Witaj! Zaloguj się, a jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zarejestruj się.
Szukaj
Twój koszyk jest pusty  |  Zaloguj się  |  Pomoc
Zaczytani.pl -> Kryminał -> Gdański smak whiskey — Bartłomiej Ludwisiak
Gdański smak whiskey — Bartłomiej Ludwisiak

Gdański smak whiskey

Cena: 31,99 zł 27,19 zł
Nakład wyczerpany
Książki dostarcza firma DHL Express
Czas oczekiwania na paczkę

Opis i recenzje

Czasem upiory z przeszłości pomagają uratować przyszłość.

Podczas policyjnej obławy na seryjnego mordercę Bruno zostaje poważnie ranny, co zmusza go do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Gdy w tajemniczych okolicznościach znika jego przyjaciel – były prywatny detektyw – Bruno idzie tropem prowadzonego przez niego śledztwa, natrafiając na ślady ukrytych zbrodni. Przeprowadzka z Katowic do Gdańska staje się początkiem serii wydarzeń, które sprawią, że były policjant zostanie uwikłany w arcytrudną rozgrywkę z nieprzewidywalnym przeciwnikiem...

„Gdański smak whiskey” to wciągający kryminał zanurzony w klimacie tętniących gwarem gdańskich pubów, luksusowego życia osób z wyższych sfer, nadmorskich plaż i mglistych uliczek Starego Miasta, które z wolna otacza aura zbliżających się Świąt.

…po raz kolejny szedł wraz z partnerem ciemnym, długim korytarzem, znajdującym się na poddaszu starej, niezamieszkałej już od lat kamienicy. Czasem budził się przy drzwiach, za którymi wszystko się wydarzyło, ale tej nocy nie miał tyle szczęścia i Ikelos – jeden z bogów koszmarów sennych – zafundował mu go w pełnej wersji z niespotykanym dotąd realizmem.

Szczegóły

  • Rodzaj literatury: Kryminał
  • Wydawca: Novae Res, 2019
  • Format: 121x195, skrzydełka
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 266
  • ISBN: 978-83-8147-655-3

Recenzje czytelników

Średnia ocena: 
 z 2 recenzji.Dodaj własną recenzję

  Emilia Skibińska-Reinke  (2.12.2019)
Dwójka przyjaciół: Bruno oraz Tomek prowadzą wspólnie malutką firmę zajmującą się przewozem osób luksusowymi autami. Bruno jest byłym policjantem, którego prześladuje nieustannie jedno zgłoszenie, jedno wydarzenie...Natomiast Tomek pracował jako prywatny detektyw, do czasu, gdy znaleziono go pobitego do nieprzytomności. Bez wątpienia nowe zajęcie zupełnie różni się od dotychczasowych aktywności, które wymagały ciągłej czujności i generowały stres, napięcie. Jednak pewnego wieczoru do Bruna dzwoni zdenerwowany Tomek, który informuje go, że musi uciekać, bo szukają go w związku ze sprawą Laury. Niemniej, przyjaciel pierwszy raz słyszy o tej kobiecie. Tomek znika, jego telefon jest wyłączony. Żona zgłasza zaginięcie męża...

Książkę czytało się niesamowicie szybko. Zainteresowała mnie historia zaginionego Tomka. Zabrakło mi bardziej szczegółowych opisów postaci, ale także samego śledztwa, czy wątków pobocznych. Zamysł dobry, jednakże miałam wrażenie, że wydarzenia zostały przedstawione troszkę powierzchownie. Bez wątpienia sięgnęłabym po tę książkę, gdyby miała nawet 500 stron:)


  Karina Tęcza  (18.12.2019)
Cieszę się, że mogę przedstawić Wam tę pozycję bo po raz pierwszy czytałam książkę, której akcja toczy się (co prawda mniejszym stopniu ale zawsze) m.in w moim mieście Bydgoszczy.
Były policjant Bruno po odejściu że służby na wcześniejszą emeryturę po akcji policyjnej, podczas której ginie jego partner postanawia zająć się inna profesją. Niestety pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach znika jego przyjaciel Tomasz, który jest prywatnym detektywem. Były policjant postanawia go odnaleźć trafiając na ślady ukrytych zbrodni..
Ksiazka ta jest warta uwagi, akcja jest dobra, ale moim zdaniem przewijają się tu wątki, które nie pasują do fabuły i nie wnoszą nic do całości. Poza tym tytułowa szklaneczka whisky pojawia się tutaj moim zdaniem tylko głównie jako element relaksu głównego bohatera co też nic nie wnosi poza tym, że Ksiazka taki ma tytuł.

Dodaj własną recenzję