Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Hashtag: moje_piękne_życie — Katarzyna Misiołek
Hashtag: moje_piękne_życie — Katarzyna Misiołek

Hashtag: moje_piękne_życie

Cena: 42,99 zł 30,09 zł
Wysyłamy w 1-3 dni
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Słodko-gorzka historia o tym, jak często pozory mylą.

Poznajcie dwie Joanny. Pierwsza jest popularną instagramerką, „kreatorką szczęścia” współpracującą z wieloma modnymi firmami. Jej dom pod lasem to iście bajkowa oaza spokoju, stworzona, by codziennie smakować uroki życia. Joanna numer dwa jest żoną znanego, aroganckiego biznesmena, synową jego matki wiedźmy i matką krnąbrnej córki. Obie Joanny spotykają się w ciele czterdziestoletniej kobiety, zmagającej się ze wspomnieniem tragicznego wydarzenia sprzed lat. Kolejne maski mają pozwolić jej na prowadzenie normalnego, ustabilizowanego życia w świecie, w którym najważniejsze są pozory. Ale one nigdy nie zastąpią prawdziwego szczęścia… Czy Joanna znajdzie w sobie siłę, by wyrwać się z matni pięknych złudzeń?

Czasem myślę, że jestem niczyja. Nikt nie kocha mnie tak bardzo, żeby nazwać mnie najważniejszą. Istnieję otoczona ludźmi, których nazywam rodziną, ale nikt z nich nie myśli o mnie jak o kimś, bez kogo nie mógłby oddychać… Egzystujemy tuż obok siebie, obojętni, przesadnie grzeczni, obcy. Mąż, córka, teściowa, matka i coraz dalszy ojciec – puste słowa, zwykłe wydmuszki. Czasem myślę, że to moja wina.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2022
  • Format: 130x210, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 314
  • ISBN: 978-83-8313-239-6

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 7 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Paulina Kwiatkowska  (4.12.2022)
Do tej pory miałam okazję zapoznać się z twórczością Katarzyny Misiołek, pisaną pod pseudonimem Daria Orlicz. Z tego też powodu postanowiłam skusić się na tę lekturę, która jest najnowszym wydaniem pisarki pod jej nazwiskiem. To sprawia, iż tym bardziej warto jest zwrócić na nią uwagę. ,,Hashtag: moje_piekne_zycie" Katarzyny Misiołek to pozycja, która pokazuje w jaki sposób instagramowe życie może różnić się od tego rzeczywistego.

W najnowszym wydaniu Katarzyny Misiołek stykają się ze sobą dwie rzeczywistości Joanny. Jedną z nich pokazuje szczęście życie na Instagramjie, a druga na tym, że kobieta nie jest do końca szczęśliwa w małżeństwie, fascynuje się kurierem, a dodatkowo ma problemy wychowawcze z córką. Jej życie, a właściwie jego kreacja na Instagramie prezentowały się jednak zupełnie inaczej.

,,Hashtag: moje_piekne_zycie" Katarzyny Misiołek to bardzo ciekawe wydanie, na które warto zwrócić uwagę w wolnym czasie. Jest to niezwykle zajmujące wydanie z tego względu, że polska pisarka porusza bardzo ważne zagadnienie kreowania życia w mediach społecznościowych. Problem polega na tym, że niektórzy nie umieją tego rozróżnić i wydaje im się na fakcie, że wszystko zamieszczane na Instagramie jest faktycznie prawdą...


  Ewelina evela_reads  (6.12.2022)
Joanna żyje w dwóch różnych perspektywach - w social mediach (w tym przypadku instagramie) prowadzi bardzo takie glamour życie, gdzie pokazuje swój piękny dom i rzekomo cudowne dni.
Jak jest naprawdę? To drugie - realne życie jest zwyczajnie do d*py i chociażby pragnie życie, którym się kreuje - daleko jej do tego. Mąż biznesmen, gbur z którym brak jej uczuć, dotyku i wsparcia, zbuntowana córka nastolatka - daje popalić ;) nie liczy się z rodzicami, robi co jej się zacnie podoba nie zważając na uczucia innych… A żeby tego było mało to ogromna trauma sprzed lat, która z czasem sprawiła, że rodzina rozpadła się i stała się przyczyną wielu nie udogodnień i kłótni.

