Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura młodzieżowa -> Razem na szczycie — Marzena Sochań
Razem na szczycie — Marzena Sochań

Razem na szczycie

Cena: 26,90 zł 22,87 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Wiktoria i jej brat wyjeżdżają w Bieszczady, by cieszyć się wolnością i odwiedzić rodzinne strony ojca. Już na początku pobytu w Ustrzykach Dolnych dziewczyna pozna grupę chłopców – jeden z nich zwróci jej szczególną uwagę... Dni spędzone w malowniczym miasteczku obfitować będą w dramatyczne wydarzenia, które zmuszą bohaterkę do podejmowania trudnych decyzji. Czy dziewczyna odnajdzie to, czego szuka? Czy dowie się, co tak naprawdę pragnęła odnaleźć w życiu?

Główna bohaterka i przyczyna wszystkich niemal epizodów zdaje się być kreacją powstałą z pogodzenia trudnej dziś postawy grzecznej dziewczynki i modnej, budzącej pożądanie kobiety.

Tylko osoba młoda jest w stanie w przekonujący sposób ukazać emocje targające nastolatkami. Marzena Sochań świetnie radzi sobie z tym zadaniem. Jej powieść nieraz dotyka spraw drastycznych, lecz jest wolna od wszelkiego moralizatorstwa. Ukazując świat młodych ludzi i rządzące nim prawa, autorka nie idealizowała rzeczywistości. Jednocześnie stworzyła opowieść o dziewczynie, która pokonuje problemy i przezwycięża własne wady.

Cięte dialogi, humor, wyraziści bohaterowie, miłość i tajemnicze Bieszczady... Czego chcieć więcej? W powieści Marzeny Sochań czytelnik dostaje to wszystko.

Szczegóły

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Paulina Płoszaj  (7.05.2009)
Książka Marzeny Sochań uderza i zachwyca malowniczymi opisami przyrody i nade wszystko bogactwem języka. Łatwo dałam się poddać zachwyceniu. Nie obyło się także bez wzruszeń i łez. Ksiażka ta nakłania mnie do rychłej podróży w góry i marzeniach o podobnych przygodach jakie spotkały bohaterów. Gorąco polecam.


  Magdalena Paczkowska  (27.02.2010)
Bardzo gorąco polecam tą książkę. Autorka ukazała w 100% prawdziwe życie, a do tego możemy znaleźć prześliczne opisy przyrody. Zapewniam, że każdy po przeczytaniu tej książki zapragnie podróży i przygód przeżytych przez głównych bohaterów. Książka napisana jest językiem młodzieżowym i głównie właśnie dla młodzieży lecz naprawdę mogę ją polecić także starszym osobom, które wiek młodzieńczych szaleństw i przygód mają już za sobą. Zapewniam, że wrócą wtedy miłe wspomnienia:)Zgadzam się też, że książka wywołuje dużo uśmiechu na twarzy ale także łzy. Skłania też do głębokich refleksji. POLECAM:):)


  Marzena Przekwas-Siemiątkowska  (27.05.2010)
Marzena Sochań jest autorką powieści: „Razem na szczycie”.
Opowiada historię rodzeństwa Wiktorii i Damiana, którzy wracają w rodzinne strony ich taty (Ustrzyki Dolne).
Wiktoria próbuje zrozumieć, dlaczego jej ojciec przedawkował leki i zostawił ich samych sobie. Nigdy nie zdążyła powiedzieć mu, że go kocha. Mówi o ojcu jako tym niedostępnym, odizolowanym od świata i ma mu to za złe. Jednocześnie sama nie angażuję się całkowicie- „zostawia nogę za drzwiami”, by w każdej chwili móc się wycofać.
Kiedy poznaje Konrada miłość jej życia, stawia przed nim solidne mury obronne. Dopiero, kiedy Paweł- brat Konrada uknuł spisek i zaprosił ją do kina, by później bestialsko wykorzystać ją, Wiki zaczyna się zastanawiać.
Konrad dowiadując się o zajściu, rozwścieczony okłada brata pięściami. Potem Wiktoria zadaje mu cios, mówiąc o skróceniu pobytu i wyjeździe do domu. Nastolatek czuje się oszukany i potwornie samotny. Wysyła dziewczynie sms-a, który świadczy o chęci popełnienia samobójstwa.
Wiktoria zastaje chłopaka, z bronią przy skroni. Rzuca się gwałtownie na niego. Oboje lądują na podłodze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pada deklaracja miłości i zarówno z jej jak i jego ust. Powieść kończy się wyjazdem rodzeństwo do domu.

Musze przyznać, że Marzena bardzo mnie zaskoczyła. Po przeczytaniu kilku stron jedyne, co mi się nasunęło, to niesamowite napięcie erotyczne, jakie buduje wśród swoich bohaterów oraz przesadna dbałość o szczegóły. Kiedy tu wydawało mi się, że autorka spokojnie przeprowadzi mnie przez swoją opowieść aż po bezpieczny powrót do domu akacja zdecydowanie przyspiesza.
Kiedy opisuje zachowanie Pawła, który próbuje zgwałcić Wiktorię, czuję narastający we mnie lęk, gniew i całą gamę innych pejoratywnych emocji. Gdy później opowiada jak główna bohaterka w końcu pozwoliła się komuś do siebie zbliżyć i pokochać uspokajam się. Chciałaby się powiedzieć, ze przestrzeń uczuć, jakimi dysponuje Marzena jest nieograniczona.
Nie ma uczucia, o którym bezpośrednio bądź pośrednio autorka nie powiedziałaby.
Ta pozornie „lekka” opowieść dotyka wielu istotnych problemów. Mówi o ciągłej ucieczce przed sobą, światem, ludźmi i miłością. Jak sama zresztą napisała:
„Zrozumiałam, że nie mogę więcej uciekać. Zawsze chciałam mieć przy sobie kogoś, ale tak nie było, ponieważ sama nic nie dawałam. Pragnęłam miłości, ale bałam się do tego przyznać”. Myślę, że nie trzeba tutaj już nic więcej dodać.
W każdym razie ja serdecznie zachęcam do przeczytania „ Razem na szczycie”.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Polecamy:
Boruta — Marcin Sobieralski Boruta — Marcin Sobieralski
Opowieść o miłości będącej jak klątwa, którą może zdjąć tylko śmierć

Boruta, syn Nikogo, wciąż żyje, ale co to za życie… Zaszczuty, obity i pohańbiony sie...