Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Nie w moim typie — Mikołaj Milcke
Nie w moim typie — Mikołaj Milcke

Nie w moim typie

Cena: 44,99 zł 38,24 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Mądry, seksowny i doświadczony – czy na zawsze utracił wiarę w miłość?

„Nie w moim typie” to kontynuacja bestsellerowych powieści „Gej w wielkim mieście” i „Chyba strzelę focha”. Oprawie dziesięć lat starszy bohater jest już dojrzałym mężczyzną, zdolnym i doświadczonym dziennikarzem. W jego życiu właśnie rozpoczyna się nowy etap – decyduje się na kupno mieszkania, które urządza z wielkim zaangażowaniem. Jednak jego życie prywatne to istny bałagan. Skacze z kwiatka na kwiatek, biega na szybkie randki, kończące się seksem w plenerze, i twierdzi, że w miłość już nie wierzy. Doganiają go również duchy przeszłości, a miasteczko, które tak dawno zostawił za sobą, uparcie nie pozwala o sobie zapomnieć...

Niezależnie od tego, co mówi tytuł, ta powieść jest zdecydowanie w moim typie! Wciągająca fabuła, przesympatyczny bohater i tona dobrego humoru. Gorąco polecam!
Agnieszka Nikczyńska, ksiazki-takie-jak-my.blogspot.com

W kwestii związków – posucha. Chyba, że liczyć ten czterdziestoletni – z bankiem. Tak, gej ma własne mieszkanie i w końcu jest u siebie. Jednak – jak to zwykle bywa – komplikują się inne sprawy. Tym razem rodzinne, o ile w ogóle mogą skomplikować się jeszcze bardziej. W dodatku wydaje się, że miłość omija geja szerokim łukiem. Czy straci wiarę w miłość dlatego, że po raz kolejny usłyszał: „Nie w moim typie”?
Katarzyna Bieńkowska, www.poligondomowy.pl

„Nie w moim typie” wstrząśnie waszym światopoglądem i skłoni do refleksji nad własnym życiem. To historia, która udowadnia, że podejmowanie zbyt pochopnych decyzji i swobodny styl bycia może okazać się ułudą i nie przynosić satysfakcji.
Andżelika Jaczyńska, czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com

Najzabawniejsza i zarazem najsmutniejsza ze wszystkich dotychczasowych części. Doświadczony gej z wielkiego miasta mknie przez życie niczym błyskawica. W końcu żyje tak jak chce, robi co chce, jednak przeszłość upomina się o swoje. Czy uda mu się wypłynąć na spokojne wody?
Ewelina Górowska, ewelina-czyta.blogspot.com

Mikołaj Milcke – ur. w 1981 r. w Sokołowie Podlaskim, pisarz, dziennikarz, autor tekstów piosenek. Przez wiele lat związany zawodowo z TVP, później z Wirtualną Polską. Publikował w „Polityce”, „Sukcesie”, portalach Onet i Polki.pl, współpracował też z Polskim Radiem, Radiem Kolor i TVN24.

Należy do najpoczytniejszych w Polsce autorów literatury LGBT. Debiutował powieścią „Gej w wielkim mieście” (2011), następnie ukazała się jej druga część „Chyba strzelę focha!” (2013). Obydwie zyskały miano kultowych, a obecnie wznowione zostały w zmienionym i poprawionym wydaniu. „Nie w moim typie” (2019) i „Trzy po trzy” (2019) to ich kontynuacja.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 370
  • ISBN: 978-83-8147-367-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Ewelina Górowska  (31.05.2019)
Bardzo się cieszę, że było mi dane przeczytać kolejną część przygód tego młodego i sympatycznego chłopaka. Polubiłam go z całego serca i byłam ciekawa, jak mu się życie poukładało. I z mojego punktu widzenia...łatwo i kolorowo nie jest.
Były momenty,w których musiałam odłożyć książkę na bok, tak byłam poruszona.
Autor w tej części porusza niezwykle trudne tematy takie jak: śmiertelna choroba, współuzależnienie, trudne relacje z najbliższymi.
Pokazuje również, jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń- ta prawdziwa, na dobre i złe. Pomimo że każdy z przyjaciół zmaga się z własnymi kłopotami, potrafią stanąć na wysokości zadania i wspierać się w najtrudniejszych momentach życia.

