Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura kobieca -> Nadszedł ten dzień — Monika Koszewska
Nadszedł ten dzień  — Monika Koszewska

Nadszedł ten dzień

Cena: 42,99 zł 36,54 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Szczęście bywa kapryśne… Co zrobisz, by zatrzymać je na dłużej?

Maria, energiczna trzydziestolatka pracująca w dużej firmie kosmetycznej Eliksir, ani na chwilę nie zwalnia tempa. Po powrocie ze służbowego wyjazdu do Kijowa jest już niemal pewna, że w końcu znalazła mężczyznę, z którym chce stworzyć poważny związek. Mikołaj, oczarowany Marią od pierwszego spotkania, nieustannie stara się udowodnić, jak bardzo mu na niej zależy. Tymczasem w firmie sporo się dzieje. Większość udziałów przejmuje tajemniczy fundusz inwestycyjny, a pomysł wprowadzenia na rynek nowej marki kosmetycznej wydaje się Marii równie intrygujący, co ryzykowny. Czy uda jej się pogodzić ambitne plany zawodowe z życiem osobistym? I czy miłość może iść w parze z karierą?

Ale ja jestem szczęśliwa. Podczas kolacji odliczałam godziny do spotkania z Mikołajem. Wyjadę wcześniej na lotnisko, żeby się nie spóźnić. Lepiej będzie, jak ja poczekam parę minut, niż żeby on siedział zrezygnowany na środku hali przylotów.
Wyobrażam sobie tę scenę: siedzi facet na czarnej, plastikowej walizce w dobrze skrojonym płaszczu, w ręku trzyma pokrowiec z marynarkami i koszulami, a obok leży torba z laptopem. Słaby widok. Chociaż ja bym takiemu chętnie zaproponowała pomoc. Dlatego nie mogę się spóźnić, żeby nie znalazła się jakaś wolontariuszka.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura kobieca
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 446
  • ISBN: 978-83-8219-100-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Małgosia Brzeska  (4.10.2020)
Oto nadszedł długo wyczekiwany dzień. Dlaczego musieliśmy na niego tak długo czekać? Z wielką niecierpliwością i tęsknotą? Co on dla nas oznacza? Dla każdego ten dzień oznacza coś innego. Każdemu zapewne kojarzy się z innym, długo oczekiwanym momentem. Ale jest! Cieszmy i radujmy się! Nie każdy dzień w życiu, będzie taki, jak ten jedyny …
Maria, wysportowana i energiczna trzydziestolatka, nadal realizuje się zawodowo. Ma głowę pełną pomysłów i w pracy stara się je wcielać w życie. Przełożeni akceptują jej pomysły i są z niej bardzo zadowoleni. Kariera przed Marią stoi otworem, wystarczy odrobinę szczęścia. Z podróży służbowej z Kijowa wraca zakochana. Czyżby spotkała mężczyznę swojego życia? Mikołaj ją zaintrygował i serce zabiło mocniej, ale to szef? Czy z takiego związku może wyniknąć coś na dłuższą metę? Maria nie jest o tym przekonana. A ty ja myślisz? Związki na linii szef – przełożony mają szansę na spełnienie? Nie można generalizować, zawsze zdarzają się wyjątki …
W pracy nadal Maria musi współpracować ze złośliwą Justyną, która żyje w przekonaniu, że Maria stoi na drodze do rozwinięcia jej kariery. Justyna nieustannie kładzie kłody pod nogi naszej bohaterce, a tak naprawdę chyba jej zwyczajnie wszystkiego zazdrości. Jak skończy się relacja tych dwóch kobiet, przekonajcie się sami, na pewno ten wątek ciekawie się rozwinie …
Maria również ma dobre relacje z mieszkańcami swojej kamienicy. Wszyscy są bardzo zżyci ze sobą. Dziewczyna służy zawsze pomocą i dobrą radą, dla każdego ma czas i służy rękawem do wypłakiwania się. Ale czy wszyscy dobrze o niej myślą i są tak samo gotowi nieść dla niej pomoc? Takie idylle to się raczej tylko w dobrych bajkach się zdarzają, a w życiu bywa różnie, raz jest lepiej, raz gorzej, zwłaszcza jak się na co dzień spotykają różne charaktery …
Nadszedł ten dzień to kontynuacja intrygującej i niebanalnej historii ładnej i przebojowej Marii, kobiety, która może być wzorcem do naśladowania dla innych kobiet. Energiczna i pełna życia, odważna i sama radząca sobie z problemami, ogień z niej tryska nieustannie, bije od niej radość życia. Przecież z takiej kobiety tylko należy brać przykład i ją naśladować. Na wszystko ma czas i siłę. Ta powieść to obraz oczekiwania na tę jedyną miłość, upragnioną i wyśnioną. Czy ona w końcu zapuka do serca bohaterki? Czy jest tam miejsce dla drugiej połówki? Czy bohaterce uda się pogodzić życie zawodowe z ewentualną miłością? Wystarczy znaleźć złoty środek i umiejętnie pokierować swoim życiem. Przecież każdy z nas jest stworzony do miłości, a nie tylko do pracy. Każdemu należy się odrobina szczęścia i realizacja marzeń, nie tylko tych zawodowych.
Tę powieść czyta się znakomicie, jest ciepła i radosna, pełna energii i miłości. Jej nie można odłożyć, dopóki nie pozna się zakończenia. Tak trudno przy tej zwariowanej bohaterce przewidzieć, jak potoczą się jej losy. Jej odwaga i bezkompromisowość co chwilę komplikują nasze przewidywania, człowiek nie jest w stanie przy niej być pewnym czegokolwiek. I takie powieści kocha się najbardziej. Dzieje się dużo i szybko, nieprzewidywalnie i niebanalnie, nietuzinkowe sytuacje wzmagają nasz apetyt na jeszcze więcej, i więcej … A zakończenie? Zdecydowanie zaskakujące ...
Nie ociągajcie się, szkoda waszego czasu, przeżyjcie przygodę życia u boku Marii. Gwarantuję, nie będzie czasu na nudę. Kobieta zainspiruje was do podjęcia zmian w życiu. Chwila na refleksję pojawi się później. A teraz szybciutko kubek kawy w jedną dłoń, Nadszedł ten dzień w drugą i czas tylko dla WAS!


