Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma — Dorota Bindarowska
Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma — Dorota Bindarowska

Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma

Cena: 26,99 zł 22,94 zł
Wysyłamy w 1-7 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Magiczna opowieść o sile przyjaźni i potędze miłości.

Mały Biały Książę żył szczęśliwie w swoim królestwie, którym władali kochani przez wszystkich poddanych Biały Król i Biała Królowa. Chłopcem opiekowała się Biała Wróżka, dzień i noc chroniąc go przed Czarną Wiedźmą, której serce pod wpływem zazdrości i rozpaczy zamieniło się w kamień. Pewnego dnia, tuż po siódmych urodzinach Księcia, Czarnej Wiedźmie udało się wykraść chłopca z jego komnaty, żeby w ten sposób dopełnić zaplanowanej przed laty zemsty. Czy Mały Biały Książę uwolni się z jej szponów, odnajdzie drogę do domu i zwycięsko wyjdzie ze starcia z niebezpieczeństwami, jakie na niego czekają?

Błękitna Wróżka zamknęła się w swojej komnacie w najwyższej wieży zamku i nie wychodziła z niej przez wiele tygodni. Jej serce całkowicie skamieniało, twarz poszarzała, a błękitna suknia zamieniła się w czarną. Błękitna Wróżka stała się Czarną Wiedźmą. (…) Biały Król wypędził Czarną Wiedźmę z Białego Królestwa i umieścił ją w odległej krainie, w czarnym zamku na wysokiej górze, i zabronił kiedykolwiek przekraczać granicę swoich ziem.
Czarna Wiedźma na wiele lat zniknęła z życia mieszkańców Białego Królestwa, tak że w końcu o niej zapomniano. Ale ona nie zapomniała… Czekała na dogodny moment, żeby się zemścić.


Więcej o książce: facebook.com/malybialyksiaze

Dorota Bindarowska – z wykształcenia ekonomistka, od niedawna psychoterapeuta, z zamiłowania malarka i pisarka. Szczęśliwa żona, a także mama dwóch synków. Po 15 latach kariery zawodowej w branży finansowej postanowiła zmienić swoją ścieżkę zawodową i podjęła studia w dziedzinie psychoterapii. Inspiracją do napisania książki stały się historie wymyślane przez nią i opowiadane dzieciom na dobranoc. Cowieczorne opowieści o przygodach Małego Białego Księcia i rodzinna synergia zaowocowała powstaniem 4 tomików opowiadających o losach bohaterów tego fantastycznego świata.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 182
  • ISBN: 978-83-8219-130-1

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 6 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Martyna Kwiatkowska  (24.07.2021)
Uwielbiam zapoznawać się ze świetnymi, baśniowo-fantastycznymi historiami, a książka ,,Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma" Doroty Bindarowskiej na pewno taka jest.

Biała Wróżka i Błękitna Wróżka były siostrami, traktowane były tak samo, jednak niebieska siostra cały czas miała wrażenie, że jej krewną traktują lepiej. Z tej zazdrości i zawiści jej serce skamieniało i zamieniła się w Czarną Wiedźmę. Gdy urodził się Mały Biały Książę przez kilka lat miał spokój, aż pewnego dnia został porwany przez złą siostrę i w ten sposób zaczęły się jego przygody.

Na pewno warto zaznaczyć, że już od samego początku zostajemy przeniesieni to tej pięknej historii, w której jedna siostra z zawiści stała się właśnie zła. Autorka bardzo ładnie tłumaczy ludzie zachowania, pokazuje, że każdy z nas ma prawo do wszelkich uczuć. Już od wstępu możemy możemy zanurzyć się w tej pięknej dziecięcej pozycji.

,,Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma" Doroty Bindarowskiej jest przeznaczona dla dzieci, jednak myślę, że rodzice czytający z nimi te historie także odkryją piękno płynące z przygód Małego Białego Księcia, a zakończenie sugeruje, że jeszcze ponownie możemy mieć okazję spotkać się z tymi bohaterami.


  Joanna Walas  (11.11.2021)
Baśniowa opowieść o chłopcu, który zostaje porwany przez Czarną Wiedzę. Wszystko zaczęło się od konfliktu dwóch sióstr białej i niebieskiej wróżki. Błękitna była wiecznie zazdrosna i sądziła, że rodzina lepiej traktuje jej siostrę. Jej serce pod wpływem zazdrości skamieniało i zamieniła się w czarną wiedźmę. Choć wszyscy starali się chronić chłopca, to udało jej się wykraść go z komnaty. 

Czy chłopcu uda się wrócić do domu? 
Jakie przygody spotkają go po drodze.

