Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Odwet — Monika Kortez
Odwet — Monika Kortez

Odwet

Cena: 35,99 zł 25,19 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Te dwie rzeczy nigdy nie przemijają: miłość sprzed lat i nienawiść dawnych wrogów

Mogłoby się wydawać, że Morgan ma wszystko, czego współczesna kobieta potrzebuje do szczęścia – kochającego męża, udane dzieci, ambitną pracę na kierowniczym stanowisku… W dniu, w którym w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej mąż, cały ten idealny świat zaczyna chwiać się niczym domek z kart. Na jaw wychodzą skrywane sekrety rodzinne, a ratunek przychodzi ze strony osoby, której Morgan planowała już nigdy w życiu nie spotkać... Czy powinna przyjąć pomocną dłoń? Czy będzie potrafiła wybaczyć ludziom, którzy ją zawiedli? Kto na tym zyska, a kto straci najwięcej?

Miała wrażenie, że brakuje kilku godzin w ciągu doby. Przygotowania do targów trwały już parę miesięcy, ale każdy dzień dostarczał kolejnych niespodzianek. W przypadku niektórych projektów zabrakło materiału na suknie, inne wymagały poprawek, a dwie kreacje nie zostały jeszcze w ogóle uszyte. Zleciła sprowadzenie jedwabiu, ale wiedziała, że potrzeba jeszcze czasu na wykrojenie i ich uszycie. Każda drobna sprawa przechodziła przez jej biurko. Każdy guzik, wielkość i ułożenie dodatków potrzebowało aprobaty szefowej. W firmie Morgan zapanował chaos. A ona marzyła już tylko o tym, żeby przespać choćby cztery godziny na dobę, co - miała nadzieję - pozwoliłoby na zebranie sił. Mocna kawa nie była już rozwiązaniem.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2018
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 292
  • ISBN: 978-83-8147-235-7

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 4 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Mirosława Dudko  (7.09.2022)
„Nie zmienimy swojej przeszłości. Ona zawsze pozostanie z nami, to część nas. Przeszłość pozostanie przeszłością, musimy wyciągnąć z niej wnioski.”

Czasami tak jest, że trafia do mnie któryś z tomów jakiejś serii i w efekcie budzi się chęć poznania danej historii od początku. Tak było w przypadku książki pt.: „Puszka Pandory”, którą przeczytałam w lipcu tego roku. W trakcie jej poznawania, zorientowałam się, że jest to kontynuacja historii o Morgan Sangiacomo, a ponieważ książka przypadła mi do gustu, chciałam przeczytać pierwszą część. I tak oto do moich rąk trafiła powieść pt.: „Odwet”, która uzupełniła historię Morgan i jej męża Marca.

Morgan Sangiacomo mieszka w Philadelphii i jest prezesem firmy Armando Corporation działającej na rynku mody, którą prowadzi razem z Douglasem Trentem. Jej życie wypełnione jest pracą, więc brakuje czasu na pogodzenie obowiązków rodzinnych z zawodowymi. Teraz ma bardzo gorący okres, gdyż trwają przygotowania do targów mody w Mediolanie, na których jej firma ma zadebiutować, jako nowa marka na modowym rynku. Jej mąż, Marco, także zajęty jest swoimi sprawami związanymi z wykonywanymi zadaniami w dziedzinie bankowości, ale mimo wszystko stara się wspierać żonę w niektórych domowych obowiązkach, chociażby zawożeniem dzieci na zajęcia, czy do szkoły. Razem bowiem wychowują dwójkę synów: trzyletniego Bradleya i dwunastoletniego Collina, który pasjonuje się siatkówką i bierze czynny udział w różnego rodzaju zawodach. W ogarnięciu tego wszystkiego pomaga opiekunka dzieci, Violett.

Pewnego dnia poukładany świat pani bizneswoman runął w momencie, gdy znika jej mąż. Śledztwo prowadzone przez policjanta Woodmana doprowadza do wniosku, że Marc nie żyje, ale Morgan jest przekonana, że to nieprawda i na własną rękę stara się odnaleźć odpowiedzi na pojawiające się pytania. To doprowadza ją do agencji detektywistycznej SPYEYE, którą prowadzi Hector Palma. Jego wspólnikiem okazuje się Greg Reyes, który kilkanaście lat temu mocno zranił Morgan i oszukał, więc teraz ona nie chce mieć z nim nic wspólnego. Rezygnuje więc z usług tego biura, ale Greg nie ma zamiaru zbyt łatwo odpuszczać okazji, by ponownie zbliżyć się do dawnej kochanki.

„Nie uciekniesz przed przeszłością,
ona jest zawsze krok za Tobą.
Nie uciekniesz przed sobą,
nieważne jak szybko będziesz biec.”

