Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Literatura obyczajowa -> Go-Go Club — Daria Dużyńska
Go-Go Club — Daria Dużyńska

Go-Go Club

Cena: 29,00 zł 24,00 zł
Wysyłamy w 1-3 dni (Co to znaczy?)

Opis i recenzje

Ile kosztuje taniec prywatny?
Jak wygląda życie striptizerki?
Kim jest „Klient Specjalny”?
Czego tak naprawdę potrzebują mężczyźni?

Alkohol, pieniądze, seks i narkotyki.
Świat klubu go-go w którego arkana wprowadza nas Autorka - była striptizerka i nie tylko…

Szczerze, brutalnie, śmiesznie i refleksyjnie…
„Goł-goł klub” to rzeczywistość, która nas otacza bez względu na płeć i wiek…

Tytułowy klub – nocny lokal dla panów, to swoisty mikrokosmos. Bohaterka, która oprowadza nas po nim, wnikliwie analizuje i bezkompromisowo obnaża mechanizmy sprawiające, że tego rodzaju „instytucje” stanowią tak intratny biznes. Z dystansem i humorem kreśli sylwetki tancerek go-go: każda z nich to jedyna i niepowtarzalna osobowość – ze swoją historią, tajemnicą, marzeniami. Przez pryzmat ich spojrzenia przyglądamy się gościom klubu, oczyma tańczących dziewcząt obserwujemy ich i klasyfikujemy – cały przekrój społeczny... od białych kołnierzyków zaczynając, poprzez wesołych staruszków, na świeżo upieczonych pełnoletnich chłopcach kończąc.

Chromowana rura, centrum tego mikrokosmosu, staje się z jednej strony przyczynkiem do rozważań o egzystencji, z drugiej – punktem wyjścia, odskocznią, początkiem czegoś nowego i zupełnie innego. Oczywiście tylko dla niektórych dziewczyn, choć skrycie wszystkie marzą o innym życiu i pracy, w której ciało nie jest towarem samym w sobie...

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
  • Wydawca: Novae Res, 2015
  • Format: 130x210mm, okładka miękka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 248
  • ISBN: 978-83-7942-486-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 3 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Damian Mann  (17.02.2015)
Świetna książka, dobry styl, szybko się ją czyta. Polecam i czekam na kolejne publikacje tej autorki.


  Anna Poznańska  (26.02.2015)
"Go-go club" to książka po którą sięgnęłam z czystej ciekawości. Rzeczywiście szczegółowo obnaża mechanizmy sprawiające, że tego rodzaju instytucje działają w naszym kraju bez zarzutu, obracając bajońskimi sumami pieniędzy. Dziewczyny bywają zabawne, czasami nieco wulgarne, ale w tej książce to nie razi. Autorka wyczerpała temat do cna. Pisze w sposób lekki, dlatego faktycznie książkę czyta się szybko. Ze strony na stronę akcja wciągała mnie coraz bardziej.Podobały mi się różnego rodzaju rozważania egzystencjalne, którym w trakcie pracy oddaje się Karina- jedna z tancerek. Również klienci odwiedzający klub zostali ukazani wielopłaszczyznowo. Rozbawiła mnie postać Darka jednego z wielu "biznesmenów, którzy dojenie krów zamienili na dojenie biednych ludzi". Co tu dużo gadać. Książka warta polecenia, na pewno będę do niej chętnie wracać.


  Sylwia Rycyk  (26.02.2016)
Po klubach Go-Go przechadzam się w swojej wyobraźni tylko przy okazji opowieści znajomych i książek o tej tematyce. Nie było mi dane poznać takich miejsc od środka, ale relacje autorki świetnie wynagradzają mi ten fakt, więc chyba nic straconego.

Świat alkoholu, narkotyków, seksu i pieniędzy, czemu miałby mnie bulwersować? Przecież wszystko to dzieje się tak naprawdę na naszych oczach i dobrze zdajemy sobie z tego sprawę, chociaż większość wciąż odwraca głowę i ignoruje problem.

Autorka stanęła na wysokości zadania i stworzyła świetną bohaterkę, zwykłą dziewczynę, która relacjonuje czytelnikom życie klubu z samego centrum wydarzeń. Opisy kolejnych wieczorów spędzonych w pracy, charakterystyka klientów i zwykłe, codzienne życie, które toczy się poza tym wszystkim. Dziewczyna opowiada nam to, co chcemy wiedzieć, ale boimy się zapytać.

To nie jest kolejna oderwana od rzeczywistości opowieść. To sama prawda, o której nie wszyscy potrafią głośno mówić. Marzenia o cudownej przyszłości często pozostają tylko marzeniami, a rzeczywistość zmusza do konfrontacji z samym sobą i testuje, jak wiele jesteśmy w stanie znieść by w końcu trafić na odpowiednią drogę. Bohaterka nie poddaje się, traktuje swoją pracę jako nic nadzwyczajnego i nie ma zamiaru załamywać się nad swoim losem. A jej luźne opisy perypetii nie tylko wciągają czytelnika, ale pomagają zrozumieć ten zakazany i potępiany świat.

Dodaj własną recenzję