 Bardzo mądra i fajna bajka, która pomaga zrozumieć dzieciom, że zazdrość do niczego nie prowadzi. Fabuła wciąga nie tylko małego czytelnika, sama się zaciekawiłam i czekam na ciąg dalszy przygód. Zakończenie zostawia nas z wieloma pytaniami i chęcią na kolejny tom. Książka uczy małych ludzi odwagi, oddaje wiary, pokazuje, jaką siłę i moc ma przyjaźń i miłość. Jakim wielkim szczęściem jest mieć u swojego boku dobrych przyjaciół. Mały książkę też takich spotkał na swojej drodze-Wrona i kruk. 

Polecam wam świetny książka dla dzieci i dorosłych. Będzie idealna na prezent. 


  meandmybookz pl  (1.02.2021)
Przychodzę dzisiaj do Was z pozycją, którą miałam okazję przeczytać razem z moimi dziewczynami. Ta niewielkich rozmiarów książeczka, zachęciła nas swoją magiczną okładką, a że czary bardzo lubimy, byłyśmy niezwykle ciekawe jej wnętrza.

Początek historii nie wyróżnia się na tle innych bajek dla dzieci. Autorka wprowadza młodego czytelnika w baśniowy świat za górami i lasami, gdzie poznajemy Małego Białego Księcia, żyjącego szczęśliwie w swoim królestwie. Nad siedmioletnim chłopcem czuwa matka chrzestna - Biała Wróżka, która pragnie uchronić go przed swoją siostrą. Jakiś czas wcześniej, serce Błękitnej Wróżki pod wpływem zazdrości, zmieniło się w kamień, a jego właścicielka stała się Czarną Wiedźmą. Pewnej nocy Wiedźma kierowana zemstą i chęcią zadania bólu swojej siostrze, zabiera z komnaty zamku to, co Biała Wróżka kocha najmocniej na świecie. Małego Białego Księcia.

Książka “Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma” to fascynująca opowieść o sile przyjaźni i potędzę miłości. Autorka na podstawie losów głównego bohatera pokazuje, że wszystkie odczuwane przez nas emocje są dobre. Nawet te mniej pożądane, jak zazdrość czy strach, możemy wykorzystać w dobrym kierunku. Młody czytelnik będąc świadkiem podjętych przez Małego Białego Księcia decyzji, widzi co niesie za sobą poświęcenie, współpraca i pielęgnowanie bliskich relacji. Książeczka napisana jest lekkim i prostym językiem, bez zbędnych opisów, dzięki czemu dziecko nie traci zainteresowania fabułą. Przyznam szczerze, że wkręciłam się w opisaną historię i z przejęciem śledziłam losy bohaterów. Kiedy moje dziewczyny, podczas wieczornego czytania zapadały w sen, ja walczyłam z ciekawością i z niechęcią odkładam książkę na bok


  Królewskie Recenzje  (16.02.2021)
Nieczęsto sięgam po bajki, jednak okładka tej wyglądała tak przeuroczo, a opis był tak zachęcający, że postanowiłam się skusić. Mały Biały Książę to przeuroczy chłopiec z dobrym sercem. Historia o Małym Białym Księciu jest lekka, nienachalna, przyjemna, ciekawa i pouczająca. Jest napisana większą czcionką, dzięki czemu szybko i dobrze się ja czyta, a do tego zawiera ilustracje, które będą cieszyć oko młodszych czytelników. Moje serce skradła, więc dzieciaki będą nią zachwycone.


  Czytelnicze Podwórko  (26.03.2021)
Białe Królestwo, tak jak przystało na prawdziwą baśniową krainę, leżało za górami i lasami. O szczęście i dobrobyt poddanych dbali tam Biały Król i Biała Królowa, którym służyły mądre i dobre wróżki. Jednak zupełnie niespodziewanie zdarzyło się coś, co było początkiem niedobrych zmian w Białym Królestwie. W sercu Błękitnej Wróżki zagościła zazdrość o siostrę. Uważała ona, że wszyscy darzyli Białą Wróżkę większą sympatią oraz bardziej wychwalali jej dobroć i urodę. Zazdrosna siostra tak skupiła się na zawiści, że jej serce wkrótce zmieniło się w głaz, a smutek i złość sprawiły, że z pięknej wrożki zmieniła się w Czarną Wiedźmę. Biały Król przerażony przemianą dawnej przyjaciółki oraz nienawiścią, którą ta darzyła siostrę, postanowił wygnać ją z Białego Królestwa.

