Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Poradnik -> Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z pa... — Ewa Z.
Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek — Ewa Z.

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek

Cena: 26,99 zł 22,94 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czy znasz wszystkie sekrety udanego związku?

Domeną nas, kobiet, jest to, że w ciągłej pogoni za uszczęśliwianiem najbliższych zapominamy o sobie. Czy nie masz czasem wrażenia, że troszcząc się o partnera, dzieci, przyjaciół i krewnych, nie wystarcza ci czasu na zastanowienie się, co jest najważniejsze dla ciebie samej? A przecież bez poczucia szczęścia, wewnętrznej harmonii i szczerej wiary w swoją wartość nie da się zbudować udanego związku.
Na przeszkodzie do szczęścia staje codziennie wiele trudnych sytuacji, jednak z odpowiednim nastawieniem, zaangażowaniem i wiedzą masz szansę zawalczyć o to, by twoje życie osobiste było coraz bardziej satysfakcjonujące. Ta książka pomoże ci dostrzec błędy, jakie popełniałaś do tej pory w relacjach z mężczyznami. Wskaże, co robić, by uwolnić się od szkodliwych schematów damsko-męskich i przekona, że dzięki wdrożeniu kilku prostych rozwiązań możesz znacząco podnieść jakość swojej relacji z partnerem, a tym samym stać się spełnioną, szczęśliwą kobietą.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Poradnik
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 121x195
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 192
  • ISBN: 978-83-8147-676-8

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Magdalena Prusinowska  (18.01.2020)
https://zacisze-ksiazkowe.blogspot.com/2020/01/jak-na-co-dzien-budowac-szczesliwa.html

Przyznam szczerze, że poradniki lubię czytać, zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego, może innego spojrzenia na świat, na inne kwestie, ale mimo wszystko zawsze traktuję je z przymrużeniem oka. Bardzo podoba mi się fakt, że w książce nie ma wciąż powtarzanych kwestii, jak to bywa w niektórych tego typu książkach. Dzięki temu widać, że autor solidnie przygotowywał się do tematu pisząc wszystkie najważniejsze informacje bez ciągłego powtarzania tego samego. To jest naprawdę sporym plusem, gdyż czytając już kilka książek tego typu nieraz miałam wrażenie, że mowa jest ciągle o tym samym, tylko ubrane w inne słowa.

Nie zauważyłam wad tejże książki pochłaniając ją dosłownie w jeden wieczór. Lektura jest napisana naprawdę prostym i zrozumiałym językiem, czasami tak zabawnym, że można uśmiechnąć się do siebie. Czytanie sprawia przyjemność, ale też może być lekcją dla osób, które są w związku, jak i również dla tych, którzy dopiero poszukują swojej połówki.

Mimo iż tak jak na początku wspominałam takowy poradnik trzeba przyjąć z „przymrużeniem oka". Jednak nie można poprzez książkę nauczyć się być/postępować z drugą osobą. Jesteśmy ludźmi, a nie zaprogramowanymi robotami więc uważam, że każda jednostka jest inna, ukształtowana przez wiele czynników. Jednak lektura jest pouczająca, pomaga spojrzeć na ważne kwestie w budowaniu relacji. Myślę, że nie ma tutaj ograniczeń wiekowych; absolutnie każdemu mogę ją polecić.

Jeszcze na koniec mój ulubiony cytat:

"Żyj tu i teraz. Zacznij już dziś. Życie jest zbyt krótkie, aby marnować je na niewykorzystane szanse, zbędne oczekiwanie i odkładanie wszystkiego na jutro"


  Kasia Pinkowicz  (29.01.2020)
Relacje międzyludzkie to coś, czego nigdy nie uda nam się ominąć; no, chyba że ktoś mieszka na (prawie) bezludnej wyspie. Wbrew pozorom jesteśmy stworzeniami stadnymi, potrzebujemy innych do szczęścia- tyle, że w różnym natężeniu. Prędzej czy później każdy z nas wejdzie w bliższą relację z drugą osobą. Będą motylki w brzuchu, długie rozmowy do późnych godzin nocnych, spotkania, kwiaty i czułe słówka. Miłość, jednym słowem. Lecz co się stanie, gdy po dłuższym czasie trwania związku motylki odfruną, ukochany przestanie przynosić kwiaty, a nas coraz bardziej będą irytować rozrzucone wszędzie skarpetki? Gdy frustracja przejmie kontrolę nad kobietą, gdy on po raz kolejny wyjdzie na piwo, zamiast zaprosić ją do kina? Jak to wszystko przyjąć na klatę i nie zwariować? Z odsieczą przybywa pani Ewa Z., która w kilku prostych radach umieściła całą, związkową mądrość tego świata.

