Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Majka — Ewa Sosnowska
Majka — Ewa Sosnowska

Majka

Cena: 31,99 zł 27,19 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Z przyjaciółmi życie jest łatwiejsze!

Po ślubie z Robertem Majka nie zapomina o swoich przyjaciółkach. Mimo nawału obowiązków udaje się jej spełnić marzenie jednej z nich i organizuje dla Kamy i Maćka nietypowe wesele na... wieży skoczni narciarskiej. Intensywne tempo życia nie przeszkadza jej również w pomaganiu Aśce i Pawłowi podczas przygotowań do ich szalonej wyprawy na Syberię.

Ale oprócz przyjemnych momentów w życiu nowożeńców pojawiają się też trudne chwile. Wojtek, były chłopak Majki, zostaje wplątany w aferę kryminalną, która wygląda bardzo niebezpiecznie. Roberta z kolei dopadają demony przeszłości jeszcze z czasów studiów. Przy wsparciu żony i rodziców mężczyzna w końcu zamyka jeden z gorszych okresów w swoim życiu. By wyciszyć negatywne emocje, oboje postanawiają wyjechać na zasłużony urlop do Hiszpanii. To może być najlepszy sposób na przeżycie drugiego miesiąca miodowego...

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2020
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 280
  • ISBN: 978-83-8147-740-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Małgosia Brzeska  (27.02.2020)
Robert z Majką – młode i świeżo upieczone małżeństwo – wspólnie prowadzą kawiarnię. Po ślubie Majka stara się nie zapominać o licznym gronie swoich przyjaciół i znajomych. Dla każdego stara się znaleźć chwilkę, a to na wspólny wypad za miasto, a to pogaduchy w damskim gronie, a to służy rękawem, w który można się rzewnie wypłakać. Ich dom stoi otworem dla wszystkich chętnych. Majka stara się również – w tym nawale obowiązków – zorganizować dla przyjaciółki Kamy wesele w nietypowej scenerii, chce pomóc Aśce w przygotowaniu wyprawy na Syberię. Żyje dla innych, w ciągłym wirze wydarzeń i czasami bardzo stresujących sytuacji. A na dodatek przypomina sobie o niej były chłopak, Wojtek, który dał się wciągnąć w jakąś intrygę z wątkiem kryminalnym. Ale dobra dusza, Majka, nikomu nigdy nie odmawia pomocy i wsparcia, stara się mieć czas dla każdego, czasem chociażby wspomóc ciepłym słowem. Ale Majce i Robertowi też należy się od życia chwila wytchnienia, marzą o wspólnym urlopie, najlepiej z dala od domu. Czy jednak znajomi pozwolą im na chwilę relaksu? Czy młodzi małżonkowie będą mieli okazję nacieszyć się sobą? Oj, nie wiem, czy mając tak liczne i różnorodne grono znajomych, można się od nich wyrwać choćby na chwilę …
Majka to świeża i powabna lektura, w której wszystko się może zdarzyć. Dzieje się wiele w świecie młodych przyjaciół, którzy wspierają się, pomagają sobie wzajemnie, są na każde zawołanie. Przyjemnie jest patrzeć, jak w dzisiejszych czasach, gdzie zanikają osobiste relacje i są zastępowane kontaktami wirtualnymi, ludzie dostrzegają drugiego człowieka i potrafią wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Napawa to wielkim optymizmem i nadzieją. Mając przy sobie przyjaciół można zdziałać wiele, na pewno jest łatwiej pokonywać wszelkie trudności i niepowodzenia.
O czym jest ta lektura? O miłości, nadziei i spełnianiu marzeń, o niesieniu pomocy bliskim i wspieraniu ich w trudnych chwilach. O dobrej i świetnej zabawie w gronie licznych przyjaciół, o miłym spędzaniu wspólnego czasu.
Tę książkę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Stanowi pyszny dodatek do aromatycznej kawy, zastępuję słodkie i kuszące ciasteczko. Polecam, zwłaszcza po przebudzeniu, na satysfakcjonujące rozpoczęcie weekendu. Pozwoli na chwilę zapomnieć o codziennych trudach i problemach, odetchnąć i napełnić serca optymizmem i wiarą w lepsze jutro.


  Anna Kaczor  (1.03.2020)
Majka i Robert nie dawno wzięli ślub. Nie było wielkiego wesela, dlatego zamierzają zrobić niespodziankę dla przyjaciół i planują wszystkich poinformować o swoim ślubie, na karnawałowej zabawie.
Życie tej dwójki toczy się wspaniale, są razem szczęśliwi, mają wiernych przyjaciół, na których zawsze mogą liczyć. Majka jednak trochę za dużo na siebie bierze. Praca w kawiarni, przyjaciele, dla których stara się znaleźć czas i pomóc spełnić marzenia, a nie są one takie banalne. Aśka wybiera się wraz z chłopakiem na Syberię i kobieta pomaga jej w przygotowaniach. Kama marzy o nietypowym miejscu na ślub, pragnie, by odbył się, w domku na skoczni, gdzie skoczkowie przygotowują się do skoków. Na dodatek były chłopak Majki miesza się w dziwne sprawy i prosi ją o pomoc. Kobieta nie potrafi nikomu odmówić. Czy znajdzie czas dla siebie i męża? Czy uda jej się zorganizować miejsce na ślub Kamy? Czy wyprawa Aśki dojdzie do skutku? W co wpakował się jej były chłopak? Jakie są marzenia Majki?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/03/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-majka.html


  Tatiasza i jej książki  (1.04.2020)
„W życiu wszystko się może wydarzyć”.