Książka jest lekcją, pokazującą jak bardzo pozory mylą… Nie jest to za przeproszeniem słodko prowadząca książka, tylko Pani Kasia bez owijania w bawełnę pokazała nam życie. Życie, które niestety przytrafia się wielu ludziom, u których na pozór jest super, ale tylko oni wiedzą jak w środku cierpią… pisząc recenzje tej niesamowitej książki chce apelować do takich osób - kochani nie bójcie się mówić, nie ukrywajcie swoich uczuć, albo ktoś zaakceptuje albo nie. Żyjmy według swoich zasad nie raniąc siebie i innych, ale stawiając w wysokiej mierze na swoje własne szczęście, co niestety wiem jest bardzo trudne…
Rewelacja. Polecam każdemu zapoznać się z książka, BO WARTO!


  Izabela Wyszomirska  (15.12.2022)
Nie spodziewałam się, że ta powieść aż w takim stopniu przeczołga mnie emocjonalnie i wywoła we mnie tyle refleksji. Ta historia jest inna, niebanalna, w której próżno szukać utartych schematów. 

Zwykle życie innych ludzi wydaje się nam bardziej idealne, szczęśliwsze, jednak gdy zajrzymy głębiej, okazuje się, że to często pozory. Kreacja wizerunku, ubarwianie rzeczywistości, którą tworzymy my sami, by widziano nas tak, a nie inaczej. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Joanna, Ryszard, Paula - tworzą piękną rodzinę. Ale czy aby na pewno? Relacje tej rodziny coraz bardziej się psują. Są niby razem, a jednak osobno, nieszczęśliwi, zagubieni.

Katarzyna Misiołek porusza temat wystawiania życia na pokaz poprzez media społecznościowe. Na przykładzie Joanny widzimy dwoistość ludzkiej natury. Z jednej strony wszystko ładne, piękne na Instagramie, z drugiej zaś jakże odmienna domowa rzeczywistość. Osobiście jestem z siebie dumna, że nie poddałam się tzw. "modzie" na uzewnętrznianie swojego prywatnego życia w Internecie. Nigdy nie poprawiałam swoich zdjęć, nie odczuwam ciśnienia na jak największą ilość obserwujących mnie osób w social mediach. Uważam, że zatraciłabym w tym wszystkim siebie.

Nie ma co nastawić się w tej książce na jakąś akcję. Tu bardziej liczy się to, co myśli i czuje główna bohaterka. Najważniejsze okazały się jej wewnętrzne rozterki, ukazanie bólu po stracie ukochanej osoby, przeżywanie żałoby. Joanna mimo mężczyzny u boku, nie czuje, że jest kochana. Dotyk, czułość, rozmowa i wsparcie zostały wyparte przez samotność, rozczarowanie, rozgoryczenie.

"Hashtag: moje_piękne_życie" to słodko-gorzki obraz gry pozorów. To powieść odarta z lukru, prawdziwa, w której do głosu dochodzą nowe wyzwania i prawo podejmowania własnych wyborów. To książka, która powinna trafić do każdej kobiety, by uświadomić jej, jak kruche może być szczęście. A Wy? Jak bardzo koloryzujecie swój byt w sieci? 

sza-terazczytam.blogspot.com


  Beata Moskwa  (3.01.2023)
Czekałam z niecierpliwością na nową powieść Katarzyny Misiołek, bo to jedna z tych autorek, które nigdy nie zawodzą a zawsze pozwalają nam pojawić się w odpowiednim miejscu i czasie jeśli chodzi o życie wykreowanych przez nie bohaterów. "Hashtag: moje_piękne_życie" zapowiadało się lepiej niż dobrze, ale ostatecznie lektura wypadła tak, że nie mogłam się od niej oderwać!

Autorka doświadczona, świadoma, w pełni wykorzystująca swój literacki potencjał, otwiera przed nami historię, w której współczesne wartości konkurują o uwagę z prywatnym życiem głównej bohaterki. Katarzyna Misiołek w bardzo trafny i jednocześnie obrazowy sposób pokazuje, że często nie dostrzegamy tego co mamy pod nosem dążąc do błędnych celów wyznaczanych przez społeczeństwo. A przecież najczęściej chodzi o to, by przystopować i skupić się na samym sobie.

Joanna otacza się pięknem i pokazuje swoje idealne życie jak na prawdziwą popularną instagramerkę przystało. Jej piękny dom pod lasem to doskonała sceneria do pokazywania swojego udanego małżeństwa. Tylko czy na pewno? Mąż wcale nie jest taki uroczy jak się wydaje, jego matka to okrutna kobieta a córka Joanny nieustannie daje się we znaki. Gdzie więc ten ideał kreowany w Internecie? Joanna ma czterdzieści lat na karku i skrywa pewien sekret związany z przeszłością co odbija się na jej aktualnej sytuacji i nie pozwala ruszyć z miejsca.

