Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> Pokusa diabła — Adrian Bednarek
Pokusa diabła — Adrian Bednarek

Pokusa diabła

Cena: 54,99 zł 46,74 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Przekonaj się, ile zaryzykuje morderca, który zbyt długo tłumi swoje żądze

Życie na wolności jest pełne pokus. Kuba Sobański dobrze wie, jak trudno się powstrzymać, by po nie nie sięgnąć. Dzięki asystentce zajmującej się biurowcem ma dużo wolnego czasu, który spędza z Doną. Pełnoprawna już pani adwokat wciąż mieszka w jego penthousie, a on pomaga jej w prowadzeniu spraw karnych. Jednak pieniądze, czas i piękna kobieta nie są w stanie zagłuszyć jego morderczych myśli. Każdego dnia zmaga się z kuszącą siłą nałogu. Pragnie mu się oddać, ale wciąż szuka bezpiecznej metody.

Tymczasem w Krakowie dochodzi do serii morderstw, w których giną młode brunetki. Sprawcą jest Mim – zamaskowany mężczyzna, którego nagranie z ukrytej kamery zna całe miasto. Kiedy prowadzący dochodzenie Dorian zauważa podobieństwa między zbrodniami Mima i dawnymi Rzeźnika Niewiniątek, Kuba próbuje zbliżyć się do śledztwa. Sam jednak staje się pionkiem w czyjejś grze.

Nie dostrzega bowiem wroga, który wcale nie próbuje się ukrywać.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Zaczytani, 2023
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 512
  • ISBN: 978-83-8313-733-9

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Michał Machnacki  (5.11.2023)
Siódmy tom "Diabełka" za mną. Cykl o Kubie Sobańskim na pewno jest dla mnie wyjątkową przygodą z thrillerami psychologicznymi, trzymającymi w napięciu od pierwszych stron, aż do ostatniego słowa. Nie inaczej było z Pokusą diabła. Autorem powieści jest Adrian Bednarek, którego zapewne fani tego gatunku literackiego, dobrze poznali już jakiś czas temu. Częstochowianin od zawsze pasjonuje się zagadnieniami kryminalnymi. W swoich powieściach kreuje mroczne postaci, które są odzwierciedleniem zła lub pewne następstwa w ich życiu powodują zejście na złą stronę. Jego bohaterzy to seryjni mordercy, bezwzględni w swoich poczynaniach, sadystyczni, bez kręgosłupa moralnego. Czy jednak Kubie Sobańskiemu, na przestrzeni siedmiu tomów, nie kibicujemy w jego poczynaniach?...

W swoim życiu prywatnym autor spod Jasnej Góry pasjonuje się sportem, w szczególności piłką nożną i żużlem. Jest fanem... Czerwonych Diabłów, czyli Manchesterowi United, można go spotkać na meczach Rakowa Częstochowa. Pasjonuje się również żużlem. Mogę też dodać prywatnie, że autor gościł w bibliotece, w której pracuję, i że mogłem to spotkanie poprowadzić. To był dla mnie zaszczyt. Biega amatorsko!

Okładka charakterystyczna dla tego cyklu. Żółty grzbiet z czarnymi napisami, a na okładce mamy człowieka w masce, którego na pewno nie chcielibyśmy się spotkać oko w oko w ciemnym zaułku mrocznego Krakowa.

Co takiego ciekawego wydarzyło się w kolejnej części?

Przenieśmy się zatem do byłej stolicy Polski, do Małopolski i przepięknego Krakowa. Krakowa, które to miasto prócz niesamowitej historii i zabytków, kryje wiele ciemnych stron i... osób. Wśród nich jest Kuba Sobański, który, wydawać się może, ustatkował się, wiodąc życie z partnerką Doną. Kobieta stała się już panią adwokat i trafia jej się sprawa, która może wynieść ją na piedestał. W mieście Kraka dochodzi do bestialskich zbrodni popełnionych na młodych kobietach, brunetkach. Sprawcą jej Mim, zamaskowana osoba, którą uwieczniły kamery monitoringu. Dochodzenie prowadzi Dorian, "dobry" znajomy Sobańskiego. Dostrzega on pewne podobieństwa do zbrodni popełnianych przez Rzeźnika Niewiniątek. Oczywiście to bardzo interesuje człowieka, który jest Rzeźnikiem Niewiniątek. Kuba próbuje zbliżyć się do sprawy, ba! Jest przy niej, ponieważ Dona będzie zaangażowana w sprawę, gdy Mim wpadnie w ręce policji.

Czy Kuba Sobański znów zabierze nas do raju? Jakie piętno odciska na nim Bestyjeczka i jego siostra Klara, które w jego mrocznej świadomości sieją zamęt i mogą doprowadzić do tego, co nieuniknione? I wreszcie Dona. No właśnie, co odkryje Dona i jaki będzie miało to wpływ na głównego bohatera?