Majka jest bardzo pogodną, serdeczną dziewczyną. Przyciąga do siebie zbłąkane dusze potrzebujące pomocy, rady, czy zwykłego, ludzkiego wysłuchania. Majka umie słuchać, jest bardzo empatyczną i szczerą osobą. Pracowita, zaradna, przebojowa, pozytywnie nastawiona do życia. Właśnie wyszła za mąż, jej wybranek Robert to bardzo sympatyczny facet, wspierający swoją żonę na każdym kroku. Razem prowadzą dobrze prosperującą kawiarnię. Mają swoje grono przyjaciół i licznych znajomych. Ich świat, codzienność to nieustający ruch. Cały czas się coś dzieje, nie ma mowy o nudzie.

Akcja powieści toczy się bardzo szybko. Fabuła krąży wokół nowożeńców i ich licznego grona znajomych. A tym nieustannie coś się w życiu przytrafia. Autorka pisze bardzo lekko i płynnie, czytanie było przyjemnością i nieustającą przygodą. Bohaterowie ciekawie wykreowani, zaskakujące i intrygujące postacie. Majka to niesamowita postać, polubiłam ją. Bardzo otwarta na drugiego człowieka, naturalna, taka swojska dziewczyna, do tańca i do różańca. Pomimo licznych obowiązków z prowadzeniem kawiarni, zawsze znajdzie czas by wysłuchać, porozmawiać, być. W dzisiejszych czasach to rzadkość. A temu wszystkiemu nieustannie towarzyszy aromat pysznej kawy i smak przepysznych czekoladowych wyrobów.

Powieść pozytywnie mnie zaskoczyła. Dała dobrą energię, ukazała – może trochę nierealny świat – ale dobrze się bawiłam. Pełna niespodzianek i zaskakujących zbiegów okoliczności. Miłość, przyjaźń, szacunek. Spełnianie się zawodowo, ambicje, marzenia. Zaskakujące wyprawy, nietypowe miejsca na wymarzony ślub. Potrzeba dużej wyobraźni i wytrwałości, aby takie marzenia zrealizować. Ale wszystko w życiu jest możliwe. Wystarczy dobra wola, dużo samozaparcia i odrobina szczęścia. Świat młodych ludzi, ich zaskakujące pomysły, niespożyta energia i wiara we własne możliwości. Polecam :)


  KTM Klub Twórczych Mam  (29.08.2021)
Po rozpakowaniu przesyłki od wydawnictwa byłam oczarowana. Musicie przyznać, że okładka Jest piękna. Taka wysublimowana, a zarazem nietypowa.
Bo google narciarskie, w pierwszym moim odczuciu, wygladają na przypadkowy rekwizyt. A jednak nic przypadkowego tutaj nie ma,
o czym miałam przekonać się w trakcie lektury.

Jak zdążyliście zapewne wywnioskować z przedstawionej powyżej noty wydawniczej, powieść opowiada o świeżo upieczonym małżeństwie. Majka i Robert są szczęśliwą parą, wręcz idealną i "cukierkową". Wspólnie prowadzą przytulną kawiarenkę. Mają wielu oddanych przyjaciół i to właśnie wokół nich oscyluje zdecydowana większość wydarzeń. Można powiedzieć, że Majka pełni funkcję powiernicy sekretów, a zarazem mediatorki. Taka swoista "Matka Teresa" służąca wszystkim radą i pomocą. Niestety, mam wrażenie, że przez to wyidealizowanie głównej bohaterki autorka sprawiała, że przedstawione wydarzenia są odrealnione. Nie maja pokrycia z rzeczywistym życiem...
Wszystko układa się, jak w serialu i staje się lekko infantylne.
Niemniej lektura jest lekka i przyjemna. Pozwala się odstresować i na moment zapomnieć o otaczających nas problemach w dobie szalejącej pandemii.
Szczerze polecam.

Zapraszamy:
https://klub-tworczych-mam.blogspot.com/2020/03/mama-czyta-majka-ewa-sosnowska.html


  Maria Derejczyk-Zwierzyńska  (3.03.2020)
Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, poczułam, że zostałam wrzucona w środek opowieści i nie do końca łapię się w tym, co się dzieje. Nie pomyliłam się. To jest kontynuacja Czekoladowego rendez-vous. Nie czytałam tamtej książki, ale postanowiłam mimo wszystko zapoznać się z Majką.

To lekka historia, która czasem potrafi zaskoczyć akcją. Jest miło, a nagle robi się nieprzyjemnie i dana sytuacja musi zostać jakoś rozwiązana.

Tytułowej Majki nie sposób nie lubić. Aż chciałoby się mieć taką przyjaciółkę jak ona. Zawsze można na nią liczyć, choćby się paliło i waliło. Mam za to mieszane uczucia w stosunku do jej męża. Jakoś się do niego nie mogłam przekonać.

Książkę czyta się bardzo szybko. To lektura maksymalnie na dwa wieczory. Myślę, że bardziej spodoba się młodszym, wchodzącym dopiero w dorosłe życie czytelniczkom. Dla mnie niektóre aspekty życia Majki były nieco naiwne i parę lat temu bardziej by do mnie przemówiły. Nie mówię, że cała historia jest zła, bo nie jest. Czyta się ją przyjemnie. Jeśli szukacie lekkiej historii do czytania przy kawce, myślę, że ta powieść może się Wam spodobać. Tylko może najpierw nadróbcie pierwszą część.

Dodaj własną recenzję