Joanna swoją osobą pokazuje dwojakość ludzkiej natury. Otaczamy się pozorami, próbujemy innych uszczęśliwić na siłę a przy tym zapominamy o nas samych. Autorka w bardzo trafny sposób pokazała różne oblicza swojej postaci i należą jej się same słowa zachwytu nad tak wiarygodnym, świadomym ujęciem prawdy. Bez problemy potrafimy utożsamić się z opisywanymi wydarzeniami, bez problemu potrafimy również kibicować Joannie w drodze do zrozumienia, ponieważ w tej powieści rozgrywa się prawdziwe życie, które przecież jest codziennością wielu z nas.

"Hashtag: moje_piękne_życie" to powieść bardzo ważna, ale jednocześnie zupełnie nie nachalna. Autorka nie zmusza nas do przyjęcia konkretnych wartości, nie mówi nam co myśleć. Katarzyna Misiołek pozwala nam zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na życie z dystansem i spróbować poukładać sobie pewne sprawy biorąc za przykład doświadczenia głównej bohaterki. To bardzo aktualna książka w dodatku napisana cudownym językiem, więc czytanie jej stanowi ogromną przyjemność.


  Magdalena Panus  (2.12.2022)
Pozory. Ile razy zwiodły każdego z nas. Wyobrażenie o niewiadomo jak wielkim szczęściu innych niejednokrotnie wzbudza ukłucie zazdrości. Miłość, rodzina, dom, pieniądze. To tym zazwyczaj się chwalimy. Wśród znajomych, bliskich, a przede wszystkim w social mediach. Ale chyba już każdy doskonale wie, że instagramowa rzeczywistość daleka jest od tej prawdziwej.
Joanna to kobieta po czterdziestce. Instagramerka. Mieszka w pięknym domu na obrzeżach miasta. Ma bogatego męża i dorosłą córkę. Nic tylko pozazdrościć.
Ale też ta sama Joanna w tym pięknym, wielkim domu jest ogromnie samotna. Uczucie między nią, a mężem wygasło bezpowrotnie. Córka oddaliła się od rodziców i chce żyć własnym życiem. Joanna coraz częściej ucieka. Spotkania z przyjaciółkami. Kluby. Alkohol. Przypadkowe romanse.
Dojrzewająca w niej decyzja o porzuceniu dotychczasowego życia i odejściu od męża wciąż ją przerasta. Ale jak to? Przecież instagramowy profil kobiety nie tylko jest pełen pięknych kadrów, ale też życia o jakim marzy niemal każdy. Szkoda, że to życie wcale nie jest takie kolorowe jakim się wydaje.
Autorka stworzyła slodko-gorzka opowieść o tym jak wielu z nas koloryzuje siebie i swoje życie by czuć się lepszym. Jak często zdarza się nam zakłamywać rzeczywistość, bo gdzieś w głębi sami chcemy by okazała się ona zupełnie inna. Nie zawsze jest w nas jednak wystarczająco dużo odwagi, żeby faktycznie zmienić ją na lepszą. To kawał przejmującej, prawdziwej historii, pełnej wzlotów i upadków.


  kasia Sapierzynska  (22.12.2022)
Dziś na porządku dziennym jest pokazywanie wszystkim swojego życia w sieci. Bardzo dużo ludzi zamieszcza w internecie informacje i zdjęcia gdzie byli na wakacjach, gdzie robią zakupy, świadectwa dzieci, prezenty od partnera, a nawet co jedzą na śniadanie. Co więcej niektórzy nawet na tym zarabiają. Tak właśnie żyje i pracuje nasza bohaterka Joanna. jest ona matka,żoną i influencerką. Jej życie kręci się wokół instagrama, gdzie pokazuje zdjęcia swojego pięknego domu. Co dziennie ulepsza, zmienia wystrój. Każda fotografia wręcz krzyczy: patrzcie jakie mam cudowne życie!

Nic bardziej mylnego. Kobieta ma mnóstwo problemów; jej dorosła córka jest rozwydrzoną, roszczeniową pannicą, mąż korzysta z usług prostytutek, a ona sama tkwi w przeszłości, rozpamiętując śmierć synka. daleko jej do szczęścia, choć zdawać by się mogło, że robi dużo by trochę go zaznać.

''...Mam dość udawania,że żyję w pieprzonej bajce, kreowania się na idealną kobietę, matkę, żonę i kochankę, podczas gdy jestem po prostu kłamczuchą, która dzięki regularnie sponsorowanym zasięgom postów, filtrom w telefonie i odrobinie fotograficznego talentu pokazuje ludziom świat, który nie istnieje...''

Co zrobi Joanna, aby przerwać to sztuczne, nieprawdziwe życie i zacznie żyć naprawdę? 