Jeśli jeszcze nie byliście w raju razem z Kubą, to koniecznie zacznijcie czytać cykl od Pamiętnika diabła. Fanom twórczości Adriana Bednarka nie muszę polecać, zachęcam za to niezdecydowanych!


  Olga Majerska  (9.11.2023)
„ Pokusa diabła ”.
Mordercze demony niby uśpione.
Wewnętrzne żądze jakby na chwilę wyciszone.
I nawet głosy w głowie uspokojone.
Nie na długo...
Czas przyjdzie, że dusza skrzywdzona ukojenia zapragnie.
Przyjdzie z sennymi koszmarami. Ze złymi wspomnieniami.
Czas przyjdzie, by życie czyjeś zabrać.
Bo to jego sposób jedyny, by demona uciszyć.
On najpierw głosem siostry zmarłej przemówi.
Cierpieniem, które mu zadała.
Żalem, który w jego wnętrze wlała.
Nienawiścią, którą mu podarowała.
Potem jękiem tęsknoty za utraconą duszą bratnią. Kimś do niego podobnym.
Na końcu, wraz z zamknięciem na zawsze oczu jego ofiary, spokój przyjdzie.
Na zawsze czy na chwilę?
Bo pokusa silniejszą się okaże.
Pokusa, by życie odebrać.
By widmo obrazów jego cierpienia nie wróciło.

Słabość mam wielką do serii z Kubą Sobańskim. To już siódmy tom, a mi ciągle go mało i mało. I choć sentyment i zachwyt największy mój oddałam pierwszemu tomowi, to ten ostatni ciągle jeszcze wzbudza we mnie ogromne emocje. Żadnemu bohaterowi nie kibicowałam w zbrodni tak jak jemu. Znam tego psychopatycznego mordercę niby już na wylot, a jednak każdy tom to odkrywanie jakiejś nowej o nim prawdy.

Umysły ludzkie żądzą zbrodni ogarnięte, fascynują.
Zło jest złem, ale wzbudza emocje nietuzinkowe.
Ten strach, ten lęk, ta obawa.
To napięcie i zagłębianie się w zbrodniczy umysł.
W końcu to śledzenie pobudek i motywacji mordercy.
Oglądanie świata jego oczami. Oczami zbrodniarza.
Tych emocji opisać nie sposób.
Adrian Bednarek zawarł w tej historii wrażenia, które mnie, jako czytelniczkę, zachwycają.


  ania bex  (21.11.2023)
„Nienawistne pożądanie jest kwintesencją bycia drapieżnikiem”.
Nie do wiary. To już moja siódma randka z Kubą Sobańskim. Już zdążyłam się na dobre zaangażować w ten iluzoryczny związek, w którym nie brakuje wzlotów, uniesień, emocjonalnych huśtawek, ostrych gadżetów, dobrej muzyki, karnych paragrafów, nielegalnych używek i emocji mrożących krew w żyłach..
Z każdym spotkaniem oczekiwania rosną, a On zawsze staje na wysokości zadania. Powrót do raju niezmiennie jest więc przygodą z diabelnie pociągającym przewodnikiem.. facetem zbudowanym z fartu, obdarzonym urodą podkręcającą efekt zajebistości, wielbicielem joggingu mającym słabość do blondynek i nieokiełznaną potrzebę zabijania brunetek..
Kuba Sobański jest właśnie na etapie „spokojnego” życia. Jego biznes się kręci. U boku ma kobietę, która doskonale wpisuje się w piękny obrazek idealnego życia. Jak nigdy przedtem docenia swoją względną niezależność, bogactwo i wolność.. Ma przy tym jednak ciut przy dużo czasu.. A Kraków to jednak „miasto pokus”, którym niekiedy nie sposób się oprzeć..
Tymczasem w mieście dochodzi do serii morderstw. Tajemniczy Mim zabija młode brunetki. Brutalne zbrodnie niepokojąco przypominają dawne „występki” Rzeźnika Niewiniątek i zauważa to nie tylko Kuba..
Czy ktoś tu przypadkiem nie próbuje wyprowadzić diabła w pole..?
Jeśli tak, to musi wiedzieć, że ta nieudolna próba skazana jest na porażkę.
Choć czujność Kuby została nieco uśpiona, wystarczy tylko chwila, by Kuba Sobański pokazał, że w jego raju nie ma miejsca na inne „gwiazdy”. Tylko za jaką cenę tym razem..
„Pokusa diabła” – zaskakuje, intryguje, pochłania. A żądza buszowania w głowie seryjnego mordercy przysłania tu racjonalne myślenie i skutecznie odrywa od codzienności..
Niezmiennie od pierwszego tomu - polecam.