Jakoś nie wierzę w to, czym raczą nas autorzy poradników. A przynajmniej nie do końca i nie we wszystko. I szczerze powiedziawszy sięgam po nie równie rzadko, co po literaturę erotyczną. Ale że jestem w związku i akurat trafiła się okazja przeczytania utworu pani Ewy Z., stwierdziłam, że sprawdzę, czego ciekawego mogę się dowiedzieć. Wiecie, zazwyczaj te wszystkie poradniki są tak abstrakcyjne jak najlepsze książki z gatunku fantastyki- serwują nam rady, które w żadnym wypadku nie dojdą do skutku. Pewnego razu skusiło mnie nawet o lekturę odnośnie zdrad- ponoć przedstawiano w nim nowe spojrzenie na ów aspekt. I po kilku stronach miałam dość kobiety, która to napisała. Ale cóż, nowy rok, nowa ja, czas popróbować trochę innych gatunków niż thrillery.

Na starcie zaznaczę, że owa pozycja nie jest zła; czytając ją nie miałam ciągle w głowie: "Boże, ależ ona pierdoły opowiada". Raczej towarzyszyło mi zainteresowanie i... refleksja. Bo zazwyczaj każdy ocenia swoją postawę w związku subiektywnie, przez co później może dojść do nie lada problemów. A nasza polska autorka podchodzi do tematu z dystansem, ale i ciepłym uśmiechem. Zasadniczo nie znajdziecie tam czegoś odkrywczego- czegoś, czego jeszcze nie wiedzieliście. Ale jest to przedstawione w takiej formie i poparte tak racjonalnymi argumentami, że skłania do przemyślenia. Jak na co dzień budować... jest taką literacką przyjaciółką, która dzień w dzień tłucze nam do głowy nie branie sobie pewnych rzeczy do siebie.

Recenzja jest krótka, ale i owa lektura ma niecałe dwieście stron. Powiem Wam szczerze, że autorce w zupełności to wystarczyło, aby skłonić mnie do zastanowienia się nad pewnymi sytuacjami.


  Żaneta Juszkiewicz  (29.01.2020)
Oto jest pytanie. Ewa Z. stara się znaleźć odpowiedzi na pytania od wieków dręczące… singli i pary.

Podchodziłam do tej książki bardzo sceptycznie. Nie ukrywam, że brak pełnego, prawdziwego imienia i nazwiska autora jest dość niepokojący. O ile w przypadku thrillerów czy innych fikcyjnych opowieści może to być atut, o tyle w poradniku psychologicznym, raczej mnie to niepokoi. I to uczucie towarzyszyło mi prawie do końca lektury.

Poradnik zaczyna się dość infantylnie i prosto. Na początku nużyły mnie porady w stylu „jeśli jesteś sama, nie czekaj na księcia na białym koniu, tylko zadbaj o siebie. Dla mnie to oczywiste. Mam swoje pasje, zainteresowania, swoje obowiązki. Ale jestem też w związku od bardzo dawna, więc może nie pamiętam, jak to było przed. Czy singielki mają dzisiaj takie problemy? Czy marzą o idealnym facecie i żyją w stagnacji, czekając właśnie na niego? Oczywiście kobieta pełna pasji, mająca swoje życie jest dla potencjalnego partnera znacznie bardziej atrakcyjna, a przy okazji – ma więcej możliwości, by poznać swoją drugą połówkę. Autorka rozprawia się w tej książce z różnymi mitami na temat związków. Przede wszystkim chyba z najbardziej poważnym, jeśli chodzi o kobiece wyobrażenie o mężczyznach, a mianowicie ze „zmianą”. Człowieka nie da się zmienić. Zawsze będzie taki sam. Mężczyzna nie „domyśli” się o co nam chodzi. Im trzeba to mówić. Najlepiej w bardzo prosty sposób.

Jak powinna się zachowywać kobieta, by znaleźć mężczyznę albo zadbać o swój związek? Przede wszystkim być sobą. Warto sobie, według autorki, uzmysłowić, że nasze poczucie wartości nie powinno zależeć od innych osób, nawet od ukochanego partnera czy partnerki. To, że ktoś nas na przykład poniża, znaczy jedynie, że ma problem sam ze sobą. I chociaż pani psycholog jest daleka od wskazywania dokładnie tego, jaka kobieta powinna być, to pokazuje też przykłady, w których widać pewne niepożądane cechy czy raczej zachowania. Chodzi na przykład o to, by nie złościć się na mężczyznę, gdy ten chce wyjść z kolegami. Nie oznacza to przecież wcale, że kocha nas mniej. Czytając kolejne strony, poradnik nie wydawał mi się już taki banalny. Chociaż może się wydawać, że to proste i oczywiste sprawy, to jednak w praktyce mamy z tym sporo problemów.