Od razu, bez zbędnego rozwlekania tematu autorka wrzuca nas w wir wydarzeń, które komplikują życie Morgan i wywracają wszystko do góry nogami. Pokazuje nam zdarzenia z kilku perspektyw w narracji trzecioosobowej, ale nie zdradza wszystkiego, stopniując w ten sposób napięcie. Wątki kryminalno-sensacyjne przeplatają się z wątkami obyczajowymi, romansowymi, a nawet mafijnymi. Ta różnorodność sprawia, że książka nie jest nudna, a jej akcja przebiega dosyć dynamicznie, mimo że nie brakuje dłuższych opisów stanów emocjonalnych bohaterki, jej przemyśleń i działań. Dodatkowego napięcia dodają scenki, w których nie znamy tożsamości osoby stojącej za zniknięciem Marca, ani też powodów, dlaczego znalazł się w takiej sytuacji. Autorka skutecznie ukrywa przed nami te elementy, które nadają powieści tajemniczego charakteru. Przez większość fabuły nasza uwaga kierowana jest na działania Morgan, ale też odkrywane są przed nami reakcje i postępowanie innych osób, co daje nam większą perspektywę zdarzeń.

Tytułowy odwet użyty w tej fabule jest także zaskakującym motywem, gdyż dopiero na końcu ujawnia się prawdziwy sens tego słowa. Z przebiegu akcji i kolejnych wątków można by spodziewać się zupełnie innej formy wzięcia zapłaty za poniesione krzywdy, więc zakończenie tej intrygi było dla mnie zaskakujące. Jednocześnie to pozwala spojrzeć inaczej na postępowanie głównej bohaterki, która nie zawsze zachowuje się w sposób, jaki byśmy oczekiwali od kogoś, kto stracił męża. Jej zachowanie wobec dawnej miłości może niejednokrotnie dziwić i wprawiać w zdumienie, gdyż wydaje się, że Morgan, mimo upływu lat, nadal na widok Grega nie może opanować swoich reakcji i pożądania.

„Odwet” to udany debiut pani Moniki Kortez, która ma bardzo przyjemny styl przekazywania swoich pomysłów na kartach książki. Potrafi zaintrygować, poruszać istotne kwestie dotyczące relacji międzyludzkich, rodzinnych i zawodowych, skutecznie przy tym budując odpowiednie napięcie. Powstała interesująca powieść o kobiecie, u której przeszłość ponownie wkracza w obecne życie, skutecznie je komplikując. Przy tym dowiaduje się, że nie wszystko w jej małżeństwie wyglądało tak, jak myślała, że wygląda. W tle możemy podziwiać uroki mediolańskich uliczek, atmosferę świata mody, a nawet piękno sycylijskich krajobrazów. Wynika z tej historii wniosek, że przeszłość nie zawsze pozostaje jedynie przeszłością, gdyż czasami może odezwać się w najmniej oczekiwanym momencie. A wówczas ważne jest, co z nią zrobimy i jak wykorzystamy ponowne jej pojawienie się, wyciągając z tego odpowiednie lekcje życiowe.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Novae Res


  Weronika Cabaj  (7.02.2019)
Morgan to ambitna pani prezes stojąca na czele dobrze prosperującej i odnoszącej sukcesy korporacji, zajmującej się projektowaniem i szyciem ubrań dla ekskluzywnej klienteli. Jeż życie osobiste również świetnie się układa. Ma kochającego męża i dzieci. Sielanka ta ma swoje zakończenie, gdy nasza bohaterka dowiaduje się, że jej mąż zaginął... Do jakich kroków posunie się Morgan, by odnaleźć miłość swego życia i przywrócić równowagę w jej dotychczas idealnym życiu?
Opisy w powieści są dość długie i częste ale to głównie dlatego, że autorka zamieściła w nich gamę refleksji, uczuć i emocji, jakie targały główną bohaterką. Pomaga to znacznie w uzmysłowieniu sobie przez czytelnika chociaż namiastki tego, co przeżywa Morgan.
Z początku akcja oscyluje wokół wątku dotyczącego zaginięcia męża głównej bohaterki, jednak na późniejszych stronach historia ta staje się tylko tłem do wydarzeń z przed lat, które powracają do Morgan ze zdwojoną siłą, komplikując jej obecną sytuację. A może jednak jej sprzyjają... Zatem główny wątek kryminalny przeradza się z czasem w romans. Zarówno miłośnicy kryminałów, jak i powieści romantycznych będą urzeczeni lekturą.
Nawet jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do sięgnięcia po „Odwet”, to zapewniam Was, że zakończenie powieści skłoniłoby Was do pochylenia się nad nią. Bowiem prawdziwa kumulacja emocji ma miejsce właśnie na ostatnich stronach książki. Ja już nie mogę się doczekać kiedy będę miała okazje sięgnąć po kolejny tom, jeśli tylko powstanie.
Recenzja pochodzi z bloga: https://lifeisnotabook.blogspot.com/


  Kamila Zielińska  (19.02.2019)
Czy w życiu pięknej bizneswoman, pani prezes która właśnie szykuje swoją firmę na targi mody w Mediolanie, może się pójść coś nie tak? A i owszem. Pewnego zwyczajnego dnia znika jej mąż, Marc, a cały grunt osuwa się jej spod stóp. Przygotowywanie pokazu mody, utrzymanie domu, wychowanie dzieci i poszukiwania męża, mogą przerosnąć każdego, w szczególności, kiedy specjalne służby rozkładają bezradnie ręce. Morgan podejmuje decyzję o wynajęciu prywatnych detektywów, lecz los nie zamierza jej również w tym ułatwiać. Na drodze kobiety staje niejaki detektyw Greogry, zmora przesłości Morgan. Kobieta miała nadzieję nigdy więcej go nie oglądać, dlatego postanawia odrzucić pomoc od firmy SPYEYE, jednak dawny kochanek jest na tyle uparty, że podąża w ślad za Mo. Czy Morgan zdoła odnaleźć męża i poradzić sobie z upierdliwym detektywem? Jak zareaguje na nietypową rodzinną tajemnicę, którą przez przypadek odkryje?