Wszyscy zapomnieli o Czarnej Wiedźmie, jednak gdy Mały Biały Książę, syn władcy Białego Królestwa, świętował swoje siódme urodziny, wypędzona wróżka dała o sobie znać. To właśnie tego dnia postanowiła ona wcielić w życie knuty latami plan zemsty. Pod osłoną nocy porwała Małego Białego Księcia, by dotkliwie zranić wszystkich tych, którzy przyczynili się do jej wygnania. Na szczęście porwany chłopiec zdążył umknąć Czarnej Wiedźmie, jednak znalazł się z dala od Królestwa i zupełnie nie wiedział jak wrócić do domu. Pewna wrona postanowiła pomóc zagubionemu Księciu. Obdarowała go mapą i poradziła, by udał się do studni życzeń, która pomoże mu przenieść się z powrotem do Białego Królestwa. Zdradziła jednak Małemu Białemu Księciu, że będzie to droga pełna niebezpieczeństw i potrzebuje on przewodnika. Czy Książę wraz z towarzyszącym mu Czarnym Krukiem dotrą bezpiecznie do studni? I jakie przeszkody spotkają po drodze? Sprawdźcie sami!

„Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma” to baśń, która swój początek miała poniekąd w bajkach, opowiadanych przez autorkę dzieciom na dobranoc. Dorota Bindarowska postanowiła spisać losy Małego Białego Księcia i wydać je w postaci czterotomowej serii o Białym Królestwie. Poszukiwania studni życzeń i niesamowite przygody Księcia i Czarnego Kruka to pierwsza część tego cyklu. I choć baśń ta jest autorskim debiutem pani Doroty, to trzeba przyznać, iż jest to debiut dość udany. Owszem, było parę miejsc w narracji, które mi „zgrzytnęły”, jednak jest to drobiazg, gdyż cała opowieść jest ciekawie usnuta. Podróż Białego Księcia i jego towarzysza pełna jest niezwykłych przygód, zaskakujących bohaterów i intrygujących zwrotów akcji. Jestem pewna, że lektura tej książki będzie niemałą przyjemnością.

Warto dodać, że „Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma” to nie tylko baśń o walce dobra ze złem. To także opowieść o tym, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne, nawet lęk czy zazdrość. Istotną wszystkiego jest to, by potrafić wykorzystać te uczucia do czynienia dobra. Zamiast zatracać się w zazdrości można przecież pracować nad sobą, rozwijać się lub po prostu skupić się na swoich dobrych stronach. Takich wartościowych przekazów jest w tej historii wiele, choć autorka stara się stronić od moralizowania młodych czytelników. Przygody Białego Księcia pokażą dzieciom, że przyjaźń i miłość dodają skrzydeł, a szlachetne zamiary i troska o innych zawsze są początkiem czegoś dobrego.

W mojej opinii książka „Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma” to warta uwagi propozycja dla młodych czytelników. Polecam ją dzieciom od 5. roku życia.


  Monika Malawska-Gałysa  (25.05.2021)
"Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma" to pozycja która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. I to nie tyle fabułą, choć i ta była bardzo wciągająca i na końcu pozostawia młodego czytelnika z niezaspokojonym apetytem na ciąg dalszy, ale przemycanymi bardzo ważnymi naukami jakie z niej płyną. Mam jedynie kilka małych uwag co do stylu pisania i grafiki ale o tym na końcu wpisu.
__
Ta niepozorna książka uczy co to odwaga, pokazuje czym jest strach i jak z ową odwagą się łączy. Uczy wiary we własne siły, pomaga zrozumieć jak wielką wartością jest przyjaźń, miłość, dobroć i to, by zawsze mieć kogoś bliskiego u boku. Dzięki niej młody czytelnik będzie miał okazję poznać ważne prawdy życiowe - że nie ma szczęścia bez smutku, że te dwa uczucia muszą ze sobą współistnieć abyśmy zauważali i doceniali chwile radości oraz że negatywne uczucia możemy wykorzystać aby stać się lepszymi lub gorszymi i to tylko od nas zależy co z nimi zrobimy..
__
To pierwsza część przygód Małego Białego Księcia, w której chłopiec zostaje porwany z zamku w dniu siódmych przez Wiedźmę w ramach zemsty na siostrze - Białej Wróżce która jest jego chrzestną matką. Chłopiec ucieka, jednak droga do domu jest bardzo trudna. Na szczęście książę spotyka stworzenia które postanowią mu pomóc - wronę i kruka. Książę musi dotrzeć do studni życzeń, bo tylko dzięki niej może spowrotem dostać się do królestwa. Po drodze spotka wiele niebezpieczeństw, takich jak np. smoki czy wielkie czerwonookie pająki. Do tego odkryje pewną tajemnicę, na której rozwinięcie będziemy musieli poczekać do tomu drugiego

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Pewien Franek — Marta Maciaszek Pewien Franek — Marta Maciaszek
Franek to kilkuletni chłopiec mieszkający z rodzicami w małym miasteczku, który uwielbia śliwki w czekoladzie i nie znosi myć zębów. Jego najlepszymi przyjac...