" Nie w moim typie" nie jest to cukierkowa opowieść do poduszki, ta część jest przepełniona bólem, smutkiem i utraconą nadzieją.

Polecam Wam tę część tak samo gorąco, jak dwie poprzednie. Jeśli tamte Wam się podobały, ta również przypadnie Wam do gustu.

Na pełną recenzję zapraszam na blog: Ewelina-czyta.blogspot.com


  Małgosia Brzeska  (2.07.2019)
Gej uczy się żyć bez Wiktora. Wpada w wir nowych znajomości, używa życia, nie widać stabilizacji w jego życiu. Spotyka się z różnymi mężczyznami, często tylko dla zabawy, bez angażowania się w poważny związek. W jego życiu panuje nieustanna huśtawka nastrojów. Ma dwóch bliskich przyjaciół, Eryka i Adama. Z Adamem łączą go tylko bliskie stosunki seksualne, niewiele o nim wie, a w zasadzie można stwierdzić, że jest wielką nieodgadnioną zagadką. Natomiast Eryk to prawdziwy przyjaciel, przytuli, wysłucha, doradzi i pomoże w trudnych chwilach. Na niego może zawsze liczyć, jest na zawołanie. Ale czy taki układ im odpowiada? Czy gej zbytnio nie wykorzystuje Eryka, niewiele mu ofiarując w zamian? Eryk być może czuje się niedoceniony, ale nigdy nie powie złego słowa na geja. Czy ich relacje się rozwiną i będzie z tego coś więcej? Zapewne jesteście ciekawi, ja też byłam, i już wiem. Więc was też zapraszam do lektury.
Z tej trzeciej części przygód geja na pierwszy plan wysuwa się jego dojrzałość, jak również cicha, niewypowiedziana chęć stabilizacji. Jest już starszy o dziesięć lat, ustabilizowany zawodowo, podejmuje próbę ukończenia studiów i obrony pracy magisterskiej. Chociaż zawodowo przeżywa wzloty i upadki, zawsze ląduje na cztery łapy. Dobry zawód i zdobyte doświadczenie są jego wielkim atutem.
Bardzo przeżywa sprawy rodzinne, chorobę matki i jego trudne relacje z ojcem i bratem. Zmaga się z nimi na każdym kroku, są kulą u jego nogi. Wiecznie niezadowoleni, ciągnący od niego pieniądze, upokarzający go nieustannie. Ale on jest twardy i po męsku znosi wszelkie obelgi i docinki. Uroku dodaje mu stanowczość i zdecydowanie.
Nie w moim typie to bardzo dojrzały obraz dorosłego już geja, wzajemnych relacji nie tylko między homoseksualistami, ale też skomplikowanych relacji rodzinnych. Wypchnięty przez rodzinę z najbliższego kręgu, został pozostawiony sam sobie, stawia sobie pytania o przyszłość. Co go czeka? Nie ma żony, nie ma dzieci, kto z nim będzie na starość? Dopadają go typowe egzystencjalne pytania. Smutek i żal ogrania geja, obawa o swoją przyszłość spędza mu sen z powiek.
Ta trzecia część jest bardziej refleksyjna od dwóch pierwszych, wymusza w nas chwilę zastanowienia nad swoją przyszłością. Pomijam kwestie orientacji seksualnej, ale każdy zapewne stawia sobie pytania związane z przyszłością. Jeżeli ma się rodzinę, na którą można zawsze liczyć, jest łatwiej myśleć o tym, co nam los przyniesie. Mamy w kimś oparcie, możemy liczyć na pocieszenie czy pomoc. Jest nam po prostu lżej na sercu. Ale gej nie ma tak łatwo, on musi się zmagać z problemami, które nas nie dotyczą.
Ta lektura otworzy nam oczy na wiele życiowych kwestii, jak relacje z najbliższymi, odpowiedzialność za swoje czyny i zachowania, przyjaźń, stosunki na linii rodzice – dzieci. Pomimo, że książkę czyta się szybko, to zostawia w nas swój ślad. Uruchamia lawinę pytań, często pozostawionych do głębokiej refleksji, ale też takich, na które odpowiedzi udzielić nie potrafimy. Dzięki tej lekturze można szybko dojrzeć, zrozumieć wiele życiowych problemów, uodpornić się na zło tego świata, często jest to zło, które ofiarują nam najbliżsi. Nie można być zapatrzonym tylko w czubek swojego nosa, trzeba żyć w zgodzie z najbliższymi, pomagać im w trudnych życiowych momentach, ale trzeba znać granicę, której nie wolno pozwolić innym przekroczyć. Nie wolno dać się wykorzystywać, trzeba znać swoją wartość.
Polecam, niesamowita do refleksji nas sensem życia i weryfikacji wartości, którymi kierujemy się na co dzień. Może warto niektóre zmienić, inne wzmocnić lub całkowicie odrzucić. Ukoi ból, przytuli do serca, szepnie ciepłe słowo … słowem lekarstwo na nasze bolączki … i balsam na zranione uczucia ...


