Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Przed czasem. Tom I - Skazani — Alice Hill
Przed czasem. Tom I - Skazani — Alice  Hill

Przed czasem. Tom I - Skazani

Cena: 42,00 zł 35,70 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Pewnego dnia Thilli odkrywa w kuchni ciało zamordowanej matki. Po tym tragicznym wydarzeniu wraz z ojcem przenosi się do nowego domu w innym mieście. Zaczyna także naukę w nowej szkole, gdzie stara się wtopić w tłum rówieśników. Nie jest to jednak takie proste. Thilli otrzymuje od ojca zamkniętą szkatułkę, w której znajduje list od zmarłej mamy. Zszokowana jego treścią, nie jest w stanie doczytać go do końca. Od tej chwili nic nie jest już takie samo. W znany jej świat wkraczają istoty z prastarych mitów, a ona sama dowiaduje się, że jest kimś innym, niż do tej pory sądziła.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 130x210mm, oprawa miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 584
  • ISBN: 978-83-7942-713-0

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Ewa Nowicka  (22.04.2015)
Głównej bohaterce naprawdę daleko do przeciętności. Jest silna i niezależna, choć jej emocjonalne wybuchy gniewu czy rozpaczy potrafią naprawdę przerazić. Indywidualistka, mająca w sobie wiele z choleryka, wyposażona we własne, często zabawne powiedzonka (tak, Thilli potrafi być zabawna, ale zazwyczaj niechcący). Dla młodszych czytelników może stać się swego rodzaju superbohaterką, która zaskakuje dojrzałością, odwagą oraz umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych. Thilli to postać skomplikowana, złożona z kontrastów, ukazująca, jak trauma wpływa na człowieka, którego osobowość zaczyna się dopiero kształtować. Wywołuje skrajne emocje – z jednej strony niejednokrotnie zostajemy do niej zniechęceni, nie umiejąc zrozumieć jej postępowania czy doszukując się braku logiki w zachowaniu, z drugiej marzymy o tym, żeby została naszą najlepszą przyjaciółką, że chcielibyśmy być, tak silna jak ona i mieć odwagę taką odwagę do przyznania się do własnych błędów. Doskonale zbudowane postacie to najmocniejszy atut „Skazanych”, czego najwłaściwszym przykładem jest właśnie Thilli. Na większą uwagę z pewnością zasługuje także Stephen, czyli ojciec głównej bohaterki. Sam nie umie sobie poradzić z traumą po stracie żony, nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej ani pomóc córce przejść przez żałobę. Ujmująco szczery, nieporadny mężczyzna to postać dostarczająca chyba największą dozę uśmiechu ze wszystkich przedstawionych w powieści. Zoey, najlepsza przyjaciółka Thilli w całym wszechświecie, to taki przykład irytującej postaci serialowej. Zazwyczaj ma się ją ochotę udusić, lecz jak już nas rozczuli, to do konsystencji budyniu. Asmund i Adan to najbardziej tajemniczy bohaterowie, skrywający wielkie tajemnice, a przy tym – niejednoznaczni. Jestem bardzo ciekawa, którego z nich bardziej pokocha żeńska część odbiorców.

pełna recenzja na recenzent.com.pl


  Pisane Myślami  (18.05.2015)
Pomysł na fabułę jest oryginalny, ale w pewnym momencie kojarzył mi się z "Upadłymi" Lauren Kate, którzy z czasem byli coraz gorsi. Nic bardziej mylnego! To co wyszło przeciętnie we wspomnianej serii, tu wyszło dużo, dużo lepiej. Właściwie, to im dłużej czytałam, tym owe podobieństwo zanikało. Dodatkowo spodobało mi się nawiązanie do mitologii, której mało jest w książkach, a przecież to niewyczerpalne źródło nowych pomysłów. Akcja powieści jest bardzo szybka, nie ma w niej czasu na nudę. Już od pierwszych stron autorka wrzuca nas w wir wydarzeń, które mnie wciągnęły na tyle, żeby pochłonąć "Skazanych" w dwa dni pomimo ich objętości. Podobało mi się to, że niczego nie byłam pewna a niepełne odpowiedzi na powyższe pytania dostałam dopiero pod koniec pierwszej części tej historii.
Główna bohaterka jest bardzo naturalna, nie jest jedną z "plastikowych", popularnych nastolatek, a zagubioną, zamkniętą w sobie dziewczyną, która z całych sił pragnie ukryć przed rówieśnikami swoją przeszłość. W pierwszej części serii "Przed czasem" Thilli dopiero odkrywa prawdziwą siebie, oraz niektóre konsekwencje jakie to za sobą niesie. Usilne nie dopuszczanie do siebie innych sprawia, że jej nowi przyjaciele Zoey i Alan nie wiedzą co o niej myśleć. Zo jest postacią wyrozumiałą, pełną pozytywnej energii, niemal namacalnie czułam jej entuzjazm. Adan i Asmund to osoby wokół których krąży pełno plotek, które Thilli ignoruje starając się dowiedzieć jacy są oni naprawdę. Wiadomym jest, że jest to właśnie wątek miłosny, ale uprzedzam Was że chłopaki mają większy wpływ na tę książkę niż może się Wam wydawać.

