Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura dziecięca -> Historia Króliczka Ana Usaski — Krzysztof Baliński, Katarzyna Nowowiejska
Historia Króliczka Ana Usaski — Krzysztof Baliński, Katarzyna Nowowiejska

Historia Króliczka Ana Usaski

Cena: 24,90 zł 21,17 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Książeczka o Króliczku anausaskim zadaje wiele pytań. Jej celem jest „wytworzenie” u dziecka poznawczego stosunku do siebie i do świata, jest próbą oswojenia go z podstawową sytuacją poznawczą: „Wiem czy nie wiem? A jeśli wiem, to dlaczego i czy wiem na pewno?”. Mamy tu do czynienia z dowcipną, radosną próbą zaprezentowania, jak działa myślenie racjonalne, myślenie oparte na logicznym rozumowaniu, którym - jeśli nauczymy się nim posługiwać - możemy sobie pomóc w poznaniu i zdobywaniu wiedzy o świecie i sobie samym. A jeśli chodzi o Króliczki Ana Usaski… No cóż… Króliczki Ana Usaski to byty niezwykłe. Po pierwsze: mają pewne szczególne cechy, a po drugie: ich istnienie nie jest sprawą potwierdzoną. Istnieją więc czy nie istnieją?... I czym jest ta ich… anausaskość?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna i nie zna jej nawet sam autor tej książeczki! On tylko próbuje jej dociec. Wie za to na pewno, że istnieją inne byty anausaskie i przekonuje, że wystarczy cierpliwa i wysilona obserwacja, aby takie byty odkryć! Czemu więc nie spróbować?

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
  • Wydawca: Novae Res, 2010
  • Format: 210x210mm, oprawa twarda, kolorowe ilustracje
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 66
  • ISBN: 978-83-7722-066-5

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 1 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Anna Szczurek  (18.07.2012)
Myślałam, że o swoim zwierzaku wiem już wszystko. Jak dalece się pomyliłam! Okazuje się bowiem, że niczego nieświadoma opiekuję się wyjątkowym i rzadko spotykanym gatunkiem królika – Ana Usaski! Choć wyjątkowość mojego stworzonka od początku nie była kwestionowana, nawet przez myśl mi nie przeszło, że może zawdzięczać to swojej anausaskowośći.:)
Po książkę Krzysztofa Balińskiego sięgnęłam z czystego sentymentu i fascynacji tymi zwierzakami, nie spodziewając się wcale, że dowiem się tak wielu frapujących rzeczy.
Ale, ale! O co chodzi, o czym ja mówię.
Ana Usaski, to króliczek występujący niesłychanie rzadko. Do jego głównych zainteresowań należy kic-kichanie, refleksja nad otaczającą rzeczywistością oraz, mój ukochany, „kontrolowany bezruch”, któremu towarzyszy intensywne myślenie. Jak zobaczyć w króliczku anausaskość? Nie da się! To cecha, którą można jedynie … poznać. Poznać trochę umysłem, trochę sercem. Poznanie to dalekie jest od rozumowego wyodrębnienia pewnych cech charakterystycznych, wiąże się raczej z empirycznym doświadczeniem anausaskości, której nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Baliński w swojej książeczce nie skupia się jedynie na anatomicznej budowie króliczka, lecz także na jego wnętrzu, upodobaniach do niektórych kolorów, ulubionym jadłospisie, czynnościach, które są przez te zwierzątka uwielbiane, o ich naukach czerpanych z otaczającej ich rzeczywistości, teoriach pochodzenia, zabawach, które preferują, wizytolubności, etc.
Mogłabym tak opowiadać i opowiadać, ale Balińskiego, a przy tym Was, wyręczać nie będę! Z całego serca jednak zapraszam do lektury tej przezabawnej historii, w której autor wykazuje się swoją przenikliwą inteligencją i niesłychanym poczuciem humoru.
Rzadko, naprawdę rzadko spotyka się książki, których czytanie sprawia tak wielką frajdę! RE-WE-LA-CJA! Majstersztyk literatury dla dzieci i dla dorosłych [chyba wystarczy moje słowo, że od dziś książka ta należy do kanonu moich ulubionych, do których mam zamiar wracać raz po raz, a już na pewno przy każdej chandrze!] .
Baliński przy współpracy z ilustratorką Katarzyną Nowowiejską, stworzyli książeczkę, która bezapelacyjnie powinna dotrzeć do każdego. To prawdziwy wyciskacz śmiechu, kopalnia humoru i doskonała rozrywka dla każdego.
Przepiękne ilustracje nie tylko wzbogacają opowieść samego autora, lecz są także doskonałym dopełnieniem tej skrzącej się dowcipem analizy anausaskości.

Jeśli szukacie czegoś naprawdę powalającego na kolana – koniecznie sięgnijcie po Historię Króliczka Ana Usaski!
Nie pożałujcie!

http://shczooreczek.blogspot.com/2012/07/historia-kroliczka-ana-usaski-krzysztof.html

Dodaj własną recenzję