…) Zakochać się w kimś stamtąd, przecież to nie miałoby najmniejszego sensu. Zero przyszłości, zero teraźniejszości. Listy listami, ale wyjść poza te granice? Nie, absolutnie…
Aż do tego dnia kilka miesięcy później, kiedy poszła na pocztę odebrać przesyłkę od niego i wyjęła z niej odręcznie napisany list. To już nie był ciąg impulsów, elektroniczny sygnał. To była magia ziszczona, namacalny dowód jego istnienia. (…) Siadła w pokoju, włączyła muzykę i powoli, linijka po linijce, przeczytała list, dotykając każdej starannie skreślonej przez niego litery.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 368
  • ISBN: 978-83-8083-928-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Królewskie Recenzje  (1.06.2018)
Julia jest w siódmym miesiącu ciąży i spodziewa się syna. Ma szczęśliwe życie i kochającego męża Adama u swego boku, jednak od jakiegoś czasu nawiedzają ją duchy przeszłości i rodzą w sercu wątpliwości. Julia wraca myślami w przeszłość, do innej miłości...

Przypadek sprawia, że Julia nawiązuje kontakt korespondencyjny z młodym mężczyzną mieszkającym w Iranie. Niemal wszystko wydaje się dzielić zakochanych- język, różnice kulturowe, wiara... Jednak wbrew rozsądkowi ich miłość uparcie szuka spełnienia, wspierana przez poezję i nowoczesne technologie.

Julia to kobieta, która kocha dwóch mężczyzn i nie potrafi z żadnego zrezygnować. Kiedyś znajdowałam się w takiej samej sytuacji i dobrze wiem co czuje bohaterka. Cholernie ciężka sytuacja i cholernie trudna decyzja. Adam jest obok niej. blisko, jednak to chyba bardziej kocha Madżnuna, z którym nie może być, bo dzieli ich tyle kilometrów. Książka opowiada o trudnych wyborach i niesamowitej tęsknocie i nieprzewidywalności ludzkiego serca. Żal mi było Juli ze względu na sytuację w jakiej się znalazła. Nie miała łatwego wyboru. To chyba właśnie najtrudniejszy wybór, przed jakim człowiek może stanąć. To tak jakby wyrzec się połowy swego serca, własnej połowy... I żal mi było Adama, bo szczerze kochał Julię, a miałam wrażenie, jakby był przez nią zwodzony i trochę oszukiwany. O dziwo nie było mi żal Madżnuna, który właściwie był w porządku i również wiele w tym wszystkim wycierpiał. Książka z pewnością jest godna uwagi, jednak czegoś mi w niej brakowało, jakby jakiejś siły, bo czasami nudziła mnie.

Dodaj własną recenzję