  Anna Kaczor  (27.10.2020)
Życie Marii stało się dość stabilne i poukładane. Osiąga sukces zawodowy i to niemały. Jest w szczęśliwym związku z Mikołajem, który pracuje w tej firmie co ona, tylko w zagranicznym oddziale. Ma wielu przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Jest kobietą szczęśliwą, spełnioną i ma nadzieję, że tak zostanie. Życie jednak lubi pisać własny scenariusz. Firmę, w której pracuje, kupił jakiś inwestor, o którym nic nie wiadomo, poza faktem, że chce, aby dyrektor w jej oddziale zmienił się na kogoś od niego. Na dodatek Justynka czerpie satysfakcje z poniżania innych, pod nią również próbuje kopać dołki i choć Maria się nie daje, ma czasem tego zdecydowanie dość. W miejscu, gdzie mieszka i jest zżyta z innymi mieszkańcami, zaczyna się nie do końca dobrze dziać, a wszystko za sprawą Ewy i jej problemu z alkoholem. Jej przyjaciel ma problemy z byłą dziewczyną, a przyjaciółka nie może się pozbierać po napaści. Kobieta pragnie być dla każdego wsparciem, stara się każdemu pomóc, co czasami negatywnie się na niej odbija. Tylko związek z Mikołajem wydaje się idealny. Tylko czy aby na pewno? Jak potoczą się losy Marii? Co będzie się w firmie, kiedy przyjedzie nowy dyrektor?....
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/10/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt_27.html


  Tatiasza i jej książki  (28.10.2020)
„W związki wkrada się rutyna , zniechęcenie, nuda. Ogień namiętności wygasa. A najgorsze jest, jak nigdy nie zapłoną”.

Maria to pewna siebie, inteligentna, wysportowana i pełna wewnętrznej energii trzydziestoletnia kobieta. Realizuje się zawodowo, pracuje w dużej firmie kosmetycznej. Głowę ma pełną pomysłów, z czego przełożeni są bardzo zadowoleni. Prawdziwa kariera staje przed nią otworem. Po służbowej podróży z Kijowa, wraca odmieniona, zakochała się. Czyżby w końcu trafiła na mężczyznę swojego życia? Czy to się uda? W pracy też bywa różnie, nieustannie rywalizuje z nią Justyna, która jest przekonana, że Marta stoi na drodze do jej prawdziwej kariery. Jak potoczy się relacja tych dwóch kobiet?

Marta jest niesamowitą kobietą, od samego początku poczułam do nie ogromną sympatię. Przebojowa, energiczna, odważna, ambitna, radosna, finansowo niezależna. Bizneswoman w całej okazałości. Pełna wewnętrznego ciepła, jej bezkompromisowość nieustannie komplikuje jej życie. Jej codzienność to praca, praca, praca, siłownia i kosmetyczka.

Ciepłe, serdeczne relacje między ludźmi mieszkającymi w jednej kamienicy. W dzisiejszych czasach to rzadkość. Marta miała dużo szczęścia, że trafiła na takich sąsiadów. Jednak czy wszyscy dobrze jej życzą? Korporacja i jej pracownicy to bardzo specyficzne środowisko, gdzie krążące plotki są po porządku dziennym. Każdy z nas ma prawo do szczęścia, miłości, spełnienia marzeń. Ambicje, praca, szczera przyjaźń, rodzina, chwilami trudna codzienność. Zazdrość, nienawiść, zwykła ludzka zawiść, rzucanie kłód pod nogi. Pokomplikowane relacje męsko – damskie, alkohol, przemoc. Trudne życiowe wybory. Świat ekskluzywnych kosmetyków, zapachów, bogactwa, przepychu.

