Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Niebezpieczna gra — Aleksandra Szatarska
Niebezpieczna gra — Aleksandra Szatarska

Niebezpieczna gra

Cena: 37,99 zł 32,29 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Przeznaczenie jest potężną siłą, z którą nie warto walczyć.

Alex i Nathaniel są młodzi, bogaci i wydają się wieść zupełnie normalne, beztroskie życie. Wkrótce jednak okaże się, że ich na pozór idealny związek oparty jest na kłamstwach. Alex bowiem wcale nie jest zwyczajną dziewczyną, tylko obdarzoną nadprzyrodzonymi mocami córką króla Ter, Petera Langendorfa. A Nathaniel… on jest po drugiej stronie barykady. Jako szef ruchu oporu pragnie tylko jednego: wyzwolenia swojego kraju od ambicji zaborczego władcy. Planuje zamach na Petera Langendorfa i zamierza wykorzystać do tego celu Alex. Może to być jednak zadanie znacznie trudniejsze, niż mu się wydawało… Do czego posunie się Nathaniel? Czy zdoła przekonać córkę króla, by stanęła po jego stronie? W tej grze nie ma żadnych reguł…

Po chwili drzwi pokoju otworzyły się i weszło do niego dwóch mężczyzn. Jeden blondyn z lekkim zarostem i niebieskimi oczami. Był ubrany w czarny podkoszulek i niebieskie spodnie. Gdybym spotkała go na ulicy, nigdy nie powiedziałabym, że może być przywódcą czegokolwiek. Za to kiedy drugi mężczyzna wszedł do pokoju, jego wygląd zrobił na mnie niemałe wrażenie. Miał podobne włosy do Nathaniela, ale o wiele bardziej czarne i ułożone. Chłodne, nienaturalnie zielone oczy i lekki uśmiech. Ubrany była na czarno. Czarna koszula i spodnie. Ogólnie wyglądał strasznie poważnie, ale też pociągająco. Zła mieszanka. Był dużo starszy, więc najprawdopodobniej to był Tom. Blondyn to Adam.
– Możemy zaczynać, panowie? – odezwał się Tom zimnym głosem i rozsiadł się na krześle. Przeszył mnie wzrokiem, a ja nagle poczułam się strasznie nieswojo. Chyba byłam strasznie głupia, myśląc, że to zabawa. Tak… może to i jest zabawa. Przerażająca i niebezpieczna gra w kotka i myszkę. Oni to koty, a ja jestem małą, bezbronną myszką.
Trzeba było wtedy zostać w domu…

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 398
  • ISBN: 978-83-8147-916-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 7 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Paula Jołda  (22.09.2020)
Według jej ojca posiadanie mocy jest złe, dlatego Alexandra Lagendorf zostaje wykluczona z bycia następczynią tronu. Peter Lagendorf, król Ter, jej ojciec widzi na swoim miejscu jej młodszą siostrę Melanię. Grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynę, posłuszną, idealna marionetka, którą można rządzić. Niestety Alex taka nie jest. Woli mieszkać w Waszyngtonie niż na Ter. Na ziemi może się uczyć, chodzić do kina, robić to wszystko co robi młodzież w jej wieku, nie bardzo interesuje ją sytuacja jej kraju. Betty jej najlepsza przyjaciółka wie, że Alex ma moc. Trzymają się razem. Dwadzieścia osiem dni przed zakończeniem roku szkolnego wszystko się zmienia.
Do świata Alex wkracza Nathaniel White. Nowy uczeń. Tajemniczy. Od razu zwraca na nią uwagę.
Jest arogancki, bezczelny, pewny siebie, ale podoba jej się. Intryguje ją.
Zaczynają się spotykać, ich związek pod całym romantyzmem w który jest obleczony, to jedno wielkie kłamstwo. Alex nie powiedziała mu kim jest, cały czas ukrywa prawdę. Czy związek oparty na fałszu ma szansę przetrwać?

Tymczasem na Ter rebelianci są coraz aktywniejsi, chcą obalić Lagendorfa, są za tym żeby ludzie żyli normalnie, nie ukrywając swoich mocy. Wywiad króla odkrywa z kim spotyka się jego córka....
Jak się skończy rebelia i związek Alex i Nathaniela?

