Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura erotyczna -> Obrazki — Myślenie jest erotyczne
Obrazki —  Myślenie jest erotyczne

Obrazki

Cena: 23,00 zł 19,55 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Myślenie jest erotyczne. Musi być. Erotyka nie jest bezmyślna – jest namiętna, jest zmysłowa, wielowarstwowa, niebanalna. Seks można uprawiać, ale erotykę należy rozumieć.

Obrazki są zbiorem krótkich form literackich, przypominających wpisy blogowe. Historia opowiedziana jest nie wprost, autor koncentruje się nie na fabule, lecz na zapisie towarzyszących emocji; kadruje rzeczywistość bohaterów i zatrzymuje obrazy w słowach. Wątki dotyczą relacji międzyludzkich, seksualności, emocjonalności, poszukiwania swojego miejsca wśród ludzi i zdarzeń.

Nad ranem budzą mnie jego palce, dotykające mojego brzucha i pleców. Nie wiem, jak długo mnie już dotyka. Leżę na boku, a za sobą czuję ciepło jego ciała i twarde centymetry porannego przebudzenia. Jest gorąco. Temperatury lata osiągają absurdalne poziomy. Pod kocem jest duszno, jestem spocona i jeszcze nie do końca wiem, co się dzieje, poza tym, że wiem, że jest mi dobrze.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura erotyczna
  • Wydawca: Novae Res, 2017
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 112
  • ISBN: 978-83-8083-603-7

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Patrycja Łazowska  (25.07.2017)
Myślą dotykam Twojej nagiej skroni, wspomnieniem w powietrzu nakreślam kształt bladych od pocałunków ust zmęczonych. Uczuciem otulam ciało kościste ustrojone krwistą czerwienią. I czuję ja obłęd zaciska na mej szyi pętle z twoich włosów. Myślenie o tobie jest zgubne, erotyczne.


Myślenie to druga po kochaniu się intymna rzecz. Dotyka sfer ducha, cielesności. Porusza nasze serca, wstrząsa ciałem. Myśleniem możemy zburzyć mury, przełamać serce, zbudować most. "Myślenie jest erotyczne" to mała książeczka zawierająca krótkie formy literackie. Specyficzny styl autora i zawarte w niej tematy tworzą ją odmienną, dorosłą i często ciężką w odbiorze. Wymaga od czytelnika skupienia, dojrzałej postawy i wrażliwej duszy. Ostatnio zakochana w wierszach z chęcią sięgam po takie propozycję. Nie było to moje pierwsze zetknięcie się z literaturą kobiecą, lecz drugie tak dogłębne, a zarazem wstrząsające i barwne zaraz po "Moja dusza pachnie Tobą".

"Ciemność jest najbardziej kojąca, kiedy coś dodatkowo tłumi odgłosy otoczenia. Zatapiasz się w niej, poznajesz odcienie czerni, która w swojej oczywistości okazuje się całkiem barwnym zjawiskiem."

Książka swoim kształtem przypomina krótkie wpisy blogowe osoby kruchej, pełnej melancholijnych myśli, wielu przemyśleń i refleksji. Każdy z fragmentów porusza inną historie, nie zostaje nam dane jednak poznać ich bohaterów, ponieważ mamy skupić się na odczuciach w nich zawartych. Książka urzeka różnorodnością, pokazuje wiele formy erotyzmu i pożądania. Smaku całej historii nadaje anonimowy autor, według mnie młody, lecz dojrzały mężczyzna. Po przeczytanej lekturze czuje się ogromny niedosyt, więc mam nadzieję, że szybko doczekam się kontynuacji. Każda kobieta powinna posiadać "Obrazki" na swojej półce.

Od samego początku byłam urzeczona lekkością słów, które spływały po moich ustach z słodkim posmakiem, goryczką bądź cierpkością, Każde słowo wydaje się być dokładnie odmierzane, dobierane z ostrożnością by nie zaburzyć sensu całej krasy. Czytając kolorowymi karteczkami zaznaczałam te teksty, które na trwałą przyszłość chciałabym zapamiętać i mieć blisko serca. Wśród nich znalazły się takie, które mogłabym przekazać osobie, która na stałe zamieszka w moich myślach.

"Ale teraz już chodź. Obejmij mnie mocniej i przyciśnij moją głowę do swojej szyi. Niech nie mam oddechu ani myśli. Niech poczuje twój zapach, zapach pościeli, ciepło dłoni na plecach, a przede wszystkim to objęcie - skóra przy skórze."