Byłam strasznie ciekawa tej książki przyznam, że choć mi się bardzo podobała, to bohaterka działała mi strasznie na nerwy. Niby była tak sprytna, pewna siebie, a tak naprawdę pozwalała pomiatać sobą swojej córuni. Do tego była egoistyczna i zapatrzona w swój czubek nosa. Nie lubię w życiu takich ludzi, więc i literacka postać nie przypadła mi do gustu.

Jeżeli chcecie przekonać się czy Joanna zyska Waszą sympatię, koniecznie zajrzyjcie do książki.


  Zaczytana Archiwistka  (31.12.2022)
„Czasami myślę, że jestem niczyja. Nikt nie kocha mnie tak bardzo, żeby nazwać mnie najważniejszą. Istnieję otoczona ludźmi, których nazywam rodziną, ale nikt z nich nie myśli o mnie jak o kimś, bez kogo nie mógłby oddychać... Egzystujemy tuż obok siebie, obojętni, przesadnie grzeczni, obcy. Mąż, córka, teściowa, matka i coraz dalszy ojciec - puste słowa, zwykłe wydmuszki. Czasem myślę, że to moja wina...”
„Hashtag: moje_piękne_życie” autorstwa Katarzyny Misiołek, stanowi słodko-gorzką historię o tym, jak często pozory mogą mylić. Tym tytułem autorka w genialny sposób przedstawiała nam historię osoby, która w swoich social mediach kreuje się na spełnioną matkę oraz żonę, a tak naprawdę za tą szczęśliwą maską ukrywa oblicze smutnej kobiety, która potrzebuje ułożyć swoje życie na nowo...
Poznajcie dwie Joanny. Pierwsza jest popularną instagramerką, „kreatorką szczęścia” współpracująca z wieloma modnymi firmami. Jej dom pod lasem to iście bajkowa oaza spokoju, stworzona, by codziennie smakować uroki życia. Joanna numer dwa jest żoną znanego, aroganckiego biznesmana, synową jego matki wiedźmy i matką krnąbrnej córki. Obie Joanny spotykają się w ciele czterdziestoletniej kobiety, zmagającej się ze wspomnieniem tragicznego wydarzenia sprzed lat. Kolejne maski mają pozwolić jej na prowadzenie normalnego, ustabilizowanego życia w świecie, w którym najważniejsze są pozory. Ale one nigdy nie zastąpią prawdziwego szczęścia... Czy Joanna znajdzie w sobie siłę, by wyrwać się z matni pięknych złudzeń?
„Hashtag: moje_piękne_życie” należy do lektur, które w czasie czytania zapewniły mi wachlarz różnorodnych emocji. W trakcie przygody z tą lekturą czułam smutek, radość, a nawet złość. Ostatnie uczucie powodowała u mnie główna bohaterka tej książki - Joanna, która momentami niemiłosiernie mnie irytowała. Po przeczytaniu tej pozycji zrozumiałam w jakim celu Misiołek wykreowała taką, a nie inną bohaterkę swojej książki, jednak bardzo żałuję, że nie byłam w stanie znaleźć z nią wspólnego języka.
Skoro już o Asi mowa, wspomnę tylko, że całą historię poznajemy z jej perspektywy, co pozwoli Wam nie tylko poznać motywy jej postępowania, ale razem z nią przeżycie wielką żałobę, bo stracie bliskich jej osób oraz brak zrozumienia ze strony najbliższych.
Pani Katarzyna w świetny sposób oddała realia, w których znaleźli się bohaterowie jej najnowszej książki. Dostaniecie tutaj bohaterów pełnych zalet oraz wad. Każdy z nich stanął na rozdrożu dróg i nie ma pojęcia, w którą stronę powinien się udać - jaką decyzję podjąć by nie zrujnować swojego dotychczasowego życia... Przez ten element fabuły jestem pewna, że wielu czytelników znajdzie w tej historii (jak i w jej bohaterach) jakąś cząstkę siebie, co z kolei sprawi, że szybko o tym tytule nie zapomni.
Czy książkę polecam? Jeśli szukasz pozycji, która zmusi Cię do refleksji - koniecznie sięgnij po ten tytuł. „Hashtag: moje_piękne_życie” to historia, która spowoduje u Ciebie wiele emocji oraz zmusi Cię do zastanowienia się czy będąc na miejscu poszczególnego bohatera postąpiłbyś/abyś tak samo, czy jednak zupełnie inaczej...

Dodaj własną recenzję
Darmowy transport przy zamówieniu co najmniej 2 książek!
Liczba:  
      Dodaj do koszyka
Zakupy w Zaczytani.pl są bezpieczne.