Udany debiut Aleksandry Szatarskiej. Bardzo lubię dobre fantasy, książkę czyta się lekko i szybko. Mam nadzieję, że będzie kolejny tom. Chciałabym dowiedzieć się co czeka bohaterów. Pomysł na książkę też bardzo trafiony, książka jest dla młodych jak i starszych czytelników. Zdolności bohaterów są różne, różnią się i niosą ze sobą spore ryzyko.
Polecam Wam książkę z całego serca.


  Anna Kaczor  (25.09.2020)
Aleks nie jest zwykłą dziewczyną. Choć mieszka na ziemi, tak naprawdę pochodzi z planety Ter, gdzie każdy obdarzony jest jakąś mocą. Aleks jest córką króla, jednak ani z ojcem, ani z matką, ani nawet z siostrą nie ma za dobrych stosunków, dlatego mieszka sama na Ziemi, gdzie chodzi do „normalnej” szkoły. Nie każdy akceptuje rządy jej ojca, który zakazuje używania mocy, jest grupa ludzi, którzy uważają ją za dar i chcą móc z niej korzystać na co dzień.
Nathaniel jest nowym uczniem w szkole Aleks i choć pierwsze spotkanie nie przebiega dobrze, udaje mu się namówić dziewczynę na randkę. Dość szybko zbliżają się do siebie. Chłopak jest kochany, uczynny, miły, prawi jej komplementy, kupuje kwiaty, robi niespodzianki. Niestety Aleks nie wie, że to tylko pozory, a Nathaniel jest kimś zupełnie innym, niż jej się wydaje. Dziewczyna zostaje uwięziona, a chłopak pokazuje swoją prawdziwą twarz, jest bezlitosny, bezkompromisowy, niebezpieczny, stoi na czele ruchu oporu i pragnie przejąć władzę na planecie Ter. Aleks jest mu potrzebna tylko do tego, aby to się udało. Jak dziewczyna poradzi sobie z prawdą? Czy spełni żądania Nathaniela? Jak potoczą się losy tej dwójki?...
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/09/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt_25.html


  Lubię To Czytam  (18.08.2020)
Okładka książki jest świetna, bardzo mi się podoba. "Niebezpieczna gra" jest debiutem literackim Autorki.
Kiedy przeczytałam opis, byłam niesamowicie ciekawa tej książki. Ta historia upływa pod znakiem chaosu, zarówno jeśli chodzi o uczucia bohaterów, relacje między nimi, jak i same wydarzenia. Całość cechuje też bardzo duży pośpiech. Wątki miłosne jakie pojawiają się w trakcie czytania książki, są strasznie skomplikowane i nie podobają mi się. Co ciekawe, w większości dotyczą one głównej bohaterki. Bardzo nie podoba mi się, w jaki sposób przedstawiła ją Autorka. Dodatkowo odnosiłam wrażenie, że bohaterowie są sztucznie postarzani, a ich postępowanie nie cechuje osób w ich wieku. Wielka szkoda, że w książce jest tak mało magii oraz Ter, planety, na której wykorzystywanie zdolności magicznych jest zabronione. Jeśli chodzi o styl pisania Autorki, to niestety nie jest on moim ulubionym. Jak dla mnie jest ciężki w odbiorze, brak mu pewnej lekkości.
Zapraszam na moje profile:

Instagram: lubie_to_czytam

https://www.instagram.com/lubie_to_czytam/

Facebook: Lubię To Czytam

https://www.facebook.com/lubieto.czytam.5


  Barbara Radzikowska  (7.09.2020)
Alex poznaje Nathaniela przed szkołą. Jest on nowym uczniem. Chłopak nie robi na dziewczynie dobrego wrażenia. Ale jakimś cudem udaje mu się zaprosić ją na kolację. Randka do najlepszych nie należy, ale Alex uważa ją za udaną. Oboje są młodzi, bogaci, ale okazuje się, że ich związek od początku opiera się na niedomówieniach i kłamstwach. Alex to córka króla Ter, obdarzona nadprzyrodzonymi mocami. A Nathaniel jest szefem ruchu oporu i za wszelką cenę chce pozbawić władzy ojca Alex. Planuje na niego zamach i chce by dziewczyna mu w tym pomogła.

Gra się rozpoczyna, ale czy Alex zrobi wszystko czego chce Nathaniel?

Piękna okładka, ciekawy opis na ostatniej stronie. Niestety historia okazała się nie dla mnie. Myślę, że to dobra lektura dla młodszych czytelników.