Pełna recenzja na myslamipisane.blogspot.com


  Mała Pisareczka  (26.07.2015)
O "Skazanych" słyszałam już całkiem sporo zaraz po premierze. Recenzenci zachwycali się genialną, zawiłą fabułą, jakże świetnymi bohaterami oraz humorem, z jakim autorka poprowadziła całą akcję. Nic zatem dziwnego, że zostałam zachęcona do zapoznania się nie tylko z samą powieścią, ale także z samą autorką! I powiem Wam jedno - od dziś do końca mych dni będę jej oddaną fanką!

Gorąco polecam! Naprawdę warto dać szansę tak genialnej pozycji fantasy, jaką jest trylogia Przed czasem. Jestem pewna, że zakochacie się w niej równie mocno, co ja! A autorce życzę jak najowocniejszego pisania ciągu dalszego. Z niecierpliwością oczekuję drugiego tomu!

http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2015/07/przed-czasem-tom-1-skazani-alice-hill.html


  Adriana Bączkiewicz  (26.05.2015)
Ta książka, gdy tylko zauważyłam ją w zapowiedziach, krzyczała do mnie: bierz mnie! A więc wzięłam, nawet nie zwracałam uwagi w co tak naprawdę wdepnę, ponieważ sama okładka, przecież jest zapowiedzią niezwykłej lektury. Ty razem na całe szczęście się nie myliłam.

Niby opis nie jest zbytnio zaskakujący i zdecydowanie nie jest nowatorski, a jednak mnie coś do tej książki skłoniło. Fakt, gdy weźmiecie tę książkę do ręki, pomyślicie o tym, że niemożliwe, by stworzyć taką małą cegłę i to w dodatku w dobrym stylu, a jednak. Pani Alice wykonała dobrą pracę, widać w tej pozycji zaangażowanie i dopieszczenie nawet najmniejszego szczegółu. Nie jest to kolejny romans z dawką fantastyki, która przewinie się wam przez dłonie, o to martwić się nie musicie. Charakter Thilli nie zasieje w was ziarenka niepewności, że to nie jest historia dla was, wręcz przeciwnie.

Nie twierdzę, że w jakimś stopniu podobnych historii nie czytaliście już w swoim życiu, ale tak dopracowanej lektury na pewno nie. Autorka niezwykle dobrze radzi sobie z dawkowaniem napięcia w czytelniku za sprawą przedstawionej treści, a jednocześnie zostawia niedosyt i nawet nie zaczynajcie narzekać. Przecież każdy uwielbia ten niedosyt. Sama Thilii nie jest głupiutką nastolatką jakich wiele, nawet pozostałe postacie wyróżniają się z całej gamy bohaterów, jakich do tej pory udało wam się poznać.

Od strony technicznej, nie mogę niczego zarzucić. Zastosowany tutaj podział narracji, na różnych bohaterów, nie jest niczym nowatorskim, ale jednocześnie zaskakuje, ponieważ widać w każdej z nich osobisty wydźwięk. Do tego wszystkiego dołączone są rysunki. To tak mały, a zarazem wielki składnik, który dopełnia całości tej historii. Tak wielu Autorów zapomina o takich dodatkach, a przecież czytelnicy uwielbiają takie obrazki. Tutaj naprawdę macie na co oko zawiesić. Dodatkowo dostrzeżecie tutaj nawiązania biblijne, i chociaż jestem ateistką, to historie biblijne przedstawione w tej historii są bardzo ciekawe i w niewytłumaczalny sposób łączą się z teraźniejszością zawartą w tej książce.

Jedyne co mogłabym zarzucić tej historii, to ta wspomniana obszerność. Moim zdaniem z kilku wątków można by zrezygnować, by pozycja miała odrobinę mniej stron, ponieważ dla wielu osób może być to zbyt dużo, by po nią sięgnąć. Ale tak jak napisałam: nie macie się czego obawiać, to naprawdę świetnie napisana historia, z ogromną dawką wyobraźni. Mogę z ręką na sercu stwierdzić, że to naprawdę udany debiut.


