Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Thriller -> I zbaw mnie ode złego — Aleksandra Jonasz
I zbaw mnie ode złego — Aleksandra Jonasz

I zbaw mnie ode złego

Cena: 36,99 zł 31,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Przeżyj ze mną moją śmierć

W Chicago dochodzi do kolejnych brutalnych morderstw, a zabójca wciąż przebywa na wolności. Mijają kolejne miesiące, śledztwo stoi w miejscu, pytania pozostają bez odpowiedzi. Tymczasem niepokojąco realistyczne wizje niemal doprowadzają do obłędu młodą detektyw, Rosalie Evans. Czy to możliwe, że właśnie w nich kryje się klucz do wytropienia zwyrodnialca? Wkrótce sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej: znika dyrektor liceum, w którym uczyła się zamordowana nastolatka, a na policję zgłasza się nieoczekiwany świadek. Czasu jest coraz mniej, a Rosalie wie, że lada chwila będzie musiała zmierzyć się z prześladującymi ją demonami…

Rosalie, to tylko sen, tylko sen, nie panikuj.
Patrzę na siebie, ciągle siedząc pod prysznicem. Męskie nogi w czarnych spodniach, skórzana kurtka, buty trekkingowe, z których kapie błoto. Obrączka na palcu serdecznym prawej dłoni.
Już wiem, co się dzieje. Wiem, że znowu jestem w tym śnie. Tym samym cholernym śnie.


Aleksandra Helena Jonasz - urodzona 16 maja 1998 roku w Zamościu, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, uczennica klasy o profilu humanistyczno-prawniczym, obecnie studentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Miłośniczka książek, swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła na poważnie w wieku 15 lat, w jej zbiorach literackich znajdują się tomiki poezji, opowiadania, fan-fiction oraz wolna proza. W kręgu jej zainteresowań literackich znajdują się thrillery psychologiczne, horrory, norweskie kryminały oraz opowieści „true crime”. Jej debiutancka powieść nosi tytuł „Obudź mnie zanim umrę” i jest pierwszą częścią trylogii kryminalnej, w której zapoznajemy się z dwójką detektywów badających sprawę tajemniczych morderstw w Chicago. Pierwszą książkę napisała w wieku 19 lat, trzy miesiące po zdaniu matury, natchnięta weną i zainspirowana twórczością Samuela Bjørka. Trylogia kryminalna jest początkiem jej kariery literackiej.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Thriller
  • Wydawca: Novae Res, 2021
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 306
  • ISBN: 978-83-8219-398-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 5 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Sylwia Lewandowska  (28.05.2021)
Bardzo czekałam na tę część trylogii. "I zbaw mnie ode złego" to kontynuacja książki "Obudź mnie zanim umrę". Detektyw Rosalie wraz ze swoim kolegą w dalszym poszukuje zabójcy, który dopuszcza się brutalnych morderstw w Chicago. Mijają miesiące, sny Rosalie pojawiają się coraz częściej. Sny, a raczej koszmary, w których uczestniczy. 
❗"Moje sny to wizje nadchodzących zabójstw, że wszystkie mary senne to tak naprawdę prawdziwe sytuacje, które przeżywam, będąc w ciele ofiary". 
Stan psychiczny Rose jest tragiczny, mimo wszystko nie potrafi odpuścić śledztwa. Bruce jej pomaga, troszczy się o nią jak może... Czy między tą dwójką coś będzie? Co wydarzyło się w życiu Rose, że dziewczyna nie potrafi zapomnieć o przeszłości? 
❗"wciąż trudno jest mi pojąć, jak to możliwe, że drugi człowiek może znaczyć dla nas tak wiele, że po jego odejściu nic nie wygląda tak samo, a nasze życie dosłownie rozpada się na drobne odłamki, których nie sposób poskładać". 
Tajemnice, sekrety, kłamstwa... Kto mówi prawdę, a kto kłamie? Komu zależy na zatuszowaniu morderstw? Czy oby morderca jest jeden? 
❗" mam wrażenie, że nie mogę zaufać nawet samej sobie, wszyscy coś ukrywają, każdy chroni kogoś, nikt nie jest szczery! ". 