Książka z gatunku fantasy o młodych ludziach obdarzonych "mocami", z których prawie w ogóle nie korzystają.
Płytkie relacje między bohaterami. Wszystko dzieje się bardzo szybko. Randka, pierwszy seks, bycie parą to wszystko wydarza się w ciągu tygodnia. Są w jednym związku, a potem w następnym.

Przeszkadzała mi zbyt duża ilość przekleństw, zastanawiałam się czy ta dziewczyna musi tak często kląć. Szczególnie na początku jest wulgarna, zbyt pewna siebie, udaje bardziej dorosłą niż jest w rzeczywistości.

Młoda bohaterka ma trudne relacje z rodzicami. Szczególnie z ojcem, z którym się nie dogaduje. Nie chce żyć w królestwie, nie chce przestrzegać zasad, ciągle się buntuje. Chce żyć innym życiem, po swojemu.

W książce jest poruszony wątek przyjaźni, zazdrości. Bohaterowie ciągle wchodzą w nowe związki. Mają przed sobą tajemnice. Życie Alex w jednej chwili się zmienia za sprawą Nathaniela. Musi sobie poradzić i ochronić przyjaciółkę. Głównej bohaterki nie polubiłam, ale jest coś ciekawego w Nathanielu. Może dlatego, że jego zachowanie jest niejednoznaczne. Jest władczy, chce osiągnąć swój cel za wszelką cenę. Rani ludzi, ale moim zdaniem jest w nim też dobro.

Nie przepadam za książkami o tematyce fantasy i myślałam, że może ta powieść coś zmieni, że czytając "Niebezpieczna grę" Agnieszki Szatarskiej znajdę się w innym, ciekawym świecie pełnym mocy i magii. Chciałam z bohaterami przeżyć ciekawą przygodę. Niestety to się nie udało.

Zakończenie interesujące i sugeruje, że będzie druga część. Mam nadzieję, że będzie ciekawiej.


  Sylwia Machowska  (7.09.2020)
Za książkę bardzo dziękuję @wydawnictwo_novaeres
„Niebezpieczna Gra” Aleksandra Starska
Alex i Nathaniel to dwójka młodych osób, którzy zakochują się w sobie bez pamięci, już po kilku dniach znajomości spędzają razem każdą wolną chwilę i pozornie postrzegani są jako para idealna.
Jak się później okazuje Alex jest księżniczką obdarzoną nadprzyrodzonymi mocami, a Nathaniel jako szef ruchu oporu chce zniszczyć króla Ter. Czy relacja bohaterów ma szansę przetrwać, i po której stronie barykady ostatecznie się znajdą?
-
Niestety „Niebezpieczna gra” stała się moim małym czytelniczym rozczarowaniem. Mimo pięknej okładki i ciekawego opisu poczułam się trochę zbita z tropu, bo szczerze spodziewałam się czegoś całkiem innego. Muszę jednak zaznaczyć, że myślę, że gdybym czytała to parę lat wstecz mogłaby mi się spodobać, bowiem w wieku 14/15 lat zaczytywałam się w takich książkach z ogromną przyjemnością.
Jedyne co muszę przyznać tej książce to bardzo lekki i przyjemny w odbiorze styl, przez co czyta się bardzo szybko.
Cała reszta jednak nie dla mnie. Oczekiwałam dużej dawki fantastyki, magicznego królestwa Ter i bohaterów z którymi mogłabym się zżyć. W tej historii mamy raczej romans młodzieżowy z elementami fantastyki. Też relacje bohaterów są moim zdaniem bardzo płaskie i zbyt szybkie. Nie rozumiem ich zachowań i podejmowanych decyzji, mam wrażenie, że są bardzo niedojrzali jak na swój wiek. Brakuje mi też bardziej rozwiniętego świata, w którym ludzie posiadają magiczne moce, a nad wszystkim panuje surowy król, to wątek na rozwój którego szczerze liczyłam od samego początku, niestety mamy go tu bardzo mało.
Czuję, że te historia ma potencjał i całkiem dobry pomysł, ale czegoś mi tu brakuje. Nie mogłam polubić żadnego z bohaterów, irytowały mnie ich wybory i relacje.
Po zakończeniu jestem pewna, że powstaną kolejne części, więc jestem ciekawa jak historia potoczy się dalej i oczywiście to szansa na to, że drugi tom spodoba mi się dużo bardziej.