  Natalia Świętonowska  (14.11.2019)
zostaje przedstawiony jako starszy o prawie dziesięć lat mężczyzna. Nie jest już dziennikarskim podlotkiem, a pełnoprawnym dziennikarzem, który ma wiele do powiedzenia. Decyduje się również na zakup własnego mieszkania, co jest taką wisienką na torcie wkroczenia przez niego w pełnoprawną dorosłość. Niestety, jego życie prywatne sypie się z dnia na dzień. Bohater biega na liczne randki, które jednak nie są w stanie zapełnić pustki w jego sercu. Dodatkowo powracają do niego koszmary z przeszłości, a miasteczko, z którego tak usilnie starał się uciec, postanawia o sobie przypomnieć.

Wiem, że piszę to przy prawie każdej okazji, no ale inaczej tego nie ujmę. Główny bohater od czasu drugiego tomu naprawdę wydoroślał, a jego wybuchowy charakter został trochę przytemperowany, dzięki czemu nie irytował mnie swoimi humorkami. Widać, że praca dziennikarza również pozytywnie wpływa na jego zachowanie, co mnie jeszcze bardziej cieszy.

Na uwagę zasługuje również Nina, czyli najlepsza przyjaciółka Geja. W poprzednich tomach wzbudziła moją sympatię swoją stanowczością oraz zdolnością przegadania każdego, kto tylko odważy się ją zaczepić. Ona również wydoroślała i także przeżywa swoje osobiste problemy i rozterki miłosne. To, jak sobie z nimi radzi może niektórych zniesmaczyć i odrzucić, ale mnie wyglądało to, jak chwytanie się ostatniej deski ratunku.

Nowym i ciekawym bohaterem jest Eryk, który również stał się najlepszym przyjacielem głównego bohatera. Widać, że zależy mu na tej relacji i stara się być jak dobrym towarzyszem. Nie wiadomo za bardzo, jak to z nim tak naprawdę jest, ale wprowadza to tylko interesujący element tajemniczości. Być może w kolejnym tomie wszystko się wyjaśni.

Mikołaj Milcke porusza tutaj wiele istotnych wątków. Wśród nich znalazły się toksyczne relacje w pracy (w tym przypadku w redakcji), homofobia, a także poważna choroba w rodzinie, która może przerastać najsilniejszą osobę. Cieszę się, że autor nie skupił się tylko na potrzebach seksualnych i kolejnych miłosnych podbojach głównego bohatera.

Mogę śmiało napisać, że tom trzeci bije na głowę ten poprzedni. Tutaj pełno jest zawirowań, ciekawych zwrotów akcji, komizmu, a książka jest najzwyczajniej w świecie wciągająca i nie raz przyprawiła mnie o szybsze bicie serca i wywołała niepokój.

Po zaskakującym końcu jestem ogromnie ciekawa kontynuacji i mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę mogła tę ciekawość zaspokoić.

Jeżeli niekoniecznie przypadł Wam do gustu tom poprzedni, to nie poddawajcie się. Sięgnijcie po część trzecią, która zrekompensuje Wam wszystkie słabości części poprzedniej.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Trzy po trzy — Mikołaj Milcke Trzy po trzy — Mikołaj Milcke
Lepiej być samotnym niż trwać w półmiłości.

Są takie chwile, gdy wydaje się, że gorzej być nie może. Właśnie w takim momencie spotykamy w „Trzy po trzy” g...