Czy Rose i Bruce pozna prawdę? Czy śledztwo dobiegnie końca? 

Relacja między Rosalie, a Bruce'm nabiera tempa... W którą stronę to wszystko pójdzie? Czy dwoje skrzywdzonych ludzi będzie umiało być ze sobą? 

Bardzo polubiłam postać Bruce'a. Dlaczego? Przekonajcie się sami. 
Powiem Wam, że już czekam na zakończenie tej historii. Bardzo dużo niewiadomych i każdy może być winny... Zatem kto jest mordercą? 
❗"Chory umysł zawsze błądzi". 
Polecam Wam tę książkę i dziękuję za egzemplarz ❤️❤️


  Karolina Dziura  (2.06.2021)
" I zbaw mnie ode złego" jest drugim tomem trylogii. Zarówno pierwsza " Obudź mnie, zanim umrę ", jak i druga część bezpośrednio się łączą, dlatego, żeby cokolwiek pojąć i mieć lepszy obraz wszystkiego, co się dzieje w drugim tomie,trzeba przeczytać pierwszy.

Detektyw Rosalie wraz z Bruce'm, swoim kolegą z pracy nadal poszukują sprawcy brutalnych morderstw w Chicago. Niestety nic nie przychodzi lekko, mijają miesiące, a detektywi utknęli w martwym punkcie. Nie mają nic, a czas pędzi nieubłaganie. Sprawę komplikują sny, a raczej wizję, które zaczynają się pojawiać coraz częściej, są bardziej brutalne. Nadmiar złego, ona sama w nich uczestniczy. Po czasie następuje pewien przełom, jednak czy uda się detektywom dorwać zabójcę i uratować kolejną ofiarę? Kim jest morderca z Chicago?

Jak już wspominałam niejednokrotnie, Aleksandra ma naprawdę bardzo dobry "warsztat", a czytając pierwszy tom, nie mogłam wyjść z podziwu, że to wtedy był debiut. Potrafi pięknie manewrować nie tylko piórem, ale emocjami i odczuciami czytelnika. Książka w swój świat wciąga niemalże od razu. Cały czas z zapartym tchem śledzimy poczynania detektywów oraz życie Rosalie. Widzimy jak,oddziałują na nią sny, jaki wpływ mają na jej zachowanie i psychikę, na jej partnera z pracy- Bruce'a, który zdaje się czuć coś więcej. Tu muszę zaznaczyć, że bardzo podobał mi się ten wątek, w którym ich znajomość wkracza na wyższy poziom, jednak w dalszym ciągu wszystko jest jeszcze niestabilne. Podobała mi się również otoczka tajemniczości i niepewności, którą autorka buduje przez całą książkę, by na końcu dobić czytelnika takim zakończeniem (sory Ola, ale książka przeleciała przez pół pokoju i z hukiem wylądowała na podłodze ! No bo jak, skąd? I dlaczego? Byłam zła zdenerwowana, bo mój plan, moje wyobrażenie wszystkiego poszło w dal i stało się tylko marną spekulacją. Takiego zwrotu akcji to ja się nie spodziewałam! Przez całą książkę byłam spięta. Momentami łapałam się na tym, że wstrzymywałam oddech. Dodatkowo czytając, miałam wrażenie, że oglądam naprawdę dobry serial kryminalny. Wszystko było bardzo realne. Dialogi bardzo fajnie napisane, przede wszystkim poprawnie. Wypadły bardzo naturalnie, momentami dodawały dramatyzmu. I muszę zgodzić się z @sylwia_books - Bruce zyskuje w oczach w tej części.
Ja jestem bardzo zadowolona z tej lektury. I z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

