Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Fantasy -> Kolory Krwi. Tom I Błękitny Mur — Misselle
Kolory Krwi. Tom I Błękitny Mur  —  Misselle

Kolory Krwi. Tom I Błękitny Mur

Cena: 49,99 zł 42,00 zł
Wkrótce w sprzedaży
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Gdy trafisz do labiryntu pałacowych gier i intryg, nieświadomy krok może kosztować utratę wszystkiego…

Jak młoda dziewczyna z wioski odnajdzie się w labiryncie pięknych pozorów, mrocznych intryg i bezlitosnej polityki świata Ajterów?

Otime jest całym światem swojej starszej siostry, Vayenne. Chłopiec przegrywa walkę z trawiącą go chorobą i wszystko wskazuje na to, że nieubłaganie zbliża się kres jego życia. Rodzice rodzeństwa decydują się skrócić cierpienia Otime’a, jednak Vayenne postanawia walczyć o brata. Wraz z nim – i uzbrojona jedynie w sztylet ojca – wyrusza w podróż ku Twierdzy Ajterów, potężnych magów, bohaterów niezliczonych legend, w których teraz upatruje ratunku.

Jej naiwne wyobrażenia szybko jednak rozpadają się pod ciężarem rzeczywistości. Vayenne dostrzega, że pod płaszczami utkanymi z luksusu, dostatku i piękna kryje się lodowaty świat wypełniony pałacowymi intrygami i nieludzką obojętnością. Co zrobi, gdy szepty kapryśnej magii sprowadzą na nią niebezpieczeństwo i zamkną w sieci sekretów? Czy będzie w stanie poświęcić własne zasady, by ocalić brata?

Wybiegli spomiędzy ludzi i pobiegli ile sił w niewielkich nogach na najwyższy głaz, by stamtąd móc obserwować największe wydarzenie w ich dotychczasowym, krótkim życiu.
Oto maszerowali Ajterowie. Był to niewielki oddział. Wojownicy, którzy dzierżą światło i mrok. Szli szybkim marszem, nie odwracając się, mimo składanych im ukłonów tłumu. Wiejskie kobiety rzucały pod ich stopy płatki kwiatów, a mężczyźni uderzali czołami ziemię. To oni dawali im żyć w pokoju, to oni utrzymywali świat ludzi przy istnieniu.
Vayenne słyszała wiele historii o Ajterach, ale nigdy ich nie widziała. To była jej szansa na zobaczenie uosobienia legendy i baśni. Wychyliła się z bratem i patrzyli pełnymi niedowierzenia oczami dzieci ciekawych świata i głodnych wiedzy. Otime wtulił się w nogę siostry. Vayenne patrzyła, czekała. Lada chwila wyjdą i będą zaledwie kilka metrów od niej.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Fantasy
  • Wydawca: Novae Res, 2023
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 416
  • ISBN: 978-83-8313-396-6

Recenzje czytelników

Nie można recenzować zapowiedzi. Chętnych do napisania recenzji zapraszamy po wprowadzeniu książki do sprzedaży.