Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Mój przyjaciel jerzyk — Dorota Krzowska-Ważna
Mój przyjaciel jerzyk — Dorota Krzowska-Ważna

Mój przyjaciel jerzyk

Cena: 32,00 zł 27,20 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Drogi Dorosły Czytelniku,

nie pozwól, by Twoje Kochane Dziecko myślało, że w Polsce żyją jedynie bociany, jaskółki i wróble!

Ta książka w zabawny i lekki sposób przedstawia losy ptasich bohaterów, łudząco podobne do ludzkich problemów…

Czy sikorki i jerzyki mają takie same sny? Dlaczego srokosz jest nazywany ptasim bandytą? Czy mazurki potrafią śpiewać? Który z ptaków jest podobny do Zorro?

Chcesz wiedzieć - przeczytaj!

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2013
  • Format: 160x200mm, oprawa twarda
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 40
  • ISBN: 978-83-7722-825-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Agnieszka Bruchal  (4.09.2013)
Dzisiaj przedstawiam książeczkę dla młodszych czytelników. Oczywiście Ci starsi również mogą znaleźć ciekawostki dotyczących fruwających przyjaciół, ale czy na pewno dla wszystkich znanych? Przyznam się szczerze,że mam nie raz problem z odróżnieniem ptaszków, o rozpoznaniu poprzez śpiew nie może być mowy..Dlatego też nie ukrywając czytałam z zaciekawieniem mimo,że historyjki kierowane są dla naszych milusińskich.

Autorka bardzo zgrabnie wplotła między wierszami nazwy poszczególnych ptaków, tak aby dziecko mogło sobie kilkukrotnie powtórzyć oraz utrwalić. Dodatkowo każda opowieść jest ciekawa, pisana prostym zrozumiałym językiem. Myślę,że żadne dziecko nie powinno mieć problemu z samodzielnym przeczytaniem, Ci jeszcze potrzebujący pomocy rodziców z pewnością skupią się na czytanych przygodach, ponieważ są na tyle krótkie,że nie zdążą się znużyć i przestać interesować. Oczywiście wielkim atutem są obrazki, Pięknie wykonane, przedstawiają omawiany w danym momencie gatunek. Są bardzo wyraziste, kolorowe, sama z przyjemnością spoglądałam po zakończeniu czytania.

Bajka jest ładnie wydana, w twardej oprawie, literki bardzo wyraźne, rozdziały oczywiście z tytułami. Całość na prawdę przyciąga i zachęca do otwarcia i przeczytania. Śmiało polecam rodzicom aby zaopatrzyli swoje pociechy właśnie w tę książeczkę, dzięki której nauczy się rozpoznawać najpopularniejsze ptaki, które to mogą spotkać w parku, ogrodzie bądź również na działce.


  Joanna Misiak-Piotrowska  (16.09.2013)
Co spędza sen z powiek pani Sikorce? O czy marzy Pan Mazurek? Kto jest największym chuliganem w ptasim świecie? I o czym w pośpiechu zapomniał jerzyk?

W książce "Mój przyjaciel jerzyk" Doroty Krzowskiej-Ważnej ptasi świat jawi się małemu czytelnikowi niczym świat ludzi. Ptaki mają swoje ważne sprawy i swoje problemy. Dla sikorek ważna jest rodzina i nieistotne jest to, że ptasi domek nie będzie najpiękniejszy, bo naprawdę liczy się to, że mają siebie. Ptaki też marzą, spełniają marzenia i śnią.

Nie obywa się jednak bez problemów. Tu podobnie jak w ludzkim świecie są konflikty, drobne animozje. W ptasim świecie są ptaki dobre i ptaki chuligany takie jak srokosz, lecz, tak jak w świecie ludzi, każdy ma szansę naprawić wyrządzone zło.

Książka Doroty Krzowskiej-Ważnej to jednak nie tylko zbiór opowiadań z morałem. Autorka opowiadając o ptasim świecie nie tylko pokazuje najmłodszemu czytelnikowi co jest w życiu ważne. Dzieci dowiedzą się z niej bowiem m.in. jak ważna jest rodzina, że warto być dobrym i że czasem trzeba zwolnić, przystanąć na chwilę i odpocząć. Dzięki autorce dzieci (oraz ich rodzice) mają również szansę poszerzyć swoją ornitologiczną wiedzę i poznać takie gatunki ptaków jak: jerzyk, mazurek czy srokosz. Przyznaję, o istnieniu niektórych gatunków nie miałam bladego pojęcia.

Opowiadania uzupełnione są pięknymi, barwnymi ilustracjami, które jeszcze bardziej przybliżają czytelnikowi różnorodny ptasi świat i z pewnością zachęcą dzieci do lektury. Całość zamknięta jest w twardej oprawie. Z pewnością książeczka zaciekawi dzieciaki a dzięki pięknemu wydaniu, sprawdzi się np. jako prezent.


  Marlena Hryciuk  (18.05.2017)
Książka naprawdę interesująca. Dzięki niej dziecko poszerzy swoją wiedzę o znanych już ptakach, ale pozna też nowe gatunki. W czterech rozdziałach mamy krótkie opowiastki. Każda z nich dotyczy innego ptaszka.Warto zapoznawać dzieci z ptakami mieszkającymi w Polsce. Pokazywać ich gatunki, cechy charakterystyczne. Jest ich tak wiele. Są takie piękne, ale i bardzo interesujące. Myślę, że ta książeczka może stać się dla małego czytelnika jego pierwszym przewodnikiem. Ilustracje stworzone przez Paulinę Hirsch są ciekawe. Widzimy przeplatające się czarno - białe szkice z realnymi zdjęciami ptaków na komputerowym tle, aczkolwiek wolałabym naturalne, żywe tło. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, z łatwością zmieści się do plecaka czy torebki. Można również zabrać ją ze sobą na spacer do parku, lub na wycieczkę po lesie.
Książka jest napisana prostym językiem. W sposób lekki i zabawny, przedstawia losy ptaków, którzy są jej bohaterami. Szybko dojdziemy do wniosku, że ich problemy są podobne do tych, które człowiek doświadcza na co dzień, a także mają podobne cechy charakteru (lenistwo, ocenianie po pozorach, wartości rodzinne, itp.)Jeśli chcecie wiedzieć, który ptak przypomina Zorro, czym różni się wróbel od mazurka, albo dlaczego pozostawiona guma do żucia stanowi dla ptaków wielkie niebezpieczeństwo, polecam tę książkę. To naprawdę wartościowa lektura :)

Dodaj własną recenzję