Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Inne -> Jak ugotować polski bigos. Refleksje Polaka uks... — Wojciech Turyk
Jak ugotować polski bigos. Refleksje Polaka ukształtowanego w USA — Wojciech Turyk

Jak ugotować polski bigos. Refleksje Polaka ukształtowanego w USA

Cena: 27,90 zł 23,72 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

„Jak ugotować polski bigos” to praca publicystyczna na pograniczu kulturoznawstwa, ekonomii, politologii, socjologii i filozofii – dziedzin powszechnie nauczanych w USA. Wskazuje uchybienia we wciąż formującym się polskim systemie ustrojowym. Książka stawia pytanie, dlaczego nie każdy potrafi dostrzec otaczające nas anomalie, a zwłaszcza dlaczego nie widzą ich ci, którzy mają do tego najwięcej okazji i posiadają moc sprawczą, która pozwala im zmieniać rzeczywistość. Mowa tu o politykach i tak zwanej elicie. Autor stawia tezę, że powodem tego stanu rzeczy jest brak dobrej edukacji i krytycznej wiedzy, a w konsekwencji brak świadomości.

Wojciech Turyk, ur. w 1965 r. pod znakiem Strzelca, w roku węża, w rodzinie rzemieślniczej, w warszawskim szpitalu przy ulicy Karowej. Wczesną młodość spędził w stołecznych dzielnicach Ursus i Wola. W wieku osiemnastu lat w tajemnicy przed rodzicami zdobył paszport oraz wizę i, nie kończąc szkoły średniej, uciekł do Hamburga. Tam, w obozie dla uchodźców politycznych rozpoczął procedurę emigracyjną do USA, gdzie spędził następne piętnaście lat życia. Rezydował w Dallas, Nowym Jorku, Los Angeles i Las Vegas. Z końcem lat dziewięćdziesiątych, już jako obywatel USA, z rodziną zamieszkał w Warszawie.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Inne
  • Wydawca: Novae Res, 2010
  • Format: -
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 260
  • ISBN: 978-83-61194-51-4

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Wojciech Turyk  (25.05.2010)
Recenzję Piotra Szreniawskiego (nauczyciela akademickiego) przeczytać można pod poniższym linkiem: http://szreniawski.blogspot.com/2010/05/nogi-na-biurko-czyli-delektowanie-sie.html


  Katarzyna Kwiatkowska  (15.06.2010)
Wiele lat temu pracowałam w restauracji Wojtka Turyka.
Do dziś pamiętam smaki potraw, których już nigdy i nigdzie nie było mi dane skosztować.
Wspominając jego umiejętność tworzenia z kilku prostych produktów niesamowitego dania, a także sposób w jaki potrafił o tym mówić sprawia, że czekam na tę książkę z wielką niecierpliwością.


  Przemek Wytyk  (16.03.2011)
Genialne DZIELO!
Rzetelna i ciezka praca Wojciecha Turyka podsunela mi pomysl, po dlugich namyslach, zweryfikowania wlasnych pogladow na poruszone w ksiazce tematy. Nie latwe zadalem sobie zadanie, nie bedac zwolennikiem panstwa USA ani tym bardziej jego narodu. Przeczytawszy jednak ksiazke, ciagle i ciagle do niej powracajac, zmuszalem sie konsekwentnie do obiektywizmu. W koncu publikacja pana Turyka traktuje przede wszystkim o naszym kraju, narodzie i przyszlosci nas wszystkich.
Panu Wojtkowi zycze powodzenia przy przyszlych wydaniach nastepnych dziel i szczerze zazdroszcze... .


  Przemysław Mielech  (14.03.2013)
DZIEŁO, DZIEŁO i jeszcze raz DZIEŁO! Każdy polityk oraz każdy, kto chce zostać politykiem, powinien potraktować tę książkę jako "lekturę obowiązkową". Gorąco polecam!


  KUBA pieszpalski  (22.06.2010)
Miałam tą sposobnośc pracowac z Wojtkem [miśkiem].Było kiepsko. [...] .Kiepskie bardzo "DZIEŁO"

Dodaj własną recenzję