  Karolina Xxx  (23.11.2023)
W życiu Kuby całkiem dobrze się ostatnio dzieje. Nadal mieszka z Doną w penthousie i pomaga jej w prowadzeniu spraw karnych. Nie narzeka na brak pieniędzy i wolnego czasu, ale jednak nie potrafi być w pełni szczęśliwy. Trudno mu zagłuszyć jego mordercze myśli, a wokół niego jest coraz więcej pokus. Tymczasem w Krakowie znów dochodzi do serii morderstw i teraz też giną młode brunetki. Sprawcą jest tajemniczy, zamaskowany mężczyzna, który został nazwany Mimem. Widać duże podobieństwo pomiędzy zbrodniami Mima i Rzeźnika Niewiniątek, więc Kuba próbuje zbliżyć się do śledztwa. Okazuje się jednak, że on sam staje się pionkiem w czyjejś grze...

Podobnie jak w poprzednich tomach tak i tutaj już od początku sporo się dzieje. Szybko poznajemy tajemniczego młodego mężczyznę i młodą kobietę, którzy odegrają w tej historii bardzo ważne role. Pomysł na dodanie ich do fabuły to strzał w dziesiątkę, dostarczyli sporo wrażeń i emocji. Muszę przyznać, że choć z niecierpliwością oczekuję na każdą część to jednak trochę się obawiałam czy siódma też mnie wciągnie i czy Kuba Sobański może mnie jeszcze czymś zaskoczyć. Okazało się, że autorowi pomysłów nie brakuje i kolejny raz dałam się porwać tej historii. Tutaj również mamy sporo zwrotów akcji, jest napięcie i do samego końca nie wiadomo co się jeszcze może wydarzyć. W tym tomie Kuba znów zmaga się ze swoim nałogiem i tłumi swoje żądze. Chciałby oddać się pokusom, ale wciąż jeszcze nie znalazł bezpiecznej metody. Obserwujemy tutaj jego zmagania i kombinowanie jak temu zaradzić. Ważnym wątkiem jest ten dotyczący Mima. Ktoś zabija podobnie jak dawny Rzeźnik Niewiniątek, co coraz bardziej niepokoi Kubę. Bardzo mi się podoba wprowadzenie nowych postaci i ich wątki. A już zwłaszcza ten, który pojawił się na koniec. Zakończenie zapowiada kolejny emocjonujący tom, którego już teraz nie mogę się doczekać. Jestem bardzo ciekawa jak autor rozwinie to co wydarzyło się w finale. ;)


  Kamila Walota  (29.11.2023)
Kto z Was zna twórczość Adriana Bednarka ten wie, że cykl o Kubie Sobańskim musi mieć swoje miejsce na półce.

"Pokusa diabła" to już siódmy tom o seryjnym mordercy. On każdego dnia walczy z pokusą, ale nie jest w stanie zagłuszyć swojej morderczej żądzy. Były prawnik spędza czas z Doną i pomaga jej w prowadzeniu spraw karnych. Wkrótce w Krakowie zaczyna grasować zamaskowany seryjny morderca, który morduje kobiety. Śledztwo prowadzi policjant Dorian, który zauważa podobieństwa działania nowego seryjnego mordercy z działaniami Rzeźnika Niewiniątek. Kuba próbuje zbliżyć się do śledczego, aby trzymać rękę na pulsie. Jednak traci czujność i sam staje się pionkiem w czyjejś grze.
Kto próbuje zrobić diabła w konia?
Ile zaryzykuje morderca, który zbyt długo tłumił swoje mroczne żądze?

Wow!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem pióra autora i jego pomysłów. Fabuła wciąga i wbija fotel. Świetnie wykreowani psychologicznie bohaterowie. Nie mogłam doczekać się, żeby zacząć czytać tę książkę i nie zawiodłam się. Uwielbiam czytać historie, w których głównymi bohaterami są seryjni mordercy. Akcja jest dynamiczna. Znakomicie stworzona intryga. Atmosfera jest gęsta i duszna. Podczas czytania towarzyszył mi niepokój i strach. To lektura totalnie nieprzewidywalna i podczas przewracania kolejnych stron powieści absolutnie nie wiadomo, czego można spodziewać się. Zaskakujące zwroty akcji i zakończenie dostarczyły mi cały wachlarz emocji.
Jeśli lubicie psychologiczne gierki i zagłębiać się w mroczne umysły psychopatów i morderców to będzie to dla Was idealna lektura.

Jestem zachwycona i czekam na więcej!


Czytajcie! Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Szepty ciemnych wód — Krzysztof Klader Szepty ciemnych wód — Krzysztof Klader
Czasem jesteś tylko pionkiem w mrocznej grze, ale tym najcenniejszym na planszy

Aleksandra Oreanka jest dziennikarką lokalnego tygodnika, który od dłuższe...