Bardzo pozytywna opowieść pełna energii, emocji, miłości. Samo życie. Czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Idealna pozycja na odstresowanie. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło.Bardzo polecam, Tatiasza i jej książki:)


  girl inthebooks  (20.10.2020)
Poprzednia część, czyli „Kiedyś nadejdzie ten dzień” swoim humorem, lekkością i intyrgującą historią
z niebanalną bohaterką skradła moje serce. A jak było podczas lektury „Nadszedł ten dzień”? Pod
wieloma względami jeszcze lepiej
Poznajemy tu dalsze losy zakochanej w korporacyjnym życiu Marii, która w znacznej mierze
przyczyniła się do sukcesu firmy kosmetycznej, w której pracuje. Praca po godzinach, w weekendy,
potem siłownia, kosmetyczka i zaraz koniec dnia. Ambitna i zakręcona w swoim pędzącym i
skoncentrowanym na pracy życiu kobieta nie wyobraża sobie innej codzienności.
Warto zaznaczyć, że ten tytuł można przeczytać bez zapoznania się z poprzednią częścią, oczywiście
nie zrozumiemy wtedy wszystkich nawiązań, ale nie są one aż tak istotne i śmiało można czytać tylko
drugą część. „Nadszedł ten dzień” to kolejna ogromna dawka humoru i ironii, które towarzyszą Marii
nieustannie. Większą uwagę poświęcono to miłosnej sferze życia bohaterki, teraz mamy możliwość
bliższego przyjrzenia się temu co w jej sercu gra i czy nadal gości w nim Mikołaj, którego poznaliśmy
w pierwszej części. Silny i specyficzny charakter Marii nadaje całej historii wyjątkowości. Stanowcza,
zdeterminowana i pewna siebie kobieta pokazuje, że często w życiu przybieramy maski i przychodzą
chwile, w których zmieniamy się z diabełka w istnego anioła, a nadchodzi to zwłaszcza wtedy, gdy
uczucia biorą górę.
Pracownicy korporacji to specyficzne środowisko, o którym krąży wiele plotek, jeśli chcecie spojrzeć
na te osoby z przymrużeniem oka i trochę się pośmiać to właśnie to zapewni wam ta książka.
Fabuła dotycząca przygód kobiety w wielkiej korporacji na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajna,
ale nic bardziej mylnego. Autorka nieustannie zasiewa w nas niepokój, lub zupełnie odwraca tok
wydarzeń, a to sprawia, że czytamy coraz szybciej i szybko orientujemy się, że to już koniec historii.
Trafne tytułu każdego rozdziału i nawiązania do znanego nam świata Harrego Pottera to drobne
elementy, które mi niezmiernie umiliły czytanie.
Po zakończeniu pierwszej części nie czułam potrzeby poznania dalszego losu bohaterki, ale gdy już go
odkryłam okazało się, że tego właściwie potrzebowałam. Pełna humoru, niebanalnych bohaterów,
którzy są niczym nasi przyjaciele historia o pracy, rodzinie, przyjaźni, miłości, własnych ambicjach,
rywalizacji i wszelkich uczuciach, które towarzyszą nam na co dzień. Właśnie taka jest ta książka –
codzienna, pokazująca życie jakie znamy w przyjemny sposób z odrobiną humoru. Polecam na
odstresowanie i popatrzenie z boku na pewne z pozoru zwyczajne sytuacje.


  Paulina Radziszewska  (1.11.2020)
To kontynuacja „Kiedyś nadejdzie ten dzień”, która niejednokrotnie zaskakuje i bawi. Nie zwiedźcie się słodkimi okładkami, bo ta historia skrywa w sobie także intrygi i tajemnice.
Maria niezmiennie pracuje w firmie kosmetycznej Eliksir, w której pnie się w górę, realizuje swoje pomysły i jest doceniana przez przełożonych. Jest zakochana, ma przyjaciół, passę w pracy i spokojne, poukładane życie. Ale nie może być aż tak nudno… Jej firmę wykupuje nieznany inwestor, którego decyzją jest zmiana dyrektora ich oddziału. Poza tym w pracy jest inna kobieta, która lubi kopać pod innymi dołki.
Odskocznia Marii w postaci wspaniałych sąsiadów i świetnej atmosfery w kamienicy, zostaje zachwiana przez problemy alkoholowe jednego z lokatorów. Wsparcie Marii w każdym pojawiającym się problemie, nie będzie zawsze mile widziane.
Czy związek na odległość sprawdzi się i w tym przypadku? Kto okaże się nowym dyrektorem?
Korporacyjne środowisko pełne rywalizacji i plotek, tajemnice, zmiany, ambicje, a z drugiej strony przyjaciele, miłość i rodzina. Książka obfituje w wątki pełne skomplikowanych związków, podejmowania trudnych decyzji, zazdrości, przemocy i bogactwa. Ale mamy także pozytywną stronę pełną miłości i osiągania wymarzonych celów.
Fabuła była ciepła, lekka, zabawna i pełna emocji. Pojawiające się zwroty akcji powodują jeszcze szybsze czytanie. To świetna kontynuacja serii z wyjątkowymi i stanowczymi bohaterami, którzy nie dają sobie w kaszę dmuchać.

Dodaj własną recenzję