Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Filozofia i religia -> Rozmowa Jezusa z Szatanem — Bożena Iskierka
Rozmowa Jezusa z Szatanem — Bożena  Iskierka

Rozmowa Jezusa z Szatanem

Cena: 42,00 zł 35,70 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czy istnieją kwestie, w których Jezus i Szatan mówią jednym głosem? Jakie błędy popełnili ludzie spisujący przed wiekami księgi Biblii? Czy wskazanych przekłamań w Starym i Nowym Testamencie dokonano celowo? Wreszcie: w jaki sposób i czy w ogóle ktokolwiek zmartwychwstał oraz kim naprawdę był św. Paweł?

Te i wiele innych pytań rodzi się w głowie Szatana, którego w piekle odwiedza po ukrzyżowaniu Jezus. Zaczyna się długa rozmowa… a tak naprawdę rozłożona na dwa głosy emocjonalna refleksja nad niektórymi fragmentami Biblii, przedstawiona w sposób nowatorski i kontrowersyjny, sformułowana z intencją szokowania. Autorka posługuje się figurami Jezusa i Szatana, by przy pomocy ich dialogu i na przykładzie obszernych cytatów wskazać faktograficzne i historyczne nieścisłości w niektórych księgach Starego Testamentu, w wybranych fragmentach Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Filozofia i religia
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 130x210mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 584
  • ISBN: 978-83-7942-610-2

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Marta Zagrajek  (7.05.2015)
Zastanawialiście się, co by się stało, gdyby Jezus spotkał się z Szatanem i z nim porozmawiał? Jak bardzo zaogniona byłaby to konwersacja i czego by dotyczyła? Czy Szatan byłby cały czas w opozycji do Jezusa? A może świetnie by się dogadywali, w końcu nie są od siebie tak bardzo różni, wbrew pozorom i biblijnym opisom.

Od dawna wiedziałam, że Biblia jest pełna omyłek, tylko nigdy nie byłam wystarczająco cierpliwa i dociekliwa, aby zrobić sobie analizę porównawczą jej fragmentów. Mnóstwo ludzi przyjmuje ją i informacje z niej pochodzące bez żadnych zastrzeżeń, niewielu zastanawia się nad ich sensem bądź spójnością. A szkoda, bo jak się okazuje, ma ona wiele niekonsekwencji, które prowadzą do prostego wniosku: zbyt wielu autorów dzieła może skutecznie zniszczyć jego wartość logiczną.

Mimo ateistycznego podejścia do życia, umiem doceniać kwestie związane z religią, jeśli przyczyniają się do pozytywnych efektów w życiodajnym procesie. Niestety Biblia jest pełna niedomówień i zaprzeczeń. Pamiętacie opis, który Bóg dał Noemu, przed Potopem? Miał zebrać zwierzęta czyste i nieczyste. Tych pierwszych aż po 7 par, natomiast nieczystych tylko parę, bo i po co więcej, skoro nie zasłużyły…Natomiast chwilę później możemy przeczytać, że, zarówno nieczystych, jak i czystych, zabrał na pokład arki tylko po dwie pary. A można było trzymać się jednej wersji prawdy!

Wspomnijmy także fakt, że ogromna rzesza osób żyje w Biblii więcej niż superbohaterowie nawet (Noe chociażby prawie 950 lat!). Dodajmy do tego niespójności i taką ilość dzieci, której nie powstydziłaby się Dynastia i wychodzi nam dość groteskowy obraz świata, w którym to Bóg jest intrygantem, kuszącym na pokuszenie, nie Szatan.

Bożena Iskierka podeszła do tematu porównania fragmentów Biblii w ciekawy sposób. Oto Jezus schodzi do piekła i wdaje się w konwersację z Szatanem. Bo i dlaczego nie? Wszędzie mamy do czynienia z demonizacją Diabła jako ucieleśnienia zła i apoteozą Boga, jako jedynego sprawiedliwego. Nie neguję, ale to nie uchroniło Biblii od tylu błędów, że normalne dzieło literackie zostałoby uznane za gniot bez logicznej spójności. Ale to Biblia i z tym nie można się kłócić, prawda? Książka świetna dla każdego, kto tak jak ja, nie miał dość cierpliwości, by zebrać się do przeczytania i porównania całego tekstu Biblii i kto chce zgłębić jej fragmenty dla własnej wiedzy. Jeśli nigdy nie czytaliście Biblii, to „Rozmowa Jezusa z Szatanem” jest tym bardziej dla Was! Pozwoli zaznajomić się z tym utworem literackim, ale nie znuży i zapewni doskonałą rozrywkę umysłową. W słowach Szatana i Jezusa znajdziemy mnóstwo życiowych prawd, które mają zastosowanie niezależnie od wyznawanej religii i które powinny kierować naszym życiem, aby było ono prawdziwie dobre.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Polecamy:
Boruta — Marcin Sobieralski Boruta — Marcin Sobieralski
Opowieść o miłości będącej jak klątwa, którą może zdjąć tylko śmierć

Boruta, syn Nikogo, wciąż żyje, ale co to za życie… Zaszczuty, obity i pohańbiony sie...