  Karolina Pająk (Dzosefinn)  (28.05.2015)
Skazani Alice Hill zaczyna się jak większość paranormalnych młodzieżówek. Mamy tutaj ładną dziewczynę odstającą od swoich rówieśniczek, która z powodu śmierci matki przeprowadza się wraz z ojcem do nowego domu. Tym samym trafiają do miejsca, gdzie nikt ich nie zna, mogą porzucić stare życie i rozpocząć układanie swojej roztrzaskanej rzeczywistości. Główna bohaterka Thilii zaczyna naukę w nowej szkole, gdzie czekają na nią nie tylko wyzwania, ale także i przyjaźnie. Oczywiście nie można zapomnieć o dwóch przystojniakach skrywających sekrety, które w pewnym sensie dotyczą również Thilli. Mamy tu wprawdzie rzucający się trójkąt (chociaż w opisie książki został on pominięty, możliwe że odstraszyłoby to potencjalnych czytelników), ale nie odczuwa się go aż tak mocno jak w typowych paranormalach (np. jak w Zmierzchu). Pojawiają się tutaj także: najlepsza w całym wszechświecie przyjaciółka[1], czyli Zoey, jej tajemniczy przyjaciel Alan, dziwni nauczyciele oraz typowa szkoła jakby wyjęta prosto z amerykańskich filmów/książek/seriali* (*niepotrzebne skreślić, ew. uzupełnić) o nastolatkach. Zatem co ją wyróżnia na tle innych paranormalnych młodzieżówek?

[...]

Do kreacji bohaterów nie mam większych zastrzeżeń. Autorka przerysowała trochę przyjaciółkę Thilli (wcześniej wspomnianą Zoey), przez co okazała się niezwykle sztuczną postacią. Sama główna bohaterka przypomina mi trochę Lilith z ukochanych Zmiennych Agaty Kijory [...] Thilli w porównaniu do niej jest jednak bardziej dziecinna, naiwna i niestety słaba. Z kolei Adána i Asmunda mogę porównać do ognia i wody (ewentualnie lodu). Ogólnie charakteryzując postacie, autorce udało się wykreować różnorodne osobowości, ale nie aż tak wyraziste, aby zapadły czytelnikowi (mi) w pamięć. Zatrzymam się jeszcze na chwilę przy imionach bohaterów. Thilli, Adán, Asmund początkowo sprawiają wrażenie oryginalnych i wyróżniających się, ale gdy poznajemy plan autorki na Skazanych to bańka ta pęka. Thilli to wariacja od imienia Lilitha, Adán – Adamah, a Asmund – Asmodeusz, można powiedzieć, że właśnie tymi imionami autorka (poniekąd) strzeliła sobie w stopę, bo czytelnicy bez problemów dodadzą 2 do 2. Z drugiej jednak strony, gdyby autorka postanowiła odejść od tych imiennych wariacji, to czytelnik na bank miałby chaos w głowie. Nie wiem jak inni, ale ja lubię być zaskakiwana przez autorów. Szybko odkryłam fundamenty, na których autorka stworzyła Skazanych i dalsza część nie była dla mnie aż taką dużą tajemnicą. Jednak mimo tego moja ciekawość nie słabła, za to autorce należy się kolejny plus, bo potrafi zatrzymać uwagę czytelnika.

Fabuła... Po około 580 stronach spodziewałam się mocno rozbudowanej, trzymającej w napięciu oraz dynamicznej akcji. Szczerze powiedziawszy liczyłam na szereg przygód (i to w dosłownym znaczeniu), niespodziankach (po których nie potrafiłabym pozbierać szczęki z podłogi) oraz jakiś głębszych emocji (po których miałabym problemy z powrotem do szarej rzeczywistości). Pod tym względem Skazani mnie rozczarowali. Fabuła niekiedy niemiłosiernie się wlekła, głównie przez rozbudowane przemyślenia bohaterów. Moim zdaniem trochę było ich za dużo, zaburzały one toczącą się akcję. Autorka mogła zawrzeć trochę więcej „akcji w akcji”. Miłym zaskoczeniem okazało się wplecenie do historii elementów nawiązujących do stworzenia przez Boga pierwszych ludzi oraz wątku z upadkiem aniołów, a także łączące się z nimi retrospekcje dotyczące m. in. Thilli. Zastanawiam się tylko, czy owe fragmenty nawiązujące do przeszłości plus wypowiedzi bohaterów to jednak nie za dużo... Jedynym problemem, jaki miałam w trakcie lektury to wyłapanie przejścia pomiędzy wywodem postaci a retrospekcjami (ale akurat to zwalam na brak korekty).

[...]

Skazani wbrew pozorom okazali się przyjemną lekturą, którą czyta się i szybko, i z przyjemnością. Przenosi nas w wykreowaną przez autorkę rzeczywistość, lecz poprzez natłok różnych zabiegów (wcześniej wspomnianej narracji i retrospekcji) czytelnik może się poczuć przytłoczony oraz skołowany. Niestety mankamentem jej jest przewidywalność, ale autorka umie wzbudzić w czytelniku ciekawość. Z chęcią poznam dalsze losy Thilli, Adána i Asmunda.

[http://dzosefinn.blogspot.com/2015/05/hill-alice-skazani.html]

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Lilith. Tom I - Dziedzictwo — Jo.E.Rach. Lilith. Tom I - Dziedzictwo — Jo.E.Rach.
Nagła przeprowadzka z zimnej i surowej Islandii do bajecznie kolorowego, pełnego słońca Cannes wprowadza w życie Sha niezłe zamieszanie. Nowe miejsce, nowa s...