  Karolina Habernal  (14.09.2020)
“To była gra. On mnie prawdopodobnie nawet nie lubi. Jest dobrym kłamcą, a ja jestem taka naiwna”

Alex i Nathaniel od niedawna są parą. Wydaje się, że wiodą zupełnie normalne życie, jednak ich związek oparty jest na kłamstwach. Alex nie jest człowiekiem. Jest córką króla planety Ter i włada różnymi mocami. Nathaniel jest natomiast ruchem oporu na planecie, z której pochodzi Alex. Chłopak pragnie wyzwolenia swojego kraju z rąk zaborczego władcy. Planuje zamach na króla Ter i zamierza wykorzystać do tego Alex.
“Niebezpieczna gra” to debiut Aleksandry Szatarskiej. Pomysł na fabułę był bardzo dobry, jednak mam wrażenie, że autorka trochę pogubiła się czy chce iść w stronę wojny na Ter czy romansu Alex z członkami ruchu oporu. W pewnym momencie miałam wrażenie, że głównym problemem Alex nie jest sytuacja w której się znalazła, tylko z kim pójść na randkę.
W opisach planety Ter bardzo brakowało mi szczegółów, natomiast w innych było ich za dużo (np. opis tego z czym Alex jadła kanapkę). Trochę przeszkadzał mi też styl pisania autorki. Chwilami miałam wrażenie, że czytam opowiadanie internetowe, które nie zostało dopracowane.
Zakończenie natomiast bardzo mnie zaskoczyło i dzięki niemu ta historia dużo zyskała. Jeśli będzie kolejna część to na pewno po nią sięgnę, bo jestem ciekawa co będzie dalej.
W “Niebezpiecznej grze” widać dobry pomysł i widać, że to debiut. Uważa, że kolejne książki Aleksandry Szatarskiej będą lepsze, bo widać potencjał trzeba tylko nad nim popracować.


  Sylwia Bogaj  (3.10.2020)
Alex i Nathaniel to młodzi ludzie, których połączyło uczucie. Oboje piękni, bogaci, wydawałoby się, że wiodą beztroskie życie. Tak naprawdę Alex jest córką władcy Ter, mieszka na Ziemi, a z rodziną nie wiążą ją najlepsze relacje. Nath natomiast dowodzi ruchem oporu, który pragnie obalić obecnego władcę. Dziewczyna zostaje uwięziona, a wtedy na światło dzienne wychodzi prawdziwe oblicze chłopaka.
Alex jest najbardziej irytujaca bohaterką jaką ostanio spotkałam. To młoda buntowniczka, niemal na każdym kroku wszczyna awantury, klnie jak szewc. Miałam wrażenie, że udaje bardziej dorosłą niż jest w rzeczywistości. Dziewczyna jest obdarzona mocami, ale niestety prawie z nich nie korzysta. Cały czas czekałam, aż pokaże na co ją stać. Przeszkadzały mi także płytkie relacje między bohaterami, pierwsza randka, pierwsze zbliżenie w błyskawicznym czasie. Natomiast Nathaniel bardziej przypadł mi do gustu. Niby pokazywał swoją bezwzględność czy brutalność, jednak czułam, że pod skórą siedzi w nim jego lepsza wersja.
Miałam wrażenie, że akcja rozgrywa się błyskawicznie, zupełnie jak uczucie Alex i Natha. Żałuję, że świat Ter nie został bardziej rozbudowany. Widzę tutaj duży potencjał do rozwinięcia w kolejnej części. Samo zakończenie dość zaskakujące, które wskazywałoby, że autorka planuje kontynuację.
Czytając Niebezpieczną grę czuć było, że to debiut bardzo młodej pisarki. Myślę, że historia powinna się spodobać młodszym czytelnikom, pomijając te liczne przekleństwa. Sam pomysł był naprawdę fajny i wierzę, że kolejna część będzie bardziej dojrzała i dopracowana.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Zgromadzenie, Tom I Wyjęta ze zła — Joanna Jarczyk Zgromadzenie, Tom I Wyjęta ze zła — Joanna Jarczyk
Chroniąc świat przed złem, strzeż się, by samemu nie stać się tym złym…

Wstępując do Zgromadzenia, Damien bierze na swoje barki niezwykle ważne zadanie –...