Powieść prócz głównego wątku zaginięcia męża głównej bohaterki porusza wiele innych spraw takich jak: problemy rodzinne czy przeszłość ciągnąca się za bohaterami. Wszystkie problemy rozpoczynają się wraz z tajemniczym zniknięciem Marca. Mo (Morgan Sangiacomo) powoli rozpoczyna poszukiwania męża. Wpierw zwraca się o pomoc do zaprzyjaźnionego detektywa, lecz kiedy odkrywa, że on nie żyje poszukuje innego rozwiązania.

Z początku czytało mi się książkę naprawdę dobrze. Wszystko układało się w logiczną całość. Dobrze poprowadzony wątek sensacyjny barwni bohaterowie, nawet główna bohaterka, która czasem wydawała mi się bardzo, bardzo naiwna lub roztargniona, żeby nie powiedzieć głupia, bo głupia nie była. I powiedziałabym, że jest to niesamowita opowieść, gdyby nie koniec. W moim odczuciu autorka popłynęła za bardzo w romans, a główny wątek wyjaśniła po macoszemu, przez co skończywszy ostatnią stronę, siedziałam i nie wiedziałam co i dlaczego tak się potoczyło. Dlaczego mąż głównej bohaterki został porwany i przez kogo. Co miało to wszystko na celu.

W końcu odniosłam wrażenie, że całość została tak wykreowana przez autorkę, aby dwójka postaci z przeszłości się spotkała.

„Odwet” jest dobrą książką, której akcja rozwija się równomiernie, przy której można się dobrze bawić, pomimo niektórych niedociągnięć. Jeśli przymknąć oko na tę sprawę, to historia naprawdę jest bardzo przyjemną odskocznią i polecam ją do czytania w szczególności tak jak ja ją czytałam podczas podróży pociągiem.
Cała recenzja dostępna na: https://ksiazkaiwyobrazniatoprawdziwamagia.blogspot.com/2019/02/31-odwet.html


  Anna Kaczor  (14.04.2023)
Morgan wraz z przyjacielem prowadzi firmę zajmującą się modą. Bardzo dużo czasu poświęca pracy, dlatego to głównie jej mąż zajmuje się ważnymi sprawami związanymi z synami, a do młodszego przychodzi opiekunka. Pewnego dnia starszy z chłopców za wszelką cenę próbuje się skontaktować z matką, a kiedy w końcu mu się udaje, informuje ją, że zaraz ma trening, na który miał ją zawieść ojciec, jednak ani nie przyjechał, ani nie można się do niego dodzwonić. Przecież niedawno się z nimi widziała i nawet wspominał o tym, a Marco nigdy nie zawodził. Niestety nie udaje jej się dotrzeć na czas, przez co syn jest bardzo rozczarowany. Na dodatek z mężem nadal nie ma kontaktu, co postanawia zgłosić na policję.
Jej życie w jednej chwili zaczyna się sypać jak domek z kart. Na jaw zaczynają wychodzić tajemnice i sekrety, Marco nadal się nie odnalazł, a jej i chłopcom grozi niebezpieczeństwo. W co takiego wplątał się Marco? Czy się odnajdzie? Czy Morgan da sobie rade sama?

Książka, w której dość dużo się dzieje i to praktycznie od pierwszych stron i mnie to zdecydowanie się podoba. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. To historia, o której kobiecie nagle zmienia się cały świat, pełna tajemnic, sekretów, niebezpieczeństwa, a jednocześnie nadzieję na odnalezienie Marco, na to, że będzie jeszcze dobrze. Akcja szybka, ze zwrotami, które zdecydowanie mnie zaskoczyły.

Główną bohaterką jest Morgan, kobieta, która prowadzi szczęśliwe życie do momentu, aż jej mąż nie zostaje porwany. To zdarzenie zmienia bardzo dużo, a ona staje przed wieloma wyborami, od których będzie zależało bezpieczeństwo nie tylko jej, ale również jej najbliższych. To kobieta dzielna, odważna, taka, która nie siedzi załamana, tylko szuka rozwiązania. Osobiście ją polubiłam.

„Odwet” to książka, w której bardzo dużo się dzieje i to od pierwszych stron. Mnie się podobała i ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Puszka Pandory — Monika Kortez Puszka Pandory — Monika Kortez
Nigdy nie wiesz, jak bardzo jesteś silna, dopóki życie nie wystawi cię na ostateczną próbę

Armando Corporation przechodzi poważny kryzys. Spektakularny su...