@jadzka_czyta


  ania bex  (3.06.2021)
Jeśli ktoś miał przyjemność przeczytać „Obudź mnie zanim umrę”, kolejny tom serii dosłownie pożre z nieziemskim apetytem.. a potem będzie miał jeszcze większą ochotę na ciąg dalszy.
Gdy wpadła wczoraj w moje ręce, wiedziałam, że nasza jest noc!
„I zbaw mnie ode złego” to kontynuacja nieszablonowego śledztwa prowadzonego przez detektyw w Wydziale Zabójstw Policji w Chicago – Rosalie Evans i jej towarzyszy.
Zagadka tajemniczych rytualnych morderstw staje się coraz bardziej skomplikowana. Chory psychopata zabija swoje ofiary i bezcześci ich ciała w okrutny sposób. Ofiary są w różnym wieku, różnej płci, zajmują się czym innym w życiu. Zostały też w odmienny sposób zamordowane. Pozornie nic nie łączy tych zbrodni, a jednak..
Łącznikiem jest pani detektyw i jej sny, które przypominają krwawe wizje i jak się okazuje stają się rzeczywistością. Jawa zaczyna przeplatać się ze snem.
Z pozoru ta młoda kobieta to twarda sztuka. Odważna, zadziorna, zdeterminowana na osiągnięcie celu policjantka. A w środku jednak mała, krucha i bezbronna dziewczyna, która przeszłą w życiu traumę. Przyjmuje silne leki łagodzące napady lęku, wspomagające stabilizację nastroju i umożliwiające normalne funkcjonowanie. Nie gardzi przy tym alkoholem i niezdrowym stylem życia. Traf chciał, ze będzie musiała zmierzyć się ze swoimi największymi lękami.
Śledztwo w którym uczestniczy to mało śmieszna zabawa w łączenie poszlak. Jest tu kilka punktów zaczepienia: słowa – klucze, które nie wiadomo co oznaczają, plan działania czy zapowiedź kolejnych ofiar.
Czy jest możliwość, by zapobiec kolejnym tragicznym zdarzeniom?
Czy proroczy sen to dar czy przekleństwo?
Jak to jest przeżyć własną śmierć?
Jakie tajemnice skrywa Wietrzne Miasto?
Więcej jest tu pytań, niż odpowiedzi. Nerwowy i duszny klimat stworzony przez autorkę sprawia, że czytelnik chłonie każdy wątek w poszukiwaniu prawdy, która, gdy już się wydaje że jest blisko, staje się ślepą uliczką. Emocje sięgają zenitu.
Czas oczekiwania na kolejną część serii na pewno będzie koszmarem na jawie..
Polecam.


  uwielbiam_ czytac  (7.06.2021)
I zbaw mnie ode złego to drugi tom trylogii. By przeczytać ten tom polecam zapoznać się z pierwszą częścią bo jest ona idealnym wprowadzeniem.

Seria brutalnych morderstw w Chicago. Nad sprawą pracuje wydział zabójstw. Rosalie Evans miewa prorocze koszmary. Ktoś w śnie usiłuje ją zabić. Sny są tak realne że kobieta już nie wie czy śni czy dzieje się to na prawdę. Pogrążona w żałobie i koszmary dają się kobiecie na tyle popalić że powoli brak jej sił, a morderca ciągle na wolności. Kolejne ofiary, kolejne pytania bez odpowiedzi, kolejne poszlaki które za chwilę okazują się nie mieć żadnego sensu. Kto morduje z zimną krwią?