Książka porusza także trudny temat zdrady i rozstania. Autorka wskazuje konkretnie, kiedy należy pomyśleć o tym, by jednak się rozejść. Na koniec mamy zebrane wskazówki w krótkich i zwięzłych punktach, dzięki czemu zawsze możemy do nich wrócić i sobie wszystko przypomnieć. „Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem” to krótki poradnik, który pokazuje różne strony związku i bycia singlem, książkę możecie znaleźć w wydawnictwie NOVAE RES.


  Królewskie Recenzje  (28.02.2020)
Tak jak chyba każdy, pragnę tworzyć zdrowy, stabilny i harmonijny związek z partnerem. Mój poprzedni związek był kompletną katastrofą i bazując na przebytych doświadczeniach staram się unikać toksycznych zachowań, rozwiązywać każdy problem, by później się nie nawarstwiał i rozmawiać o wszystkim, ale wiem, że wciąż mogę robić wiele rzeczy źle, dlatego takie poradniki zawsze są przeze mnie mile widziane. Początek książki skupia się na budowaniu relacji z samym sobą, nie znalazłam tam nic odkrywczego, bo takich rozdziałów jest mnóstwo w wielu poradnikach i troszkę się zniechęciłam, chociaż muszę zaznaczyć, że właśnie budowanie relacji ze samym sobą to podstawa. Wielokrotnie się o tym przekonałam, kiedy zaczynałam zaniedbywać się pod jakimkolwiek aspektem. Później autorka zawarła wiele ważnych informacji o tym jak budować relacje z partnerem, czego unikać, na co zwracać uwagę, co zrobić, kiedy pojawi się zdrada... Jest to dobry poradnik, który w wielu fragmentach dał mi do myślenia.


  Joanna Murszewska  (9.03.2020)
http://literasia.pl/jak-na-co-dzien-budowac-szczesliwa-relacje-z-partnerem-krotka-recepta-na-udany-zwiazek-ewa-z/

Czy należysz do grona kobiet, które troszcząc się o najbliższych zapominają o sobie? Czy na podium potrzeb, Twoje zawsze lądują na samym dole? Jeśli odpowiedzi brzmią „tak” to lektura tej książki może Cię zainteresować.

Autorka w prosty sposób przedstawia zawiłość tematu relacji i tworzenia udanych związków. Najpierw skupia się na tym, który tworzymy ze swoim wnętrzem. Wskazuje sposoby, jak zadbać o swoje dobro, jak w ferworze obowiązków znaleźć czas dla siebie i czerpać satysfakcję z codzienności. W dalszej części treść książki sprowadza się do relacji z partnerem. Pomaga dostrzec błędy, jakie zdarza się popełniać w relacjach między płciami. Podaje sposoby, jak uwolnić się od szkodliwych schematów damsko-męskich i przekonuje, że dzięki wdrożeniu kilku prostych rozwiązań można znacząco podnieść jakość swojej relacji z partnerem, a tym samym stać się spełnioną, szczęśliwszą kobietą.

Atutem poradnika jest to, że nie zawiera banalnych rad, które nie mają racji bytu w prawdziwym życiu. Zamiast tego można spotkać w nim zdania, które nakłaniają do pewnych refleksji i przeanalizowania swojego życia sercowego. Po ludzku tłumaczy niezbędne postawy do tworzenia satysfakcjonujących relacji.

Jedynie anonimowość autorki nie dawała mi spokoju. O ile w przypadku powieści innego gatunku, np. thrilleru, taki zabieg wręcz wzmacnia zaintrygowanie, o tyle w poradnikach działa to raczej na niekorzyść. Jak w takiej sytuacji sprawdzić, czy pozycja, która z założenia ma wnieść coś pomocnego do naszego życia, wyszła spod pióra eksperta w danej dziedzinie? Brak takiej wiedzy może wzbudzać słuszny niepokój.

Podsumowując, jeśli czujecie, że potrzebujecie wskazówek, które poprawią Wasz związek z bliską osobą (i swoim „ja”), polecam Wam lekturę tej książki. W końcu nie ma nic złego w tym, że szuka się porad w słowie pisanym

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Słodko-gorzka — Marta Malek Słodko-gorzka — Marta Malek
Słodko-gorzka to historia dwojga młodych ludzi, których losy po kilku spędzonych osobno latach, ponownie się splatają. Przez ten czas w życiu Agaty – młodej ...