Książka dla osób, które w zwykłym dotyku dopatrują się niezwykłych rzeczy. Kobieca, intensywna, barwna i do granic prawdziwa. Polecam poświęcić wieczór, godzinę wyciąć z biegu życia. Zasiąść w miękkim fotelu, pokochać siebie i zanurzyć się w lekturze obrazków, warto.

Autor: Nieznany
Tytuł: "Obrazki. myślenie jest erotyczne"
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017 rok
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
Moja ocena: 10/10


  marta Daft  (5.08.2017)
"Ale teraz już chodź. Obejmij mnie mocniej i przyciśnij moją głowę do swojej szyi. Niech nie mam oddechu ani myśli. Niech poczuje twój zapach, zapach pościeli, ciepło dłoni na plecach, a przede wszystkim to objęcie - skóra przy skórze."

Czasami ciężko jest ubrać nasze myśli w słowa bez przestrachu, że czegoś nie zdołam przekazać lub o czymś nie zapomnę. „Obrazki” sprawiły, że lektura tej jakże niepozornej książki była przeładowana wielorakimi emocjami, które ciężko przekazać, lecz absolutnie należy mówić o niej wszędzie, gdzie się da.

Autor sprawił, że moje myślenie o erotyce poszerzyło się ogromnie. Teraz zagadnienie to nie jest dla mnie tylko rozmową o seksie. Teraz każda łza, iskierka nadziei czy uśmiech zaplątany w zapach zmysłów unoszący się nad dwojgiem ludzi ma znaczenie. Każdy krótki czy dłuższy tekst zawarty w „Obrazkach” ma w sobie emocje, które malują nas samych, tworząc czyste pożądanie, smutek i ból rozstania, pragnienie posiadania kogoś na stałe lub na chwile. Cała gama uczuć tworząca każdego z nas zawarta w kilku słowach pozornie nic nieznaczących.

„Ciemność jest najbardziej kojąca, kiedy coś dodatkowo tłumi odgłosy otoczenia. Zatapiasz się w niej, poznajesz odcienie czerni, która w swojej oczywistości okazuje się całkiem barwnym zjawiskiem”.

By w pełni zrozumieć każde słowo potrzeba skupienia i wrażliwości, tej zamkniętej gdzieś głęboko w ciemnej sypialni, której nic nie ogranicza. Siadasz, odcinasz się i czytasz. Płyniesz z rosnącą falą słów, które malują przed tobą obrazy uczuć, emocji, małych skrawków składających się w całość.

-Bo wy to nigdy nie wiecie, czego chcecie.
- Wiemy, tylko boimy się po to sięgnąć. Boimy się odrzucenia, obawiamy się podążać za pragnieniami.

Całość książki tworzą krótkie wpisy. Każdy wpis jest początkiem nowej historii. Każda historia nakreślona pożądaniem, bólem, strachem czy miłością jest tylko obrazem odczuć pewnych ludzi. Nie jest nam dane poznać bohaterów tylko ich myśli, chwile uniesień, rozgoryczenia. Możemy doznać wielu form erotyzmu i dostrzec prawdziwą moc ukrytą w tym jednym słowie.

Cokolwiek robisz dla siebie, nigdy nie daj sobie wmówić, że musisz z tego zrezygnować. [...]
To, kim jesteś, jest dla ciebie bezcenne.

Czytając „Obrazki”, natknęłam się na wiele zdań godnych zapamiętania. Lekkość, z jaką autor opisuje doznania, pozwala na przeżywanie całą sobą każdego słowa. Książka dzięki temu jest prawdziwa, intensywna i wielobarwna. Pokocha ją każdy, kto potrafi znaleźć niezwykłość w zwykłych rzeczach, wszak i zwykłe kapcie mogą stać się pretekstem prawda?

Jestem fanatyczką dotyku. Narkomanką zmysłów. Pośród zapachów, odczuć i smaków szukam idealnego połączenia, jedności, magii.

Ja czuje się połechtana emocjonalnie, czekam na więcej i wierze, że i wam spodoba się tą książką. Mam nadzieje, że autor jest mężczyzną, bo któż zabroni marzyć o kimś, kto tak dobrze rozumie nas same i potrafi znaleźć piękno i magię w zwykłym dotyku czy doborze odpowiednich słów.

To bzdura, że płacz uwalnia. Płacz potęguje, cementuje i wyrzuca płuca w walce o powietrze. [...] W płaczu jest sama słabość i poddanie, stan przedostatni przed modlitwą i zaraz po obietnicach.

Ciężko opisać tę książkę w kilku zdaniach. Trzeba wziąć ją do ręki i czytać w każdej wolnej chwili na wiele sposobów, tak by codziennie odkrywać magie erotyki wokół nas. Polecam gorąco

Dodaj własną recenzję