Pierwszy tom był niesamowity. Mocne i odważne pióro autorki które zrobiło na mnie ogromne wrażenie, ale drugi tom w porównaniu do pierwszego to było nic! W drugim tomie autorka dopiero się rozkręciła. Przestawiła nam bliżej życie i uczucia i emocje dwóch głównych bohaterów Rosalie i Bruce. Tego brakowało w pierwszym tomie, ale Ola cudownie poprawiła to w drugim i można powiedzieć że ta książka jest dojrzalsza. Jest lepsza i to jest cudowne! Drugi tom lepszy od pierwszego, a to się rzadko zdarza co doskonale wiecie. Ja czytałam z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem. Przejścia testu z rzeczywistości do snu - mistrzostwo. Opisy momentami są brutalne, ale w końcu to konkretny thriller więc tego oczekujemy i się spodziewamy. I ponownie autorka zostawiła nas w stanie zawieszenia... i co dalej? Aleksandro kiedy trzeci tom? Miałam ochotę autorkę udusić za zakończenie już po pierwszym tomie, więc nie pytajcie co teraz myślę po zakończeniu drugiego. Ja już podejrzewałam każdego z bohaterów, a ciągle jestem daleko od prawdy, a może jestem bliżej niż myślę? Czy znalazłam odpowiedź w drugim tomie?
Zostaje mi pogratulować autorce, że kolejna książka jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Wiele autorek powinno brać przykład. Jestem ogromnie dumna z Oli że napisała taki dobry thriller. I ogromnie dumna z siebie że mogłam objąć tę książkę patronatem medialnym i że moje logo dumnie ją promuje.To mój pierwszy patronat który nie jest książką obyczajową czy romansem. To konkretny i fantastyczny thriller. Dziękuję autorce za zaufanie.


  Sylwia Gadomska  (2.06.2021)
Chicagowską młodą detektyw Rosalie Evans nadal dręczą przerażające koszmary, w których ginie w męczarniach. Z czasem zaczynają się również wizje na jawie oraz niewyjaśnione wydarzenia. Ma imaginacje, w której jest dużo wody, po czym znajduje ją na swoim samochodzie, mimo że od dawna nie padało. W urojeniach widzi mężczyznę z blizną. Zdaję sobie sprawę, że są to przyszły morderstwa,w których wciela się w ofiarę, a koszmary są kluczem do rozwiązania zagadki. Gdy zaczyna przeżywać swoje własne morderstwo wie, że czas jej się kończy. Rose powoli traci poczucie bezpieczeństwa. Balansuje między świadomością a omamami. Coraz bardziej zacierają się granice realiów i wizji, a pani detektyw staje się jakby łącznikiem między nimi. Nie umie znaleźć środka ciężkości między życiem zawodowym a prywatnym. Panika, której źródła nie może zlokalizować doprowadza kobietę do rozchwiania emocjonalnego. Jej partner Bruce stara się jej pomóc. Między parą iskrzy, jednak oboje są zranionymi duszami. Rose cierpi z tęsknoty po zmarłym tragicznie mężu Ethanie, a Bruce po zdradzie i rozstaniu z narzeczoną. Czy znajdą sposób by wzajemnie się wesprzeć i pokonać wewnętrzne demony?

Po "Obudź mnie zanim umrę" przyszedł czas na drugi tom "I zbaw mnie ode złego". Aleksandra Jonasz utrzymała go w świetnym stylu literackim udowadniając, że jest perfekcjonistką. Doskonale zbudowała i utrzymała poczucie napięcia, strachu, tajemniczości. Bardzo dobrze ukazała też rys psychologiczny postaci. Ich lęki, tęsknoty, obawy, rodzące się nadzieję. Czytając ten thriller sama traciłam świadomość, czy bohaterowie przeżywają wydarzenia na jawie, czy to mara senna. Niepokój towarzyszył mi od pierwszej do ostatniej strony nie pozwalając tym samym na nudę lub choćby oderwanie się od lektury.

Jest to paraliżujący thriller psychologiczny z rozbudowanym wątkiem kryminalnym. Drugi tom nie kończy serii, gdyż sprawy nie zostały definitywnie zamknięte. Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wydarzeń, które mnie zaintrygowały.

Przyszłym czytelnikom proponuje nie czytać wydawniczego opisu, gdyż zdradza on wydarzenia z większości tomu.

Dziękuję wydawnictwu Novae Res za możliwość zapoznania się z najnowszą powieścią Aleksandry Jonasz która swoją premierę ma 3.06.2021.

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.
Ci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Obudź mnie zanim umrę — Aleksandra Jonasz Obudź mnie zanim umrę — Aleksandra Jonasz
Umysł to labirynt bez wyjścia. Co zrobisz, by się z niego uwolnić?

Opinią publiczną w Chicago wstrząsa seria bestialskich zbrodni. Zagadkowy rytuał morde...